Čištění dýmky

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod Fénix » 05 srp. 2005, 10:55

Simon píše:
Fénix píše:
Simon píše:jak ses jednou ve dreve(shank), tak uz je to jedno ... dokonce bych rekl, ze 'shank' je na nasaknuti alkoholem nachylnejsi a pruserovejsi nez 'bowl'


S tím souhlasím, ale tady spíš jde o vhodnost aplikace na cake.


alkohol rozpousti bordel, desinfikuje, cisti a cake nerozpousti(minimalne v malem mnozstvi) cili v tom neni problem, spis naopak :)


Jasný, to jsem sám psal výše, ale já už zase mluvil o tom Fluidu, což není jen alkohol. Ale to je fuk :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 05 srp. 2005, 20:11

Darkstar píše:..... Ale zjistuji, ze nektere i kdyz vycistis lihen, nesednou, neni to proto, ze neobsahuji kaucuk ?


Je to tak - nějak. Na některej působí líh ale i voda dost destruktivně.
Protože já nikdy nevím, na kterej náustek jo a kam né, čistím si whiskou a pod. jenom ústní dutinu a vnitřnosti. :roll: Kupodivu, to na náustku stopy nezanechává :lol:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 06 srp. 2005, 10:28

Simon píše:
Darkstar píše:panecku :smoke1:


ja rumem nebo irskou/skotskou cistim vzdy pri velkem uklidu, maximalni spokojenost


Souhlas se Simonem.
Alkohol k cisteni hlavicky povazuji prinejmensim za zastarale, ale tak 3-4 do roka delam radikalni cisteni dymek a to naustek i krcek hlavicky protahnu cisticem, ktery jsem si namocil v nejake kvalitni lihovine.
Nekdy je tech cisticu treba vice, protoze alkohol rozpusti i zaschle zbytky a naustek je pak jako novy.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Fénix » 06 srp. 2005, 11:14

Vojtěch Regazzo píše:Souhlas se Simonem.
Alkohol k cisteni hlavicky povazuji prinejmensim za zastarale.


Tak to si celkem protiřečíš :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 06 srp. 2005, 12:04

Fénix píše:
Vojtěch Regazzo píše:Souhlas se Simonem.
Alkohol k cisteni hlavicky povazuji prinejmensim za zastarale.


Tak to si celkem protiřečíš :)


To mi ani nepripada.
Alkohol do hlavicky bych nikdy nenalil.
To ze parkrat do roka procistim naustek a krcek alkoholem je podle mne vec zcela odlisna.
Naliti alkoholu do hlavicky dymku podle meho znici.
Procisteni naustku a krcku alkoholem dymce prospeje.
V tom je snad maly rozdil:lol:
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Fénix » 06 srp. 2005, 14:00

Vojtěch Regazzo píše:
Fénix píše:
Vojtěch Regazzo píše:Souhlas se Simonem.
Alkohol k cisteni hlavicky povazuji prinejmensim za zastarale.


Tak to si celkem protiřečíš :)


To mi ani nepripada.
Alkohol do hlavicky bych nikdy nenalil.
To ze parkrat do roka procistim naustek a krcek alkoholem je podle mne vec zcela odlisna.
Naliti alkoholu do hlavicky dymku podle meho znici.
Procisteni naustku a krcku alkoholem dymce prospeje.
V tom je snad maly rozdil:lol:


Protiřečíš si v tom, že souhlasíš se Simonem a pak píšeš tohle :wink:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Simon » 06 srp. 2005, 19:59

Fénix píše:
Vojtěch Regazzo píše:
Fénix píše:
Vojtěch Regazzo píše:Souhlas se Simonem.
Alkohol k cisteni hlavicky povazuji prinejmensim za zastarale.


Tak to si celkem protiřečíš :)


To mi ani nepripada.
Alkohol do hlavicky bych nikdy nenalil.
To ze parkrat do roka procistim naustek a krcek alkoholem je podle mne vec zcela odlisna.
Naliti alkoholu do hlavicky dymku podle meho znici.
Procisteni naustku a krcku alkoholem dymce prospeje.
V tom je snad maly rozdil:lol:


Protiřečíš si v tom, že souhlasíš se Simonem a pak píšeš tohle :wink:

neprotireci, ja sem psal to stejny - nalivat nikdy(specialne pri zakurovani) ... ale obcas jen tak zlehka protahnutim vycistit, to ano
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 06 srp. 2005, 20:45

Simon píše:
Fénix píše:
Vojtěch Regazzo píše:
Fénix píše:
Vojtěch Regazzo píše:Souhlas se Simonem.
Alkohol k cisteni hlavicky povazuji prinejmensim za zastarale.


Tak to si celkem protiřečíš :)


To mi ani nepripada.
Alkohol do hlavicky bych nikdy nenalil.
To ze parkrat do roka procistim naustek a krcek alkoholem je podle mne vec zcela odlisna.
Naliti alkoholu do hlavicky dymku podle meho znici.
Procisteni naustku a krcku alkoholem dymce prospeje.
V tom je snad maly rozdil:lol:



Protiřečíš si v tom, že souhlasíš se Simonem a pak píšeš tohle :wink:

neprotireci, ja sem psal to stejny - nalivat nikdy(specialne pri zakurovani) ... ale obcas jen tak zlehka protahnutim vycistit, to ano


Děkuji Simone za zastani.
Asi to Fenix necetl cele nebo to jinak pochopil nez jsme to mysleli
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Fénix » 06 srp. 2005, 20:50

Vojtěch Regazzo píše:Děkuji Simone za zastani.
Asi to Fenix necetl cele nebo to jinak pochopil nez jsme to mysleli


Pochopil jsem to tak že ty - alkohol do hlavičky nepatří X Simon - 2 stránky diskuse o tom, že do hlavičky může a dokonce ho tak při čištění používá. Nic víc, možná jsem se opravdu někde přehlédl, ale nemylsím si to.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 06 srp. 2005, 21:02

Já jsem zásadně proti jakékoli chemii pokud jde o dýmky.
Za chemikálii považuji v tomto případě i tu nejkvalitnější whisku anebo cognac. O nějakejch solnejch metodách se mi nechce ani uvažovat.

To ovšem neznamená, že nenamočím čistič do alkoholu při protahování zaschlého náustku. Náustek, tedy vlastně pouhý kouřovod, ten nepovažuji natolik citlivej, aby trochu rozpouštědla nesnesl. :smoke3:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod piter » 06 srp. 2005, 21:32

Simon píše:naustek i kotlik, delam to tak jednou za 3/4 roku nebo kdyz menim v dymce tabak ... smirgl & alkohol a spokojenost, alkoholem by se nemlo vylevat ori zakurovani, pak je na cisteni dobrej ... a treba ta savinelliho kombinace obsahuje taky alkohol


Simon píše:
Fénix píše:
Simon píše:jak ses jednou ve dreve(shank), tak uz je to jedno ... dokonce bych rekl, ze 'shank' je na nasaknuti alkoholem nachylnejsi a pruserovejsi nez 'bowl'


S tím souhlasím, ale tady spíš jde o vhodnost aplikace na cake.


alkohol rozpousti bordel, desinfikuje, cisti a cake nerozpousti(minimalne v malem mnozstvi) cili v tom neni problem, spis naopak :)


to Simon: No podle toho co si psal to spis vypada, ze do hlavicky obcas alkohol davas resp. ze je to dobre . . . tak jak to je?
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Zkysla dymka

Příspěvekod Michal Hubacz » 07 srp. 2005, 07:36

Dostal jsem adresu na ruske stranky kde je navod na zkyslou dymku. Pokud to chce nekdo zkusit nez dymku uplne odepise ma moznost. Vzhledem k tomu ze je to v rustine popisu to strucne cesky. Troubel je potreba ucpat tak aby nebyla pruchozi. Do hlavicky se nasype stredne mleta sul az po okraj. Do ni se pomalu naleje alkohol (nejlepe kvalitni vodka) az co sul absorbuje. Necha se 24 hodin pusobit na stojanku. Dymka by mela mit po celou dobu aplikace metody stabilni polohu ve stojanku. Po 24 hodinach se sul vybere lzickou - mela by mit zlutou az hnedou barvu od vytahnute mocky. Vybrana dymka se necha i se zbytky soli na stene hlavicky vyschnou tyden. Pak se vycisti. Pokud to nekdo budete zkouset jako posledni moznost, zajimalo by me zda to funguje.
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Příspěvekod Simon » 07 srp. 2005, 09:06

piter píše:
Simon píše:naustek i kotlik, delam to tak jednou za 3/4 roku nebo kdyz menim v dymce tabak ... smirgl & alkohol a spokojenost, alkoholem by se nemlo vylevat ori zakurovani, pak je na cisteni dobrej ... a treba ta savinelliho kombinace obsahuje taky alkohol


Simon píše:
Fénix píše:
Simon píše:jak ses jednou ve dreve(shank), tak uz je to jedno ... dokonce bych rekl, ze 'shank' je na nasaknuti alkoholem nachylnejsi a pruserovejsi nez 'bowl'


S tím souhlasím, ale tady spíš jde o vhodnost aplikace na cake.


alkohol rozpousti bordel, desinfikuje, cisti a cake nerozpousti(minimalne v malem mnozstvi) cili v tom neni problem, spis naopak :)


to Simon: No podle toho co si psal to spis vypada, ze do hlavicky obcas alkohol davas resp. ze je to dobre . . . tak jak to je?


jen a pouze v alkoholu namocenym cisticem, zadne vylevani ... a pak to nechavam minimalne 4 dny vyschnout
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Re: Zkysla dymka

Příspěvekod Simon » 07 srp. 2005, 09:07

Michal Hubacz píše:Dostal jsem adresu na ruske stranky kde je navod na zkyslou dymku. Pokud to chce nekdo zkusit nez dymku uplne odepise ma moznost. Vzhledem k tomu ze je to v rustine popisu to strucne cesky. Troubel je potreba ucpat tak aby nebyla pruchozi. Do hlavicky se nasype stredne mleta sul az po okraj. Do ni se pomalu naleje alkohol (nejlepe kvalitni vodka) az co sul absorbuje. Necha se 24 hodin pusobit na stojanku. Dymka by mela mit po celou dobu aplikace metody stabilni polohu ve stojanku. Po 24 hodinach se sul vybere lzickou - mela by mit zlutou az hnedou barvu od vytahnute mocky. Vybrana dymka se necha i se zbytky soli na stene hlavicky vyschnou tyden. Pak se vycisti. Pokud to nekdo budete zkouset jako posledni moznost, zajimalo by me zda to funguje.


ruska metoda je uplne stejna jako ta americka co se tady resi uz vic jak rok :wink:
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Re: Zkysla dymka

Příspěvekod Michal Hubacz » 07 srp. 2005, 09:10

Simon píše:
Michal Hubacz píše:Dostal jsem adresu na ruske stranky kde je navod na zkyslou dymku. Pokud to chce nekdo zkusit nez dymku uplne odepise ma moznost. Vzhledem k tomu ze je to v rustine popisu to strucne cesky. Troubel je potreba ucpat tak aby nebyla pruchozi. Do hlavicky se nasype stredne mleta sul az po okraj. Do ni se pomalu naleje alkohol (nejlepe kvalitni vodka) az co sul absorbuje. Necha se 24 hodin pusobit na stojanku. Dymka by mela mit po celou dobu aplikace metody stabilni polohu ve stojanku. Po 24 hodinach se sul vybere lzickou - mela by mit zlutou az hnedou barvu od vytahnute mocky. Vybrana dymka se necha i se zbytky soli na stene hlavicky vyschnou tyden. Pak se vycisti. Pokud to nekdo budete zkouset jako posledni moznost, zajimalo by me zda to funguje.


ruska metoda je uplne stejna jako ta americka co se tady resi uz vic jak rok :wink:


Pak tedy sorac....asi jsem nezastihnul zacatek diskuse o americke metode. Jen doufam ze spolu americani a rusove nezacnou valku o prvenstvi teto metody.:))
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků