Poradna... pro odvykání kouření.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod bigdragon » 13 kvě. 2005, 13:10

no jestli si závislák na nikotinu tak ti nepomůže nic než nějaký nikotínový prášky :D
Já jsem osobně nikdy závislost na nikotinu neměl takže nejsem ten pravý pro rady ale myslím že za pokus by asi stály ty náplasti a žvýkačky nebo ten šnupací tabák tedy pokud nestačí UF (university flake) od petersonů :twisted:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Bohemund » 13 kvě. 2005, 13:11

V tom případě bych doporučil nacpat UF a důkladně tahat. Chuť na cígo Tě určitě přejde jedna dvě :twisted:
Ne, asi to bude tím, že dýmáš moc slabý tabáčky. Jiný řešení mě nenapadá :)
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Re: co na to já

Příspěvekod carolco » 13 kvě. 2005, 13:11

pkeklak píše:
Ale reknete mi vsichni, lze vubec docilit toho, ze se zavislak na nikotinu rozhodne nekourit cigarety a zustane jen u dymky ?


ale jasne, da, takych pripadov tu je, ako som sledoval viac. je tazko povedat, co komu pomoze. niekto vsadi skor na absolutne vylucenie nikotinu, iny na barlicky v podobe nikotinovych nahrad, inemu zase helfne predstava, ze nemusi seknut s nikotinom a prejde na fajky. ja som vyskusal vsetky moznosti a momentalne som vo faze naplast & fajka. zatial sa to da zvladat, aj ked mam niekedy taku chut na cigaretu, ze by som zabijal...
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Darkstar » 13 kvě. 2005, 13:18

carolco : Ale tie naplasti su potom uplne nanic. Nikotin sa Ti dostava cez sliznice do organizmu, ale zdaleka nie v takom mnozstve, ako z pluc a tym padom naplast nepotrebujes. Ja nechcem prestat fajcit uplne, ale rad by som sekol s cigaretami, pretoze mi to neprinasa uz ziaden pozitok, okrem toho, ze to velmi rychlo doplnuje nikotin.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod carolco » 13 kvě. 2005, 13:32

pkeklak píše:carolco : Ale tie naplasti su potom uplne nanic. Nikotin sa Ti dostava cez sliznice do organizmu, ale zdaleka nie v takom mnozstve, ako z pluc a tym padom naplast nepotrebujes. Ja nechcem prestat fajcit uplne, ale rad by som sekol s cigaretami, pretoze mi to neprinasa uz ziaden pozitok, okrem toho, ze to velmi rychlo doplnuje nikotin.


nemas az tak uplne pravdu - z tych naplasti sa ti nikotin vyplavuje do tela konstantne, cize ho sice ziskavas, ale nie prostrednictvom cigarety. cize si pomaly prestavas spajat ziskavanie nikotinu s cigaretami. a nehovoriac o tom, ze tie naplaste maju rozne sytenie nikotinom (myslim ze 15 mg, 10 mg a 5 mg) a postupne prechadzas k tej najnizsej nikotinovej hladine. a to sa uz fakt da prezit. a co sa tyka fajky - je to len taky bonbonik navyse. aspon pre mna. moze a aj nemusi byt. ja som momentalne v stadiu, ze uplne sokovany prichadzam na rozne chutove nuansy tabakov, ktore som si doteraz jednoducho nebol schopny vsimnut. btw teraz je to uz brnkacka, najhorsie boli prve tri dni...
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

Re: co na to já

Příspěvekod Alfik » 13 kvě. 2005, 13:35

pkeklak píše:Ale reknete mi vsichni, lze vubec docilit toho, ze se zavislak na nikotinu rozhodne nekourit cigarety a zustane jen u dymky ?


No jasně, já jsem toho živoucí důkaz :D I když já jsem napřed ze dne na den švihnul s cígama, a teprve za měsíc (když už jsem si na cíga ani nevzpomněl) jsem se pustil do dýmky :)

A taky do teď nevím, jak to s tou závislostí na nikotinu vlastně je. Pořád zastávám soukromý názor, že nic takovýho ve skutečnosti neexistuje. Přestat kouřit cokoliv, je otázka jenom a jenom toho, jak moc člověk opravdu chce. Já jsem se jednou ráno probudil s tím, že fakt chci, a tak jsem přestal, a žádný náplasti jsem nepotřeboval. Nejtěžší stejně bylo přestat na to myslet v těch chvílích, kdy jsem byl předtím zvyklej si zapálit. A v tom by mi ty náplasti stopro nepomohly, ani kdyby byly ze zlata. Takže bych to nekomplikoval, já myslím, že tyhle věci jsou jednodušší, než se zdají (jako ostatně skoro všechno): Když se CHCE, tak to JDE :D :smoke1:
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Re: co na to já

Příspěvekod carolco » 13 kvě. 2005, 13:39

Alfik píše:Takže bych to nekomplikoval, já myslím, že tyhle věci jsou jednodušší, než se zdají (jako ostatně skoro všechno): Když se CHCE, tak to JDE :D :smoke1:


jasne, sposobov je plno, kazdy musi vediet sam, ako ma na seba ist. len nedopadnut ako jeden moj znamy, ktory pred casom prestal fajcit, lebo ho sekol prvy infarkt a teraz chodi za kazdym fajciarom ako bernardin a nasava frnakom cigaretovu vonu. extremom bolo, ked si isiel sadnut do krcmy na mineralku len preto, lebo tam bolo nahulene :-)
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Alfik » 13 kvě. 2005, 14:53

Takhle dopadnout bych teda taky nechtěl :) Asi je lepší s tím seknout dobrovolně, ještě před tím infarktem. Pak už je trochu pozdě :wink:
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 22 zář. 2006, 15:02

Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 22 zář. 2006, 20:22

A elektronickou dýmky dosud nikdo nevymyslel ? :roll:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Fénix » 24 zář. 2007, 09:01

Toto je vtipné celé, ale hlavně pak ta sleva na konci stojí za to :D

http://www.tena.cz/web/category.php?cat ... -free.html
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Nevill » 24 zář. 2007, 09:16

Fénix píše:Toto je vtipné celé, ale hlavně pak ta sleva na konci stojí za to :D

http://www.tena.cz/web/category.php?cat ... -free.html


a to se vyplatí... :lol:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Milos Cerman » 24 zář. 2007, 09:56

Fénix píše:....... ta sleva na konci stojí za to :D


Přece bys nechtěl slevu zadarmo ! :smoke5:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod JardaS » 24 zář. 2007, 10:12

Milos Cerman píše:
Fénix píše:....... ta sleva na konci stojí za to :D


Přece bys nechtěl slevu zadarmo ! :smoke5:


No právě ........ :D :D
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod tritrek » 24 zář. 2007, 10:19

Podla mna kto je patologicky fajciar, tak ten sa velmi tazko zbavi smradlavych tyciniek. T.j. kto taha jako Turek, denne 2+ krabiciek... je strateny. A zas je to aj otazkou vole: moj foter prestal, a pritom fajcil uz pomali 2-3 krabicky cervenych Marlboriek. Teraz nefajci. Ale voni mu aj popolnik :lol:
Ja som kedysi fajcil cigarety, ale ja som mal rad ich chut, nie efekt... som si sulal half-zware tak 2x za den... ale som prestal, lebo smrdia...

PS: ako moj otec hovori: 10gramov olova vyriesi vsetky choroby :D
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


cron