Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Ragaz » 22 pro. 2015, 09:01

No, optimální je asi začít tou tisícovkou a pokračovat ještě jemnějšími do dokonalého vyhlazení. Já to zatím nedělám a tak jsou na náustcích při dobrém světle v určitém úhlu patrné rýhy (ale furt je to IMHO lepší než zelenej náustek). Jinak já zatím leštil ručně. Při použití mechanizace se doporučuje hadrový kotouč, protože filcovým se prý může náuszek spálit. Nicméně jeden nejmenovaný kolega z fóra to filcákem dělá - na vrtačce na nízký otáčky a opatrně.
EDIT: Koukám, že lišák už odpověděl :mrgreen:
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod RottenFox » 22 pro. 2015, 09:08

Egál. :ok:
Aspoň to má ze dvou stran.
Jinak jsem leštil i beránkem, taky to jde. Samozřejmě taky na malé otáčky.
Ale všeobecně se používá hadrák, tak tu rozhodně nechci vymejšlet <|>oviny, jen jsem to zmínil.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Nováček - silný kuřák

Příspěvekod PoKlaT » 22 pro. 2015, 09:10

Biftek píše: Jelikož jsem velice silný kuřák, přešel jsem kvůli nedostatečému požitku a častému zhoršení kvality normalních cigaret na cigarety ručně balené a nejsilnější tabáky .
Jako první by mě zajímalo zda někteří z vás kouří jak dýmku, tak cigarety či tabák? Pokud ano prosím vás o radu jaký tabák zvolit jako první, nic sladkého ani uměle navoněného, rád bych velice silný tabák (tmavé, uzené, cigaretové tabáky již nedostačují)

A TADY jsi to pročet :?: Mnoho z nás je závislých :wink: a vždy není čas na dýmku :wink: tak buď cigáro, bago nebo šňupák :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod OldToby » 22 pro. 2015, 09:37

nemohu si ani za nic vzpomenout jak se tomu říká, ale docela dobře se mi povedlo odstranit oxidaci pomoci takové ty kovové srandy na mytí nádobí... Nevím jak se to jmenuje, takové kovové hobliny na škrábání hodně přilepeného bordelu nebo připáleného jídla... Oxidace slezla a nevšiml jsem si, že by náustek zůstal poškrábaný. Jemný smirgl je určitě lepší ale když doma není, mne posloužilo i tohle :ok:
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod RottenFox » 22 pro. 2015, 09:41

Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod OldToby » 22 pro. 2015, 09:42

ANO! Děkuji :mryellow:
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Plachtař » 22 pro. 2015, 11:06

Paráda díky, plátýnka jemných smirků doma mám, takže si o Vánoce mohu hrát. Věcí další, na sucho, nebo to namočit? Také jsem někde slyšel, že se dá i náústek přeleštit karnubským voskem. Chci si ho koupit, že s ním přeleštím hlavičku, tak bych případně vzal náústek. A čím se ten vosk nejlépe nanáší? Díky za zodpovězení
Plachtař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 101
Věk: 31
Registrován: 12 zář. 2011, 17:55
Bydliště: Rakovník/Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Biftek » 22 pro. 2015, 11:38

littlebull píše:Hlavně zkontroluj vrtání!!!! Na etrafice je záruka bezvadného provedení, protože jsou všechny prodávané dýmky kontrolované...

Jedna z poděděných dýmek má kanálek cca 6mm nad dnem kotle, určitě na to kouknu alespoň mám doma příklad jak to vypadat nemá :D
Uživatelský avatar
Biftek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 466
Věk: 33
Registrován: 19 pro. 2015, 11:18
Bydliště: Bor (u Tachova)

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Alter Egon » 22 pro. 2015, 11:41

Takováto nadvrtaná poslouží lépe jako dekorace, než abys z ní zkoušel kouřit :smoke5:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Biftek » 22 pro. 2015, 11:51

I tak slouží ze 3 je bohužel kouřitelná jen jedna :smoke4:
Uživatelský avatar
Biftek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 466
Věk: 33
Registrován: 19 pro. 2015, 11:18
Bydliště: Bor (u Tachova)

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Alter Egon » 22 pro. 2015, 15:39

Dlouho ale asi sloužit nebude. Jak to nedokuřuješ do konce nebo téměř do konce, zůstává tam spousta vlhkosti, která by se vypařila když, bys ten zbytek dokouřil. Tzn. že za chvíli dýmka může "zasmrádnout" a nebude chutnat. Raději kup nějakou Stanislawku nebo BPK z etrafiky, které tě přežijí, když se k nim budeš hezky chovat. :smoke5:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod PoKlaT » 22 pro. 2015, 16:47

Plachtař píše:Paráda díky, plátýnka jemných smirků doma mám, takže si o Vánoce mohu hrát. Věcí další, na sucho, nebo to namočit? Také jsem někde slyšel, že se dá i náústek přeleštit karnubským voskem.

Raději na sucho, voda obvykle dělá na ebonitu fleky, dvoutisícovkou to vyleštíš dostatečně, nejlépe leštící pasty na kotoučích upnutých třeba ve vrtačce. Karnaubu na ebonit používám automaticky, zabrání oxidaci, náustek vydrží o něco déle černý, než ji setřeš. :smoke5:
image_id: 10040
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Biftek » 22 pro. 2015, 22:19

Alter Egon píše:Dlouho ale asi sloužit nebude. Jak to nedokuřuješ do konce nebo téměř do konce, zůstává tam spousta vlhkosti, která by se vypařila když, bys ten zbytek dokouřil. Tzn. že za chvíli dýmka může "zasmrádnout" a nebude chutnat. Raději kup nějakou Stanislawku nebo BPK z etrafiky, které tě přežijí, když se k nim budeš hezky chovat. :smoke5:

Měl jsem na mysli, že slouží jako dekorace. Použil jsem jen jedinou která je v pořádku. Dnes jsem si udělal radost a zakoupil dýmku Jirsa :puffy:
Uživatelský avatar
Biftek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 466
Věk: 33
Registrován: 19 pro. 2015, 11:18
Bydliště: Bor (u Tachova)

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Aer » 28 pro. 2015, 12:22

Co se týče nadvrtané dýmky, tak se mi osvědčil návod od LUBA, bohužel ho nějak nemůžu tady na fóru opět najít, tak ho sem vložím tak, jak jsem si ho uložil.
Autorem je LUBO!
Když máte nižší dno, než je kanálek, vezměte tenký modelářský pilníček kruhového průřezu a jednoduše vypilujte kanálek směrem dolu, dokud nedosáhne dno. Nikde není dáno, že musí mít kruhový průřez, je to jen důsledek způsobu vyhotovení kanálku. Kanálek může mít úplně klidně i elipsovitý tvar tzn. podlouhlý v průřezu. Nemusíte se bát, i když bude vyústění průměru cca 5 mm, je to v pořádku. Anebo výška vyústění například 6 mm při šířce např. 3,5 mm. Potom budete znovu dýmat nasucho a nemusíte zdvihat dno. Jen pozor na to, abyste dole neměli příliš málo dřeva, mohla by vám prohořet. Tento způsob použijte jen tehdy, když máte dole ještě dost dřeva, jinak je třeba dno přece jen tmelem zdvihnout. Mám to vyzkoušené a spolehlivě to funguje. :smoke3:
Uživatelský avatar
Aer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 98
Věk: 50
Registrován: 14 pro. 2015, 22:30
Bydliště: Plesná

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Sobpeta » 28 pro. 2015, 16:20

Tak určitě to takhle lze, ale v nadvrtání je taky určitá hranice. Půl centimetru už je krátka moc a takhle vypilovaný kanálek se změní v tunel, který se bude ucpávat tabákem a obávám se, že vzduch bude stejně nasáván vrchem kanálku, takže to moc nepomůže. Nadvrtání řekněme do 2mm se takto asi řešit dá, ale u více nadvrtané dýmky se to bude muset asi řešit pracněji a to tmelem. Tam je zas riziko, že při příliš vysoké vrstvě tmelu to bude praskat, takže je potřeba se obrnit trpělivosti a poctivě to přidávat po malých vrstvičkách s delším časem vyschnutí a smířit se s tím, že takto opravovaná dýmka bude sloužit až za hodně dlouho.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků