Cestování s dýmkou

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Při cestování¨letadlem dávám dýmky do :

a) příručního zavazadla , které mám u sebe
54
58%
b) zavazadla , které je v nákladním prostoru
15
16%
c) nepřemýšlím nad tím , neb mám vlastní aeroplán
24
26%
 
Celkem hlasů : 93

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod Alter Egon » 13 čer. 2022, 10:21

Syky píše::arrow: Alter Egon - na tuhle metodu jsem koukal, trénoval ale nějak nerozumím, jak se takhle dá kouřit a zároveň si to užít. Kouř sice sem tam vyfukuju, dýmka nehasne, ale chutě tabáku tímhle způsobem takřka nedokážu rozpoznat. Něco mi uniká?


Myslím si, že neuniká. Je to opravdu takové jemnější kouření. Tím přirozeným dýcháním samozřejmě taháš kouře méně, vlastně jen tak usrkáváš, tzn. nemáš toho hned plnou pusu a ta chuť není tak intenzivní, což někomu vyhovuje a někomu ne. Pokud kouříš jednu dýmku denně, tak si to samozřejmě chceš užít velmi intenzivně a nebude to pro Tebe. Pokud ale kouříš vícero dýmek denně, tak je to myslím dobrá metoda.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod itrnda » 13 čer. 2022, 20:42

Syky píše:Smutný, ale připomněl jsi mi, jak jsem jel za rodiči a když jsme večer šli na pivo a pokec (na zahrádku), vzal jsem si dvě dýmky (jednu na virginii a druhou na latakii) s tím, že dle množství osazenstva se rozhodnu, zda budu vonět víc nebo míň. Bylo narváno, zvolil jsem tedy Old Gowrie. Čuchometrickou zkouškou bylo zjištěno, že na zahrádce se kouří cigarety strojově balené a dále ručně balené cigarety z trošku lepšího materiálu :mrgreen: Po cca 45-50 minutách za mnou přišel číšník a povídá: "Můžete prosím típnout tu fajfku? Lidi si stěžujou, že je z toho vašeho kouře bolí hlava." Na můj dotaz, jestli to není z těch jointů jsem obdržel jen úsměv a pokrčení ramen. Poznámka o tom, že když lidi pálej jedno cigáro za druhým, může ta hlava trochu bolet byla též ignorována. :smoke6: Doba nám prostě nepřeje.


Syky:
Jo, taky smutný příběh. Pinglovi bych vysvětlil, že fajfka se nedá típnout, není to vajgl. Ale na něj se nedá zlobit, jen tlumočil a nechce problémy.
Mezi těmi uživateli jiných kouřů bych se nerozhlížel, ale nebyla někde v pozadí nějaká biomatka (kupodivu nesedící v prázdné nezakouřené hospůdce, odkud nás jí podobné před pár lety vyhnaly, aby tam “mohly”), pravidelně houpající kočárkem (její biodítě by bez toho non-stop houpání asi nepřežilo nejbližší minuty, hlava jí bolí z toho, že nechápe, že ji její rodiče nehoupali nonstop a kupodivu to přečkala), ze kteréhožtoho houpání a vrzání tě taky bolela hlava?

Fakt ale je, že obecně jsme (bafači dýmek) prostě:
- ohleduplní gentlemani (blbouni, co to “típnou”, protože naše nirvána je v tu ránu v pr. …)
- exoti, protože lidi kolem už si odvykli zavnímat ušlechtilou vůni kvalitních tabáků (nebo, BATRACHOSI, “tabákův”? )
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod Syky » 15 čer. 2022, 09:04

:arrow: Alter Egon: Možná jsem to špatně napsal. Spíš nedkážu rozeznat nuance v chuti tabáku. U latakie/orientálu mi to až tak moc nevadí, ale u různých virginií ano. Kouřím, když mám možnost, což je velice nahodilé. Někdy jedna dýmka, někdy tři, někdy týden bez. :smoke5:

:arrow: Itrnda: Číšníkovi jsem řekl, že dýmka se rozhodně netípe. No nechal jsem ji vyhasnout a zapálil ji až při placení/odchodu. Jinak žádné vegan-bio-bezlepkové-bezlaktózové-paleo matky nikde v okolí nebyly. Chodím jen do slušných podniků.

Jsme tu asi lehce :offtopic1:
Uživatelský avatar
Syky
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 86
Věk: 32
Registrován: 20 úno. 2020, 08:13
Bydliště: Plzeň

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod Alter Egon » 15 čer. 2022, 12:03

:arrow: Chápu, zrovna teď když píšu tenhle příspěvek, tak tuto metodu zkouším a je fakt, že při ní vnímám tabák spíš čichem než jazykem. Možná by se tahle metoda hodila dobře na aromatiky - tabák se kouří pomalu, zbytečně se nezahřívá, takže tady není důvod k obavám, že by se tabák spařil a aroma by se ztratilo.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod MBO » 15 čer. 2022, 12:58

Nezapomeňte, že jsme vycházeli z předpokladu, že D. K. takhle mohl kouřit i tam, kde se jinak kouřit nesmělo. Čili lepší takové nenápadné kouření než nic. A v jeho případě určitě nešlo o jednu dýmku denně. Při více dýmkách za den možná člověk nepotřebuje tolik bafat. Nemůžu soudit, protože dávám právě tu jednu dýmku denně a pak někdy jedu jak rychlík.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod Syky » 17 čer. 2022, 06:36

:arrow: Alter Egon: Jo, na aromatik asi fajn a možná i na nějaký nezbedný tabák, který má tendence močkovat nebo naopak hořet pekelně rychle.

:arrow: MBO: Jasně, že lepší takové lehké pobafání, než nic. Rozhodně tuto techniku budu dále trénovat, jelikož se bude hodit při čtení a kouření zároveň. Jinak Dušan Klein nacpával a kouřil dýmku hned po probuzení k ranní kávě a další v práci, takže dvě denně to byly 100%, pravděpodobně padla ještě jedna před zalehnutím do postele.
Uživatelský avatar
Syky
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 86
Věk: 32
Registrován: 20 úno. 2020, 08:13
Bydliště: Plzeň

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod MBO » 17 čer. 2022, 10:06

Tipuju, že těch dýmek D. K. vykouřil za den víc. Právě to „lehké“ kouření není tak docela jednoduché, teda aspoň já s tím zápasím.
Naposledy upravil MBO dne 17 čer. 2022, 17:27, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod mihra » 17 čer. 2022, 13:51

Hingar kdysi říkal, že Klein nosil pouzdro s pěti dýmkami, které stihl za den 2x otočit :!: Já ho alespoň nikdy bez dýmky v puse nezahlédl.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod MBO » 17 čer. 2022, 17:29

No prosím, pro mě nepředstavitelné, ale aspoň na tři denně bych se časem chtěl vypracovat.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod Ferd » 17 čer. 2022, 19:07

NO a to já jsem ti záviděl tu jednu denně. KDyž mám HO, sedím u počítače tak mám co dělat abych protočil jen 3 dýmky a ne víc. A míň to chutná...
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod MBO » 17 čer. 2022, 19:56

Mně to u počítače moc nechutná, ale obul jsem boty a šel se projít. Na zpáteční cestě jsem vykouřil aspoň jednu.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod Syky » 18 čer. 2022, 08:44

U počítače bych nevěděl co dělat. Kouřit nebo na něm pracovat? Každopádně tři dýmky denně si můžu dopřát, když není velitelka na základně a to se stává jen občas. Víc jak tři si nedokážu představit, jelikož by to znamenalo jen kouřit celý den.
Uživatelský avatar
Syky
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 86
Věk: 32
Registrován: 20 úno. 2020, 08:13
Bydliště: Plzeň

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod Alter Egon » 20 čer. 2022, 12:33

To já v poslední době hlavně u počítače, když pracuju z domova. Vyhovuje mi to velice. Dýmka v puse, ruce na klávesnici. Pracuje se o mnoho lépe :wink:
Lepší jak s doutníkem.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod itrnda » 28 čer. 2022, 19:14

Koukám, že řetězec Pandemie - Opatření - Home Office měl alespoň pozitivní vliv na zvýšení intenzity kouření dýmek. :shock:
Škoda, že v mé profesi nemohu využít… :smoke4:
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod Alter Egon » 29 čer. 2022, 11:28

Je to přesně jak říkáš. Dřív jsem musel pořád dýmky převážet do práce a zpátky, teď jsou všechny hezky doma pohromadě a nikam většinou nemusí.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků