Switch to full style
Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.
Odeslat odpověď

Re: Čištění dýmky

05 kvě. 2022, 18:37

Batrachosi, děkuji, proto pořád dumám. Vysokou teplotou, jak popisuješ, jsem si kdysi dvěma bublinkama zmršil svoji tenkostěnnou přelíbeznou “Kanaďanku” :roll:
image_id: 28136

Re: Čištění dýmky

05 kvě. 2022, 18:39

Ta je! :lol:
No, škoda. Holt začátky jsou těžké.
Normálně oslov někoho, kdo se zabývá opravami.

Re: Čištění dýmky

05 kvě. 2022, 19:24

Batrachosi, tato fajka je má noční můra. Vždy se mi rozpálí. Moc ji nekouřím, abych si sám před sebou nepřipadal jako ještě větší blbec. :smoke5:
S ostatními dýmkami nemám problémy tohoto typu.

Re: Čištění dýmky

05 kvě. 2022, 22:25

Nejni to tabákem? :think:

Re: Čištění dýmky

06 kvě. 2022, 08:48

itrndo nezoufej, mám naprosto stejný problém s jednou tenkostěnnou dýmkou, takže dalším se vyhýbám a preferuji pořádné špalky, ideálně nahrubo otesané, pěkně zahnuté aby držely v hubě, bo si je můžu zavěsit a něco přitom dělat na zahradě. Snesou drsnější zacházení a nejsou tolik náchylné k rozpálení, když se moc při práci rozdejchám :mryellow:
Slabší a rovnější si potom vychutnám večer v klidu u knihy nebo filmu. :smoke5:

Re: Čištění dýmky

06 kvě. 2022, 13:08

Mám jednu podobnou stejné značky. Má hezkou kresbu dřeva, ale tenké stěny hlavičky. Je to taková dýmka na ... doma.

Re: Čištění dýmky

11 kvě. 2022, 18:47

MBO píše:Myslíš, že by tu vložku někdo dovnitř přilepil? Možná bych zkusil vyčistit, co jde, tzn. náustek a vnitřek nástavce/troubele a zkusil bych z ní párkrát kouřit a o rozebrání bych se opatrně pokusil, když je dýmka po dokouření teplá :think:


Mirku, kápnul jsi na to! Moc děkuju. Dnes jsem ji trošku rozpálil a vložka šla konečně vydloubnout. Fotky nedávám, protože si myslím, že jste už všichni po večeři, ale na DDD čištění té vložky zevnitř a té komory (v tomto případě spíše septiku) si vyhrazuji sobotu. Předchozí majitel evidentně netušil, že tu alabastrovou vložku musí taky vytahovat a čistit, včetně všeho, co steklo dolů.

Jinak ale po odloupnutí toho nejhoršího to vypadá, že fajka bude v pohodě, korek taky půjde denacifikovat :smoke1:

Re: Čištění dýmky

12 kvě. 2022, 04:30

Jsem rád, že se Ti to povedlo a dýmce se nic nestalo. :ok:

Re: Čištění dýmky

17 led. 2023, 14:43

Ahojte, neviem, či sa to tu už preberalo, ale mám otázku a odpoveď sa mi nájsť nepodarilo. Mám 2 drobcov od BPK a náustok je navrchu tak úzky, že mi tam nevlezie nič štandardné, čím by sa dal vo vnútri vyčistiť. Na štandardnej velkosti tade prebehne čistič, tu snáď len zastrúhaný vlas. Našli by sa nejaké dobré rady ako čistiť v útro tej plastovej veci? Ďakujem
Napr. Bpk 73-14 a este jedna trosicku vacsia, ale naustok rovnaky, cislo teraz neviem

Re: Čištění dýmky

21 led. 2023, 14:02

měl jsem jednu takovou a náustek jsem jen protahoval drátkem. je to prostě problém :think: .

Re: Čištění dýmky

21 led. 2023, 15:28

Nešlo by to u skusu trochu rozšířit maličkým pilníkem?

Re: Čištění dýmky

21 led. 2023, 21:40

Asi len ten drotik bude cesta .. len som dufala, ze existuje nejaky rozumnejsi trik..

Pilnikom si nepomozem, ono je to proste mini verzia a cela je mini. Ved ano, je to super, na chvilkove bafnutie, ale taky isty naustok ma aj vacsia vo velkosti nieco medzi tymto a standardnou velkostou, co ma mrzi, lebo to vyzera, ze ta prostredna velkost bude asi najpouzivanejsia :smoke3:

Diky chalani :joy:

Re: Čištění dýmky

22 led. 2023, 09:59

A co to zkusit malým vrtáčkem,jen v ruce ? Teď se bavím o vrtáčku o něco málo větším jak běžná jehla.

Re: Čištění dýmky

22 led. 2023, 10:16

Hmm budem musiet nieco vymysliet, vypatrala som na aliexprese nejake malicke keficky (co cinan nevyrobi to neexistuje), tak to si skusim objednat.
Obe mam trosicku ohnute, esteticky sa mi pacili, no hold cistenie som nedomyslela, to mi jaksi nenapadlo popredu :D
https://www.bpkprosec.cz/73-28

Re: Čištění dýmky

22 led. 2023, 14:36

U pár dýmek od BPK jsem to taky tak měl. Ústí kanálku v náústku jsem rozšířil rychlobruskou (z Lidlu ale je to něco jako Dremel) a malinkým brusným nástavcem, jak píše Bob76 o něco málo větším než běžná jehla. Chce to dělat opatrně a raději začít s menšími otáčkami, ten ebonit to bere dost rychle.
Odeslat odpověď