Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Dejmal » 16 dub. 2013, 11:25

Tři :palm: optimisto :mryellow:
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5813
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod lukask » 16 dub. 2013, 12:00

hop píše:Chci si pro začátek vystačit se třemi fajfkami - virginie, latakie, aromatik. Do toho se zatím musím vejít se všemi tabáky :)


To jsem si taky na začátku říkal :wink:
Hned na to jsem zjistil, že lehký aromatik a střední aromatik není to samé a zaslouží si každý svou, následoval mýdlák a jsem tam...
Tedy na 5 + 1 starší na zkoušení.. :puffy:
Ale už teď vím, že jsem ztracený a není to konec.. :wink:
Uživatelský avatar
lukask
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 274
Věk: 44
Registrován: 04 úno. 2013, 09:10
Bydliště: Pardubice

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod hop » 16 dub. 2013, 12:05

Jak říkám, do začátku tři. Čtvrtou mám vyhlédnutou. Nemůžu se hned na začátku zruinovat :D
Ale víc fakt nepotřebuju, nekouřím každý den, natož víckrát denně, spíš tak 3x-4x týdně. Navíc to prokládám doutníky...
Až časem se uvidí.

Lehký/střední aromatik budu zatím klidně cpát do jedný, stejně myslím, že nebudu zase tolik experimentovat, spíš si najdu svoje a u to si budu užívat.
Uživatelský avatar
hop
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Věk: 46
Registrován: 26 bře. 2013, 00:59
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Dejmal » 16 dub. 2013, 12:07

Ideál je každý tabák 2-3 dýmky a já mám hodně tabáků :smoke1:
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5813
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod hop » 16 dub. 2013, 12:08

Tak do takový situace se opravdu nedostanu, na to se znám moc dobře, přecejen těch koníčků mám víc a každej něco stojí :)
Uživatelský avatar
hop
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Věk: 46
Registrován: 26 bře. 2013, 00:59
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Dejmal » 16 dub. 2013, 13:57

Nikdy neříkej nikdy a za rok si spočítej dýmky :mryellow: .... Pokud to myslíš s dýmkařením alespoň trochu vážně tak ti to nemůže stačit, stačí jet někam na víkend a v sobotu večer už nemáš z čeho kouřit....
A co se týče mých dalších koníčků a jejich finanční náročnosti, tak snad raději NO coment
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5813
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod hop » 16 dub. 2013, 14:07

U mě je asi zásadní rozdíl, že se bez kouření obejdu, takže vydržím nekouřit jak dlouho chci. Resp. zakouřím si, když mám náladu a čas. Však mi dýmka taky doma ležela měsíc, než jsem ji poprvé ochutnal.

Asi ještě nejsem dost závislej :D Čas ukáže :)
Uživatelský avatar
hop
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Věk: 46
Registrován: 26 bře. 2013, 00:59
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Fanys » 16 dub. 2013, 15:05

Máš úplně pravdu, také nejsem závislý na kouření dýmky, takže jich nemám víc než sto. :think:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod nelimbei » 16 dub. 2013, 15:46

Pro začátek si ten Sherlok klidně kuř ve fajfce na virginii. Old Dublin jsem zkoušel jen jednou a kupodivul mi docela chutnal a taky je imho vhodný pro začátečníky.
Dále slušná lehká latakie je Royalty od Davidofa, navíc imho neuškodí ani virginiové fajvce a výborně hoří!!!
Ta červená plechovka byla London mixture od dunhilla, příště ochutnáš....

Na tvém místě bych zatím moc neřešil jaké tabáky do stejných dýmek prostě 1. latakie 2. Virginie 3 zbytek (předpokládám, že aromatiky nebudeš ale možná tě zaujmou mýdláky nebo dark fired-na ty stačí klidně jedná dýmka). Až budeš mít jasno co ti chutná a jaké se ti líbí dýmky pak začni řešit podrobnosti.
Když budeš chodit pravidelně ke Smradu tak to pujde docela rychle :puffy:

Jo a tu MB modern mixture vyhoď! nebo věnuj bezdomovci...
nelimbei
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 467
Věk: 61
Registrován: 25 led. 2011, 23:31
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod hop » 16 dub. 2013, 17:02

Díky, myslel sem si, že to byl London Mixture.
Jak moc pravidelně se objevím teď nevím, zrovna pondělky mám trochu složitý, ale budu se snažit :)
Jinak MB už jsem ani nedal zpátky do humidoru, po včerejšku to pro mě není tabák :smoke5:
Uživatelský avatar
hop
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Věk: 46
Registrován: 26 bře. 2013, 00:59
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Scalex » 16 dub. 2013, 18:30

Sherlocka Holmese sice hodně lidí řadí mezi aromatiky, ale do jedné fajfky s echt aromatiky bych ho určitě nedával. Takže souhlasím s tím, že pokud ho budeš kouřit, tak ve fajfce virginiovce. Jen počítej s tím, že při dalším kouření nějaké čisté virginie tam ještě bude ten Holmes malinko cítit, takže aby sis pak neudělal na nějaký tabák mylný dojem. Já ve své první dýmce zkoušel leccos, takže z ní byla taková tutti-frutti dýmka, ze které nakonec všechno chutnalo stejně a já jsem si ani nedokázal udělat o nových tabácích pořádný obrázek. Naštěstí jsem stejně jako ty dostatečně včas potkal Honzu Kloučka, takže jsem se v krátké době dozásobil dýmkami podle začátečnických potřeb, tj. měl jsem jich pak celkem šest a na šesti dýmkách jsem pak vydržel neuvěřitelné tři měsíce, než jsem zjistil, že mám zatraceně málo dýmek. 8^)

Co se týká počtu dýmek... no, jestli tomu propadneš, tak ono to bude přibývat. Ne třeba tak rychle, jako u "tvrdých" kuřáků, ale čím déle budeš v tomhle dýmkařském světě pobývat, tím častěji nastane situace, že uvidíš nějakou dýmku a budeš vědět, že tohle je ta, kterou prostě MUSÍŠ mít! Já jich mám momentálně něco přes šedesát (za šest let dýmkaření) a taky jsem jen občasný kuřák (2-4 fajfky týdně).
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod hop » 16 dub. 2013, 19:45

To si už představit umím, že postupem času si občas nějakou koupím, ale rozhodně nechci hned ze začátku. A jedna taková už je, kterou musím mít :D

No protože u nás není Dunhill flake k mání, a objednávat jen jeden tabák z Německa se mi nechce, tak si asi zatím koupím SG Full Virginii, a možná Holmese. Ale spíš uvažuju, že až budu mít ty další 2-3 fajfky, tak si na etrafice koupím 10g balení různých tabáků na ochutnání, a z toho si vyberu u čeho zakotvím.

Projíždím si teď tabaky.cz, a co mě tam štve je, že ikdyž si nastavím v hledání Aromatizace: Přírodní, tak mi to stejně ve výsledcích zobrazuje i lehce aromatické tabáky.
Uživatelský avatar
hop
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Věk: 46
Registrován: 26 bře. 2013, 00:59
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Jack.Grave » 16 dub. 2013, 19:58

:arrow: hop SG Full Virginia Flake bych raději nachvíli uložil do archivu, on je to dost svéráznej tabák raději bych doporučil SG Best Brown Flake, který je poněkud kultivovanější. Jack
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1118
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Scalex » 16 dub. 2013, 21:02

hop píše:To si už představit umím, že postupem času si občas nějakou koupím, ale rozhodně nechci hned ze začátku. A jedna taková už je, kterou musím mít :D


Jasně, pro začátek budou stačit nějaké ty standardní kloučkovky-stanislawky. Spíš jsem tě chtěl upozornit na to, že skoro všichni jsme tu byli hrdinové "nám pět fajfek stačí na celej život" a teď to počítáme na desítky. 8^) No s těmi Stanislawkami máš výhodu, že i když jsou to fajfky levné, vypadají dobře a slouží excelentně. Není to u nich tak, že by sis někdy časem koupil lepší dýmky a tyhle levné vyřadil ze sbírky - budou sloužit dlouhé roky a velmi dobře.

hop píše:No protože u nás není Dunhill flake k mání, a objednávat jen jeden tabák z Německa se mi nechce, tak si asi zatím koupím SG Full Virginii, a možná Holmese. Ale spíš uvažuju, že až budu mít ty další 2-3 fajfky, tak si na etrafice koupím 10g balení různých tabáků na ochutnání, a z toho si vyberu u čeho zakotvím.


Úplně nejlepší je chodit pravidelně k Růžovému sadu a ochutnávat. Aby sis snáze našel směr, kterým se vydat, a naopak abys včas odhalil tabáky, od kterých by i těch 10 gramů bylo moc.

Já znám tvůj aktuální pocit. Člověk chce ochutnat všechny tabáky světa a po každém kotli má definitivně jasno (o kterýžto pocit přijde třeba až po několika letech dýmkaření). Ale ony ty tabáky chutnají z různých dýmek různě a taky v různém rozpoložení různě. Je to alchymie. Takže věz, že až objevíš ten pravý supernejlepší tabák, ze kterého budeš ohromně nadšený a budeš přesvědčený, že tohle ti bude šmakovat do konce života, není to tak. Ano, vydrží ti to dlouhé měsíce, ale chutě se v průběhu roku i v průběhu let mění a i lahodné tabáky se občas překouří a huba si od nich musí odpočinout.

hop píše:Projíždím si teď tabaky.cz, a co mě tam štve je, že ikdyž si nastavím v hledání Aromatizace: Přírodní, tak mi to stejně ve výsledcích zobrazuje i lehce aromatické tabáky.


Jasně, tabáky.cz musíš brát s rezervou. I ty oficiální popisy tabáků někdy obsahují naprosté nesmysly (jako když v popisu jednoho tabáku bylo uvedeno, že jako příměs obsahuje ječmen. Překladatel si holt spletl barley (ječmen) a burley (odrůda tabáku)...
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Bob76 » 16 dub. 2013, 21:52

To hop,zkusil jsem i nearomatizované virginie stylu FVF,Kendal plug a stejně mi teď nejvíce chutná Troost sliced a Troost cavendish.Je to virginie,ale s přídechem ala MB a ta "sladkost" mi zatím u těch "suchých" FVF chybí.Lehkou latakii mám rád Bobs chocolate od GH,není tak intenzivní a kytičkové lakeland aroma jí dává nový rozměr.Také doporučuju k vyzkoušení Kentucky Nugát od GH,dobrý aromatik na slušném základu.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků