Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno III.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno III.

Příspěvekod LudaT » 06 bře. 2013, 13:29

Pánové zkušení kuřáci. Mám asi hloupej dotaz ale...... jelikož se snažím kouřit hodně rozvážně, tak mi to semotamo zhasíná, před každým znovuzapálením mírně podusám povrch tabáku, tím se uvolní jistá část již zpopelněného šedého tabáku, vysypáváte jej v průběhu kouření nebo až po dokouření celé dýmky, nebo je to fuk? Děkuju
Uživatelský avatar
LudaT
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 202
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2013, 09:59
Bydliště: Nedaleko Brna

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno III.

Příspěvekod Jerry1 » 06 bře. 2013, 13:49

Já osobně zhruba v půlce dýmky větší vrstvu popele ostraňuji, protože mi dusí uhlík. Potom to zase krásně hoří.
Uživatelský avatar
Jerry1
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3202
Věk: 52
Registrován: 26 zář. 2010, 11:31
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno III.

Příspěvekod Vobča » 06 bře. 2013, 14:05

Já zase odsypávám průběžně, ale ke konci jsem už trochu opatrnější, protože se mi několikrát podařilo vyklepat i uhlík. Dusám taky s mírou, spíš jenom zarovnávám hladinku. Mám totiž tendenci tabák nevědomky upěchovávat, takže se učím dusátko moc nepoužívat. Výborný je taky strkat do kotlíku prsty - velmi rychle zjistíš, jestli je navrchu uhlík nebo popel :twisted: (pro jistotu: to myslím samozřejmě v legraci, i když to občas udělám...)
Uživatelský avatar
Vobča
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1221
Věk: 68
Registrován: 19 čer. 2010, 07:39
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno III.

Příspěvekod LudaT » 06 bře. 2013, 14:30

Díky. No já moc nedusám, taky spíš jen "pojezdím" povrch, prsty tam nestrkám :smoke5: . Je v pohodě že mám popel uprostřed kotlíku šedej a okolo černej? Po dokouření na spodku většinou zůstane trošku šedýho popele a sem tam drobný černý kousky.
Uživatelský avatar
LudaT
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 202
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2013, 09:59
Bydliště: Nedaleko Brna

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno III.

Příspěvekod krpa » 06 bře. 2013, 15:02

Aby jsi to neměl tak jednoduchý :wink: tak já pro změnu vyklepávám popel až po dokouření (až na pár specifických vyjímek).
krpa
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 318
Věk: 49
Registrován: 13 črc. 2007, 10:48
Bydliště: v Beskydách

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno III.

Příspěvekod Vobča » 06 bře. 2013, 15:21

Jestli ti po dokouření zůstane šedej popel a semtam černý kousky, tak to je podle mě úplně v pořádku. Něco jinýho asi je, když po dokouření zůstane na dně černá vlhká sežmolenina nebo nespálený tabák, což se mi sem tam stane. Neskáču sice kvůli tomu z okna, jenom dýmku důkledně vyčistím, vytřu a nechám odpočívat. Pokud jde o ten černý okraj okolo šedýho popele, tak i s tím se setkávám, ale když to nevypadá nějak tragicky, moc se tím nezabývám - teda dokud nejde o malý uhlík uprostřed nějakého nespáleného tabáku. Já nevím, jak jsou na tom ostatní, ale většinou něco při kouření zkopu, když se tomu moc věnuju, pořád se snažím uhlík posunovat na jednu nebo druhou stranu, pořád se v tom nimrám dusátkem, pořád poslouchám, jestli fajfka nebublá, nepraská, nekvičí nebo co ještě by neměla dělat. Nejlíp jsem si vždycky zabafal, když jsem místo analyzování techniky prostě vychutnával tabák a atmosféru a tvar dýmky...Ale je mě jasný, že ze začátku se s tím člověk, ať chce nebo nechce, pere a trochu se o ten kus dřeva bojí.
Uživatelský avatar
Vobča
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1221
Věk: 68
Registrován: 19 čer. 2010, 07:39
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno III.

Příspěvekod Bečetka » 06 bře. 2013, 18:52

Já odsypávám popel jen když je to nutný - buď že se přes udusanou velku vrstvu popela blbě zapaluje tabák pod ní, nebo se přes tu vrstvu ztuha potahuje. Načechrám to opatně, abych se nedotkl tabáku pod popelem a nakloním fajfku vzhůru nohama, moc na ni neklepu, aby nevypadlo nějaký množství tabáku, ne-li celej zbytek tabáku - pak to hoří zas dobře. Před každým zapalováním (nebo po něm) neudusávám, aspoň pro mě to není nutný. Cca po 1/3 vykouřené fajfky udusávám prstem, protože v něm mám lepší cit než v dusátku a líp skrz prst ohodnotím, jestli je tabák zdusán OK nebo jestli ho mám udusat.

Na popohánění uhlíku zleva doprava zvysoka s---. Nikdy jsem nepocítil, že by v tom bylo něco důležitýho a nutnýho. Chvíli to prohořívá na pravej straně, pak se to samo přesune zase na levou. Nejlepší je držet se zásad: dobře nacpat, nestresovat se, že připaluju 30 sirkama a snažit se o chladný kouř. Na ostatní rádoby pravidla bych kašlal (např. barva popela).
Uživatelský avatar
Bečetka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 391
Věk: 38
Registrován: 16 úno. 2013, 10:07
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno III.

Příspěvekod Fanys » 06 bře. 2013, 20:30

Pišta při svém soutěžním kouření vynáší popel na konci dusátka a otírá ho o ubrousek. Já jsem na to líný, tak občas opatrně načechrám a odsypu.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno III.

Příspěvekod martinpecina » 07 bře. 2013, 15:30

Zkoušel jsem vysypávat v půlce, vysypávat průběžně i nevysypávat. Záleží asi hlavně na velikosti dýmky. U malé dýmky není potřeba nic řešit, protože popela je relativně málo. U velké dýmky je uvnitř hodně tabáku, tudíž i hodně popela, což může působit potíže. Tam je někdy dobré trnem nebo lžičkou z CPT uvolnit nejhořejší vrstvu popílku a opatrně vytrousit. Zpravidla ale v druhé půlce dýmky nebo skoro na konci. Pozná se většinou tak, že mám v hlavičce ještě dost tabáku, ale přes to zatrolené smetí nahoře nejde zapálit.
Uživatelský avatar
martinpecina
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 353
Věk: 42
Registrován: 04 srp. 2011, 12:58
Bydliště: Praha 6

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno III.

Příspěvekod Vobča » 07 bře. 2013, 15:53

Já mám ještě další zkušenost, ale je to možná jen autosugesce: zdá se mi, že když popel během kouření průběžně odsypávám, dýmka se míň rozpaluje...možná je to tím, jak s ní máchám nad popelníkem? :wink:
Uživatelský avatar
Vobča
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1221
Věk: 68
Registrován: 19 čer. 2010, 07:39
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno III.

Příspěvekod BATRACHOS » 07 bře. 2013, 17:50

Neodsypávám vůbec.
Dokouřím, jak jsem nacpal, a pak všechno vysypu.
Po zapálení už jen dusám, příp. připálím, jinak do hlavičky nezasahuji.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno III.

Příspěvekod nelimbei » 07 bře. 2013, 21:45

neodsypávám vůbec, nevím proč bych to měl dělat....
nelimbei
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 467
Věk: 61
Registrován: 25 led. 2011, 23:31
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno III.

Příspěvekod LudaT » 08 bře. 2013, 07:26

Díky všem za reakce. Zkusím jak odsypávat tak nechávat a uvidím co mi bude vyhovovat víc.
Spíš mi šlo o to zda to není "samozřejmost" že tak či onak je to správně z důvodu XY, pokud je to na každém jedinci pak to neřeším a svoji cestu si najdu. Nechci tu vyvolat flame jako u Filtru. :puffy:
Uživatelský avatar
LudaT
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 202
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2013, 09:59
Bydliště: Nedaleko Brna

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno III.

Příspěvekod jcp » 08 bře. 2013, 10:03

dělám to přesně jako Batrachos a nelimbei :smoke1:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno III.

Příspěvekod Scalex » 08 bře. 2013, 11:43

Fajfka není vagína, není třeba se v ní furt vrtat a šťourat a tak. Čím méně pozornosti člověk fajfce věnuje, tím lepší zážitek to většinou je. (o tom druhém jmenovaném objektu to samozřejmě neplatí)
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků


cron