Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno III.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno III.

Příspěvekod Fanys » 08 bře. 2013, 12:07

Mělo by se rozlišit soutěžní kouření a kouření pro potěšení. V první případě se soutěžící dýmce věnuje neustále v druhém případě je to jak píše Scalex.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno III.

Příspěvekod noone » 08 bře. 2013, 13:56

Ahoj, mám další dotaz - už při prvním kouření Peterson SH jsem zjistil, že s filtrem mi to prostě nejede a nevychutnám si to.
Kouřit bez filtru mi nevadí (chuťově je to úplně někde jinde a z doutníků jsem zvyklý - huba mě nepálí, hlava nebolí), jen necítím žádný "tah" a to mě trochu rozhazuje - kouřím pak nevědomky moc rychle a horce.

Dotaz tedy zní - je to pouze o zvyku nebo mám zkusit nacpávat trochu více tabáku? (s filtrem teď většinou kouřím cca hodinu, bez filtru tak 2/3 doby)
Uživatelský avatar
noone
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 42
Věk: 37
Registrován: 19 zář. 2012, 13:55
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno III.

Příspěvekod nelimbei » 08 bře. 2013, 14:02

moc tomu nerozumím kde je problém ale zkus nacpat třeba pevnějí a když necítíš tah při kouření, pak více přidusat
nelimbei
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 467
Věk: 61
Registrován: 25 led. 2011, 23:31
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno III.

Příspěvekod Tapinek » 08 bře. 2013, 14:02

Musis nacpat tak, abys citil MIRNY odpor v tahu... Ale opravdu mirny, ne jak ve filtrem zaspuntovane dymce... ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno III.

Příspěvekod noone » 08 bře. 2013, 14:05

Asi se budu muset dokoulet na nějaký ten sraz tady okolo :smoke3: :D
Uživatelský avatar
noone
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 42
Věk: 37
Registrován: 19 zář. 2012, 13:55
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno III.

Příspěvekod martinpecina » 08 bře. 2013, 19:26

Když je slabý tah, tak přidusat, to je snadná pomoc.
Naposledy upravil martinpecina dne 22 bře. 2013, 22:00, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
martinpecina
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 353
Věk: 42
Registrován: 04 srp. 2011, 12:58
Bydliště: Praha 6

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno III.

Příspěvekod gravis » 11 bře. 2013, 16:09

Zdravím všechny,
předesílám, že jsem úplný začátečník, svojí první dýmku i tabák jsem si koupil před 14 dny. Jako první tabák mi byl v prodejně Království dýmek doporučen Mac Baren Mixture Modern. Musím říct, že jsem byl spokojen, ačkoliv bych klidně uvítal i něco silnějšího a výraznějšího (jsem dlouholetý, teď už bývalý, kuřák cigaret, takže si troufám tvrdit, že by mne něco trochu silnějšího asi neporazilo). Nicméně tabák mi došel a ve spěchu a stresu (vím, moje chyba) jsem zakoupil tabák Nappa Valley a ten už mne zdaleka tak neoslovil. Zdá se mi velice slabý, bez chuti a také musím mnohem častěji zapalovat. Fórum dýmka.net mám poměrně poctivě pročtené, myslím tím rady pro začátečníky, ale na toto se raději přece jen zeptám. Je možné tento tabák smíchat s nějakým jiným a tím se chuťově přiblížit nějakým jiným směrem? Nebo je to prostě "barbařina" a něco takového se nedělá? Ač mi tabák nevyhovuje, je mi líto jej jen tak vyhodit. Pokud to barbařina není, měli byste někdo nějaký tip na to, co zakoupit na smíchání? Připomínám, že klidně uvítám něco silnějšího i výraznějšího. Ovšem přece jen jsem začátečník, tak by mi vyhovovalo něco, u čeho mi nerupnou nervy a tři krabičky zápalek :smile:
Předem díky!
Uživatelský avatar
gravis
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Věk: 45
Registrován: 11 bře. 2013, 10:16
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno III.

Příspěvekod Pistacik » 12 bře. 2013, 15:18

No, zmiešať to samozrejme môžeš. Ale kľudne ho nateraz odlož a až nájdeš nejaký silnejší tabak, ktorý ti vyhovuje, tak ho skús zmiešať. Experimentovania sa rozhodne neboj. :wink:
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno III.

Příspěvekod basa333 » 12 bře. 2013, 16:44

gravis: jestli chceš něco silnějšího, co normálně hoří, tak bych asi tipnul mac baren navy flake. to je tabák, který fakt neurazí, je všude k dostání, je docela silný a slušně aromatizovaný.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno III.

Příspěvekod gravis » 12 bře. 2013, 16:55

Díky za rady! Zařídím se dle nich :ok:
Uživatelský avatar
gravis
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Věk: 45
Registrován: 11 bře. 2013, 10:16
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno III.

Příspěvekod basa333 » 12 bře. 2013, 17:26

a nebo mac baren scottish micture. ten by ti také mohl chutnat, ale je o něco slabší než navy.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno III.

Příspěvekod Cmunda » 12 bře. 2013, 20:18

Před nedávnem jsem smíchal poslední zbytek Nappa Valley se zbytky Old Gowrie zhruba v poměru 1:1,5. Vcelku se to dalo, OG tomu dodalo šťávu, akorát jsem se cítil trochu jako barbar, že tak kazím dobrý tabák (OG). Pokud jsi dříve kouřil cigarety, tak bych možná místo navy fláku od MB zkusil navy flake od Samuela Gawitha, je tam sice latakie, ale tak akorát pro začátečníky a s hořlavostí to není zas až tak špatné, aby se to nedalo kouřit.
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno III.

Příspěvekod mrcos » 12 bře. 2013, 21:25

Flake od Samuela Gawitha bych zatím nechal být. SG Navy je někdy trochu oříšek, některé šarže nejsou úplně user friendly.
Co se týká míchání - jak píše Pišta, není třeba se toho bát. Ale každopádně bych si koupil nějaký jiný (dražší) tabák a Napku zatím neprodyšně zavřel a odložil. Míchání je fajn, ale chce to mít trochu vyzkoušeno, co ti chutná a kterým směrem chceš tu směs posunout.
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno III.

Příspěvekod Bečetka » 12 bře. 2013, 22:43

Míchat se dá cokoliv s čímkoliv a aspoň z mý zkušenosti to pak většinou neurazí. Já teda bych začátečníkovi MB scottish mixture nedoporučil kvůli štípání na jazyku - mě to v začátcích mátlo a považoval jsem to nejdřív za horkej kouř. Já bych doporučil Skandinavik regular. Podle mě je to říznej plnej neutrál, kterej skvěle hoří a za výborný prachy.
Uživatelský avatar
Bečetka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 391
Věk: 38
Registrován: 16 úno. 2013, 10:07
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno III.

Příspěvekod Scalex » 13 bře. 2013, 01:05

MB Mixture mě nikdy neštípal, pokud nebyl hodně vyschlý. Což mě přivádí k další radě pro začátečníky: doporučuju raději kupovat tabák v plechovkách než v tobolkách. Řada začátečníků kupuje tabáky v trafikách, kde není moc rychlý obrat a tobolky tam leží na pultě třeba několik měsíců a protože stačí mikroskopická škvírečka, tak spousta takových tabáků je na troud. Takže lepší je koupit plechovku, tam je riziko suchého tabáku naprosto minimální. A i ten MB Mixture se vyrábí v plechovkové verzi, byť u nás není tak častá.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


cron