Jak nacpáváte roll cake?

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod Simon » 22 led. 2005, 23:13

Nick píše:Zrovna dneska sem zakuroval novou Personku Donegal XL02 Dark Twistem.Prislusnou davku tabaku si dam na papir/noviny co zrovna ctu :) /na dno davam ty nejmensi kousky co odpadnou a pak jen trochu zmackle kolecka.Nahoru skoro cele.Chvilku trva nez to zapalim ale jde to a pak je mozno kourit dlouho a chladne./pres 2h/

vetsina lidi to dela spis obracene, dolu cela kola a nahoru drobeni, prave kvuli tomu, ze to drobeni se da lip zapalit
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 22 led. 2005, 23:46

Nick píše:Zrovna dneska sem zakuroval novou Personku Donegal XL02 Dark Twistem.Prislusnou davku tabaku si dam na papir/noviny co zrovna ctu :) /na dno davam ty nejmensi kousky co odpadnou a pak jen trochu zmackle kolecka.Nahoru skoro cele.Chvilku trva nez to zapalim ale jde to a pak je mozno kourit dlouho a chladne./pres 2h/


Tak si říkám, patří ta kolečka na sebe "naležato" nebo vedle sebe "na stojato" :oops: ?
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 23 led. 2005, 09:29

Já cpu kolečka nastojato, ale jen zezačátku. Potom dost surově zmáčknu (kolečka se zbortí) a docpu drobotinou.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Simon » 23 led. 2005, 13:57

Fénix píše:
Nick píše:Zrovna dneska sem zakuroval novou Personku Donegal XL02 Dark Twistem.Prislusnou davku tabaku si dam na papir/noviny co zrovna ctu :) /na dno davam ty nejmensi kousky co odpadnou a pak jen trochu zmackle kolecka.Nahoru skoro cele.Chvilku trva nez to zapalim ale jde to a pak je mozno kourit dlouho a chladne./pres 2h/


Tak si říkám, patří ta kolečka na sebe "naležato" nebo vedle sebe "na stojato" :oops: ?

dunhill de luxe navy rolls davam 2, ty stocim a dam je na stojato, poradne zmacknu a dosypu zhruba pulkou dalsiho kolacku
...sakra, dostal sem na to chut :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Alferi » 23 led. 2005, 23:10

Taky bych si dal. Nejvíc mě štve, že jsem musel celou tobolku Dark Twistu vyhodit (daly by se s ní zatloukat hřebíky).
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod piter » 24 led. 2005, 07:59

Alferi píše:Taky bych si dal. Nejvíc mě štve, že jsem musel celou tobolku Dark Twistu vyhodit (daly by se s ní zatloukat hřebíky).


zkousel ten Dark Twist? neslo mu treba nejak pomoct? ja mel z obchodu take dost suchy a krasne sem ho vykouril . . .
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod forgi » 24 led. 2005, 08:23

piter píše:zkousel ten Dark Twist? neslo mu treba nejak pomoct? ja mel z obchodu take dost suchy a krasne sem ho vykouril . . .

Niekto tu uz spominal, ze vysuseny DT po znovu navlhceni uz nema tu svoju chut. Myslel som si ze je to blbost, ale zacinam mat dojem, ze to je naozaj tak. Dostal som este v decmbri dve tobolky, obe riadne vysusene a nie je to ono ani po navlhceni...
Ja si teda uz tabak v tobolke nekupim ani nahodou. Este sa mi nepodarilo kupit tabak v tobolke, ktory by nebol vysuseny.
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Milos Cerman » 24 led. 2005, 09:02

Copak oto, suchej tabák je vždycky průser. Taky občas musím zvlhčovat, ale tady nejde jenom o dodání vody, ale tabáku je potřeba dát čas, a to poměrně dost času.
Skus nepospíchat, a počkat klidně měsíc, anebo i déle. Na zvlhčování používám POUZE A JENOM ČISTOU VODU. Samo, že převařenou. Tabák dám do sklenice pod víčko, zahrabu do něj vyždímanej papírovej kapesník namočenej do vody. Po dvou dnech kapesník vyhodím.
Keramický piškoty nepoužívám. Musel bych kupovat pokaždý novej.
Zezačátku po dni, později po tejdnu tabák promíchám. Po 3 - 4 týdnech poprvé ochutnám, a když je potřeba, ještě počkám.
Kouření dýmky prostě není o pospíchání.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod imagoo » 24 led. 2005, 12:03

Milos Cerman píše:Copak oto, suchej tabák je vždycky průser. Taky občas musím zvlhčovat, ale tady nejde jenom o dodání vody, ale tabáku je potřeba dát čas, a to poměrně dost času.
Skus nepospíchat, a počkat klidně měsíc, anebo i déle. Na zvlhčování používám POUZE A JENOM ČISTOU VODU. Samo, že převařenou. Tabák dám do sklenice pod víčko, zahrabu do něj vyždímanej papírovej kapesník namočenej do vody. Po dvou dnech kapesník vyhodím.
Keramický piškoty nepoužívám. Musel bych kupovat pokaždý novej.
Zezačátku po dni, později po tejdnu tabák promíchám. Po 3 - 4 týdnech poprvé ochutnám, a když je potřeba, ještě počkám.
Kouření dýmky prostě není o pospíchání.


Tak jsi mi potvrdil mou zkušenost se zvlhčováním.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod bromden » 24 led. 2005, 12:11

imagoo píše:
Milos Cerman píše:Copak oto, suchej tabák je vždycky průser. Taky občas musím zvlhčovat, ale tady nejde jenom o dodání vody, ale tabáku je potřeba dát čas, a to poměrně dost času.
Skus nepospíchat, a počkat klidně měsíc, anebo i déle. Na zvlhčování používám POUZE A JENOM ČISTOU VODU. Samo, že převařenou. Tabák dám do sklenice pod víčko, zahrabu do něj vyždímanej papírovej kapesník namočenej do vody. Po dvou dnech kapesník vyhodím.
Keramický piškoty nepoužívám. Musel bych kupovat pokaždý novej.
Zezačátku po dni, později po tejdnu tabák promíchám. Po 3 - 4 týdnech poprvé ochutnám, a když je potřeba, ještě počkám.
Kouření dýmky prostě není o pospíchání.


Tak jsi mi potvrdil mou zkušenost se zvlhčováním.


To je zajímavý... taky mi některý tabáky po dovlhčení přišly nekouřitelný. A když jsem se k nim po čase vrátil tak to šlo. To jsou věci :shock:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Nick » 24 led. 2005, 21:02

Fénix píše:
Nick píše:Zrovna dneska sem zakuroval novou Personku Donegal XL02 Dark Twistem.Prislusnou davku tabaku si dam na papir/noviny co zrovna ctu :) /na dno davam ty nejmensi kousky co odpadnou a pak jen trochu zmackle kolecka.Nahoru skoro cele.Chvilku trva nez to zapalim ale jde to a pak je mozno kourit dlouho a chladne./pres 2h/


Tak si říkám, patří ta kolečka na sebe "naležato" nebo vedle sebe "na stojato" :oops: ?


Dolu opravdu jen lehce naklepu drobky a ty kolecka patri nalezato.Ale ne za tam jsou natvrdo jak besipky!Prostredni kolecka jen lehce zmacknu-porusi se a nahoru temer neporusene-vsak ono tam neni od kraje ke kraji,tim zapalovanim se trochu rozvolni a proste pak hori./ale asi zalezi jak moc vlhky tabak mate/.
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod Alferi » 25 led. 2005, 15:10

Ještě mi ten DT leží v šuplíku, možná mu dám ještě šanci, ale po třech pokusech už tomu moc nevěřím...
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod Alferi » 25 led. 2005, 22:50

Tak Dark Twist už asi nezprovozním, asi je nevratně přesušený, že po měsící zvlhčování skoro žádná proměna nenastala :( .
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

jak nacpáváte roll cake?

Příspěvekod mates » 01 bře. 2005, 00:29

Tím jsem se zabýval a následovně vykoumal,protože jsem viděl několik zaručeně "správnejch" způsobů - od doslovného rozcupování koleček po naprosto nedbalé zastrčení celých kol ve vodorovném ale i svislém(!!!!!) směru do hlavičky.Mně se osvědčilo rozdrobení jednoho či dvou koleček a lehké vsunutí trochy tabáku na dno dýmky, potom vložení celých koleček (pochopitelně vodorovně) asi 5mm pod okraj hlavičky a celé to přikryju a udusám zase rozdrobeným tabákem. Rozdrobené nahoře mi směs dobře zapálí, a to, že budu kouřit dlouho, k tomu pomohou ona celá kolečka.Správný tah obstará ten rozdrobený tabák u dna.Nejsem systematik, zkusil jsem i jiné způsoby na roll cake, ale to, o jsem se snažil popsat, alespoň mně vždy vyhovuje...
mates
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: 27 úno. 2005, 23:25
Bydliště: Praha

Re: jak nacpáváte roll cake?

Příspěvekod Alferi » 01 bře. 2005, 15:00

mates píše:Tím jsem se zabýval a následovně vykoumal,protože jsem viděl několik zaručeně "správnejch" způsobů - od doslovného rozcupování koleček po naprosto nedbalé zastrčení celých kol ve vodorovném ale i svislém(!!!!!) směru do hlavičky.Mně se osvědčilo rozdrobení jednoho či dvou koleček a lehké vsunutí trochy tabáku na dno dýmky, potom vložení celých koleček (pochopitelně vodorovně) asi 5mm pod okraj hlavičky a celé to přikryju a udusám zase rozdrobeným tabákem. Rozdrobené nahoře mi směs dobře zapálí, a to, že budu kouřit dlouho, k tomu pomohou ona celá kolečka.Správný tah obstará ten rozdrobený tabák u dna.Nejsem systematik, zkusil jsem i jiné způsoby na roll cake, ale to, o jsem se snažil popsat, alespoň mně vždy vyhovuje...


To vypadá rozumně. Jenom nevím, co nacpat. Poslední dobou se roll cake nabídka dost zužuje :evil: .
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


cron