Čo s poloprázdnou fajkou večer, keď sa Vám zatvárajú

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod Jido » 13 pro. 2004, 14:53

Dokouřit je povinnost k fajce. Po desátý už nezapaluju a do dvanácti vždycky nějak vydržím. Jo jednou jsem s fajkou v zubech usnul, ale to bylo ve čtyři odpoledne :wink:
Uživatelský avatar
Jido
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 30 zář. 2004, 15:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Sezam » 14 pro. 2004, 09:23

Jido píše:Dokourit je povinnost k fajce. Po desaty uz nezapaluju a do dvanacti vzdycky nejak vydrzim. Jo jednou jsem s fajkou v zubech usnul, ale to bylo ve ctyri odpoledne :wink:


Zasady jsou zasady, ale je videt, ze jeste nejses addicted :wink: Prijdou casy, kdy budes rad za urvanou pulhodinku, ktera ti ke splneni povinnosti k dymce sotva bude stacit :cry: Umeni je predvidat nepredvidatelne a nacpat jen tolik, co stacis 8)
Uživatelský avatar
Sezam
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 17 zář. 2004, 10:24
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod harel » 14 pro. 2004, 09:27

Sezam píše:
Jido píše:Dokourit je povinnost k fajce. Po desaty uz nezapaluju a do dvanacti vzdycky nejak vydrzim. Jo jednou jsem s fajkou v zubech usnul, ale to bylo ve ctyri odpoledne :wink:


Zasady jsou zasady, ale je videt, ze jeste nejses addicted :wink: Prijdou casy, kdy budes rad za urvanou pulhodinku, ktera ti ke splneni povinnosti k dymce sotva bude stacit :cry: Umeni je predvidat nepredvidatelne a nacpat jen tolik, co stacis 8)

...........a FALCON je na to ideálny
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod Jido » 14 pro. 2004, 17:57

Sezam píše:
Jido píše:Dokourit je povinnost k fajce. Po desaty uz nezapaluju a do dvanacti vzdycky nejak vydrzim. Jo jednou jsem s fajkou v zubech usnul, ale to bylo ve ctyri odpoledne :wink:


Zasady jsou zasady, ale je videt, ze jeste nejses addicted :wink: Prijdou casy, kdy budes rad za urvanou pulhodinku, ktera ti ke splneni povinnosti k dymce sotva bude stacit :cry: Umeni je predvidat nepredvidatelne a nacpat jen tolik, co stacis 8)


Tak hluboko nikdy neklesnu závisláku. :lol:
Uživatelský avatar
Jido
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 30 zář. 2004, 15:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod harel » 14 pro. 2004, 19:16

Jido píše:
Sezam píše:
Jido píše:Dokourit je povinnost k fajce. Po desaty uz nezapaluju a do dvanacti vzdycky nejak vydrzim. Jo jednou jsem s fajkou v zubech usnul, ale to bylo ve ctyri odpoledne :wink:


Zasady jsou zasady, ale je videt, ze jeste nejses addicted :wink: Prijdou casy, kdy budes rad za urvanou pulhodinku, ktera ti ke splneni povinnosti k dymce sotva bude stacit :cry: Umeni je predvidat nepredvidatelne a nacpat jen tolik, co stacis 8)


Tak hluboko nikdy neklesnu závisláku. :lol:

Hlavne , že ty to mas pod kontrolou :D
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod forgi » 15 pro. 2004, 18:09

Obcas sa veru stane ze si kludne bafam, ked zrazu zazvoni telefon a surne musim niekam ist.... V takom pripade poriadne premiesam popol vo fajke, aby nasiakol co najviac vlhkosti, dokladne vycistim a necham odpocivat aj tyzden. No stalo sa mi uz aj to, ze som si povedal ze sa o chvilu vratim a na fajku som zabudol a cistil az na druhy den.
Pokial je fajka dobre zafajcena a toto sa stane iba zriedkavo, tak jej tym velmi neublizite, ale cerstvu fajku by to asi poznacilo vaznejsie.
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod dix » 15 pro. 2004, 19:55

kedze nejsom umelec a ani vyznavac nedbalej elegancie ale mam vypestovanu zeleznu disciplinu sa mi take veci nestanu...

yokozuna asashoryu dix
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Šimi » 13 kvě. 2005, 22:49

Nedávno se mi stalo, že jsem musel rychle dojet plně nacpanou dýmku, kterou jsem už měl 20 min. Nálož by vyšla asi na další hodinu. Tak jsem s těžkým srdcem odebral tabák do popelníku a abych trochu osušil dno, nechal jsem tam trochu tabáku. Tu sem zapálil a po 10 min bylo hotovo. Nebylo to sice nic moc, ale dýmku jsem nenechal pomočenou.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Milos Cerman » 14 kvě. 2005, 08:22

Šimi píše:Nedávno se mi stalo, že jsem musel rychle dojet plně nacpanou dýmku, kterou jsem už měl 20 min. Nálož by vyšla asi na další hodinu. Tak jsem s těžkým srdcem odebral tabák do popelníku a abych trochu osušil dno, nechal jsem tam trochu tabáku. Tu sem zapálil a po 10 min bylo hotovo. Nebylo to sice nic moc, ale dýmku jsem nenechal pomočenou.


Říkáš, že to "nebylo nic moc", ale já myslím, že to bylo to nejlepší možný řešení. Druhej den by byla dýmka plná "bláta", a vysychala by celou věčnost :!:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Šimi » 14 kvě. 2005, 09:17

No nic moc chuťově samozřejmě. Byla to oběť pro dýmku :lol:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Mathias Sandorf » 26 čer. 2005, 10:58

Mě se jednou stalo, že sem usnul s dýmkou bez dýmky. V klidu sem si pokuřoval a najednou z ničeho nic přišla kamarádka. Slovo dalo slovo a já musel po chvíli dýmku odložit s úmyslrm se k ní v dohledné době vrátit. Ale jak už to chodí, člověk rychle zapomene a krásně se pak usíná...Ráno sem si na milou dýmku vzpomněl a dokouřil. Byl to pěknej kentáč, ale ta noc za to stála...Já vim, sem nevěrná ku.va, ale líto mi to neni 8)
Uživatelský avatar
Mathias Sandorf
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1656
Věk: 37
Registrován: 23 kvě. 2005, 13:54
Bydliště: Kolín

Příspěvekod Milos Cerman » 26 čer. 2005, 14:42

Mathias Sandorf píše:...Ráno sem si na milou dýmku vzpomněl a dokouřil. Byl to pěknej kentáč, ...


No ono se zase tolik nestane, když nedokouříš. Je fakt, že vysejpáš smradlavý bláto, a dýmka dude vysychat několik dní.
Když to vydržíš nekouřit (tu jednu konkrétní dýmku) nežli vyschne, nic se neděje. Když to nevydržíš, zaděláváš si na skyslou fajfku.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Karol » 15 čer. 2006, 02:26

Mam otazku ohladom Falconov. Nefajcim ich velmi casto ale ak ano tak pocas fajcenia citim podivnu akoby mydlovu prichut. :?

Povodne som si myslel ze to je specificky pripad ale z ineho zdroja od vcera viem ze ini maju podobne skusenosti. Ste na tom podobne? Neviete o co ide? Podla mna je to naustok ktory nie je z vulkanitu ale z nejakej podivnej maksej latky. Da sa s tym nieco robit?
Uživatelský avatar
Karol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 372
Věk: 49
Registrován: 05 srp. 2005, 01:26
Bydliště: Wellington, Novy Zeland

Příspěvekod tifik » 02 srp. 2006, 14:59

forgi píše:Obcas sa veru stane ze si kludne bafam, ked zrazu zazvoni telefon a surne musim niekam ist.... V takom pripade poriadne premiesam popol vo fajke, aby nasiakol co najviac vlhkosti, dokladne vycistim a necham odpocivat aj tyzden. No stalo sa mi uz aj to, ze som si povedal ze sa o chvilu vratim a na fajku som zabudol a cistil az na druhy den.
Pokial je fajka dobre zafajcena a toto sa stane iba zriedkavo, tak jej tym velmi neublizite, ale cerstvu fajku by to asi poznacilo vaznejsie.


No já myslím, že ani dost nezakouřenou dýmku by to neponičilo, jde jen o to nechat ji pořádně vyschnout. Močka se do fajfky dostane v každém případě i při sušším kouření, jde jen o to aby vyschla ať už jí bylo moc nebo málo. Tohle si myslím že je i v literatuře dost zkreslované téma.
Když nedokouřím, promíchám popel s tabákem, aby vysál vlkost, vyklepu, normálně vyčistím a nechám tak týden odpočívat. Dýmka tak po 4-5 ti dnech začne vonět a to je znamení, že už je ok. :wink:
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Re: Čo s poloprázdnou fajkou večer, keď sa Vám zatvárajú

Příspěvekod kenny63 » 30 kvě. 2010, 19:47

Nad tímhle jsem taky přemýšlel, nicméně jsem někde četl, že by se měla fajfka dokouři.No ale prostě někdy to nevyjde, ať je to důvodu toho či onoho...tak jsem si řekl, že ji dokouřím později, ale co mne se stalo a to vlastně udělalo rozhodnutí za mne, že jsem si zkusil fajfku dokouřit a jen jak jsem ji zapálil a párkrát zatáhl,ozvalo se mne pálení žáhy a bylo rozhodnuto......Takže u mne neexistuje po vyhasnutí odložení cca více jak třeba na 3 hod. se vracet k dýmce s vyhaslým tabákem.Pokud dám nový tabák tak se mne to ještě nestalo. :think:
kenny63
Účet zrušen
 
Příspěvky: 23
Registrován: 21 kvě. 2010, 22:51

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků