Jak nacpat flake?

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Jak nacpat flake?

Příspěvekod vitsoft » 16 srp. 2011, 23:11

Ke svátečnímu poobědovému kouření si do základu MB Scottish Blend přimíchávám asi třetinku Stanislawovy Balkan Latakie a druhou třetinu nahrubo rozdrcené SG Virginia Flake. Ty cavendishe okolo zajišťují hoření, a samotný flake zase hustou chuť, která se hezky prostřídává s latakií, podle toho, kde je zrovna oheň. Takže něco jako protřepané, ale nemíchané martini.
Uživatelský avatar
vitsoft
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 226
Registrován: 10 led. 2005, 19:17
Bydliště: Vitkov

Re: Jak nacpat flake?

Příspěvekod Plzenaak » 17 srp. 2011, 07:14

Scalex píše:Určitě je to šaržemi, měl jsem dvě balení, jedno naprosto bezproblémové, ve druhém byly místo flaků prapodivné kožovité útvary, fakt to připomínalo odřezky tmavé kůže, nedalo se to rozemnout na vlákna, leda potrhat na menší kusy, ale pořád to bylo kompaktní (a přitom to nebylo až tak vlhké) a absolutně nehořlavé. Zkusil jsem i postříhat na čtverečky a navolno nasypat do fajfky. Bezúspěšně. To bylo jedinkrát, co jinak dobrý tabák letěl do koše.


Tak to je přesně ono. Dokonce tabák špatně hoří i úplně suchý. Další balení jsem už nedal.
Uživatelský avatar
Plzenaak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 376
Věk: 47
Registrován: 22 zář. 2010, 08:03
Bydliště: Plzeň

Re: Jak nacpat flake?

Příspěvekod šnek » 17 srp. 2011, 15:24

Dr.Železo píše:Což vzhledem k tomu, že vykouření celé dýmky s menšími přestávkami mi trvalo cca 1.45hod, znamená, že za celé kouření jsem musel +/- 8x připalovat a to není žádnej malér, ne?

No tak to rozhodně žádný malér není, toho bych se nebál. Já si to vůbec nepočítám, mám zapalovač, takže no problem.:wink:
Uživatelský avatar
šnek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1757
Věk: 51
Registrován: 29 dub. 2008, 16:24
Bydliště: České Budějovice/Veselí n. Luž.

Re: Jak nacpat flake?

Příspěvekod Rog » 26 říj. 2012, 18:13

Ja som v podstate doteraz flake tabaky vždy drobil. Skúsil som to "na otiepku" s SG Balkan Flake, ale nehorelo to veľmi a bola s tým otrava, tak som od toho upustil. Ale skúsil som to nedávno opať s modrým Capstanom a to je matroš, s ktorým sa to darí :). Tak to robím tak a funguje to - plátok preložiť, zrolovať a "načechrať" vsunúť do fajky, zarovnať, dosypať drť čo opadla a ide to krásne. Nie žeby som počas fajčenia nepripaľoval, ale to sa mi stáva aj bežne, takže :smoke1: .
Uvidím, možno časom skúsim aj iné flake tabaky takto. Momentálne mám načatú ešte GH Lousianu :think: .
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Jak nacpat flake?

Příspěvekod jessiefox » 27 pro. 2014, 18:54

Tak jsem dneska zkoušel svůj první flake. Kendel Flake. No jak to tady už někdo psal, trochu vyšší dívčí. Flake jsem natrhal a rozdrolil, pak jsem jej lehce nasypal do kotlíku a hura na balkon. No zapálil jsem a chvíli bafal. Pak jsem přestal a ono to mezitím zhaslo. A tak dokola dokud jsem nemel prázdno. Chuť výborná, ale v podstatě jsem musel zapalovat po každé přestávce mezi bafanim. Chuť vs nervy.
Uživatelský avatar
jessiefox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 119
Věk: 47
Registrován: 05 pro. 2014, 14:22
Bydliště: Třebotov

Re: Jak nacpat flake?

Příspěvekod Bob76 » 27 pro. 2014, 20:18

Někdy není od věci trochu ten flake nechat odvětrat,půl hodiny až hodinu.Flake od SG bývají trochu vlhčí a odvětrání jim prospívá.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jak nacpat flake?

Příspěvekod jessiefox » 28 pro. 2014, 11:06

Tak to hned dneska vyzkoušim. I kdyz se mi teda dneska do toho mrazu na balkon nechce. :smoke4:
Uživatelský avatar
jessiefox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 119
Věk: 47
Registrován: 05 pro. 2014, 14:22
Bydliště: Třebotov

Re: Jak nacpat flake?

Příspěvekod Rahmed » 28 pro. 2014, 12:04

Když jsem s fláky začínal, našel jsem znamenitý návod, který si zde dovolím citovat. Tisíce děkovných dopisů :smoke1:

Cifrova Flake metoda:
S dovolením, popíšem v stručnosti môj spôsob fajčenia tabakov typu Flake: Flakové tabaky fajčím v plitkých, širších kotlíkoch (3x Savinelli 320, buldočky Jirsa, Krška, DB, Big Ben). Flaky (1,5 až 2 ks) natrhám na časti dl. 1-2 cm tak, že plátok neprekladám, ale pozdĺžne pretrhnem na dve časti. Každú časť zvlášť potrhám. Neprekladám preto, aby sa pri trhaní jednotlivé vlákna ešte viac k sebe nepritlačili. Black XX a Brown no.4 nakrájam ne tenučké polmesiačiky. Kúsky flaku jemne rozdrolujem krúživým trením medzi dlaňami tak, aby sa oddelili jednotlivé vlákna a vznikalo čo najmenej prachu (drobotiny). Na dlane netlačiť, tabak len vaľkať medzi dlaňami. Opakujem niekoľko krát, až kým sa jednotlivé vlákna neoddelia. Tabak sa od rúk zohreje. Takto pripravený tabak vkladám do fajky vo viacerých vrstvách (7-8) tak, že trochu tabaku voľne nasypem do kotlíka (nestláčať medzi prstami) a prstom poklepávam po kotlíku, kým sa jednotlivé vlákna k sebe usadia. Každú vrstvu zľahka, veľmi zľahka pritlačím prstom tak, že nechtom prstu obchádzam kotlík. Toto opakujem cca 7 krát až po vrch kotlíka. Z fajky sa stále musí dať ťahať bez odporu. Dôležité je pritláčať jednotlivé vrstvy až po usadení tabaku poklepávaním po fajke. Poslednú vrstvu pritláčam dlhšie (zase dokola nechtom po vnútornej stene kotlíka), až kým má fajka odpor zhruba taký, ako keď sa nasáva slamkou (brčkom). Tabak v komore klesne asi 0,5 cm. Pri zapaľovaní je dôležité, aby bol plameň pokiaľ možno v celom priereze kotlíka. Fajkový ZIPPO je na to jedinečný. Plameň vťahovať pomaly, rozvážne, tak aby do huby išiel vzduch chladný, príp. vlažný. Uhlík by sa mal začať tvoriť po 7-8 ťahoch. Potom ešte pomaly ťahať plameň do fajky, kým sa tabak prehreje a vytvorí sa uhlík na celom povrchu. Celkový počet ťahov je 20 - 30. Pomaly fajčiť cca 5 minút a prvý krát priťapťať až keď dym začína rednúť, keď fajka dostáva falošný vzduch. Uhlík priťapnúť jemne, dokola kotlíka (3-4 šťuchy) s fajkou v ústach za súčasného ťahania tak, aby sa odpor temer nezväčšil. Potom sa po 5-6 ťahoch rozvinie chuť a aróma tabaku v plnej kráse. Min. 1 hodina bezproblémového fajčenia s dvomi, tromi priťapnutiami uhlíku do konca fajčenia. Keby sa náhodou pri fajčení zvýšil odpor, alebo by nebodaj začalo vo fajke bublať, pravdepodebne je pripchatý kanálik. Stačí kanálikom prestrčiť čistič do kotlíka tak, aby sa celý tabak v kotlíku mierne nadvihol. Po vrátení náustku tabak mierne pritlačiť ťapťátkom a je po probléme.


Dnes už kouřím fláky na otýpku, ale to už je jiná písnička... tohle by Ti do začátku mělo pomoct. Hlavně poctivě trénovat a výsledky se dostaví :smoke5:
Uživatelský avatar
Rahmed
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1055
Věk: 50
Registrován: 06 čer. 2013, 20:50
Bydliště: Těšín

Re: Jak nacpat flake?

Příspěvekod jessiefox » 28 pro. 2014, 14:34

To zní dobre, musím to v klidu vyzkoušet. Ja se to naučím i kdyby kdo ví co.
Uživatelský avatar
jessiefox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 119
Věk: 47
Registrován: 05 pro. 2014, 14:22
Bydliště: Třebotov

Re: Jak nacpat flake?

Příspěvekod cechura09 » 28 pro. 2014, 15:16

:arrow: jessiefox Taky jsem to dřív dělil na vlákna, dnes postupuji příbližně jak na videu.
Některý tabáky jsou na dvě zapálení, k jinýmu se vracím vícekrát.
https://www.youtube.com/watch?v=PLG6hVeX2ps
Uživatelský avatar
cechura09
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 541
Věk: 62
Registrován: 13 črc. 2014, 20:03
Bydliště: Brno

Re: Jak nacpat flake?

Příspěvekod jessiefox » 28 pro. 2014, 16:00

Takže udělat z toho takový balíček a ten nacpat do dymky?
Uživatelský avatar
jessiefox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 119
Věk: 47
Registrován: 05 pro. 2014, 14:22
Bydliště: Třebotov

Re: Jak nacpat flake?

Příspěvekod Yetenek » 28 pro. 2014, 17:10

Plátky např. MB NF, Troosta, ale i ob příspěvěk výše ve videu účinkujícího Erinmore Flake cpu tak, že plátek sroluju přes kratší stranu. Vzniklý váleček v ještě v prstech promnu, a vložím do kotle. takže vlákna tabáku jsou poskládaná přibližně vodorovně. Plátek je na to dostatečně vláčný, pochopitelně něco odpadne, tyto kousky rozemnu najemno a přidám na vrch na zapálení.
SG flake podobně jako Old Bob (viz předchozí strana) nastříhám napříč na cca 2 mm proužky, vznikne cube cut, nechám chvíli odvětrat a spíš nasypu než nacpu do fajfky.
No a GH (teď mám otevřený Ennerdale) se mi osvědčilo prohánět přes mlejnek - je to rychlé a funguje to
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Jak nacpat flake?

Příspěvekod jetam » 24 črc. 2016, 09:55

Jeste jsem narazil na tuhle verzi:

https://www.youtube.com/watch?v=vlx3T-isujQ

Ekvivalent nacpani "na otypku". Akurat tohle se da delat s Dunhilackym flakem, s tim bordelem od SG to fakt moc nejde. Vcera jsem si zrovna zapalil SG Bothy flake a dneska to zbabele nastriham na kosticky :oops:
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Jak nacpat flake?

Příspěvekod Balu103 » 24 črc. 2016, 10:27

Toto skladanie na Z sa mi veľmi osvedčilo pre Marlin Flake, SG chocoflake mi takto vynikajúco horí v jednej fajke, v druhej úplne mizerne a tam ho drvím v dlani palcom. Flaky sú hrozne návykové, zistil som že občas už mám problém napchať loose cut, s flakom to je jednoduchšie :D
Večer kamarát donesie SG FVF, tak skúsim ako pojde skladaný. On ho drví a dosť zápasí s horením.
Každopádne mám osobný dojem, že skladaný flake lepšie horí vo vyššom kotlíku, v nízkom je lepší drvený. Budem vďačný za názory skúsenejších kolegov.
Uživatelský avatar
Balu103
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 48
Registrován: 03 čer. 2016, 12:46
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady

Re: Jak nacpat flake?

Příspěvekod slon » 24 črc. 2016, 11:30

Uživatelský avatar
slon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 56
Věk: 49
Registrován: 16 kvě. 2014, 11:42
Bydliště: Havířov

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


cron