Lakované dýmky...

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Lakované dýmky...

Příspěvekod bromden » 19 lis. 2004, 13:58

Mám takový dotaz. Nedělal někdo z Vás opravu dýmky spočívající v odstranění místy odřeného laku (následné navoskování už zvládnu :lol: )?
Chtěl bych na jedné Petersonce tohle provést, starý lak už vypadá dost blbě, ale nerad bych odbrousil i namořenou vrstvu, tak bych rád věděl jestli na to někdo nemáte nějaký fígl...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod koudy » 20 lis. 2004, 19:36

Nevím jestli ti to pujde ale mě se podařilo smýt strý odřený lak z dýmky čistým alkoholem 96%.potom jsem ji navokoval a vyleštil vypadalo to lépúe než odřený lak ale hůře než nový lak .Brousit jsem vůbec nezkoušel protože jsem kdysi v mládí broušením dýmku úplně zničil
Uživatelský avatar
koudy
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 20
Věk: 70
Registrován: 19 lis. 2004, 18:16
Bydliště: jihlava

Re: Lakované dýmky...

Příspěvekod Simon » 21 lis. 2004, 10:58

bromden píše:Mám takový dotaz. Nedělal někdo z Vás opravu dýmky spočívající v odstranění místy odřeného laku (následné navoskování už zvládnu :lol: )?
Chtěl bych na jedné Petersonce tohle provést, starý lak už vypadá dost blbě, ale nerad bych odbrousil i namořenou vrstvu, tak bych rád věděl jestli na to někdo nemáte nějaký fígl...

ja sem osmirgloval a navosloval a s vysledkem sem spokojeny
http://www.templar.cz/pipe/view.php?pic ... ame_1w.jpg
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod meduard » 21 lis. 2004, 16:39

ja by som sa nebál to šmirglovať, s citom a jemným šmirglom nemôžeš nič pokaziť, btw aj mňa čaká podobná reparácia na jednej fajke...
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Re: Lakované dýmky...

Příspěvekod Twineryy » 21 lis. 2004, 20:31

bromden píše:Mám takový dotaz. Nedělal někdo z Vás opravu dýmky spočívající v odstranění místy odřeného laku (následné navoskování už zvládnu :lol: )?
Chtěl bych na jedné Petersonce tohle provést, starý lak už vypadá dost blbě, ale nerad bych odbrousil i namořenou vrstvu, tak bych rád věděl jestli na to někdo nemáte nějaký fígl...


Jen to obruš. Výsledkem bude úplně nová a o 100% hezčí dýmka. Napsal jsem stručný návod který visí na dymce.tk
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Re: Lakované dýmky...

Příspěvekod bromden » 24 lis. 2004, 14:21

Twineryy píše:
bromden píše:Mám takový dotaz. Nedělal někdo z Vás opravu dýmky spočívající v odstranění místy odřeného laku (následné navoskování už zvládnu :lol: )?
Chtěl bych na jedné Petersonce tohle provést, starý lak už vypadá dost blbě, ale nerad bych odbrousil i namořenou vrstvu, tak bych rád věděl jestli na to někdo nemáte nějaký fígl...


Jen to obruš. Výsledkem bude úplně nová a o 100% hezčí dýmka. Napsal jsem stručný návod který visí na dymce.tk


Ď za návod... tu Petersonku (jenom červená Killarney) teda asi zkusím... přinejhorším domořím do tmava... 8)

Ale mám ještě odlouplej koušíček laku na skoro (3měsíce) nový Parkerovce... odlouplo se to někdy v tomhle týdnu, jestli jsem ji někdy moc přehřál, nevím... a tam fakt nevím co s tím, do tak krásnýho odstínu a kresby brousit... :cry:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod loom777 » 25 led. 2005, 13:05

ja sem mel dymku (levnou samozrejme , ktera mi zacala :wink: ), ktera mi zacala bobtnat..tak jsem proste vzal jemny šmirgl a jemně jsem šmirgloval :-) nic se jí nestalo..naučila se dýchat a teď je má z nejoblíbenějších
Uživatelský avatar
loom777
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 183
Registrován: 25 led. 2005, 11:48
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod Darkstar » 13 kvě. 2005, 05:45

koudy píše:Nevím jestli ti to pujde ale mě se podařilo smýt strý odřený lak z dýmky čistým alkoholem 96%.potom jsem ji navokoval a vyleštil vypadalo to lépúe než odřený lak ale hůře než nový lak .Brousit jsem vůbec nezkoušel protože jsem kdysi v mládí broušením dýmku úplně zničil


Jeste ze jsem si to precetl, protoze jsem se o vikendu chystal brousit dymku :) Jde o to, ze jsem koupil BPK, a je lakovana. Uz pri zakurovani se mi stalo to, ze se mi teplem vytvorily bublinky a ty pak popraskaly a dymka nevypada hezky. Tak si rikam, ze byla levna, takze ji zkusim vysmirglovat a namorit cistym moridlem, tam uz nedojde k popraskani. Co radite na ty popraskane bubliny na dymce ?
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Darkstar » 13 kvě. 2005, 05:48

Jeste me chlapi zajima, jake mate zkusenosti s reklamaci levnejsi kategorie dymek. levna dymka vetsinou znamena, plno kazu a nekvalitny lak, nebo neco podobneho. Byl jste uz nekdo reklamovat BPK a jak se k tomu staveli prodejci ? Vratili Vam penize, nebo nechali Vam dymku vymenit ?
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Michal Hubacz » 13 kvě. 2005, 06:32

pkeklak píše:
koudy píše:Nevím jestli ti to pujde ale mě se podařilo smýt strý odřený lak z dýmky čistým alkoholem 96%.potom jsem ji navokoval a vyleštil vypadalo to lépúe než odřený lak ale hůře než nový lak .Brousit jsem vůbec nezkoušel protože jsem kdysi v mládí broušením dýmku úplně zničil


Jeste ze jsem si to precetl, protoze jsem se o vikendu chystal brousit dymku :) Jde o to, ze jsem koupil BPK, a je lakovana. Uz pri zakurovani se mi stalo to, ze se mi teplem vytvorily bublinky a ty pak popraskaly a dymka nevypada hezky. Tak si rikam, ze byla levna, takze ji zkusim vysmirglovat a namorit cistym moridlem, tam uz nedojde k popraskani. Co radite na ty popraskane bubliny na dymce ?


Bubliny mohou byt zpusobeny nekvalitnim povrchovym provedenim, nebo vlasovou prasklinkou v briaru. U levnejsich dymek je bohuzel velmi pravdepodobne oboji.
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Příspěvekod Michal Hubacz » 13 kvě. 2005, 06:34

pkeklak píše:Jeste me chlapi zajima, jake mate zkusenosti s reklamaci levnejsi kategorie dymek. levna dymka vetsinou znamena, plno kazu a nekvalitny lak, nebo neco podobneho. Byl jste uz nekdo reklamovat BPK a jak se k tomu staveli prodejci ? Vratili Vam penize, nebo nechali Vam dymku vymenit ?


U levne dymky jsou stejne zarucni podminky jako u drahe dymky (vyjma zretelnych vad s kterymi jsi to koupil jako jsou kyty na povrchu apod...) Takze doporucuji reklamovat, pokud ti nevrati penize tak by sis minimalne mohl vybrat nenadrvtanou dymku.
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Příspěvekod Návštěvník » 13 kvě. 2005, 06:37

O vánocích jsem si koupil svou první BPK (vlastně to byla i první dýmka vůbec). Tenkrát jsem o nadvrtání nic nevěděl. V lednu jsem posílal mail na BPK, že je nadvrtaná jak prase a co s tím. Odpověď přišla za tři týdny (ale s omluvou, takže v pořádku). Prý abych jim ji poslal, že to prověří a pak se uvidí. V té době jsem jí kouřil skoro dva měsíce, stála jen 200,- Kč, kolik by stálo poštovné a hlavně byla moje první - nikam jsem jí neposlal.
Kouřím jí stále, stále je nadvrtaná jako prase (jednou to zvednu), není ani nijak hezká, ale budu jí mít určitě už napořád.
Takže nakonec - pravděpodobně ji můžeš reklamovat i u BPK, zkus to.
Návštěvník
 

Příspěvekod Darkstar » 09 čer. 2005, 08:20

Panove, poradte mi. mam popraskany lak na nove cerne dymce, ten lak pujde dolu, uz jsem to tu ve foru psal. Chci ji znova nalakovat, nebo jinak osetrit cernou barvou. Teda vlastne trochu jinak - lak uz nechci, ten fakt praska, chtel bych pouzit neco cerneho, poradte mi, co mohu pouzit ?
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Šimi » 09 čer. 2005, 08:43

Darkstar píše:Panove, poradte mi. mam popraskany lak na nove cerne dymce, ten lak pujde dolu, uz jsem to tu ve foru psal. Chci ji znova nalakovat, nebo jinak osetrit cernou barvou. Teda vlastne trochu jinak - lak uz nechci, ten fakt praska, chtel bych pouzit neco cerneho, poradte mi, co mohu pouzit ?


Vykašli se na to a reklamuj to u Kloučka :!:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Nevill » 09 čer. 2005, 08:51

Darkstar píše:Panove, poradte mi. mam popraskany lak na nove cerne dymce, ten lak pujde dolu, uz jsem to tu ve foru psal. Chci ji znova nalakovat, nebo jinak osetrit cernou barvou. Teda vlastne trochu jinak - lak uz nechci, ten fakt praska, chtel bych pouzit neco cerneho, poradte mi, co mohu pouzit ?


Mno taková malá bublinka se mi včera dole na té kloučkovce taky udělala, ale hned jsem ji přimáčknul palcem a leštil a leštil trikem, takže to téměř neni vidět...doufám teda, že ten lak nějak vydrží... Je fakt, že té dýmce by asi víc sednul vosk... :roll:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


cron