Čištění dýmky

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod Simon » 12 kvě. 2005, 10:03

pkeklak píše:
TODIK : Proc se nema rejpat do dymky, dokud uplne nevychladla ? Ja vetsinou cistil lzickou hned po dokoureni. Delam to spatne ?


ad vychladnuti - mas sanci ze u nevychladle zalomis cep naustku a nebo prasknes drevo .... plastovu naustek je diky teplu roztazeny a jde hur ven nez kdyz je studeny(=mensi v prumeru)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Darkstar » 12 kvě. 2005, 10:05

tak to sem teda proti tobe absolutni prase ... jeden cistic a dost a jednou za cas(+- rok) obrousim karbon a dymku savinelli pastou nalestim a kdyz mam jo naladu tak ji i protahnu alkoholem(kubanskej bilej rum nebo irska)[/quote]

No vidis a ja mel strach, abych pred vama nevypadal spatne, kdyz cistim dymku po trech kourenich, mel jsem pocit, ze se ma spravne cistit po kazdem koureni, ale zda se, ze je to individualni. Ja to mam tak kvuli filtrum. Stanwelly me stoji 230 Kc / 100 kusu a zda se mi drahe investovat jeste navic do koureni dalsi 2,30 kdyz mohu jen tretinu. No a kdyz menim filtr, tak uz novy necpu do spinave dymky, to si dam tu namahu a pekne ji 15 - 20 minut pucuju, az je cistounky jako nova :-) Kotel uz nevytiram rumem, jak jsem to delal, zde na konferenci jsem se dozvedel, ze je to blbost a ze se to delat nema. takze ted suche cisteni, rum pouzivam uz jen na troubel a naustek.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1220
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod LUBO » 12 kvě. 2005, 10:12

ale pochopil som spravne, ze filter nechas v naustku tri fajcenia a az potom ho vyberies a fajku vycistis? lebo to si neviem v ziadnom pripade predstavit. filter je u mna po jednom fajceni tak mokry, ze ho okamzite vyhodim, ako rozoberiem fajku. a ja kazdu fajku rozoberam okamzite po skonceni, kedze vytacam naustok len v smere hodinovych ruciciek, aby nic neprasklo
raz som zabudol filter vo fajke a zbadal som to az ked som chcel fajku znovu fajcit a potom som ju nechal radsej aspon dva tyzdne vetrat, ten kondenzat v krcku, kde bol aj filter, urobil svoje.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Fénix » 12 kvě. 2005, 10:15

pkeklak píše:No vidis a ja mel strach, abych pred vama nevypadal spatne, kdyz cistim dymku po trech kourenich, mel jsem pocit, ze se ma spravne cistit po kazdem koureni, ale zda se, ze je to individualni.


Zas tak individuální ne :oops: :) Ale samozřejmě opět závisí na tom, co vyhovuje tobě.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod bigdragon » 12 kvě. 2005, 10:15

protože nekouřím často tak používám na jedno kouření jeden filtr a celou dýmku po kouření vyčistím (toal. papír, 2 čističe) a do druhého dne nechám větrat rozpůlenou :)
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Fénix » 12 kvě. 2005, 10:16

Simon píše:
pkeklak píše:
TODIK : Proc se nema rejpat do dymky, dokud uplne nevychladla ? Ja vetsinou cistil lzickou hned po dokoureni. Delam to spatne ?


ad vychladnuti - mas sanci ze u nevychladle zalomis cep naustku a nebo prasknes drevo .... plastovu naustek je diky teplu roztazeny a jde hur ven nez kdyz je studeny(=mensi v prumeru)


on mluvil o "rýpání" ve smyslu šťourání lžičkou do hlavičky
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Darkstar » 12 kvě. 2005, 10:17

LUBO píše:ale pochopil som spravne, ze filter nechas v naustku tri fajcenia a az potom ho vyberies a fajku vycistis? lebo to si neviem v ziadnom pripade predstavit. filter je u mna po jednom fajceni tak mokry, ze ho okamzite vyhodim, ako rozoberiem fajku. a ja kazdu fajku rozoberam okamzite po skonceni, kedze vytacam naustok len v smere hodinovych ruciciek, aby nic neprasklo
raz som zabudol filter vo fajke a zbadal som to az ked som chcel fajku znovu fajcit a potom som ju nechal radsej aspon dva tyzdne vetrat, ten kondenzat v krcku, kde bol aj filter, urobil svoje.


Neviem, zda sa mi, ze moje fajocky niesu haklive na kondenzat. Filter nieje mokry, je len trochu vlhky, ale netecie z neho. Tie filtre su robene tak suprovo, ze skutocne to vydrzi 3 fajcenia a nemusis ho nechavat susit. keby som ho vybral von, uz ho spet nestrcim, lebo on skutocne nasiakne trosku vlhkost a mierne sa roztiahne. Potom sa moze stat, ze pri troche neopatrnosti sa roztrhne papierik, v ktorom je zabaleny uhlik a vypadne keramicky koniec. Este sa mi to nestalo vo fajke, ale bolo na male aby som mal problem.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1220
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Milan Zabloudil » 12 kvě. 2005, 10:50

bigdragon píše:protože nekouřím často tak používám na jedno kouření jeden filtr a celou dýmku po kouření vyčistím (toal. papír, 2 čističe) a do druhého dne nechám větrat rozpůlenou :)

Absolutní souhlas :lol: , já teda kouřím často, ale filtr mám vždy na jedno kouření i když je někdy (podle tabáku a rychlosti kouření) jen lehce navlhlý. Nečistit pokaždé, to bych se asi pos... :wink:

4 pkeklak:
A jestli chceš trochu uspořit tak: http://www.etrafika.cz/doplnky/filtry_a ... .php?items[itemid]=232 :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Darkstar » 12 kvě. 2005, 11:13

Milan Zabloudil píše:
bigdragon píše:protože nekouřím často tak používám na jedno kouření jeden filtr a celou dýmku po kouření vyčistím (toal. papír, 2 čističe) a do druhého dne nechám větrat rozpůlenou :)

Absolutní souhlas :lol: , já teda kouřím často, ale filtr mám vždy na jedno kouření i když je někdy (podle tabáku a rychlosti kouření) jen lehce navlhlý. Nečistit pokaždé, to bych se asi pos... :wink:

4 pkeklak:
A jestli chceš trochu uspořit tak: http://www.etrafika.cz/doplnky/filtry_a ... .php?items[itemid]=232 :lol: :lol: :lol:


To je pravda, na Etrafice jsem je uz videl. Slusna cena, vyplati se kupovat nad 1200 ( opravte me nekdo, pokud se pletu ) to je postovne gratis. Takze Ty cistis dymku po kazdem koureni ? No, kdyz si dam tak 5 dymek denne tak 1 hodinu a 15 minut mi zabere jen to cisteni. O vikendu si davam nekdy i 7 dymek denne. Ten filtr zachytava 70% bordelu do 3. koureni. Pak uz jako by tam nebyl a navic kour smrdi. Zkousel jsem i 5 x na jeden filtr.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1220
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 12 kvě. 2005, 11:26

pkeklak píše:Takze Ty cistis dymku po kazdem koureni ? No, kdyz si dam tak 5 dymek denne tak 1 hodinu a 15 minut mi zabere jen to cisteni. O vikendu si davam nekdy i 7 dymek denne. Ten filtr zachytava 70% bordelu do 3. koureni. Pak uz jako by tam nebyl a navic kour smrdi. Zkousel jsem i 5 x na jeden filtr.


Pokud by ses omezil na vyndání filtru, profouknutí a projetí dutin jedním čističem /jak to dělám já/ tak ti jedno čištění vezme asi dvě minuty. A toto já považuju za opravdu minimalistický standard, se kterým se stydím před ostatními dýmkaři pro nedostatečnou péči o mé dýmky :D
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Návštěvník » 12 kvě. 2005, 11:38

Fénix píše:Pokud by ses omezil na vyndání filtru, profouknutí a projetí dutin jedním čističem /jak to dělám já/ tak ti jedno čištění vezme asi dvě minuty. A toto já považuju za opravdu minimalistický standard, se kterým se stydím před ostatními dýmkaři pro nedostatečnou péči o mé dýmky :D

Dělám to taky tak, a jednou za čas pořádně. Filtr vždy jen jednou, nikdy víckrát :x . Přijde mi, že když nevyměním filtr pokaždé, tak pak nemá smysl se zdržovat čištěním :x . Teď jsem kupoval v normální trafice Vaueny - 100ks za 170,- Kč.
Návštěvník
 

Příspěvekod Jana » 12 kvě. 2005, 12:22

Já bych se taky přimlouvala za filtry jen na jedno použití! A pokud možno pokaždý protáhnout několika čističi a nechat odděleně vyschnout.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Honzk » 12 kvě. 2005, 12:38

Čistím taky po každým dokouření, stačí jeden čistič, filtr na jedno použití (taky je často mokrej a navíc tak čpí a kazí chuť tabáku pokud je už použitej a to nemluvím o použití jednoho filtru na různý tabáky), fajfku taky nechávám vyschnout rozdělanou. Kdysi jsem používal místo čističů toaleťák, ze kterýho sem udělal tenkou ruličku a zakroutil ji jak když se ždímá hadra a vznikl tak čistič, kterým se dalo celkem pohodlně čistit. Je to takový nouzový řešení pro toho, kdo chce ušetřit na čističích.....
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod Darkstar » 12 kvě. 2005, 12:59

Myslim, ze si necham od vas vsech poradit. Dymka nejvic chutnala s jednim, novym filtrem. Asi je budu menit pokazde a Vauen ze takle uhlik, pokud se nepletu a cenove prijatelny. Jsem zacatecnikem a jsem rad, ze tady ctu ruzne nazory a postrehy, jak co vylepsit a jak kourit spravneji, nez to delam ja. Je to tim, ze jsem samouk, nikoho znameho ve svem okoli nemam, co by me poradil.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1220
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 12 kvě. 2005, 13:53

pkeklak píše:Myslim, ze si necham od vas vsech poradit. Dymka nejvic chutnala s jednim, novym filtrem. Asi je budu menit pokazde a Vauen ze takle uhlik, pokud se nepletu a cenove prijatelny. Jsem zacatecnikem a jsem rad, ze tady ctu ruzne nazory a postrehy, jak co vylepsit a jak kourit spravneji, nez to delam ja. Je to tim, ze jsem samouk, nikoho znameho ve svem okoli nemam, co by me poradil.


Takhle nás začínalo dost, a víme, jak je to těžké. Hodně síly do budoucna 8) Snad ti k tomu Dýmka.net přispěje.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků