Čištění dýmky

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Dymka Cacom Gallilee - technicky problem

Příspěvekod Jakub » 30 zář. 2015, 10:06

jsi z prahy, stav se u nás na blanické kouknem na to.....
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod OldToby » 03 lis. 2015, 21:47

Ahoj, snad neopakuji někoho už vyřešený dotaz...
na etrafice jsem si všim "adaptéru" do filtrových dýmek, takový ten kus co spojí kanálky od náustku až do komory bez a přemostí dutinu pro filtr. Chci se zeptat jestli to má nějakou výhodu? Konkrétně: ulehčuje to čistění? Když kouřím bez filtru tak pokaždé pak rozebírám dýmku a z dutiny čistím bordel pomocí zrolovaného papírového kapesníku. Je tam toho docela dost, tak věřím, že to má cenu čistit... Když se tam dá ten adaptér tak se tam už bordel nedostane a stačí dýmku bez rozebrání prohnát čistící tyčinkou? Mám předtuchu, že to asi nebude tak krásně fungovat, ale třeba se pletu, v kterémž případě bych zvažoval, že si pár pořídím.
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod MBO » 03 lis. 2015, 22:00

Musel jsem pak čistit filtrovou komoru a navíc ten adaptér, ale třeba to někomu funguje líp.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod RottenFox » 04 lis. 2015, 04:53

Leda to tam přilepit.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod OldToby » 04 lis. 2015, 11:59

To se pak může rovnou zalít a vyvrtat :D
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod RottenFox » 04 lis. 2015, 13:05

Ale můj postup je snažší. :smile:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod Mrbrain » 08 lis. 2015, 18:59

OldToby píše:Ahoj, snad neopakuji někoho už vyřešený dotaz...
na etrafice jsem si všim "adaptéru" do filtrových dýmek, takový ten kus co spojí kanálky od náustku až do komory bez a přemostí dutinu pro filtr. Chci se zeptat jestli to má nějakou výhodu? Konkrétně: ulehčuje to čistění? Když kouřím bez filtru tak pokaždé pak rozebírám dýmku a z dutiny čistím bordel pomocí zrolovaného papírového kapesníku. Je tam toho docela dost, tak věřím, že to má cenu čistit... Když se tam dá ten adaptér tak se tam už bordel nedostane a stačí dýmku bez rozebrání prohnát čistící tyčinkou? Mám předtuchu, že to asi nebude tak krásně fungovat, ale třeba se pletu, v kterémž případě bych zvažoval, že si pár pořídím.


Také jsem si pořídil adaptér, ale nepoužívám ho. 2x použitý a žádný rozdíl jak v tahu dýmky tak následného čištění jsem nepozoroval..
Uživatelský avatar
Mrbrain
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 34
Věk: 51
Registrován: 06 dub. 2015, 14:59
Bydliště: České Budějovice

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod OldToby » 08 lis. 2015, 19:14

Ok, děkuji všem, že jste mě vyvarovali tomuto konkrétnímu vyhození peněz :ok:
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod Moudras » 21 pro. 2015, 21:23

Zdar chlapi, jakej máte názor na "urychlování" vyschnutí dýmky větrákem ? Já dýmku vyčistim a rozloženou jí někdy nechám třeba na 2-5 hodin před větrák. Když se mi třeba nějaká zdá ještě smradlavá, tak druhej den jí tak dám klidně i složenou ještě provětrat. Kolikrát se mi stane, že dýmka po 5 hodinách u větráku je krásně "voňavá" a připravená k použití. Musim samozřejmě předtím zakouřit suše :puffy: Asi by to nemělo vadit ne, když na to jde normální vzduch. Žádný mokry hadry a podobný věci na to nedávám. :ok:
Moudras
Účet zrušen
 
Příspěvky: 20
Věk: 30
Registrován: 29 črc. 2015, 07:19

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod Ragaz » 22 pro. 2015, 00:31

Já myslím, že je lepší nic neurychlovat, nechat v klidu vyschnout a zapálit si jinou :puffy:
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod Moudras » 22 pro. 2015, 10:32

A můžu se zeptat proč? Je to jen tvůj pocit, nebo fakt víš, že to dýmce neprospívá ? Já bych to taky nedělal, ale mám jen 3 dýmky a když je někdy větší chut, tak jí radši vysušim na větráku, než jí kouřit nedokonale uschlou. :puffy: Jinak na americkym foru jsem četl, že jeden borec je sušil tak, že je držel z okýnka při jízdě v autě :twisted: :twisted:
Moudras
Účet zrušen
 
Příspěvky: 20
Věk: 30
Registrován: 29 črc. 2015, 07:19

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod Alter Egon » 22 pro. 2015, 11:31

Ragaz měl možná pocit, že s tím větrákem nikdy nevíš, jak moc už ti vyschla a že když to necháš prostě aspoň ten jeden den, tak budeš vědět určitě že ti vyschla (tedy za předpokladu, že jsi tam neměl litr močky).
Ale jinka z fyzikálního hlediska, proudění vzduchu může vysoušení urychlit. Tím, že jí dáš pod větrák nic určitě nezkazíš.
I já se ale přikláním k tomu nechat věcem volný průběh a nespěchat. To prostě k dýmkám patří. A ne nadarmo angličané říkají "haste - waste" :smoke5:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod RottenFox » 22 pro. 2015, 13:26

Jj, než vymejšlet pokusy s větrákem, tak si radši kup ještě pár dýmek. :ok:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod Moudras » 22 pro. 2015, 14:11

Alter Egon píše:Ragaz měl možná pocit, že s tím větrákem nikdy nevíš, jak moc už ti vyschla a že když to necháš prostě aspoň ten jeden den, tak budeš vědět určitě že ti vyschla (tedy za předpokladu, že jsi tam neměl litr močky).
Ale jinka z fyzikálního hlediska, proudění vzduchu může vysoušení urychlit. Tím, že jí dáš pod větrák nic určitě nezkazíš.
I já se ale přikláním k tomu nechat věcem volný průběh a nespěchat. To prostě k dýmkám patří. A ne nadarmo angličané říkají "haste - waste" :smoke5:

Já jsem se špatně vyjádřil. Já je sice dám před větrák a i když po 5 hodinách voní, stejně dodržuju 24 hodin mezi kouřením. Spíš než urychlování sušení jsem měl napsat pomáhání sušení :puffy: prostě dýmka odpočívá minimálně den a z toho třeba 3 hodky na větráku, takhle jsem to myslel :puffy:
Moudras
Účet zrušen
 
Příspěvky: 20
Věk: 30
Registrován: 29 črc. 2015, 07:19

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod littlebull » 22 pro. 2015, 14:40

No, nechat běhat větrák několik hodin jen kvůli rychlejšímu sušení dýmky je pošetilost. Byly tu kdysi činěny pokusy s urychlováním sušení, ale shodli jsme se, že je to nesmysl. Buď je urychlení neefektivní, nebo praská cake.. prostě nesmysl. Dokouřím, rozeberu, vyčistím, nechám odpočinout, nemám problém. :smoke1:
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


cron