Čištění dýmky

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod Moudras » 22 pro. 2015, 15:00

Až mi budeš platit elektřinu, říkej si tomu pošetilost. Jinak díky za názor. Můžu se zeptat, při jakém pokusu praskal cake? To praskal kvůli luftu z větráku? :think:
Moudras
Účet zrušen
 
Příspěvky: 20
Věk: 30
Registrován: 29 črc. 2015, 07:19

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod littlebull » 22 pro. 2015, 15:19

Ty budeš asi moudras. Zajímá Tě názor jiných a takhle reaguješ? To se odpovědi těžko dočkáš. Tak si odpovědi na své otázky najdi sám, moje poslední rada.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod Sobpeta » 22 pro. 2015, 15:24

Moudras píše:
Až mi budeš platit elektřinu, říkej si tomu pošetilost. Jinak díky za názor. Můžu se zeptat, při jakém pokusu praskal cake? To praskal kvůli luftu z větráku? :think:

Myslím, že někdo sušil dýmky na topení atak, někdo do nich foukal fénem, ale všechno to je k ničemu.

Zkrátka jsou dvě možnosti, když máš málo dýmek. Buď budeš kouřit málo nebo si jich zkrátka pořídíš víc. Tohle jednoduše neobejdeš, hodně lidí si myslelo, že to jde, všichni časem pochopili, že tři dýmky je zkrátka málo.
Pro začátečníka je důležité, aby prostě vlastnil ten "spotřební" materiál. Je dobrý si pořídit do začátku víc dýmek, klidně levných. Na značce nezáleží, Stanislawky, BPK, hlavně dobře vrtané. Své sny ohledně dýmek je dobrý si začít plnit až se člověk trochu rozjede a ty levnější ze začátku si pak třeba nechat na procházky po venku, na čundr atak. I když kolikrát jsou tyhle levnější dýmky zároveň nejlepší.

Já třeba nechávám přes zimu čerstvě dokouřené dýmky v bytě na chodbě kousek od krbových kamen na poličce, kterou mám připevněnou téměř u stropu. Jak je známo, u stropu je nejtepleji a dýmky tam opravdu o něco rychleji vyschnou. Ale opravdu jen o něco, to urychlení je v řádu dne, což při čtyřiceti dýmkách, které mám, opravdu nehraje roli. Ani nevím proč je tam dávám, možná proto, že mám poněkud vlhčí byt a toto je zkrátka asi nejsušší místnost. Mám tam cca sedm malých stojánků a když je všechny zaplním tak ty první dýmky už většinou bývají suché a pak je poklízím do skříňky, kterou mám vedle v pokoji. A takhle pořád dokola. :wink:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod Moudras » 22 pro. 2015, 16:03

:arrow: littlebull: Za tvůj názor, na který jsem se ptal, jsem ti slušně poděkoval. A moje reakce se mi zdá naprosto přiměřená k tvé tvojí. Klidně si svoje rady nech, pokud mi radit nechceš :ok:
:arrow: Sobpeta: No na topení, nebo teplym vzduchem z fénu, to chápu, že to může škodit. Možná se mi to lepší vysušení u větráku zdá, nevim no. O nutnosti dalších dýmek jsem si vědom, pracuje se na tom.. do nedávna mi 3 dýmky stačily, teď už moc ne :mryellow: U toho stropu to zkusím, díky
Moudras
Účet zrušen
 
Příspěvky: 20
Věk: 30
Registrován: 29 črc. 2015, 07:19

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod PoKlaT » 22 pro. 2015, 16:58

Moudras píše: O nutnosti dalších dýmek jsem si vědom, pracuje se na tom.. do nedávna mi 3 dýmky stačily, teď už moc ne :mryellow:

:twisted: Takhle nás sem přišlo více :lol: do roka se udály zásadní změny co se počtu dýmek týká :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod littlebull » 22 pro. 2015, 17:32

:ok: a na stolku místo větráku máme stojánky s fajfkama. Na ten už pak není místo ani ve skříni, protože tam je tabákový archiv pořízený za peníze z ušetřené elektriky :smoke1:
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod klasik51 » 22 pro. 2015, 21:43

Moudras píše: prostě dýmka odpočívá minimálně den a z toho třeba 3 hodky na větráku, takhle jsem to myslel :puffy:

Tak to by mne fakt zajímalo. :think: Když odpočívá dýmka minimálně den, proč ten větrák na tři hodiny?
Když všichni víme, že ten den prostě stačí. Rád se poučim.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod Moudras » 22 pro. 2015, 22:54

Protože někdy se stane, že mi to trošku močkuje, proto dýmku nechám vysychat s pomocí větráku. Jsem si pak jistej, že po tom jednom dni pauzy bude opravdu suchá. Někdy se mi totiž stalo, že i po jednom dni nebyla dýmka tak "voňavá, jak by měla. Možná je to můj subjektivní pocit, ale v tomhle případě se mi to zdá pro dýmku lepší. :puffy:
Moudras
Účet zrušen
 
Příspěvky: 20
Věk: 30
Registrován: 29 črc. 2015, 07:19

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod Bob76 » 22 pro. 2015, 23:10

Po kouření vytřu papírovým kapesníkem kotlík a nechám schnout i bez větráku.Proč zbytečně plýtvat energií svou i elektrickou ? Stejně to vyschne a jestli o pár hodin dřív či pozděj je mi šumák.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod Jíra » 23 pro. 2015, 01:30

Proč tři hodiny? Inu, dvě jsou málo a čtyři je moc, jasné, ne? :D
Uživatelský avatar
Jíra
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 160
Věk: 56
Registrován: 12 led. 2015, 02:10
Bydliště: Praha

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod Moudras » 23 pro. 2015, 10:51

paráda, napíšeš dotaz a dostaneš skolení a plýtvání elektrické energie a navrch trochu fakt povedenýho humoru :smoke5: těm, co mi napsali rady a názory, moc děkuju hoši. :ok:
Naposledy upravil Moudras dne 23 pro. 2015, 11:25, celkově upraveno 1
Moudras
Účet zrušen
 
Příspěvky: 20
Věk: 30
Registrován: 29 črc. 2015, 07:19

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod Bob76 » 23 pro. 2015, 11:12

Inu chceš chcát proti větru,Tvoje věc.Proč bych se spokojil s něčím co funguje a je osvědčené,raděj budu vymýšlet proč to tak nedělat :palm: Asi budeš brzo populární.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod Moudras » 23 pro. 2015, 11:24

S tou elektřinou to nebylo na tebe, ale na příspěvek výš. Děkoval jsem všem, kteří mi napsali, včetně tebe. Ale vadí mi ty hloupý vtípky a rejpavý řeči od NĚKTERÝCH. Příště se radši někoho zeptám přes SZ...
Moudras
Účet zrušen
 
Příspěvky: 20
Věk: 30
Registrován: 29 črc. 2015, 07:19

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod Fanys » 23 pro. 2015, 16:07

Jestli Ti vadí hloupý vtípky a rejpavý řeči, tak jsi v nesprávném klubu. :think:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod muf » 25 pro. 2015, 15:21

Přesně tak. Já byl ze začátku taky tak chytlavej. :smoke3:
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků