Zapalovani dymky...

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod basa333 » 23 čer. 2015, 08:54

Pistacik píše:...- honením sa uhlík nezväčšuje, ale mení jeho umiestnenie v hlavičke.


to mohu potvrdit, pištovi se opravdu uhlík nezvětšuje a putuje mu po povrchu tabáku. a taky mu tabák hoří pomaleji než většině lidí v čechách a na slovensku. pišta ti také rád poskytne podrobné soukromé školení, jehož obsah ti mohu prozradit už teď. řekne ti: "musíš si hlídat dýmku". já mohu hlídat co chci a stejně mně to nefunguje jako jemu. už jsem to dávno vzdal a kouřím, jak mně to chutná a připálím si klidně 10x za dýmku i s velkým uhlíkem :wink: . hlavně se nestresuj.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Alter Egon » 23 čer. 2015, 09:34

:arrow: Lukas.
Mám pocit, že Martin Pecina na svém blogu http://www.dymkar.cz/jednou psal nějaké své postřehy po sezení s Martinem Pedainem (další takový, kterému dýmka téměř nezhasíná). Přesný odkaz nevím, protože mi tady v práci jeho stránka nefunguje, ale má tam sekci technika a tam to najdeš.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Lukas 89 » 23 čer. 2015, 09:35

Na jeho blogu jsem to právě četl :) :smoke1:
Uživatelský avatar
Lukas 89
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 76
Věk: 34
Registrován: 24 kvě. 2014, 15:17
Bydliště: Západní Čechy - Kamenný Újezd u Nýřan :)

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod vintage » 23 čer. 2015, 10:48

Soutěžní kouření je disciplína před kterou hluboce smekám, ale jelikož si kouřím jen sám pro sebe, tak to nijak extra neřeším. Prostě kouřím, občas 'přidusnu' a když to zhasne zapálím znovu. Většinou to beru jako 'signál' dýmku na nějaký čas odložit (dát si pauzu, skočit na wc atd). Pokud mám např. koncert, tak po zvukovce strčím dýmku do kapse a přes hodinu ji nechám vyhaslou a zapálím až po vystoupení... Někdo možná řekne že jsem čuně, ale je mi to úlně putna :smoke1:
Uživatelský avatar
vintage
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 243
Věk: 44
Registrován: 07 led. 2015, 11:37
Bydliště: Mělnicko

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod basa333 » 23 čer. 2015, 10:53

vintage píše:... Někdo možná řekne že jsem čuně, ale je mi to úlně putna :smoke1:


mně taky. v dílně si kolikrát ani nevšimnu, že už mi dýmka nehoří, pak ji odložím, zapomenu na ni a jak je to pak milé, když je už nacpaná a já ji mohu zapálit. některým tabákům to ani nevadí.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Domek » 23 čer. 2015, 11:21

A což teprve zapálit si po ránu dobře rozkouřenou dýmku z minulého večera ! :twisted:
Uživatelský avatar
Domek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 299
Věk: 46
Registrován: 11 úno. 2015, 17:25
Bydliště: Praha

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Pistacik » 23 čer. 2015, 12:30

Hej, to som ja. Oboje z času na čas spravím. V princípe o nič nejde. Ak to po znovupripálení chutí (a človek k tomu nemá nejaký vnútorný odpor) tak nevidím najmenší problém.

Basa :arrow: samozrejme, že sa uhlík zväčšuje aj mne, ale od toho mám predsa hubu a dusátko, aby som s tým niečo robil. :puffy:
Lukas 89 :arrow: pozri, každému hovorím, že počet pripálení / spálených zápaliek nieje podstatné, kým ti tabak chutí a odpočinieš si. Pripálenia nerieš, sústreď sa na chuť a pohodu pri celom tom obrade.
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Vrku » 02 čer. 2019, 23:27

Scalex píše:
Zajeď si někdy na workshop do Prahy do Blanické ulice, až ho eTrafika bude pořádat. Kouření z dýmky tam vyučuje Pišta, což je tuším šestinásobný mistr Slovenska v pomalém kouření, takže jestli se chceš dozvědět něco o soutěžních technikách od jednoho z nejpovolanějších, budeš mít šanci. Navíc si to vyzkoušíš naživo a Pišta ti rovnou řekne, co děláš dobře a co špatně.

Akorát pozor, soutěžní kouření se od normálního dost liší, je to v podstatě práce, dřina a pramalé kuřácké potěšení. Vše se podřizuje výkonu, vše se podřizuje snaze udržet uhlík a tabák co nejdéle v kondici.


Ahoj klucí, najdu to někde. Hoďte mi, prosím, Link, rád bych se podíval. Není tu někdo z Písku? Chladný kouř....
Vrku
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Věk: 37
Registrován: 08 kvě. 2019, 10:33
Bydliště: Písek

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod klasik51 » 08 říj. 2019, 15:51

Tohle už dlouho nefunguje, tedy ty WS. Klub ano. Jestli chceš, můžeme se někdy sejít, ale až po 16.10. :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Jeronym » 29 dub. 2022, 18:49

Dobreho dne preji,

Prosim zkusene o radu, ohledne zapalovani dymky.

Nedavno jsem se po dlouhe dobe vratil ke koureni dymky, a mam problem se zapalovanim tabaku. Kdyz jej zapalim, hori pouze uprostred...snazim se zapalovat jemne, nebot vsude ctu, ze tabak lze ,,spalit,, a chut pote neni takova, jaka by byt mela.
Kdyz zapalim dymku, cely povrch je rozzhaveny, ale po chvilce hori pouze stred.
Dymku mam Stanislaw, material vresovec, vykoureny 2x 50g pytlicky aromatizovaneho tabaku. Nyni mam Mac Baren clasic loose cut. K zapalovani pouzivam klasicky dymkovy zapalovac.

Budu velice vdecny, za jakekoliv rady, ci vlastni zkusenosti, se kterymi se podelite.
Jeronym
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 29 dub. 2022, 18:40

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod BATRACHOS » 02 kvě. 2022, 17:47

To bude nacpáváním.
Jak moc je tabák udusán při kouření - táhne dýmka tak, že je cítit malý odpor tabáku?
Může to být moc malým udusáním, čili po zapálení zdusnout dusátkem a udržovat horní vrstvičku těsnou (kdežto zbytek hlavičky volnější).
... podobně se ale může chovat naopak totálně utemovaný tabák, kdy naopak dýmka táhne málo a tabák neprohořívá do stran, protože je udusaný moc. To dělají hlavně vlhké tabáky zejména lepivého typu s BC, tedy klasicky Planta a jiné aromatiky. Tam pomůže už jen vysypat a nacpat znovu volněji.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod itrnda » 02 kvě. 2022, 19:47

Občas i moc udusaný tabák lze řešit tím trnem na dusátku a pak dusátkem trošku utemovat. Lze jím i posouvat uhlík během kouření dýmky.
V pátek jsem báňal se synem, který se na to taky “dal” a koukal jsem, že funkci dusátka chápe tak, že s ním má při plnění co nejvíc udusat tabák a pak jej strčit do fajftašky. Jo, to zase bylo vysvětlování… :smoke1:
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Ferd » 03 kvě. 2022, 09:50

Může to být nacpáním ale jinak je to normální. Uprostřed hlavičky vždycky tabák hoří nejlépe. Středem kotlíku nejlíp táhne vzduch, nebrzdí ani ho neochlazují stěny dýmky. On ten tabák postupně prohoří i do stran sám, není potřeba se toho bát. Celý povrch tabáku by měl hořet jen při zapalování. Jinak bude moc horký.
Jestli chceš, tak na začátku pomůže mírně přimáčknout dusátkem tabák u stěny. A postupně-cca v 1. třetině dýmky- se nad tím hořícím středem stejně vytvoří "škraloup" popela. Když ho jemně (ale fakt jen lehce) dusátkem stlačíš, tak popel bude dusit přístupu vzduchu a tabák se rozhoří i do stran sám. Často ale není potřeba na ty kraje sahat.
Cca od poloviny dýmky honím popel v dýmce dokola-nakláněním nebo dusátkem -tam kde je tabák odkrytý hoří lépe. Případně nahrnu popel do středu, aby se kraje odkryly. U flaků se mi občas stane, že prohoří jemnější kousky pod úroveň okolního tabáku. Stačí ty suché nehořící kousky stlačit a oni chytnou. Prostě občas tu a tam přimáčknout samotný tabák...
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod MBO » 03 kvě. 2022, 10:07

Existují také kovová dusátka vypouklého tvaru, kterými se tabák v podobných případech pěkně utahuje u stěn. Zkus jinak nacpat, abys cítil lehký odpor, a tolik netahat, ale ber to prosím s rezervou.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Jeronym » 07 kvě. 2022, 15:10

Predem se omlouvam za opozdenou reakci, nefungovalo mi posilani zprav.

Vsem dekuji za super tipy.
Vyzkousel jsem jiny styl nacpani dymky, nebot se mi zdaji vlakna delsi, nezli u predchoziho tabaku. Vic ho tedy umackavam a zlepseni je markantni.
Ovsem resim jeste jednu vec, na jedno nacpani dymky, bafam cca 25minut, docetl jsem se, ze prumer pro bafani je 15 az 20minut. A tak si rikam, ze po samovyhasnuti tabaku...asi nema smysl fajfku znova zapalovat? nebot me vzdy na dne trochu zbyde. Pouzivam jednu pecicku kristalu kvuli kondenzatu.

Dalsi otazka je, kdyz me fajfka zhasne treba po 10minutach, jak ji pak zapalujete? nacechravate nejak tabak? kdyz se mi toto stane, uz nemohu znova dymku poradne zapalit, nemluve o chuti, ktera uz taky neni koser...mate take nejake tipy?

Dekuji vsem za rady!
Naposledy upravil Jeronym dne 07 kvě. 2022, 19:21, celkově upraveno 1
Jeronym
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 29 dub. 2022, 18:40

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


cron