Poradna... pro odvykání kouření.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Poradna... pro odvykání kouření.

Příspěvekod Alter Egon » 07 bře. 2014, 13:41

A to já si libuju, jak s dýmkou skoro nic neutratím oproti například doutníkům :)
Asi to do toho nechce skákat tak po hlavě a kouřit v klidu pár dýmek týdně a je to. A cigára zrušit úplně.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Poradna... pro odvykání kouření.

Příspěvekod javatar » 07 bře. 2014, 13:49

Ale on si priznal v com je chyba (dokonca to napisal priamo) - nema silnu volu. Pokial mu to za to nestoji tak nech kludne fajci cigarety - na fajku treba podmienky a hlavne spravnu naladu a to si bez pevnej vole zabezpeci tazko.

Ak sa chce zbavit aj cigariet tak odporucam kombinaciu snuff + nieco na zamestnanie ruk (penspinning, origami, kartove triky, yoyo a pod. cokolvek co sa po chvili stane rutinou a bude sa dat pritom rozmyslat).
Uživatelský avatar
javatar
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 227
Věk: 36
Registrován: 30 kvě. 2011, 09:38
Bydliště: London

Re: Poradna... pro odvykání kouření.

Příspěvekod Nick » 07 bře. 2014, 18:20

:arrow: blesk ........a nebo proste víc vydělávej :twisted:
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Re: Poradna... pro odvykání kouření.

Příspěvekod Jakub » 09 bře. 2014, 22:55

blesku jestli sbíráš známky nebo máš psa, kočku tak taky počítáš alba nebo žrádlo do prohulenejch prachů, asi jo páč jinak si to neumím vysvětlit....
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Re: Poradna... pro odvykání kouření.

Příspěvekod Bukinist » 12 bře. 2014, 12:17

Trochu OT, jen příklad, co také může pomoci přestat kouřit (cigarety). Základ je samozřejmě chtít přestat. Někdy také může pomoci "vis maior":
kamarád dlouholetý těžký kuřák si uhnal slepáka, pokorně odjel do nemocnice, tam si poležel 4 dny, pochopitelně nesměl a nemohl kouřit. Když se vrátil dom, rozhodl se v nekouření pokračovat. Tři měsíce nato - po několika letech marné snahy o potomstvo - bum, čekají dvojčata :-) (to samozřejmě může být jenom náhoda...).
Jelikož ale je člověk rozumný a tabák má rád, seznamuje se s mojí asistencí s dýmkou, je nadšený obrovským světem dýmek a tabáků, nesrovnatelným s nuzným fenoménem cigarety, což není defacto nic víc, než dávka pro narkomana-tabakistu z mizerného (jestli vůbec) tabáku.
Uživatelský avatar
Bukinist
Účet zrušen
 
Příspěvky: 718
Věk: 41
Registrován: 09 dub. 2012, 15:23
Bydliště: Praha 10 - Vršovice

Re: Poradna... pro odvykání kouření.

Příspěvekod blesk » 12 bře. 2014, 18:58

Další krok k ukončení závislosti.
Na routru zakážu tohle fórum a další stránky týkající se dýmek.
Prosím o zrušení účtu.
blesk
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 18
Registrován: 02 úno. 2014, 19:37

Re: Poradna... pro odvykání kouření.

Příspěvekod klasik51 » 12 bře. 2014, 19:42

V lednu jsem si koupil nové auto za 600 000,- k tomu letní gumy za 5.600,- potahy za 3.500,-
měsíčně jsem utratil za benzín 5.000,- to je celkem za dva měsíce 2014 - 619 100 : 2 = 309 550 měsíčně.
Prodávám auto. Končim s ježděnim!
:ot:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Poradna... pro odvykání kouření.

Příspěvekod Breer » 12 bře. 2014, 21:02

:rofl: :ok:
:arrow: blesk
v prvom rade by si mal zrušiť všetky záľuby, vyhodiť ženu, ak nejakú máš ,aj deti( veď tiež jedia a majú svoje potreby), predať auto a zavrieť sa do zvukotesnej miestnosti bez okien a dverí najlepšie v kazajke nech ti ruky nezavadzajú...


btw: jeden známy má na takých "broukov Pytlíkov" vetu: keď si k o k o t nemôžeš byť lastovička" :wink: :smoke1:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Poradna... pro odvykání kouření.

Příspěvekod Alter Egon » 13 bře. 2014, 08:57

:rofl:

I když by kolega s dýmkou takto razantně seknul, tak se ptám, co přijde místo nich? Protože něco určitě zase
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Poradna... pro odvykání kouření.

Příspěvekod Tapinek » 13 bře. 2014, 09:14

Nesmysl... Az zjisti, ze zakazovani si cehokoli v routeru se da obejit (zejména, když je admin), tak prekope elektricke vedeni do bytu, zamkne se, zalomi klic v zamku a zatluce okenice. A hned bude od všech nepravosti a pokuseni svoji silnou vuli izolovan... :twisted: :rofl: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Poradna... pro odvykání kouření.

Příspěvekod RottenFox » 13 bře. 2014, 09:20

Znám lidi, co do Babetty vrazili desetitisíce. Mají to jako zálibu a do záliby prostě něco vrazit musíš a chceš. Stejně jako do dýmání. Jo, můžu si koupit nejlevnější PBK a kouřit z něj kopřivy, ale to mě asi naplňovat nebude, žejo...
Ber dýmku jako koníček a jestli tě to baví, peněz nelituj.
A jestli jich přece jen lituješ, tak si holt nic neužívej, cpi prachy do matrace a čekej, až ti prdne cévka a z peněz nic mít nebudeš.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Poradna... pro odvykání kouření.

Příspěvekod Sobpeta » 13 bře. 2014, 18:22

blesk píše:Konečné rozhodnutí, všechny dýmky jsem prodal a tabák taky, dokavať jsem je měl doma tak jsem si občas nacpal a potom častějc.......
Skončil jsem z časových a finančních důvodů kouřit dýmky, cigara jenom omezil, jako závislák nikotin potřebuju.


Trošku mimo ne?

Z časových a finančních důvodů skončíš s dýmkami, jak jsi napsal omezíš (?) cigára (jde to vůbec - řekl bych, že ne) a v konečným důsledku za ně stejně zaplatíš ročně víc než za dýmky a tabák do nich. Jasně, tvoje věc, ale podle toho co jsi tu vypočítával to máš jaksi divně poskládané.

Kouřil jsem cigarety a to jako že dost. Třicítka denně nebyl problém. Přešel jsem na dýmky a stejně ještě nějaký čas s cigaretama bojoval. Pak přišel zlom a já se nemohl na cigáro ani podívat. Dneska když si dám v nějakém poblbnutí smyslů cigaretu, tak je mi z ní jednak blbě a druhak si říkám, proč to dělám. Ale i ve výše uvedené době bych nikdy nepřestal sdýmkou ve prospěch cigaret.

Jestli jsi opravdu závislák jak píšeš, kup si pár puků snusu a prostě cigára nekuř. Mně trvalo týden, než jsem se na snus s cigaret přeprogramoval a naprostá pohoda.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Poradna... pro odvykání kouření.

Příspěvekod Rubenstein » 13 bře. 2014, 19:36

Můžu potvrdit. Za poslední rok jsem sklouznul k cigaretám jednou na tři týdny a podruhé na dva. Tedy jsem opravdu spokojený a dokázal jsem to díky snusu. Když ho odstavím , do týdne jsem u cigaret. Asi platí, že součet neřestí je konstantní. Dýmky bych do toho nemíchal. Podle mě stojí trochu stranou. Ale jako dýmkař, nikomu jeho rozhodnutí neberu. Jen to mám jinak.
Uživatelský avatar
Rubenstein
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1130
Věk: 50
Registrován: 07 črc. 2005, 08:50
Bydliště: Praha

Re: Poradna... pro odvykání kouření.

Příspěvekod clousseau » 24 bře. 2014, 08:18

Já jsem po pětadvaceti letech kouření 20-40-60 máček denně přestal z minuty na minutu koupením elektronické cigarety, už jsou to téměř čtyři roky. Cigareta mi nic neříká a dokonce ani prví dny a týdny přechodu jsem něměl na cigaretů ani pomyšlení, ecígo mi to kupodivo úplně nahradilo. Občas se hecnu a u piva si dám cigaretu, jednu, ani ji nedokouřím, je to fakt hnus :-)
No a co se týče peněz, náplně mě stojí cca 10 kč na den, takže v tomto úspora je veliká, jiná věc je, že když se člověk do toho malinko zapálí, tak nakupuje tam nový grip, tam nové atty, občas baterie atd. takže i do kouření elektrik leze nakonec dost peněz. Ale nemusí, člověk si klidne vystačí s jedním strojem.
Znám spoustu lidí, kteří skusili ekouřit a spousta z nich se zase vrátila k cigárám, někdo dřív a někdo později, ale spousta ne.
Uživatelský avatar
clousseau
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Věk: 53
Registrován: 02 srp. 2013, 13:19
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků