Problemy s naustkem (okousany, zasedly atd.)

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod Fénix » 19 lis. 2004, 12:44

Akryl je v tomto případě úpně v pohodě. I když jsou na něm vidět hlubší šlicy, jsou pořád černočerný a tak nejsou vidět dokud se někdo nepodívá zblízka. U svých kaučukových náústků jsem se nejdřív snažil leštit co možná nejčastěji, ale dneska už chápu že to je nejen sisyfovská práce, ale taky zbytečnost. Na okousaný náústek jsem být hrdý :wink:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod bromden » 19 lis. 2004, 13:38

Twineryy píše:Ještě dělám jednu věc, abych udržel náustky lesklé. Přijde mi totiž, že vysychají, stejně jako skluznice u lyží. Možná je to blbost, ale osvědčilo se mi to. Čas od času vyleštím náustky hadříkem s olejíčkem na hudební nástroje. Ty zašedlejší tím krásně zčernaj. Do druhého dne se olejíček odpaří, ale náustek zůstane nádherně lesklej a černej. Je to rychlý, levný a efektní. Sice to nevydrží tak dlouho, ale zase nehrozí odleštění firemní značky na náustku, jako od leštící pasty :wink: .


:lol:
Taky to dělám, ale olejem kuchyňským, optimálně slunečnicovým (protože je bez chuti...), potřu a po chvíli vyleštím...
Pastu nekupuju, okousaný konce jednou za čas při generálce obrousim šmirglem a vyleštim kotoučem na vrtačce (jako při výrobě novýho).
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Twineryy » 19 lis. 2004, 13:46

Mě zbyl tenhle olejíček na dřevo klarinetu z dob kdy jsem ještě hrával. Když došel, tak jsem si za pade koupil novej. Je hodně tekutej a nemastí. Co je dobrý pro hudební nástroj musí být dobrý i pro dýmku :wink: . U lakovaných dýmek s ním leštím i hlavičku. Voskované leštím včelím voskem.
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Hoka » 20 lis. 2004, 21:19

Dýmku držím jenom v zubech, protože často kouřím na procházkách přírodou... No a volné ruce aby mi neplandaly mám v kapsách. 8)
Uživatelský avatar
Hoka
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 112
Registrován: 16 srp. 2004, 19:35
Bydliště: Bílovec

Příspěvekod POGO » 20 lis. 2004, 22:32

Přiznávám se že jsem se dýmku držet v zubech nenaučil.Párkrát jsem to zkoušel,ale nemohl jsem najít tu správnou polohu.Snad někdy v budoucnu. :oops:
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Příspěvekod piter » 20 lis. 2004, 23:02

POGO píše:Přiznávám se že jsem se dýmku držet v zubech nenaučil.Párkrát jsem to zkoušel,ale nemohl jsem najít tu správnou polohu.Snad někdy v budoucnu. :oops:


taky tak, ja dymku pouze v zubech drzim minimalne, vzdy si to radeji zaridim tak, abych mel ruce na dymku volne
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Fénix » 21 lis. 2004, 00:52

POGO píše:Přiznávám se že jsem se dýmku držet v zubech nenaučil.Párkrát jsem to zkoušel,ale nemohl jsem najít tu správnou polohu.Snad někdy v budoucnu. :oops:


Zpočátku mi to vůbec nešlo; už se lepším, ale nikdy to nebude k tomu abych jí měl v zubech třeba 10min...
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Twineryy » 21 lis. 2004, 20:23

Fénix píše:
POGO píše:Přiznávám se že jsem se dýmku držet v zubech nenaučil.Párkrát jsem to zkoušel,ale nemohl jsem najít tu správnou polohu.Snad někdy v budoucnu. :oops:


Zpočátku mi to vůbec nešlo; už se lepším, ale nikdy to nebude k tomu abych jí měl v zubech třeba 10min...


Mě zezačátku při dlouhém držení dýmky v puse chytaly křeče. Pak jsem se naučil dýmku držet i na druhé straně a když se to střídá, tak je to v pohodě. Je to o nalezení té správné polohy, jak píše POGO.

To bafání v zubech má i svá úskalí. Někdy bafám tak přirozeně, že zapomenu na dýmku v puse a:

Stalo se mi, že jsem se v hospodě otočil na vedle sedícího pivního kolegu u stolu a dal jsem mu facku dýmkou. Ta mi pak vypadla z huby přimo jemu do klína :oops: . Naštěstí se nevysypala.

Nebo jsem si dělal kafe, zavíral jsem skříňku a těma samozavíracíma dvířkama jsem si dýmku odpálil s huby. Přistála v košíku na ovoce. Ani nevíte jak se mi ulevilo, že se jí nic nestalo. Ne už tak mojí přítelkyni, protože cestou vzduchem dýmka trousila uhlíky a propálila ubrus :oops: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod POGO » 21 lis. 2004, 20:33

Nebo jsem si dělal kafe, zavíral jsem skříňku a těma samozavíracíma dvířkama jsem si dýmku odpálil s huby. Přistála v košíku na ovoce. Ani nevíte jak se mi ulevilo, že se jí nic nestalo. Ne už tak mojí přítelkyni, protože cestou vzduchem dýmka trousila uhlíky a propálila ubrus :oops: .[/quote]

To jsi mohl dopadnout jako tem stařeček v jednom dílu Slovácko sa nesůdí.Když vyhořel.Ale temu se to stalo na latríně neboť usnul.
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

na vodě

Příspěvekod Murphy » 21 lis. 2004, 20:38

:) Jsem si tak pri procitani vzpomel jak se mi to dymani s dymkou pouze v zubech osvedcilo na vode...Jak se mi hodilo mit obe ruce volny kdyz jsem se dostal nekde do perejky... :)
Uživatelský avatar
Murphy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 341
Věk: 40
Registrován: 03 říj. 2004, 22:23
Bydliště: Praha

Re: na vodě

Příspěvekod Twineryy » 21 lis. 2004, 20:49

Murphy píše::) Jsem si tak pri procitani vzpomel jak se mi to dymani s dymkou pouze v zubech osvedcilo na vode...Jak se mi hodilo mit obe ruce volny kdyz jsem se dostal nekde do perejky... :)


Jo, na vodě se dýmá skvěle :puffy: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Twineryy » 21 lis. 2004, 20:57

POGO píše:To jsi mohl dopadnout jako tem stařeček v jednom dílu Slovácko sa nesůdí.Když vyhořel.Ale temu se to stalo na latríně neboť usnul.


Něco podobnýho se stalo pradědovi - vždycky si strkal dýmku do kapsy saka. Přišel k tátovi a povídá: Mě ti nějak bodá tady na levý straně, asi musim k doktorovi. "Dědo, vždyť ty hoříš!!!". Naštěstí to dobře dopadlo :D .
Vzhledem k mojí sklerotičnosti mám skvěle našlápnuto na podobný trapasy.
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod piter » 21 lis. 2004, 21:09

Twineryy píše:Něco podobnýho se stalo pradědovi - vždycky si strkal dýmku do kapsy saka. Přišel k tátovi a povídá: Mě ti nějak bodá tady na levý straně, asi musim k doktorovi. "Dědo, vždyť ty hoříš!!!". Naštěstí to dobře dopadlo :D .
Vzhledem k mojí sklerotičnosti mám skvěle našlápnuto na podobný trapasy.


To se povedlo :lol:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Fénix » 21 lis. 2004, 23:30

Twineryy píše:
POGO píše:To jsi mohl dopadnout jako tem stařeček v jednom dílu Slovácko sa nesůdí.Když vyhořel.Ale temu se to stalo na latríně neboť usnul.


Něco podobnýho se stalo pradědovi - vždycky si strkal dýmku do kapsy saka. Přišel k tátovi a povídá: Mě ti nějak bodá tady na levý straně, asi musim k doktorovi. "Dědo, vždyť ty hoříš!!!". Naštěstí to dobře dopadlo :D .
Vzhledem k mojí sklerotičnosti mám skvěle našlápnuto na podobný trapasy.


Moc pěkný :D Mě se párkrát stalo, když jsem držel dýmku v zubech a chvíli něco dělal, že jsem si ji vyrazil jen tak, rukou, při pokusu se poškrábat, něco si podat apod. No a moje oblíbená situace - když divoce píšu do klávesnice, ještě se trochu předkloním a mezi klávesy napadají uhlíky :oops: :roll:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

z dýmky katapult

Příspěvekod Renno » 22 lis. 2004, 08:32

A to já jsem nedávno šel po nějaké schůzi procházkou po promenádě kolem řeky domů. Protože jsem si už předem nacpal dýmku s tím, že si pěkně zadýmám. Byla už tma, pohoda, nikde živáčka. Dýmku jsem držel mezi zuby, ruce v kapsách, spokojený z dobrého kouření. Byla to billiárdka. A najednou.......někde na chodníku musel být nějaký výčnělek...zavrávoral jsem a automaticky cvaknul zubama....z rovné dýmky se na okamžik stal katapult, který mi velmi přesně do obličeje a očí vmetl všechen popel a uhlíky. To byl tanec!!!...kdyby mě někdo pozoroval, myslel by si že jsem se zbláznil a provozuji noční breakdance začátečníků. Věřili by jste jak je to nepříjemné? Tedy myslím ty uhlíky, né ten tanec. Dýmku jsem ale statečně udržel a nepustil. Začal jsem si hned protírat rukama oči, jelikož kapesníky neprovozuji. Moc to ale nepomáhalo,spíš naopak. Píchalo to jako čert....vypozoroval jsem, že nezáleží na druhu a kvalitě tabáku ...píchá to všechno stejně. Trochu jsem se zmátořil, má chůze počala býti koordinovanější...a tak jsem ještěsi zapálil zbytek toho tabáku. Potkal jsem pár lidí, ještě že mě neviděli při tom tanci, říkal jsem si. Stejně ale divně koukaj....no jo, no jo...pořádnýho chlapa s dýmkou hned tak neviděj, to je jasný. Vznešeně jsem tedy došel domů, už jsem se těšil až si vyčistím před zrcadlem pořádně oči. Ty mi ale doma málem vypadly z důlků...ze zrcadla na mě koukal černej démon v mojí podobě.
P.S. A tak přátelé "pozor" při dýmání na nerovný chodník :lol:
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků