Čištění dýmky

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod pafka » 26 pro. 2015, 15:02

Moudras: synku, nejdriv jsem tve buranstvu chtel prejit. Nicmene mi to neda. Ber to tedy, prosim, jako nazor starnouciho felcara... K ctnostem vetsiny zde se schazejicich pipemanu a pipewomanek patri urcita konzervativni gentlemaska a starosvetska kultura, ktera tvori prijemne mikroklima. K cemuz se poji i staromilske hodnoty, jako je napriklad jista ucta vuci starsim a zkusenejsim, kteri ti umozni neslapat do stejnych kaluzi, do nichz slapali oni, ci ony. Cili pokud se chces chovat jako frikulinni mlamoj, tvuj boj. Nicmene odsekavat nekomu, kdo tu byl clenem uz v dobe, kdy jsi ty jeste chodil na zakladku a propalil prvni kotlik v dobe tvych prvnich plenek, neni zrovna muj cup of tea a neco, na co bych se chtel koukat. A protoze do tohoto tematu chodim casto a rad, bud tak laskav a chovej se slusne, nebo jdi do zadele.

V ocekavani a nadeji, ze snad budes brzy dospelym nejen vekem, ale i duchem, Pafka.
Uživatelský avatar
pafka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 176
Věk: 45
Registrován: 23 bře. 2012, 11:30
Bydliště: Aussig

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod Moudras » 26 pro. 2015, 17:35

pafka píše:Moudras: synku, nejdriv jsem tve buranstvu chtel prejit. Nicmene mi to neda. Ber to tedy, prosim, jako nazor starnouciho felcara... K ctnostem vetsiny zde se schazejicich pipemanu a pipewomanek patri urcita konzervativni gentlemaska a starosvetska kultura, ktera tvori prijemne mikroklima. K cemuz se poji i staromilske hodnoty, jako je napriklad jista ucta vuci starsim a zkusenejsim, kteri ti umozni neslapat do stejnych kaluzi, do nichz slapali oni, ci ony. Cili pokud se chces chovat jako frikulinni mlamoj, tvuj boj. Nicmene odsekavat nekomu, kdo tu byl clenem uz v dobe, kdy jsi ty jeste chodil na zakladku a propalil prvni kotlik v dobe tvych prvnich plenek, neni zrovna muj cup of tea a neco, na co bych se chtel koukat. A protoze do tohoto tematu chodim casto a rad, bud tak laskav a chovej se slusne, nebo jdi do zadele.

V ocekavani a nadeji, ze snad budes brzy dospelym nejen vekem, ale i duchem, Pafka.

Tak hele, já jsem se šlušností svůj dotaz pokládal. KAŽDÉMU, kdo mi napsal nějaký názor jsem slušně poděkoval. Ale pokud do mě bude někdo rejpat, může očekávat, že se ohradím. A myslím si, že jsem se ohradil velice slušně. Přečti si, co jsem psal. Uznal jsem, že se mohu mýlit a že děkuji za rady. Nevim, kde jsi přišel na to, že si mladší a méně zkušený má nechat líbit hloupé narážky od zkušenějších. Nevím, proč někdo poradí bez problémů slušně a někdo si dělá srandičky a má hloupé narážky.. To, že někdo vykouřil víc dýmek než já, z něj nedělá někoho "většího" s oprávněním radit a při tom rejpat do lidí.
Možná nejsem na zdejší druh "humoru" nebo jak to nazvat zvyklý, ale hloupé narážky, hraničící až s urážením, jsem si nikdy od nikoho líbit nenechal a ani nenechám. V životě, v práci, ve škole, natož na internetovém fóru. A už vůbec ne na základě toho, že je někdo starší. Rozdíl je totiž v tom, nechat si poradit, a v tom, nechat do sebe vandrovat a snášet neslušné chování. Poradit si rád nechám, urážet se nenechám.
Ano, tvůj názor beru jako názor starnoucího felčara, jako ty mě bereš jako nevychovaného burana. Jako já se zamýšlel nad tvým příspěvkem a svým chováním, na kterém nevidím nic špatného. Tak ty se zamysli nad tím, vysílat do světa nějaké soudy o někom, koho ani neznáš, na základě příspěvku na fóru.
Víc se už k tomu vyjadřovat nebudu, jak říkám, příště napíšu SZ těm, o kterých vím, že mi slušně poradí a vše je v klidu. Už to, že se tady rozepisuju o něčích názorech na mě, mi přijde ujetý. Všem přeju chladný dým, zdar :ok: :smoke1: :smoke1:
Moudras
Účet zrušen
 
Příspěvky: 20
Věk: 30
Registrován: 29 črc. 2015, 07:19

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod Radawar » 26 pro. 2015, 20:25

Možná jsi několik dobře míněných a slušnou formou podaných rad přehlédnul. To by vysvětlovalo Tvoje zcela neadekvátní reakce a zejména pak opakování již zodpovězených otázek. Také je možné, že se Ti nechtělo hledat v historii fóra. Pokusím se znovu pomoci.

Tedy: Dýmku nech po použití a důkladné očistě pozvolna vyschnout přirozenou cestou. Já jim dávám den v rozebraném stavu a pak (po kompletaci) minimálně týden a více už ve stojánku, ve větrané vitríně. Neměň nijak výrazně prostředí, zej́ména pak podmínky. Máš-li málo dýmek, kup (vyrob) si další, respektive odlož další dýmání.

Pokud dýmka přirozeně nevoní cca hodinu po kouření, kouříš špatně, máš špatný tabák, či používáš benzínový zapalovač (ten dokáže zasmradit dýmku tak, že ji pak musíš i třikrát překuřovat).

Je to velmi jednoduché.
Uživatelský avatar
Radawar
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 54
Registrován: 28 čer. 2015, 23:28
Bydliště: Brno

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod klasik51 » 26 pro. 2015, 21:48

Fanys píše:Jestli Ti vadí hloupý vtípky a rejpavý řeči, tak jsi v nesprávném klubu. :think:

:ok: hezky napsané :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod Bluefire » 27 pro. 2015, 01:27

Já mám dýmky v teploučku nad kachlovýma kamnama a paráda, sucho a krásně voní. Teď už mám dýmek víc a navíc nekouřím denně....i když bych chtěl, takže žádný problém ;-)
Uživatelský avatar
Bluefire
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 316
Věk: 55
Registrován: 19 bře. 2015, 15:47
Bydliště: Mašovice - Znojmo

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod pby » 03 čer. 2016, 14:11

mam otázku, po každom čistení sa ma použiť aj liehový čistič alebo to stačí iba raz za čas ? A druha otázka - čítam nezhodu, jedny po dofajčeni prehrabú popol potom počkajú kým vychladne a tak čistia a druhy názor je nechať vychladnúť a až tak prehrabať a čistiť. .čo je správne ?
pby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 56
Registrován: 26 črc. 2010, 11:41

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod PoKlaT » 03 čer. 2016, 14:31

Alkohol používat pouze orálně, starší kuřáci s ním mohou natírat bolavá kolena :wink: Pokud dýmku dokouříš do dna tak tam můžeš popel chvilku nechat prý částečně dýmku vysuší ale pokud není dokonale dokouřená je lepší ji vysypat a vytřít kotlík a krček papírovým ubrouskem či kapesníčkem a nechat schnout :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod Yetenek » 03 čer. 2016, 15:34

Alkohol ani já nepoužívám, abstinenci dýmkám vynahrazuju delšími pauzami mezi kouřením - při mé frekvenci kouření a počtu dýmek to z mé strany není žádná oběť.
Dýmky před čištěním nechávám alespoň částečně (doma i úplně - podle situace) vychladnout, takže v horkém popelu se nehrabu.
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod muf » 03 čer. 2016, 17:34

Taky tak, pouze při velkém úklidu u některých dýmek projedu kouřovej kanálek a náustek čističem namočeným v alkoholu. Ale taky jinak dávám přednost vnitřnímu užívání. :smoke1:
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod mrcos » 03 čer. 2016, 18:50

Alkohol není třeba. Leda při koupi dýmek z druhé ruky, tam to asi má smysl - důkladná očista mechanická i lihová. A pokud je náústek z ebonitu, tak je potřeba se připravit na důkladné rozleštění povrchu, ten alkohol tomu dá dost zabrat. Náústky z průhledného akrylu občas čistím i lihem, protože mě irituje, jak se v něm časem přeci jenom něco nachytá. U neprůhledných to neřeřím, tam to není vidět :)
Popel vysypávám hned při dokouření, ještě když je dýmka teplá. Čistím potom až když vychladne.
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod Yetenek » 03 čer. 2016, 19:33

Teď jsem uvědomil nutnost použití alkoholu u dýmek. Bylo to po koupi 2 buldočků BPK. Vrtání sice bylo OK, (byly z etrafiky), ale typická prosečská aromatizace nechyběla, a tak jsem to mořidlo z krčku a kanálku vyháněl vodkou - a potom samozřejmě dlouho nechat vyschnout.
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Desinfekce starší dýmky

Příspěvekod mopess » 16 zář. 2016, 12:53

Ahoj všem,
prosím o vaše názory. Koupil jsem starší dýmku a než z ní začnu popotahovat, rád bych ji nějak vydesinfikoval nebo prostě udělal něco, co by po předchozím majiteli odstranilo nežádoucí účinky. Nebo stačí pouze vevnitř vyčistit kartáčkem?
Děkuji za vaše rady začátečníkovi :-)
Uživatelský avatar
mopess
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Věk: 42
Registrován: 16 zář. 2016, 12:48
Bydliště: větrný jeníkov

Čištění dlouhé dýmky

Příspěvekod Lakash » 18 zář. 2016, 16:26

Zdravím,
na úvod řeknu, že jsem kuřák začátečník a jedná se o mou první dýmku. Dostal jsem ji k narozeninám a síla okamžiku mě dohnala k tomu, abych si zapálil. Víckrát. Teď je dýmka lehce ucpaná, nicméně vzduch stále ještě prochází, ale mám strach, aby se to ještě nezhoršilo. Jedná se o dýmku z fantasyobchodu, cca 37cm dlouhou. Zkoušel jsem ji prošťouchnout špejlemi spojenými do sebe a profouknout kompresorem, obojí bez úspěchu. Nějaké další tipy, co by se s tím dalo dělat?
Lakash
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Věk: 29
Registrován: 18 zář. 2016, 16:21
Bydliště: Štramberk / Ostrava

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod mrcos » 19 zář. 2016, 13:40

Pokud nejde rozebrat, tak to bude oříšek, ale jinak jsou na to dlouhé čističe.
http://www.etrafika.cz/detail/4128/filt ... n_50_30_50
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Čištění dýmky

Příspěvekod beda » 19 zář. 2016, 17:00

Ty namočit do lihu, nebo silný kořky a vyčistit dokud bude špinit a pak do sucha. Bude chtít asi delší woraz a ty asi víc fajfek :twisted:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků