Switch to full style
Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.
Odeslat odpověď

Re: Problemy s naustkem (okousany, zasedly atd.)

17 kvě. 2017, 12:20

proger píše:Díky, zkoušel jsem ho přejet leštidlem na náústky od Savinelli, ale výsledek tristní! Spíš uvažuju právě o koupi nového.


Jestli je hodně zažloutlý, tak to chce smirek. Začni zrnitostí 400, pak 600 a na závěr 800 a vyleštit a bude jako nový.
Pokud není prasklý, nebo zlomený, tak je zbytečné kupovat nový. Stejně to co koupíš je polotovar a je na něm stejně práce, jako na tom původním...

Re: Problemy s naustkem (okousany, zasedly atd.)

17 kvě. 2017, 12:25

Přesně tak.

Re: Problemy s naustkem (okousany, zasedly atd.)

17 kvě. 2017, 12:39

ale můžeš zkusit i zubní pastu a hajzlpapír (nepoužitý :lol: ), to funguje poměrně dobře.

Re: Problemy s naustkem (okousany, zasedly atd.)

17 kvě. 2017, 12:54

Díky, chlapci, zkusím to s tim smirkem. Je hodně zažloutlý a jakoby skvrnitý. Jinak mu nic nechybí ani nepřebývá.

Re: Problemy s naustkem (okousany, zasedly atd.)

17 kvě. 2017, 13:45

hlavně bacha, moc na to netlač - zoxidovaný náustek čtenářky může být křehký a zlomit se.

Re: Problemy s naustkem (okousany, zasedly atd.)

17 kvě. 2017, 14:09

OK, jako bych drhnul (brousil?) nahou průsvitnou vílu!!! :mrgreen:

Re: Problemy s naustkem (okousany, zasedly atd.)

13 úno. 2019, 11:07

Ahoj pánové (a samozřejmě i dámy! :joy: ), měl bych jeden dotaz. Na e-trafice jsou vyprodané takové ty gumové chrániče náústku ("šprcky"). Kde je kupujete (používáte-li je)?
U nás v okolí není žádná specializovaná prodejna, a tak jsem odkázán na internet. Zjistil jsem, že mi docela vyhovují. Dýmka se mi s nimi lépe drží v zubech a náústek se tolik neničí.
Díky moc a nechť vám to dýmá... :puffy:

Re: Problemy s naustkem (okousany, zasedly atd.)

13 úno. 2019, 11:47

Jakub říkal, že už jsou na cestě

Re: Problemy s naustkem (okousany, zasedly atd.)

13 úno. 2019, 12:58

Dobrá zpráva, díky moc.

Re: Problemy s naustkem (okousany, zasedly atd.)

13 kvě. 2019, 15:55

Zdravím a potřebuju poradit. Uz ve dvou náustcích se mi zasekl uhlíkový filtr a já vůl ho přetrhl. Takže, nevíte někdo, jak bezbolestně vyšťourat zbytek filtru (ta jakoby čepička a zbytky "těla" filtru)? A co se děje, že se mi tam filtr zasekává? Já náustky vevnitř vytírám po kouření dosucha... Děkuji

Re: Problemy s naustkem (okousany, zasedly atd.)

13 kvě. 2019, 19:29

Pokud jsi ho přetrhl, tak byl asi pěkně nacucanej - a to bude pravděpodobně ten problém. Nebo je problém ve vrtání filtrové komory - na konci může být natavený akryl a to dělá neplechu.

Re: Problemy s naustkem (okousany, zasedly atd.)

13 kvě. 2019, 20:09

Stalo se mi to také - nakonec jsem ten zbytek vyšťoural silnějším ostrým průbojníkem tak, že jsem ho napíchl na prostředek toho plastového konce filtru a pak vytáhl. Možná by šel použít i hřebík...

Re: Problemy s naustkem (okousany, zasedly atd.)

13 kvě. 2019, 20:32

Na tohle je ideální vrut.

Re: Problemy s naustkem (okousany, zasedly atd.)

13 kvě. 2019, 21:01

Děkuji za rady, hřebík/vrut je dobrý nápad, vyzkouším. Ano, je možné, že byl filtr nacucaný...

Re: Problemy s naustkem (okousany, zasedly atd.)

13 kvě. 2019, 21:05

mě se to stalo párkrát Krškovek. Mají užší vrtání filtrové komory a když je vlhčí tabák nebo je chladno a víc to kondenzuje tak se papír snadno přetrhne. Podařilo se mi něčím tvrdším rozbít ten keramický špunt na konci filtru. Pak už to šlo dobře. Vrut je dobrý tip. Až si zas někdy budu brát filr tak nějaký přibalím do nářadíčka :-)
Odeslat odpověď