Switch to full style
Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.
Odeslat odpověď

Re: Čištění dýmky

19 zář. 2016, 17:36

Také lze protáhnout nití (pokud se dá, je třeba pinzety, různých háčků etc.), na tu přivázat silnější provázek, ten namočit do lihu a protahovat "furt pryč" a čím dál silnějším provázkem. S úspěchem se též dá použít jehla na špíz nebo tenká pletací jehlice.

Re: Čištění dýmky

21 zář. 2016, 14:07

Nebo silnější vázací drát...

Re: Čištění dýmky

26 zář. 2016, 20:20

Dobrý nápad! :ok:

Re: Čištění dýmky

31 říj. 2016, 21:16

Zdravím zkušenější a prosím o radu co s dýmkou. Po deseti dýmání se při čištění začalo něco uvolňovat ze stěny kotle. Myslel jsem, že je to kus napečeného tabáku, ale nakonec jsem ze dna odloupal podivnou hmotu konzistence žvýkačky(silikonu). Dýmka se mi nyní zdá o něco hlubsí. Značka dýmky je BPK.
Otázka zní, zda je to normální jev, nebo mám problém? Děkuji za rady a přeji hezký večer.

Re: Čištění dýmky

02 lis. 2016, 17:39

Co je to konkrétně za fajfku? (nejraději foto+ideálně foto kotle)
Kde byla koupená?
Co tam bylo za tabák?

Obecně vzato se takto může chovat totálně zvoraná zakuřovací pasta.
...nebo nějaký šuntský tmel, nebo možná hooooooodně zanedbané dno po BC tabácích.

Re: Čištění dýmky

02 lis. 2016, 17:59

Buď reklamovat a nebo vybrousit na čisté dřevo /třetí možnost není :-) /.

Re: Čištění dýmky

02 lis. 2016, 18:07

Jak jsem pochopil z vlákna "výrobci dýmek-favoriti a propadáky" je to současná standartní zakuřovací pasta BPK :lol: ...takže reklamace asi ne, buďto vybrousit nebo kouřit a nechat postupně vydrolit :mrgreen: ...prej je to zdravotně nezávadné.

Re: Čištění dýmky

02 lis. 2016, 18:16

viewtopic.php?f=1&t=542&p=412519#p412519
:mryellow: Rozhodně vybrousit, po čtyřech chutově fajnovejch kouřeních byl pořád pod silikonem netknutej lak :mryellow:

Re: Čištění dýmky

02 lis. 2016, 18:18

Ragaz píše:ak jsem pochopil z vlákna "výrobci dýmek-favoriti a propadáky" je to současná standartní zakuřovací pasta BPK :lol: ...takže reklamace asi ne, buďto vybrousit nebo kouřit a nechat postupně vydrolit :mrgreen: ...prej je to zdravotně nezávadné.

Co je dnes zdravotně nezávadné ?

Re: Čištění dýmky

02 lis. 2016, 18:23

No, BPK to snad o té pastě tvrdí, já jsem napsal "prej". Co je dneska zdravotně závadné nebo nezávadné nevím...každý tvrdí něco jinýho :smoke5:

Re: Čištění dýmky

02 lis. 2016, 18:45

Bohužel neumím vložit fotku, ale dýmka je zakoupena cca před měsícem na etrafice, kouřena asi 12krát, tabák Peterson-Connoisseurs choice.

Re: Čištění dýmky

02 lis. 2016, 19:19

Vybrousit na dřevo, stačí srolovanej šmirgl.

Re: Čištění dýmky

02 lis. 2016, 21:40

Díky za rady. Pokusím se ještě dovyčistit a uvidím jak bude fungovat...
Ještě fotka kotlíku
image_id: 24611

Re: Čištění dýmky

03 lis. 2016, 09:16

Chce to protáhnout kanálek vrtáčkem, stačí růčo :wink:

Re: Čištění dýmky

16 pro. 2016, 01:18

Ahoj,
Prosím o radu, čo s naustkom, cez ktorý je prejde ani najtenší čistič? Naustok je úplne rovný, vidno pravidelnú dieru, nevidno tam nejakú nečistotu.
Naustok bol vyčistený, vyluhovany, cistidlo, alkohol, vysoký tlak... nič nepomohlo, prosto sa tam zadre natvrdo.
Je to britská vintage biliardka, s ktorej sa mimo tento problém teším.
Taký tenký dlhý vrtak nemam a netrúfam si vŕtať.
Dakujem za každý napad, chcem ju používať a aj čistiť :puffy:
Odeslat odpověď