Úprava 9 - ti mm dýmky na bezfiltrovku

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Úprava 9 - ti mm dýmky na bezfiltrovku

Příspěvekod gene » 27 srp. 2011, 12:35

Ahoj všichni!
Před časem jsem si objednal u pana Kloučku jednu jeho standartku a při komunikaci o úpravě vzhledu mi nabídl možnost provedení dýmky pro bezfiltrové kouření. Chvíli jsme si tom povídali a když jsem mu řekl, že kouřím anglické tabáky ( Hala a SG ), tak mi onu úpravu celkem jednoznačně dopručil s tím, že něco jiného jsou tabáky německé a dánské produkce, kdy jejich příprava a aromatizace předem počítá s používáním 9 - ti mm filtru, ale u většiny anglických směsí by to viděl na bezfiltrovou úpravu. Nakonec jsme se domluvili, že ano a když dýmka přišla bylo " jéje, on mi tam zapoměl dát ten kovovej bazmek ". Tak jsem nacpal Hala do dýmky, tak jak byla a dostal jsem se v požitku zase o stupeň výš. A to byl první kotlík v nezakouřené dýmce! Takže nastalo zděšení - co teď? Našel jsem asi 15 let starýho benta Parker, se kterým se pořád ne a ne domluvit, až jsem ho odložil, pořádně přečistil, vyndal tu kovovou brzdu, nacpal SG Perfection a zážitek se opakoval! Takže vyvstal problém - co s těmi devítkami?
Otázka tedy zní:
Nevíte o nějaké řekněme vložce z odpovídajícího materiálu ( tedy ne kov ), která by se dala např. nainstalovat do náústku a plnila tak funkci jakési redukce průměru průduchu a přiblížila tak dýmku bezfiltrovému provedení? Zkusil jsem jednoduše z devítky kouřit bez filtru, ale málem mi vylezly oči z důlků a kouř šel snad i ušima - to asi pro mě nebude to pravé.
Možná je moje úvaha naprostej blud, tak mi berte s rezervou.
Díky moc.
Uživatelský avatar
gene
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 227
Věk: 57
Registrován: 10 srp. 2011, 19:15
Bydliště: Plzeň

Re: Úprava 9 - ti mm dýmky na bezfiltrovku

Příspěvekod jcp » 27 srp. 2011, 12:47

Jednak kouřit z filtrovky bez filtru je zcela bezproblémové, nevím kde udělali soudruzi z NDR chybu. Já a mnoho dalších tak kouří naprosto běžně. Druhak ty redukce jsou běžně k mání (myslím, že i Honza Klouček je má). Většina např. italskejch pipemakerů automaticky k lepším filtrovkám tu redukci dává automaticky. Ke koupení jsou např tady.
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Úprava 9 - ti mm dýmky na bezfiltrovku

Příspěvekod basa333 » 27 srp. 2011, 13:11

osobně pokládám jakékoli redukce za bazmek - kouřím 9 mm dýmky bez filtru a funguje to úplně v pohodě. nevím, co by ta redukce měla světoborného přinést.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Úprava 9 - ti mm dýmky na bezfiltrovku

Příspěvekod Breer » 27 srp. 2011, 13:22

basa333 píše:... nevím, co by ta redukce měla světoborného přinést.


okrem toho, že zaserie náustok? asi nič...takže ako Ty filtrovky bez filtra :ok: a tie bazmeky mam kdesi v šuflíku :palm: :smoke5:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Úprava 9 - ti mm dýmky na bezfiltrovku

Příspěvekod basa333 » 27 srp. 2011, 13:25

asi bych tu někde dačo také našel. ještě jsem v sobě ale ani nenašel odvahu to zkusit.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Úprava 9 - ti mm dýmky na bezfiltrovku

Příspěvekod gene » 27 srp. 2011, 13:33

Těch kovovejch kondenzátorů už jsem se zbavil, to je vážně zloba. Od té redukce jsem si sliboval ( po té jedné zkušenosti s kouřením devítky bez filtru ) menší dávku kouře v dutině ústní.
Uživatelský avatar
gene
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 227
Věk: 57
Registrován: 10 srp. 2011, 19:15
Bydliště: Plzeň

Re: Úprava 9 - ti mm dýmky na bezfiltrovku

Příspěvekod sihanuk » 27 srp. 2011, 13:35

mám spoustu filtrovek a kouřím výhradně bez filtu a bez jakýchkoliv problémů. Kouření s filtrem mi připadá jako šu..ní se šprckou. :mryellow:
Uživatelský avatar
sihanuk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1701
Věk: 50
Registrován: 28 lis. 2010, 17:13
Bydliště: Kokovice 56, Klobuky

Re: Úprava 9 - ti mm dýmky na bezfiltrovku

Příspěvekod Fanys » 27 srp. 2011, 13:57

gene píše:Od té redukce jsem si sliboval ( po té jedné zkušenosti s kouřením devítky bez filtru ) menší dávku kouře v dutině ústní.

Tuto větu jsem nepochopil. Snad mám v hubě tolik kouře, kolik si ho tam natáhnu, bez ohledu na tvar potrubí, kterým ten kouř vedu. Nebo jsem snad zaspal ve fyzice? :shock:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Úprava 9 - ti mm dýmky na bezfiltrovku

Příspěvekod jcp » 27 srp. 2011, 14:21

basa333 píše:osobně pokládám jakékoli redukce za bazmek - kouřím 9 mm dýmky bez filtru a funguje to úplně v pohodě. nevím, co by ta redukce měla světoborného přinést.

Naprostý prd - oni sice tvrdí, že ve filtrový komoře vznikají turbulence když tam ten filtr není, ale to je jen obchodní trik. Kdysi jsem tu o tom vedl debatu s bromdenem a výpočtama jsem prokázal, že z hlediska chemického inženýrství je to nesmysl (ale už se mi nechce hledat kde to je).
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Úprava 9 - ti mm dýmky na bezfiltrovku

Příspěvekod gene » 27 srp. 2011, 14:34

Fanýs píše:Tuto větu jsem nepochopil. Snad mám v hubě tolik kouře, kolik si ho tam natáhnu, bez ohledu na tvar potrubí, kterým ten kouř vedu. Nebo jsem snad zaspal ve fyzice? :shock:

No já vám říkal, abyste tu úvahu brali s rezervou, že je to možná celý blud :(
Tak budu dál trénovat jednoduše bez filtru. Třeba jsem byl při tom pokusu moc dychtivej a kouřil, jako by tam ten filtr byl :wink:
Uživatelský avatar
gene
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 227
Věk: 57
Registrován: 10 srp. 2011, 19:15
Bydliště: Plzeň

Re: Úprava 9 - ti mm dýmky na bezfiltrovku

Příspěvekod Mirik » 27 srp. 2011, 14:40

No já vám říkal, abyste tu úvahu brali s rezervou, že je to možná celý blud :(
Tak budu dál trénovat jednoduše bez filtru. Třeba jsem byl při tom pokusu moc dychtivej a kouřil, jako by tam ten filtr byl :wink:


co chces trenovat ? to nie je karate ,ty mas pri fajke relaxovat a nie podavat nadludsky vykon ..... len si to zacni proste uzivat a relaxovat a hlavne sa toho neboj nemas v tom trhavinu ale tabak ,ktory ta ma uvolnit :puffy:
Uživatelský avatar
Mirik
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 290
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2011, 10:44
Bydliště: Newport,UK

Re: Úprava 9 - ti mm dýmky na bezfiltrovku

Příspěvekod Fanys » 27 srp. 2011, 16:17

gene píše:No já vám říkal, abyste tu úvahu brali s rezervou, že je to možná celý blud :(
Tak budu dál trénovat jednoduše bez filtru. Třeba jsem byl při tom pokusu moc dychtivej a kouřil, jako by tam ten filtr byl :wink:

Aha, bez filtru to má menší odpor a Ty víc natáhneš. To chápu, ale to nedělá žádný rozdíl mezi bezfiltrovkou a filtrovkou bez filtru v obou případech je tah stejný. Kouřit s filtrem je jako koupat se v neoprenu.
Trénovat je třeba, ale ne kouření nýbrž meditaci. Začátečník při meditaci se má soustředit na svůj dech vypustit z mysli vše ostatní.
Při kouření je také třeba se soustředit na to, aby člověk tahal něžně, jinak tabák zapaří a sobě spálí jazyk. To ovšem neplatí u filtru, tam člověk nemůže tahat něžně, ale jako vývěva, aby překonal odpor filtru.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Úprava 9 - ti mm dýmky na bezfiltrovku

Příspěvekod peťák » 27 srp. 2011, 18:06

Taky kouřím filtrovky bez filtru úplně v pohodě, akorát někdy se mi zdá, že si mi ve filtrovkách dělá víc močky :think: , ale může to být samo i tabákem, teda jeho vlhkostí. Jinak jen u své staré Peterson rosslare XL16 byla vložena jakási trubička rozměrů filtru, ale asi po třetím kouření jsem ji vyhodil, protože sem to akorát čistil. Jiného efektu jsem u toho nepozoroval.
Uživatelský avatar
peťák
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2030
Věk: 50
Registrován: 05 úno. 2011, 19:18
Bydliště: Mokropsy

Re: Úprava 9 - ti mm dýmky na bezfiltrovku

Příspěvekod Sobpeta » 27 srp. 2011, 22:13

peťák píše:Taky kouřím filtrovky bez filtru úplně v pohodě, akorát někdy se mi zdá, že si mi ve filtrovkách dělá víc močky :think: , ale může to být samo i tabákem, teda jeho vlhkostí.


Hlavně je to tím, že prázdná filtrová komora funguje jako prostor, kde se ten kondenzát sráží. U bezfiltrovky vlhkost odejde přes náústek, případně se vysuší čističem...přesně řečeno, pokud kouříš filtrovku ne úplně sušše, močka má prostor kde se může zachytit než se Ti dostane do pusy, u bezfiltru by Ti v tomto případě mohla bublat v náústku kdybys ji zavčas nevysušil čističem nebo nevyfoukl.

To je dle mého názoru hlavní záměr výrobců onoho "bazmeku" - tedy eliminovat ten prázdný prostor. Ale nesmí to být ta malinká redukce, aby to mělo aspoň trochu smysl musí se jednat o redukci, která je rozměrově přesná s devítimilimetrovým filtrem.
Pak to jakýsi smysl má, ale ne zas tak valný, aby se to muselo nějak sáhodlouze rozebírat. Největší nevýhodou je to, že v některých dýmkách ta redukce lítá, do některých jde zase ztuha a navíc se to stejně musí rozebírat a čistit, aby z toho časem nebyla stoka.
Prostě redukce nelze univerzálně vyrobit tak, aby pasovala do všech dýmek naprosto přeně. To by se muselo do každé dýmky individuálně dopasovávat a to už je potom lepší si rovnou pořídit bezfiltrovku. :puffy:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Úprava 9 - ti mm dýmky na bezfiltrovku

Příspěvekod Cifro » 28 srp. 2011, 06:21

Sobpeta píše:


Filtrovú komoru je možné zaliať dentakrilom (s voženým brčkom, ktoré treba vybrať pred úplným zatuhnutím). Zjednodušuje to čistenie :puffy:
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků