Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Vorža » 28 pro. 2015, 17:11

Úplně nejjednodušší je smíchat čistý tabákový popel s vodou na hustou kaši a dno zvednout. Po několika dnech to zatvrdne. Po čištění dno nedlabat jehlou ani lžičkou, jen profouknout. Zanedlouho se dole vytvoří kejk a dýmka slouží skvěle. Vyzkoušeno.
Uživatelský avatar
Vorža
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1037
Věk: 69
Registrován: 10 říj. 2011, 14:22
Bydliště: Praha 4

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Sobpeta » 28 pro. 2015, 19:53

Prý jde dokonce po dokouření i nechat trochu čistého popela, nasypat na dno dýmky, dusátkem uťapat a při dalším kouření tam ten popel takhle nechat a normálně nacpat tabákem. Vlhkost, která se při kouření uvolní se pak spojí s popelem a časem se takhle prý taky dno zvedne. Ale osobně jsem to nezkoušel.

Každopádně Pavle mám tady jednu trochu nadvrtanou billiardku Peterson Aran 120. Normálně ji kouřím, ale ne moc často. Nebaví mě to, dokuřování je takový naprd, furt s tím míchám, abych to nějak dokouřil, takže mi to moc nechutná. Ale vyzkouším Tebou popsaný způsob, je to určitě přirozenější než vymazávat tmelem. Nakonec tohle je jen voda a popel. :ok:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Biftek » 28 pro. 2015, 21:34

Díky vám za rady. Určitě také vyzkouším a dám vědět zda se zadařilo :ok:
Uživatelský avatar
Biftek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 466
Věk: 33
Registrován: 19 pro. 2015, 11:18
Bydliště: Bor (u Tachova)

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Biftek » 01 led. 2016, 23:00

Tak mi to nedalo, vzal jsem dýmku do dílny. Nejlepší z poděděných, třikrát sem ji kouřil a prostě nešla dokouřit do konce a nechutnalo z ní. Kotel jsem vybrousil na dřevo smirkem 400-1000. Ústí kanálku bylo přibližně 1mm nad dnem kotle, tak jsem se kulatým pilníkem propracoval až ke dnu, vylil sem jí lihem a nechal 3 dny vyschnout. A musim říct, že se zadařilo. Zakouřil jsem jí Dunhillem Royal Yacht a najednou z ní velice chutnalo a nebyl problém ji dokouřit :smoke5: díky vám za rady. Zbylé dvě dýmky po osobní konzultaci s kolegy z fóra budou opravdu sloužit jen k dekorativním účelům.
Uživatelský avatar
Biftek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 466
Věk: 33
Registrován: 19 pro. 2015, 11:18
Bydliště: Bor (u Tachova)

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod RottenFox » 01 led. 2016, 23:13

:ok:
Co říkáš na toho Yachta teď, z "nový" fajfky? Baví tě?
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Biftek » 01 led. 2016, 23:23

Musim říct, že baví. Dneska sem ho zkusil dát do tý dýmky co jsem vyrobil a z tý to neni ono. Je zvlaštní, že chutná z každý dýmky jinak. A prozatim to vypadá, že ta vyspravená zatím zůstane jen na Yachta :mryellow:
Uživatelský avatar
Biftek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 466
Věk: 33
Registrován: 19 pro. 2015, 11:18
Bydliště: Bor (u Tachova)

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod RottenFox » 01 led. 2016, 23:30

Jestli to tak bude, tak se ti to vyplatí. :ok: Pěkně se tam usadí a rozvine. :puffy:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Biftek » 01 led. 2016, 23:40

Zjišťuju už teď, že mám žalostně málo dýmek :mryellow: jinak z tý vyrobený mi nejvíc chutnal standart mixture jak jsem od tebe dostal :ok:
Uživatelský avatar
Biftek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 466
Věk: 33
Registrován: 19 pro. 2015, 11:18
Bydliště: Bor (u Tachova)

Stačí jedna dýmka?

Příspěvekod yasm » 29 led. 2016, 14:43

Nejspíš se tu o tom už diskutovalo, tak se omlouvám, ale podobný dotaz jsem nenašla.

Chtěla bych začít kouřit dýmku a všude čtu, že začátečník by měl mít aspoň dvě, přinejlepším čtyři dýmky. Prý jednak proto aby nemíchal různé druhy tabáků, jednak proto, že by měl kouřit ze začátku denně a to jednu dýmku nemůže, protože by nestihla vyschnout.

Nemám finance na to kupovat dvě dýmky (a asi by se mi to ani investovat nechtělo, když jsem to nikdy nekouřila a netuším, jestli mi to bude chutnat). Myslíte, že je vážně tak špatné pořídit si jen jednu? Holt bych nekouřila denně. Jestli bych v té jedné míchala tabáky ještě nevím...
yasm
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 18 led. 2016, 13:05

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Ragaz » 29 led. 2016, 20:25

Ale stačí...na vyzkoušení určitě. Postupně ti přestane jedna, pak dvě...tři..prostě dýmek není nikdy dost :smoke5:
Jinak já mám nejvíc dýmek z bazaru, daj se koupit dobrý kousky za pár korun...
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Stačí jedna dýmka?

Příspěvekod Aer » 29 led. 2016, 20:38

yasm píše:Nemám finance na to kupovat dvě dýmky (a asi by se mi to ani investovat nechtělo, když jsem to nikdy nekouřila a netuším, jestli mi to bude chutnat). Myslíte, že je vážně tak špatné pořídit si jen jednu? Holt bych nekouřila denně. Jestli bych v té jedné míchala tabáky ještě nevím...


Na vyzkoušení si zkus koupit za pár korun kukuřičnou dýmku. Je ta taková jednorázovka, která vydrží cca 20 - 30 naplnění. Podívej se na http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?f=1&t=238&start=465
Ceny těch levných jsou od 40,- do 100,- Kč. Ortodoxní dýmkaři ti řeknou, že to není žádná dýmka, ale na to jestli ti dýmka zachutná nebo ne to stačí. Pokud ano, tak projdi bazary v okolí nebo na internetu a něco levnějšího do začátku najdeš.
Uživatelský avatar
Aer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 98
Věk: 50
Registrován: 14 pro. 2015, 22:30
Bydliště: Plesná

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Ragaz » 29 led. 2016, 23:47

To nevím, já začít čínskou kukuřičkou za 40 kaček, tak bych hned zase skončil. Myslím že nejlepší je začít normální briárovou dýmkou a ty speciality zkoušet až potom. Já začal hruškovkou a taky to na začátek nebylo vono.
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Fire Frog » 30 led. 2016, 00:04

Pro začátek třeba BPK z eTrafiky (mají správně navrtané) a když ti to nebude chutnat, tak přijdeš o pár stovek. Případně ji pak můžeš prodat nějakému dalšímu nováčkovi v místní inzerci. Kukuřice zalitá do laku a bůhví co ještě, není pro začátek to pravé.
Fire Frog
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 201
Registrován: 09 črc. 2009, 16:11
Bydliště: Plzeň

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod littlebull » 30 led. 2016, 07:44

Kukuřici ne!
Správný postup se tu doporučoval už tolikrát. Z E-trafiky BPKčko nebo Stanislavku, podle možností jednu, dvě. Bazar nevím jestli bych chtěl náústek po někom, kdo už jej žužlal, jako začátečník bych sice měl levnou dýmku, ale problém jak zrepasovat náústek. Navíc je otázka co bylo v komoře za tabák a jaký je její stav, resp. proč byla dýmka prodávána levně.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod LudaT » 30 led. 2016, 07:51

Případně mi pošli do SZ adresu, mám 2 dýmky které nepoužívám, nejsou to pravda žádný krasavice, ale kouřit se z nich dá bezproblémů. Náústky ti přeleštím a protáhnu lihem abych tě "nekontaminoval". Jedna filtrovka a jedna bez, tak si i můžeš vyzkoušet co ti bude víc vyhovovat.
Uživatelský avatar
LudaT
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 202
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2013, 09:59
Bydliště: Nedaleko Brna

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků