Cestování s dýmkou

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Při cestování¨letadlem dávám dýmky do :

a) příručního zavazadla , které mám u sebe
54
58%
b) zavazadla , které je v nákladním prostoru
15
16%
c) nepřemýšlím nad tím , neb mám vlastní aeroplán
24
26%
 
Celkem hlasů : 93

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod Alter Egon » 13 úno. 2020, 14:17

Pokud dám vše do zavazadla, které jde do zavazadlového prostoru, tak jsem nikdy neměl problém. Pokud mám jen kabinové zavazadlo, tak tam vozím dýmky, CPT, plynový zapalovač (zippo jsem nikdy raději nebral), čistče a nikdy žádný problém. Jednou mi teda ve Frankfurtu kvůli těm čističům čmuchali v kufru, protože když koukli na rentgen, tak nevěděli co to je.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod Mopic » 13 úno. 2020, 19:11

V příručním zavazadle vozím pouzdro s pěti dýmkami, krabičkou sirek, tabákem a CPT + krabičku doutníčků. Baku, Jakarta, Surabaia, Kuala Lumpur, Penang, Dubaj, Doha, Istanbul, Hanoj - úplně bez problémů. Jen jednou v Istanbulu si nechali ukázat CPT, ale neměli s ním problém. Peking, Dillí - tam šli po všem, čím se dá rozdělat oheň, čili sirky a zapalovače nekompromisně zabavovali. Ale Čech si vždy dokáže poradit, zvlášť když o tom je informovaný včas dopředu :wink: :smoke5: Jinak vozím jen sirky, dýmkařský zipák nechávám pro jistotu doma.
Uživatelský avatar
Mopic
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 155
Věk: 56
Registrován: 14 úno. 2009, 22:21
Bydliště: Hradec Králové

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod Stanley64 » 13 úno. 2020, 20:19

Malta - žiaden zdroj ohňa a ostré predmety,
Stanley64
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 352
Věk: 57
Registrován: 23 zář. 2017, 13:16
Bydliště: Bratislava

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod vitsoft » 13 úno. 2020, 23:39

Znáte Mile High Club? Hlásí se k němu hlavně piloti, letušky, ale i pasažéři, kterým se povedlo mít sex během letu. Já do toho klubu nepatřím, ale zase se mohu pochlubit bafáním v desetitisích metrech nad zemí. Letěli jsme tenkrát z Brna do Burgasu, po večeři letuška oznámila, že teď poněkud ztlumí kabinové osvětlení a že pokud možno máme omezit kouření jen na nezbytně nutnou dobu. Což jsme s kámošem pochopili jako výzvu k nacpání malé dýmky, se kterou cesta ubíhala mnohem příjemněji. Za oknem Měsíc osvětloval šedivé mraky pod námi a nad našimi hlavami se zase vznášela bílá mračna dýmu z holandského tabáku Troost, která naštěstí byla rychle vtahována do vnitřní ventilace, takže nikdo z pasažerů neměl námitky. Tenkrát v čtyřiasedmdesátém byla společnost tak nějak tolerantnější.

Řekl bych, že to byl hodnotnější zážitek, něž nějaká upocená rychlovka na toaletě, k níž se členové Mile High Clubu musí uchylovat jako k náhražce.
Uživatelský avatar
vitsoft
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 226
Registrován: 10 led. 2005, 19:17
Bydliště: Vitkov

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod Copatej » 14 úno. 2020, 01:20

Závidím :oops: :clamp: ...tohle se nám mlaďasům už v dnešní debilní době nemůže stát :cry: . Leda, že bych stejnou cestu absolvoval ve dvojplošníku Avia BH 11, ale tam bych měl asi úplně jiné starosti, než poklidně kouřit dýmku :smoke5:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod Snoopy » 14 úno. 2020, 06:18

V rokoch 2001-2003 som zažil fajčiarske lety s Libyan Airlines Viedeň - Tripolis. Škoda, že vtedy som fajčil ešte len cigarety :smoke4: :offtopic1: .
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod basa333 » 14 úno. 2020, 08:23

to musela být velice frekventovaná trasa :wink: , nebo se mýlím?
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod Bentley » 14 úno. 2020, 13:09

Copatej píše: Leda, že bych stejnou cestu absolvoval ve dvojplošníku Avia BH 11, ale tam bych měl asi úplně jiné starosti, než poklidně kouřit dýmku :smoke5:

Chtělo by to zrekonstruovat Ju52 nebo aspoň Dakotu a pořádat dýmkové vyhlídkové lety... :smoke1:
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod Snoopy » 14 úno. 2020, 13:55

:arrow: basa
Pamätám si, že raz v snáď 150-miestnom stroji (asi Airbus) nás letelo okolo 20 pasažierov. Potom linku zrušili a nahradili Kijev-Tripolis s medzipristátím vo Schwechate, to už nebolo ono. Vo všetkých priestoroch letiska v Tripolise sa fajčilo a miestni si dávali pozor, aby vajgle ani omylom nehodili do popolníka. Ostentatívne ich oblúkom odcvrnkli na vyleštenú dlažbu a taký malý černoško to hneď zametal. A vraj sú moslimovia netolerantní :wink: :offtopic1:
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod MBO » 14 úno. 2020, 13:57

Abych volně navázal na tohle téma, tak já jsem "stihl" kouřit jenom ve vlaku, ale zase několikrát. Byl jsem v kuřáckém kupé sám, tak jsem vytáhl dýmku. Pokud si pamatuju, tak jsem si to moc neužil, ale mám vzpomínku na celý život. S dýmkou se pěkně dívá z okna. Průvodčí si mě prohlédl a nic neříkal. Dneska si to nedovedu představit.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod Mopic » 14 úno. 2020, 19:07

Taky mám to štěstí (nebo že bych byl prostě jen tak starý? :think: ), že jsem si stihl ještě zakouřit dýmku 30.000 ft nad zemí. Bývalo to tak, že několik posledních řad bylo vyhražených pro kuřáky a zbytek letadla byl nekuřácký. Někdy koncem 80. let se mi stalo, že nás bylo v letadle jen pár, tak jsme se s kolegy sesedli, zapálili si a celý let jsme hráli mariáš, přičemž nás letušky pravidelně zásobovaly pivem. Let trval tenkrát cca 2,5 hodiny a fakt jsme si to užili. Jenže pak nejdřív přišel zákaz kouření doutníků a dýmek a nakonec plošný zákaz kouření. Naposledy jsem v letadle kouřil někdy v roce 93 nebo 94.
Uživatelský avatar
Mopic
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 155
Věk: 56
Registrován: 14 úno. 2009, 22:21
Bydliště: Hradec Králové

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod Copatej » 14 úno. 2020, 19:09

:arrow: MBO
Tak to já ve vlaku kouřím dodnes poměrně často :palm: ...velice rychle totiž usínám s otevřenou hubou :puffy:

:arrow: Mopic
Ano, jsi starý :ok: ...nikoliv, že by si byl jen prostě jen tak...už si to konečně uvědom :!: Nad tím nelze pochybovat :smoke5: Ale zpět k meritu věci.
V letadle to mám velmi podobné jako ve vlaku, jen s tím rozdílem, že nejedu po kolejích :pray: :twisted: takže naposledy jsem v letadle kouřil na podzim 2019 a byla to poslední společná dovolené s rodinou. Od té doby prý mám už létat jen sám. No sám...to je zapeklitá otázka :smoke5:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod MBO » 14 úno. 2020, 21:09

Teď úplně nevím, co si mám pod tím představit. Ne, to si raděj nebudu představovat. :oops:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod klasik51 » 15 úno. 2020, 19:28

Tak já z toho nejsem moudrej vůbec. :think: Ale ono to je vlastně jedno. :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod basa333 » 16 úno. 2020, 10:18

Copatej píše::arrow: MBO
Tak to já ve vlaku kouřím dodnes poměrně často :palm: ...velice rychle totiž usínám s otevřenou hubou :puffy:

:arrow: Mopic
Ano, jsi starý :ok: ...nikoliv, že by si byl jen prostě jen tak...už si to konečně uvědom :!: Nad tím nelze pochybovat :smoke5: Ale zpět k meritu věci.
V letadle to mám velmi podobné jako ve vlaku, jen s tím rozdílem, že nejedu po kolejích :pray: :twisted: takže naposledy jsem v letadle kouřil na podzim 2019 a byla to poslední společná dovolené s rodinou. Od té doby prý mám už létat jen sám. No sám...to je zapeklitá otázka :smoke5:


prosím také o vysvětlení, to mě zajímá...
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků