Cestování s dýmkou

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Při cestování¨letadlem dávám dýmky do :

a) příručního zavazadla , které mám u sebe
54
58%
b) zavazadla , které je v nákladním prostoru
15
16%
c) nepřemýšlím nad tím , neb mám vlastní aeroplán
24
26%
 
Celkem hlasů : 93

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod tomak » 02 kvě. 2011, 21:37

Před několika lety jsem dostal od manželky kufřík na dýmky a spol. Má držák na 8 dýmek, přihrádky na tabák a vybavení. Je z dobré kůže a vypadá jako manželčin kufr na kosmetiku, jenom je výrazně menší :lol: Ten jezdí v kufru. Jinak v kapse pouzdro na jednu dýmku s tabákem, sirky, knoty na čištění a dusátko. S dusátkem nemám problémy, používám tužky z Ikey a nakrad jsem si jich už plný šuplík. S tužkou projdu jakoukoli kontrolou.
Uživatelský avatar
tomak
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 14 bře. 2005, 14:07
Bydliště: Praha

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod Drnda » 03 črc. 2011, 10:38

Řeším to stejně, fajfky v kufru - jen jednou se mi celník "bubák" jal prohlédnout fajfkotašku ale spíš jako úřední orgán mi přišel jako nadšenec, který se chce kouknout... Žádný problém - to o ruční dynamonabíječce na telefon bych mohl vyprávět drsnější příhody...
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod S.hort.Y » 03 črc. 2011, 21:10

Tu příhodu o dynamonabíječce bys mohl popsat do nějakého tématu v kategorii ,,O všem možném".. ;-) Zajmalo by mě to.. :-D
Uživatelský avatar
S.hort.Y
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 35
Registrován: 24 kvě. 2011, 23:48
Bydliště: Olomouc

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod Drnda » 04 črc. 2011, 07:22

S.hort.Y píše:Tu příhodu o dynamonabíječce bys mohl popsat do nějakého tématu v kategorii ,,O všem možném".. ;-) Zajmalo by mě to.. :-D


Ono v podstatě šlo jen o to, že když chudák celník prolezl celej kufr, ve kterém nejdřív našel karton piv kterej nám večer před odjezdem vyhrál krab během krabích závodů (podotýkám, že šlo o Male, kde je mimo hotely alkohol zakázán) což byl už sám o sobě pro něj zjevně zážitek a poté co asi deset minut koukal na mé dýmky v Ikeatašce (přišlo mi že se spíš chtěl kouknout než něco kontrolovat), tak se najednou dostal k něčemu, co mělo kličku z čeho šel kabel ukončený malým konektorem a když se s tím zatočilo, tak se na tom rozsvítila červená kontrolka - to ho asi dostalo, tak svolal asi pět kolegů načež to vypadalo jako by hádali neznámý předmět v televizním pořadu "Kufr". Až když jsem jim to ukázal názorně, tak se s pobavením uklidnili nicméně musel jsem to nechat v kufru v nákladním prostoru. Osobně mě to nijak neobtěžovalo - dělali svou práci a chovali se velice slušně a v tomhle ohledu jsem radši za důkladnost než lhostejnost. Například cestou tam bych s Aeroflotem asi mohl přinést do letadla i nádrž od fekálvozu...
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Cestovani do zahranici

Příspěvekod DragonSoul » 23 led. 2013, 10:33

Ahoj.
Protože poprvé poletím s dýmkou do zahraničí, chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti s převážením těchto věcí.
Na internetu jsem se dočetl že maximální dovolené množství dovezeného tabáku je 250g, ale docela jsem si oblíbil plynový zapalovač.
Ovšem mezi předměty zakázané jsou uvedeny plyny včetně propanu a butanu. Dále na osobu je jenom jeden zapalovač na osobu, benzínové a turbo zapalovače jsou zakázány úplně.
Dále je rozpor v podmínkách kde zde http://www.prg.aero/cs/odbaveni-cestujicich/odbaveni-cestujicich/zasady-a-pravidla-bezpecnostniho-odbaveni/predmety-zakazane-prepravovat-v-kabinovych-zavazadlech/ je napsáno že je zakázáno přepravovat v příručním zavazadle plyny a nádoby na plyn (např. butanu, propanu, acetylenu, kyslíku) ve velkém množství ( v malém povoleno?) a zde http://www.prg.aero/cs/odbaveni-cestujicich/odbaveni-cestujicich/zasady-a-pravidla-bezpecnostniho-odbaveni/predmety-jejichz-preprava-je-nejcasteji-dotazovana/ je to zakázáno úplně.
Mám obavy, jestli dýmkový zapalovač koupím na místě, letím do Gabonu, což je docela slušná země, ale s dýmkami a potřebami nevím.
Jak to tedy udělat? Máte zkušenosti? Obávám se že mi zatím jeden zapalovač stačit nebude....
Uživatelský avatar
DragonSoul
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 46
Registrován: 11 led. 2013, 09:43
Bydliště: Praha 9

Re: Cestovani do zahranici

Příspěvekod Jakub » 23 led. 2013, 10:54

zapalovačů vozim několik ale je pravda že ve velkým zavazadle, asi nepoletíš přímo a mnohokrát se mi stalo že co prošlo na prvním letišti tak neprošlo na druhým....a ani co projde jednou nemusí projít jindy,(v rámci unie jsem už klikrát měl zapalovač v příručce a někdy bez problémů a párkrát mi to sebrali - jednou jim dokonce vadilo dusátko CPT - tedy ten bodec....plynovou bombu jsem neprovezl nikdy a nikde:-) předpokládám tedy že neprojde ani plyn do zapalovače (náhradní bombička).....co se týká kvóty tabáku tak záleží na tom co povolujou Gabonci....a jak budou prohlížet při příletu velký zavazadlo....
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Re: Cestovani do zahranici

Příspěvekod basa333 » 23 led. 2013, 10:56

myslím, že zapalovač v kufru nikdo řešit nebude. hlavně dávej pozor na nůž (na krájení lan) v palubním zavazadle. už jsem se kvůli tomu od rentgenu jednou vracel až na kasu. myslel jsem, že už budou tahat samopaly :lol:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Cestovani do zahranici

Příspěvekod Pistacik » 23 led. 2013, 11:37

Už som na letiskách prešiel aj s plyňákmi, zipákmi a zápalkami v príručnom... Radšej ale nosím lacnejšie sporákove modely, ktorých by mi nebolo ľúto. Zipo som preniesol omylom. V Košiciach si raz plyňáky dokonca všimli, nechali ma zapaľovače zapáliť a poslali ma ďalej. Vo veľkom zavazadle nikdy nikdo nič neriešil.
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Cestovani do zahranici

Příspěvekod Fanys » 23 led. 2013, 11:58

Jestli jsi letěl ze Slovenska, tak můžeš mít v baťohu i bombu.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod DragonSoul » 06 úno. 2013, 11:44

Tak cerstve zkusenosti z letu do Gabonu.
Dymky zabalene v bublinkach, 4x50g tabaku a 3 plynove zapalovace, vsechno umistene v jedne tasticce a dano do zavazadla, ktere jsem nemel v kabine.
V Praze nic neresili a v Gabonu jsem kufr ani neoteviral. Minule jsem kufr musel otevrit a docela ho projeli....
Vsechno zdravo prezilo, akorat to bude chtit delsi dobu na vyschnuti dymky, protoze je tady tak 80% vlhkost vzduchu...
Uživatelský avatar
DragonSoul
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 46
Registrován: 11 led. 2013, 09:43
Bydliště: Praha 9

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod DragonSoul » 27 bře. 2013, 14:05

Do Afriky s Latakií.
To by mohl být titulek v nějakém denním plátku.
Tentokráte jsem letěl do Burkiny Faso, hlavní město Ouagadougou.
Dýmek bylo 5 a k tomu 5 tabáků.
Virginia No.1, Caledonian Highland Cream, Sherlock Holmes, Davidoff Royallty a Night Cap.
Bydlím v hotelu Splendid, kde je povolenou kouřit pouze u bazénu, který je venku, tudiž klimatizován pouze přírodou.
Protože se jedná o nejteplejší část roku, teplota v 19.00 je cca 40 stupňů a v 23.00 je už příjemných 30.
Proto je krásné sledovat jak studený kouř produkují jednotlivé tabáky.
Musím upozornit, že je to pouze osobní ohodnocení, tabáky jsou kouřeny z různých dýmek za stejných podmínek.

Na posledním místě se umístila Virginia No.1 kouřená v bezfiltrovce King Charles. Kouř je už po chvilce hodně horký, hlavička se často rozpaluje, během kouření musím několikrát odkládat. Je možné že už je moc suchá, jako jedinou ji nemám v plechovce ale v plastové krabičce.
Na třetím a čtvrtém místě se shodně umístili Sherlock v Kloučkovi a Cream v Peterson. Pod kontrolou se to dá uhlídat, někdy musím odložit jednou, někdy 2x.
Na druhém místě se umístil Royallty, lehká latakie, která se i v tomto vedru kouří v pohodě, občas lehce zazlobí ale nemusím odkládat.
A na prvním místě (modří už vědí) je Night Cap, který se dá kouřit normálně bez rozpalování.
Uživatelský avatar
DragonSoul
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 46
Registrován: 11 led. 2013, 09:43
Bydliště: Praha 9

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod DragonSoul » 09 kvě. 2013, 14:07

Tak úplně nejnovější informace z cestování.
Během letu z Ethiopie do Prahy přes Frankfurt cestovní společností Lufthanza mi byl bez mé přítomnosti otevřen kufr a vybrány všechny 3 zapalovače, které po prohlášení za nebezpečné byly zničeny....
Dozvěděl jsem se to až doma, při otevření kufru, že v něm byl položen informativní papír. V případě že by mi poškodili dýmky, není kam se obrátit a prakticky je to moje chyba, protože jsem se neřídil přepravními zákony... :alfajka:
Uživatelský avatar
DragonSoul
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 46
Registrován: 11 led. 2013, 09:43
Bydliště: Praha 9

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod dubowski » 23 čer. 2013, 23:16

Příští týden letím s Ryanair a mám pouze příruční zavazadlo. Máte někdo negativní zkušenosti s přepravováním tabáku v originální plechovce? A má smysl pokoušet se převážet čističe?
Uživatelský avatar
dubowski
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Věk: 36
Registrován: 21 čer. 2013, 22:03
Bydliště: Brno

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod Pistacik » 01 črc. 2013, 08:33

Nikdy som nemal problém s plechovkou alebo čističom v príručnej batožine.
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod Jakub » 01 črc. 2013, 09:00

nápodobně jak Pišta....
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků