Zapalovani dymky...

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

re: zapalování...

Příspěvekod Eyeless » 17 bře. 2005, 16:08

Mám dotaz který se toho týče, ale zachází více do hloubky:
Jsem beginer každým coulem, koupil jsem pařez za tři kila, místo pořádné dýmky a brožurku jak na to. Přešel jsem z doutníků a tak chuť tabáku znám, ale i když dobře zapaluji, jak jsem se právě dočetl z vašich odpovědí, dýmka je pak tak horká, že ji neudržím skoro ani za náústek a ta "karbonová vrstvička" se netvoří v hlavičce, ale v mé ústní dutině. Nebo to zapálím a zhasne i na počtveté. V knížce radí vymazat medem a zakazují vymazat alkoholem. Několik známých opak. Pkease Help! Váš nový fanda do dýmek Eyeless
Uživatelský avatar
Eyeless
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 17 bře. 2005, 15:19
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod dix » 17 bře. 2005, 16:21

trochu to usporiadaj...aku mas dymku tabak a kde je vlastne problem.
Nejak se ti to prolina vsetko. :)
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Milan Zabloudil » 17 bře. 2005, 16:26

zkusím ti poradit jako začátečník : 1)hlavně nic nepatlej do dýmky, 2)když je dýmka příliš horká, tak to znamená, že taháš jako omicron-zvolni a nebo ji nech klidně uhasnout, chvíli vychladnout a pak si ji znovu zapal, 3)zapalovat na 4krát je sranda a jestli spotřebuješ na vykouření prvních dýmek méně než krabičku sirek - jseš dobrej, 4)hlavně se nenech odradit, vydržet stojí za to :D
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Eyeless » 17 bře. 2005, 16:27

Mno.. To bude těžké. Mám neznačkovou z briaru bez filtru a celkem krátkou zahnutou troubelí, mám ji měsíc a zkouším ji zakuřovat nejprve tabákem za 100czk a poté za 150 czk aromatickým. Zkouším to tak pětkrát do týdne a za ten týdem spotřebuji krabičku sirek :?
Uživatelský avatar
Eyeless
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 17 bře. 2005, 15:19
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod Milan Zabloudil » 17 bře. 2005, 16:31

za jak dlouho dýmku dokouříš?
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod dix » 17 bře. 2005, 16:34

no neva....dymat by malo ist aj z toho.Pozri si ako riadne napchat dymku...
Podla mna to mas moc silne nacpane...
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod bromden » 17 bře. 2005, 16:37

Když se dýmka, aby hořela, musí tahat tak že je žhavá, je obvykle moc moc nacpaná. Dej tam míň tabáku (na stejný objem) a míň nacpávej, a pokud to nepomůže, tak uber ještě a tak dlouho, až udržíš dýmku po celý kouření v ruce. Jen lehce sklepávat vahou prstu staší, když tam ten tabák narveš silou je to peklo.
To je asi jediná možná příčina co mne napadá.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Eyeless » 17 bře. 2005, 16:40

Předem děkuji, že vlastě moje problémy vůbec probíráte. no a teď k té délce "pokouření" :
Když vyklepu popel tak je ho asi třetina hlavičky, jež je asi jedna z těch menších. No a samotný tah je kolem 10 minut dlouhý, tak na čtyři, pět sirek, což je počet zmenšený po koupi toho lepšího tabáku. Zjistil jsem, že pokud tabák nejprve vysuším, chuť i zapalování je lepší, ale jinak to pálí víc než big Corona od Willema II.
Uživatelský avatar
Eyeless
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 17 bře. 2005, 15:19
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod Eyeless » 17 bře. 2005, 16:46

Ale to bude tím přenacpáním tabákem, po čas psaní předch. filu jsem nestich přečíst dalčí odpověď.
Uživatelský avatar
Eyeless
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 17 bře. 2005, 15:19
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod Milan Zabloudil » 17 bře. 2005, 16:47

skoč so do "o dýmkách a tak" podívej se na "velikost hlavičky", pak budeš cca vědět jakou máš, podle toho se dá velmi zhruba říct, jak dlouho by se měla v klidu bafat.
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Simon » 17 bře. 2005, 16:47

Eyeless píše:Předem děkuji, že vlastě moje problémy vůbec probíráte. no a teď k té délce "pokouření" :
Když vyklepu popel tak je ho asi třetina hlavičky, jež je asi jedna z těch menších. No a samotný tah je kolem 10 minut dlouhý, tak na čtyři, pět sirek, což je počet zmenšený po koupi toho lepšího tabáku. Zjistil jsem, že pokud tabák nejprve vysuším, chuť i zapalování je lepší, ale jinak to pálí víc než big Corona od Willema II.


10 minut kouris celou dymku?
...kazdopadne 1/3 hlavicky nemuze byt popel, mas tam spoustu neshorelyho tabaku a ten je treba dokourit
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Todík » 18 bře. 2005, 01:13

Eyeless píše:Zjistil jsem, že pokud tabák nejprve vysuším, chuť i zapalování je lepší, ale jinak to pálí víc než big Corona od Willema II.


Jen né sušit tabák, musí být přiměřeně vlhký! Jestli si pořádně nacpeš dýmku vysušeným tabákem, tak Ti to musí žhnout jako kovářská výheň! To se Ti potom nedivím, že to hulíš jen 10 minut a máš to rozpálené. :lol:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Šimi » 18 bře. 2005, 06:44

Chlapi, včera večer sem si nacpal dýmku stejným způsobem jako vždy, po určité době sem pozoroval, že tabák v dýmce dost kouří ven z kotlíku. Dřív jsem to ještě neviděl. Leda když sem foukl trochu víc do dýmky. Ten tabák kouřil tak, že ikdyž jsem potáhl, nevcucl sem všechen ten kouř do kotle, ale dál ho trochu šlo ven. Nekouřilo to nějak závratně, ale prostě mnohem intenzivněji, než do troubele při potáhnutí a navíc vytrvale, což bylo nepříjemné na oči při držení dýmky v zubech.

Je to způsobeno suchým tabákem?
Naposledy upravil Šimi dne 21 bře. 2005, 19:26, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod bigdragon » 18 bře. 2005, 06:56

Mě to občas dělá taky ale ne pocelou dobu kouření jen v některých fázích strácí se to po udusání podle mě to suchým tabákem nebude
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Šimi » 18 bře. 2005, 07:50

Mě se to po udusánní neztratilo. A měl sem pocit od půlky, že mám horkou hlavičku. Tabák si nosím v menším množýství v krabičce od vitamínů a napadlo mě, jestli prostě trochu nevyschl. Taky už sem z té krabičky bral zbytek.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


cron