Čištění dýmky

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod Darkstar » 04 srp. 2005, 12:51

Chlapi :D Kdyz si ctu po sobe stare prispevky, tak se docela dobre bavim, jak jsem idiotsky cistil dymecky :-) Rumem, filtr jsem zasadne nemenil driv nez po tretim koureni a take po tretim vycistil kompletne dymku...No, je tam toho vic k zasmani :D Sam nechapu, jak mi to mohlo chutnat, dnes je to uz ale diky foru jine - Rum zasadne NE, cistim pokazde kdyz dokourim, papirovy kapesnik pouzivam jen na vnitrni stranu naustku ( tu co jde do troubele ) cistic pouzivam stejne, ale nekdy i dva, az je naustek zevnitr pekne cisty, kotlik vytiram hadrikem a karbon brousim brusnym papirem, ale velmi opatrne cca po 30 dnech :) To jsou zneny diky poznatkum z tohoto fora, panecku :smoke1:
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1220
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 04 srp. 2005, 12:57

Na tom přece není nic divnýho, tomu se běžně říká "vývoj".
A u tebe jde správným směrem :lol:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Simon » 04 srp. 2005, 13:10

Darkstar píše:Chlapi :D Kdyz si ctu po sobe stare prispevky, tak se docela dobre bavim, jak jsem idiotsky cistil dymecky :-) Rumem, filtr jsem zasadne nemenil driv nez po tretim koureni a take po tretim vycistil kompletne dymku...No, je tam toho vic k zasmani :D Sam nechapu, jak mi to mohlo chutnat, dnes je to uz ale diky foru jine - Rum zasadne NE, cistim pokazde kdyz dokourim, papirovy kapesnik pouzivam jen na vnitrni stranu naustku ( tu co jde do troubele ) cistic pouzivam stejne, ale nekdy i dva, az je naustek zevnitr pekne cisty, kotlik vytiram hadrikem a karbon brousim brusnym papirem, ale velmi opatrne cca po 30 dnech :) To jsou zneny diky poznatkum z tohoto fora, panecku :smoke1:


ja rumem nebo irskou/skotskou cistim vzdy pri velkem uklidu, maximalni spokojenost
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Darkstar » 04 srp. 2005, 13:19

Simon píše:ja rumem nebo irskou/skotskou cistim vzdy pri velkem uklidu, maximalni spokojenost


No, muj kolega z Malajsie, take dymkar, vylejva obcas i kotlik konakem, ale co jsem tu procetl, nedoporucuje se to, tak uz to nedelam. A to Simone cistis i kotlik alkoholem, nebo jen troubel a naustek ? Ja teda lihem, ale uz jen cisticem navlhcenem v lihu protahnu naustek a utru ho i z venku, pak do sucheho hadriku.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1220
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod mirek » 04 srp. 2005, 13:27

Darkstar píše: Ja teda lihem, ale uz jen cisticem navlhcenem v lihu protahnu naustek a utru ho i z venku, pak do sucheho hadriku.

Zvenku náústek lihem po špatné zkušenosti neotírám, potáhl se jakýmsi nazelenalým povlakem a úplně zmatněl. Dalo mi pak hodně práce ho znovu vyleštit.
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Darkstar » 04 srp. 2005, 13:32

mirek píše:
Darkstar píše: Ja teda lihem, ale uz jen cisticem navlhcenem v lihu protahnu naustek a utru ho i z venku, pak do sucheho hadriku.

Zvenku náústek lihem po špatné zkušenosti neotírám, potáhl se jakýmsi nazelenalým povlakem a úplně zmatněl. Dalo mi pak hodně práce ho znovu vyleštit.


nekde tady na foru, ale uz si nevzpomenu kde, v jakem vlakne jsem cetl, ze pry zasedly naustek pootirat o tvar a krk. ja to tak pravidelne delam a pak do hadriku, aby nebyl mastny a naustky mam furt leskle. Ale zjistuji, ze nektere i kdyz vycistis lihen, nesednou, neni to proto, ze neobsahuji kaucuk ?
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1220
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Simon » 04 srp. 2005, 13:33

Darkstar píše:
Simon píše:ja rumem nebo irskou/skotskou cistim vzdy pri velkem uklidu, maximalni spokojenost


No, muj kolega z Malajsie, take dymkar, vylejva obcas i kotlik konakem, ale co jsem tu procetl, nedoporucuje se to, tak uz to nedelam. A to Simone cistis i kotlik alkoholem, nebo jen troubel a naustek ? Ja teda lihem, ale uz jen cisticem navlhcenem v lihu protahnu naustek a utru ho i z venku, pak do sucheho hadriku.


naustek i kotlik, delam to tak jednou za 3/4 roku nebo kdyz menim v dymce tabak ... smirgl & alkohol a spokojenost, alkoholem by se nemlo vylevat ori zakurovani, pak je na cisteni dobrej ... a treba ta savinelliho kombinace obsahuje taky alkohol
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 04 srp. 2005, 15:51

Simon píše:
Darkstar píše:
Simon píše:ja rumem nebo irskou/skotskou cistim vzdy pri velkem uklidu, maximalni spokojenost


No, muj kolega z Malajsie, take dymkar, vylejva obcas i kotlik konakem, ale co jsem tu procetl, nedoporucuje se to, tak uz to nedelam. A to Simone cistis i kotlik alkoholem, nebo jen troubel a naustek ? Ja teda lihem, ale uz jen cisticem navlhcenem v lihu protahnu naustek a utru ho i z venku, pak do sucheho hadriku.


naustek i kotlik, delam to tak jednou za 3/4 roku nebo kdyz menim v dymce tabak ... smirgl & alkohol a spokojenost, alkoholem by se nemlo vylevat ori zakurovani, pak je na cisteni dobrej ... a treba ta savinelliho kombinace obsahuje taky alkohol


i když ten con-dit-kit není určený na vnitřek hlavičky :idea: :!: Jinak proti alkoholu v zakouřené hlavičce nic nemám, hlavně to pak nechat fest vyschnout. Jo a já zastávám hlavně kombinaci se solí :idea:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod dick » 04 srp. 2005, 15:59

Simon píše:ja rumem nebo irskou/skotskou cistim vzdy pri velkem uklidu, maximalni spokojenost

Sebe nebo dýmku :?: :wink:
Uživatelský avatar
dick
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 921
Věk: 69
Registrován: 23 dub. 2005, 07:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Simon » 04 srp. 2005, 22:39

Fénix píše:
Simon píše:
Darkstar píše:
Simon píše:ja rumem nebo irskou/skotskou cistim vzdy pri velkem uklidu, maximalni spokojenost


No, muj kolega z Malajsie, take dymkar, vylejva obcas i kotlik konakem, ale co jsem tu procetl, nedoporucuje se to, tak uz to nedelam. A to Simone cistis i kotlik alkoholem, nebo jen troubel a naustek ? Ja teda lihem, ale uz jen cisticem navlhcenem v lihu protahnu naustek a utru ho i z venku, pak do sucheho hadriku.


naustek i kotlik, delam to tak jednou za 3/4 roku nebo kdyz menim v dymce tabak ... smirgl & alkohol a spokojenost, alkoholem by se nemlo vylevat ori zakurovani, pak je na cisteni dobrej ... a treba ta savinelliho kombinace obsahuje taky alkohol


i když ten con-dit-kit není určený na vnitřek hlavičky :idea: :!: Jinak proti alkoholu v zakouřené hlavičce nic nemám, hlavně to pak nechat fest vyschnout. Jo a já zastávám hlavně kombinaci se solí :idea:


a) pipe clean - to clean deodorize and disinfect pipe and stem
b) pipe polish - to polish and keep your pipe bright
c) stem polish - to polish ebonite stem

... ano a) je spravne .... na cisteni naustku a hlavicky
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Simon » 04 srp. 2005, 22:40

dick píše:
Simon píše:ja rumem nebo irskou/skotskou cistim vzdy pri velkem uklidu, maximalni spokojenost

Sebe nebo dýmku :?: :wink:


sebe temer vyhradne jen vinem, irskou kupuju jen kvuliva fajfkam :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 04 srp. 2005, 23:23

Simon píše:a) pipe clean - to clean deodorize and disinfect pipe and stem
b) pipe polish - to polish and keep your pipe bright
c) stem polish - to polish ebonite stem

... ano a) je spravne .... na cisteni naustku a hlavicky


Kdybys ovšem četl dále:

"Dip a pipe-cleaner in fluid. Run cleaner into stem and shank. Allow to dry."

Jinak neříkám, že to tím čistit nejde, ani že to na to není vhodné, jen to k tomu není určené.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Simon » 05 srp. 2005, 08:04

Fénix píše:
Simon píše:a) pipe clean - to clean deodorize and disinfect pipe and stem
b) pipe polish - to polish and keep your pipe bright
c) stem polish - to polish ebonite stem

... ano a) je spravne .... na cisteni naustku a hlavicky


Kdybys ovšem četl dále:

"Dip a pipe-cleaner in fluid. Run cleaner into stem and shank. Allow to dry."

Jinak neříkám, že to tím čistit nejde, ani že to na to není vhodné, jen to k tomu není určené.


jak ses jednou ve dreve(shank), tak uz je to jedno ... dokonce bych rekl, ze 'shank' je na nasaknuti alkoholem nachylnejsi a pruserovejsi nez 'bowl'

...jinak ja tuhle lahev s con-dit-kitu nepouzivam, takze kdyby to nekdo chtel zkusit tak je k dispozici :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 05 srp. 2005, 09:35

Simon píše:jak ses jednou ve dreve(shank), tak uz je to jedno ... dokonce bych rekl, ze 'shank' je na nasaknuti alkoholem nachylnejsi a pruserovejsi nez 'bowl'


S tím souhlasím, ale tady spíš jde o vhodnost aplikace na cake.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Simon » 05 srp. 2005, 10:13

Fénix píše:
Simon píše:jak ses jednou ve dreve(shank), tak uz je to jedno ... dokonce bych rekl, ze 'shank' je na nasaknuti alkoholem nachylnejsi a pruserovejsi nez 'bowl'


S tím souhlasím, ale tady spíš jde o vhodnost aplikace na cake.


alkohol rozpousti bordel, desinfikuje, cisti a cake nerozpousti(minimalne v malem mnozstvi) cili v tom neni problem, spis naopak :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků