Lakované dýmky...

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod Šimi » 09 čer. 2005, 09:14

Pokud se ta bublina pimkne ještě zatepla, tak to opravdu funguje. Mě se to stalo na vrchu hlaviky u mé první Kršky. Bublina 5x15 mm. Okamitě jsem ji přimáčkl palcem. Zůstal v ní můj otisk, ale ten sem po vychladnutí rozleštil tričkem.
Potom jsem ovšem leštil ještě několikrát kvůli různým škrbanečkům a doleštil jsem se a na dřevo. Takže nepřehánět :!: :roll: .
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Nevill » 09 čer. 2005, 09:22

Tyhlety bublinky na laku - stává se to jen zezačátku nějakých prvních pár kouření než si ta dýmka trochu zvykne a zakouří se a nebo to hrozí neustále...? Když si to tak uvědomuju, tak z mých dýmek je takhle lakovaná jenom ta vložkovaná Lorenzo, ostatní je vosk nebo rustika, tak s tím vlastně nemám žádné zkušenosti...
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod LUBO » 09 čer. 2005, 10:01

NEVILL
je to stara znama slabost lakoviek, pokial sa rozpalia. su to vacsinou seriove fajky velkych vyrobcov, ako BC, atd, pricom su to sice laky vyvinute na pruzne napinanie, ale nie na neprimerane rozpalenie zaroven s dychanim laku. tym, ze je lak velmi pruzny,, ale nepriedusny, neroztrhne sa a vytvori bublinku. sam mam takto chytenu jednu malu PIPOO a jednu sedliacku od firmy Kemperling. u BPK sa ti moze stat este jedna neprijemnejsia vec, ako mne na jej lacnej sedliackej fajke, ze sa ti lak roztopi a roztecie, pricom ti zababre ruky a drevo zostane bez laku na mieste, kde si fajku drzal. to je este vacsia zabava.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Nevill » 09 čer. 2005, 10:04

No dobře, budu ji holt muset kouřit velmi opatrně... :roll:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod dick » 09 čer. 2005, 10:28

Měl jsem jednu lakovku od p.Kloučka a ten lak mi "nedělal dobře" v ruce při kouření. Tak když jsem u něj byl tak mi ji předělali z laku do vosku. Teď je to super.
Uživatelský avatar
dick
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 921
Věk: 69
Registrován: 23 dub. 2005, 07:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Nevill » 09 čer. 2005, 10:33

dick píše:Měl jsem jednu lakovku od p.Kloučka a ten lak mi "nedělal dobře" v ruce při kouření. Tak když jsem u něj byl tak mi ji předělali z laku do vosku. Teď je to super.


Hm, no uvidíme co to bude dělat dál...přinejhorším si tam za ním někdy taky udělám výlet... :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Darkstar » 09 čer. 2005, 10:36

DICK a Nevill : Vidim, ze asi tam zajedu take. Pokusim se o to sam, vsak na tom obrouseni nic neni. Ale poradte mi. O jake paste to tady furt pisete ? neni to ta Savinellka ktera se prodava za nejakou tu petistovku ?
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod piter » 09 čer. 2005, 11:09

Darkstar píše: lak uz nechci, ten fakt praska, chtel bych pouzit neco cerneho, poradte mi, co mohu pouzit ?


Kvalitni lak na dymce nepraska, resp. nesmi praskat. Tady pripada v uvahu jedine reklamace!
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Nevill » 09 čer. 2005, 11:13

Darkstar píše:DICK a Nevill : Vidim, ze asi tam zajedu take. Pokusim se o to sam, vsak na tom obrouseni nic neni. Ale poradte mi. O jake paste to tady furt pisete ? neni to ta Savinellka ktera se prodava za nejakou tu petistovku ?


Uvidím co mi ten lak bude dělat, kdyžtak se někdy domluvíme a zajedem tam spolu... :P
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Fénix » 09 čer. 2005, 14:50

LUBO píše:jednu sedliacku od firmy Kemperling.


Jsem rád, že je tu ještě někdo, kdo vlastní dýmku této zvláštní značky :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Lak na dámky

Příspěvekod alpenstock » 07 úno. 2007, 01:11

zdravém vás, pročetl jsem si tafy to o lakování, ale jaký lak použít při renovaci? Stačil by šelak? Ošmirgloval jsem dýmku, namořil krásně na zeleno, ale vosk zt všechno zhatil. Jo, tu dýmku jsem vybělil Savem do světlehněsa, ale hodně světle.. Díky za případné rady. A.
Uživatelský avatar
alpenstock
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 95
Věk: 69
Registrován: 24 bře. 2006, 21:01
Bydliště: Prostějov

Re: Lak na dámky

Příspěvekod Šimi » 07 úno. 2007, 06:20

alpenstock píše:zdravém vás, pročetl jsem si tafy to o lakování, ale jaký lak použít při renovaci? Stačil by šelak? Ošmirgloval jsem dýmku, namořil krásně na zeleno, ale vosk zt všechno zhatil. Jo, tu dýmku jsem vybělil Savem do světlehněsa, ale hodně světle.. Díky za případné rady. A.


Šelak je často používaný na dýmky. Mě se jeví jako vhodnější, než jiné laky.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Re: Lak na dámky

Příspěvekod basa333 » 07 úno. 2007, 07:59

alpenstock píše: ...Ošmirgloval jsem dýmku, namořil krásně na zeleno, ale vosk zt všechno zhatil. ... Díky za případné rady. A.


... jak, zhatil - strhnul jsi to filcákem? ten problém jsem měl taky - vyřešil jsem ho tím, že jsem vosk nejprve nanesl pomocí horkovzdušné pistole a až potom rozleštil (mořidlo v podstatě zůstane pod voskem). Druhá možnost je (tu jsem ale ještě nezkoušel) mořit po zpracování šmirglem 600, tedy do narušeného povrchu a až potom leštit 800 a 1200. dej vědět, co jsi s jakými výsledky zkusil, tahle tématika mě dost zajímá
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod ChorChe » 07 úno. 2007, 09:13

Já mořím už od 240 a po každém dalším šmirglu. Takhle ti to ukáže jednak nedostatky v broušení a taky mořidlo zaleze co nejdál.
Tvůj postup - hodně mořidla a pak opatrně navoskovat - má zádrhel: vosk ti časem sleze a jednou se dočkáš barevného souznění fajfky a ruky. To, že mořidlo pouští je prostě známej fakt. Takže hodně barevné (hodně mořené) fajfky se chca-nechca musí lakovat.
Pavel hodula udělal krásnou hodně červenou fajfku, opatrně ji navoskoval a dal ji jako cenu do soutěže. Vyhrál ji Přemek Omrt, hned si ji zapálil a za hodinku měl ruku jak ruská vlajka :shock:
Takže jestli to píšu dobře - mořidlo je barevnej prášek rozpuštěný v lihu(vodě). Co se nedostane přímo do dřeva, to zůstane na fajfce jako nějaký povlak a musí pryč.
A dobrá zpráva na závěr - kouřil jsem sytě červeného Ser Jakopa lehce mázlého voskem a ruka byla čistá - tak já už fakt nevím
Uživatelský avatar
ChorChe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 617
Věk: 47
Registrován: 03 lis. 2005, 20:32
Bydliště: Opava

Lak ba sýmky

Příspěvekod alpenstock » 07 úno. 2007, 10:04

Myslím si, že ten briar i po vybělení pořád barví. Zkusil jsem na to dát bílý vosk, ale hned to ztmavlo. A s každou další vrstvou vosku to hnědlo a hnědlo. Asi se to bude muset nalakovat a možná ten lak i přibarvit. Namořenou dýmku jsem po zaschnutí ručně přeleštil. Problém bude někde asi v tom briáru.
Uživatelský avatar
alpenstock
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 95
Věk: 69
Registrován: 24 bře. 2006, 21:01
Bydliště: Prostějov

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků