Problemy s naustkem (okousany, zasedly atd.)

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod GrametS » 11 bře. 2005, 13:02

Vem na to normální zubní pastu. Ta leští stejně, ne-li líp, než ty drahý sračičky :wink: .[/quote]

to už jsem taky zkoušel, ale efekt byl víc zašedlý....
můžeš mi prosím napsat postup? jak dlouho leštit, kolik vody, leštit kartáčkem na zuby, nebo jen hadrem? Jak z toho tu pastu pak dolu?

ja sem asi hodně nešikovnej
Uživatelský avatar
GrametS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 154
Věk: 48
Registrován: 20 úno. 2005, 20:33
Bydliště: středočeský kraj

Příspěvekod forgi » 11 bře. 2005, 13:04

GrametS píše:a nezmení to prumer v porovnání s dymkou? aby tam nezustal schod...

Treba si uvedomiť že zošednutie náustku je dôsledkom zvetrania (oxidácie) materiálu. Tento treba teda odstrániť a dostať sa až na zdravý materiál, aby bol náustok opäť pekný čierny. Takže nech použiješ ktorýkožvek spôsob, záleží na tom do akej hžbky je materiál narušený. Podža toho čo píšeš to bude asi silnejšia vrstva a tú síce tiež môžeš odstrániť pastou, ale zbytočne sa narobíš. ( stále sa však bavíme o vrstve niekožko tisícin milimetra) Ak je to ešte horšie, tak je najlepšie si nechať urobiť nový náustok, alebo prebrúsiť s náustkom aj drevo. V takom prípade však väčšinou musíš prebrúsiť už celú fajku, lebo by bolo vidieť farebný rozdiel, prípadne ju aj znovu ju namoriť , ale v každom prípade znovu navoskovať. A to je už podstatne viac roboty.
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Twineryy » 11 bře. 2005, 13:09

GrametS píše:to už jsem taky zkoušel, ale efekt byl víc zašedlý....
můžeš mi prosím napsat postup? jak dlouho leštit, kolik vody, leštit kartáčkem na zuby, nebo jen hadrem? Jak z toho tu pastu pak dolu?

ja sem asi hodně nešikovnej


No já to leštím zubní pastou na filcovým hadru bez vody. Pokud mám nějaký náustek šedivý, tak ho pak normálně navoskuju, nebo přetřu olejíčkem na hudební nástroje (to častěji). Podle mě ty náustky hlavně vysychaj.
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Šimi » 11 bře. 2005, 19:03

Nevím jestli to pude použít i na náústky, ale sklo na helmu na mašinu sem leštil CIFem. Bylo pak i v podřených místevch pěkně průhledny.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Milos Cerman » 11 bře. 2005, 20:17

Na náustky se mi docela osvědčil CLINOX . Je to sajrajt na čištění nerezovýho nádobí, já to beru manželce v kuchyni pod dřezem, když se nedívá.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Šimi » 19 bře. 2005, 12:33

Tak mě napadá. kolik tak stojí ty leštidýlka a serepetičky na náústky? Já měl náůstek na kršce pěkně zavadlý, prodejce ho dal přeleštit, ale po chvíli se to začalo opět slabě projevovat. Tak sem si nechal udělat náústek nový. Přišel mě na 250,- a už sem ho pěkně pokousal. Ale to myslím k používané dýmce patří tak jako cake do kotlíku.

image_id: 385
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Milos Cerman » 21 bře. 2005, 21:17

Dýmka, jakožto "užitkový předmět" je předmět často používanej. A jako takovej nese na sobě stopy po používání. Tak se s tím chlapi smiřte. Dýmky se prostě buďto kouří, anebo sbírají. S tím nic nenaděláte.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Fénix » 21 bře. 2005, 22:51

Milos Cerman píše:Dýmka, jakožto "užitkový předmět" je předmět často používanej. A jako takovej nese na sobě stopy po používání. Tak se s tím chlapi smiřte. Dýmky se prostě buďto kouří, anebo sbírají. S tím nic nenaděláte.


auto je taky "užitkovej předmět" a co lidí u něj tráví hodiny různým voskováním apod. Prostě jestli někdo chce udržovat své dýmky v perfektním stavu, budiž mu to spíš ke cti! Já ale takový asi nikdy nebudu :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Šimi » 22 bře. 2005, 06:15

Já teda dýmku leštím skorodenně. Hlavně svou Kršku, ale s pokousaným náústkem jsem se prostě smířil. Možná ho eště nemám tak moc pokousaný.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Milos Cerman » 22 bře. 2005, 07:25

Já přece nehoruju proti údržbě - nejen dýmky - ale všeho s mírou !
Oplácávat něco, co strkám do huby leštidlama, čistidlama a nakonec nato cpát igelitový a gumový nástrky, to mi připadá dost praštěný.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

ochrana naustku

Příspěvekod LUBO » 22 bře. 2005, 07:47

ja mam fajku zavesenu v zuboch a po case sa trochu okuse. ale co som opravoval naustky, tak tam boli take ryhy, ze to bola posledna oprava a ked to pojde hlbsie, tak sa zospodu prekusne a bude mat dve diery, nie jednu. je to cele len o tom. ked ma niekto vzacnu fajku a rad ju casto fajci, pricom citi, ze raz prekusne naustok, ktory nebude vediet nahradit, tak sa jednoducho stara o to, aby pri svojom style fajcenia ten naustok neprekusol. len o tom je rec, nie o tom, ze by niekto principialne fajcil s navlekom.myslim, ze tu nie je nikto taky, kto ma len same drahe originaly, ale ze tu vsetci fajcime lacnejsi konzum, ktory po case jednoducho dosluzi a potom nastupi dalsia fajka. ale ked ma niekto Nautilus, ktory chce fajcit a je to original, tak sa ho bude snazit urcitym sposobom usetrit od poskodenia naustku.
ja sa tak budem snazit urobit na Eltangovej andersenke 2005, designovanej pre Stanwell, kedze ma tenky naustok, aj ked si viem nahradny zohnat.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Milos Cerman » 25 bře. 2005, 22:06

Fénix píše:To miloš: tak prezervativ zrovna ne, ale můžu si pořídit fajfku s víčkem :pipe1:


Máš pravdu, víčko je špica. Ale do deště by se mi ani s víčkem nechtělo.
Ono to víčko chrání především před velkým větrem ! :pipe2:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod country » 05 čer. 2005, 09:44

Nic mně na mých dýmkách nevadí na pohled tolik, jako zešedlý náustek. U svého syna jsem spatřil, kterak maže spoje klarinetu jelením lojem i řekl jsem si - jelení lůj není nic proti ničemu, když jej snese eben, zkusím na dýmčičku. Pánové - radost! Není z náustku nic cítit, stačí lehce namáznout, vyleštit, kochat se! Ty dolíčky od zubů (u všech dýmek mám shora jeden, zdola dva :roll: ) mi přijdou dobrý, to už je kuřácká patina.[/list]
Uživatelský avatar
country
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 735
Věk: 56
Registrován: 16 kvě. 2005, 19:53
Bydliště: Police nad Metují

Příspěvekod carolco » 05 čer. 2005, 13:09

country píše:maže spoje klarinetu jelením lojem i řekl jsem si - jelení lůj není nic proti ničemu, když jej snese eben, zkusím na dýmčičku. Pánové - radost! Není z náustku nic cítit, stačí lehce namáznout, vyleštit, kochat se!


kdesi som cital, ze podobne sa da pouzit na naustok aj olivovy olej. vyskusal som a vysledok tiez potesil. je to sice docasne riesenie na to, aby sa naustok pekne leskol, pretoze olej sa po kratkom case opat zotrie, ale vramci generalky fajky tiez potesi. navyse vraj olivovy olej dokaze mierne impregnovat aj naustok, takze by mal mat aj preventivny ucinok. ten som sice zatial nezbadal, lebo naustky sednu jedna radost aj tak... stary zlaty akryl :-)
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod michal » 10 čer. 2005, 10:39

není nad lidské sádlo... párkrát otřu naústek o čelo, případně když jsem oholenej, o tvář a lesk jako blesk...
dodatek pro šťouraly: ano, mám "vysoké čelo" :-)
Uživatelský avatar
michal
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Věk: 73
Registrován: 30 kvě. 2005, 14:13
Bydliště: Teplice

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků