Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Dejmal » 02 pro. 2015, 14:45

Hele, zase, jestli to nenapálíš, tak to zvládáš :mryellow:
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5813
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod BATRACHOS » 02 pro. 2015, 18:16

Obrázek

To je fakt... jestli jí nepropálíš, tak na nějakých začátečnických pět let klidně zapomeň!
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Šímus » 06 pro. 2015, 17:14

Všem velmi děkuji za skvělé rady.! Bohužel jsem některé vážně nechtěl slyšet, i když jsem to trochu čekal :D
Nejspíš mi nezbude vážně nic jiného než zainvestovat do nějaké menší levné dýmky. :/
Šímus
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 22 lis. 2015, 22:25

Nováček - silný kuřák

Příspěvekod Biftek » 19 pro. 2015, 12:16

Dobrý den
Chtěl bych vás poprosit o radu do začátku, již přibližně 14 dní pročítám zdejší fórum a spousty článků, nakonec mi to nedalo a zaregistroval jsem se. Dočetl jsem se, že do začátku je lepší pořídit alespoň dýmky dvě, pro začátek bych zvolil zřejmě Stanislawovky. Jelikož jsem velice silný kuřák, přešel jsem kvůli nedostatečému požitku a častému zhoršení kvality normalních cigaret na cigarety ručně balené a nejsilnější tabáky (hlavně uzené), první mínus a asi jediné mínus jsem viděl v silně zažloutlých prstech, což jsem vyřešil jednoduše a to výrobou cigaretových špiček. A tím se dostavám k tomu jak mě napadla dýmka. Při žmoulaní špičky, jako by jí část chyběla :D a požitek z cigarety je příliš krátký což mě nutí kouřit stále více.
Jako první by mě zajímalo zda někteří z vás kouří jak dýmku, tak cigarety či tabák? Pokud ano prosím vás o radu jaký tabák zvolit jako první, nic sladkého ani uměle navoněného, rád bych velice silný tabák (tmavé, uzené, cigaretové tabáky již nedostačují) asi je to od budoucího začatečníka nezvyklé a troufalé ale předem děkuji za rady.
Dýmky zatim nevlastním ale shromažďuji informace pro nákup abych nešlápl hned na začátku vedle.
Další otázka je mířena na dýmku jako takovou, pro začátek bych zvolil právě Stanislaw dýmky
http://www.etrafika.cz/detail/7894/stan ... islaw_0216
http://www.etrafika.cz/detail/9822/stan ... islaw_0116
Takto "levné" hlavně proto jelikož jsem kuřák balených cigaret a občas se stane, že tahám tak urputně že mi hořkne špička, kdyby se objevil stejný problém při začátcích s dýmkou, znehodnocení dýmky by nebylo tak bolestné jako u dražších modelů. I přes tento potencionální problém bych si s investicí nechal poradit, zda mířit na jiné dýmky.
Předem vám děkuji za rady
Uživatelský avatar
Biftek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 466
Věk: 33
Registrován: 19 pro. 2015, 11:18
Bydliště: Bor (u Tachova)

Re: Nováček - silný kuřák

Příspěvekod Moudras » 21 pro. 2015, 21:33

edit Mod. Není potřeba citovat, když odpovídáš rovnou na otázku.

Ahoj, ač nejsem žádnej profík, taky sem na stanislawce začínal a můžu jen doporučit. Jsou to fajn dýmky. Já bych volil tu druhou, protože se mi víc líbí a má větší kotel. Toho urputnýho tahání bych se vyvaroval, dýmky tohle nemají rády. A doporučení tabáku bych asi nechal na zkušenějších. Za sebe Dunhill MyMixture 965, ale jak říkám... :smoke5:
Moudras
Účet zrušen
 
Příspěvky: 20
Věk: 30
Registrován: 29 črc. 2015, 07:19

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Biftek » 21 pro. 2015, 21:54

Děkuji za rady, dostal jsem se ještě před koupí ke třem dýmkám po babiččině bratrovi, jsou zakouřené, dvě z nich na opravu ale i přesto jsou vyčištěny a nejpoužitelnější dnes vyzkoušena s tabákem Dunhill Nightcap a musím říct, že je to boží. Nemohu se dočkat zítřka na další pokouření :smoke5: a samozřejmě dalších dýmek :D
Uživatelský avatar
Biftek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 466
Věk: 33
Registrován: 19 pro. 2015, 11:18
Bydliště: Bor (u Tachova)

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Moudras » 21 pro. 2015, 22:05

paráda, hlavně, že ti chutná :puffy: nezbývá nic, než popřát chladnej kouř :smoke1:
Moudras
Účet zrušen
 
Příspěvky: 20
Věk: 30
Registrován: 29 črc. 2015, 07:19

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Plachtař » 21 pro. 2015, 22:16

Měl bych otázku, mám doma dýmku co jsem za pár korun koupil z aukra, má tedy značně zoxidovaný náúsek, jinak je fajn, pěkně zakouřená, nenapálená... Řádně jsem ji vyčistil (i lihem) a laboruji, jestli jí mohu kouřit, ale ta oxidace namá vliv na pevnost náústku, nebo ano? Díky za rady
Plachtař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 101
Věk: 31
Registrován: 12 zář. 2011, 17:55
Bydliště: Rakovník/Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod RottenFox » 21 pro. 2015, 22:18

> Biftek: V Tachově v Tesco pasáži mají v té trafice nějakou tu Stanislawku, případně Szabovku, v téhle cenové. (kdyby jsi chtěl utrácet hned, než ti to přijde poštou z etrafiky :ok: ) + tam mají Design Berlin a Petersonku. Ty už jsou teda dražší, ale jsou to fajn dýmky. + Tam mají ještě levnější kousky označené "pear" to nekupuj, to je hruška.
Jinak v Mariánkách v Tesco pasáži mají stejný sortiment, ale jiné kousky.
Doporučuji kouknout do kotle, jestli nejsou hodně nadvrtané. (díra není na dně kotle, ale výš)
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Biftek » 21 pro. 2015, 22:21

V té trafice nakupuji obden ale nikdy sem si nevšiml, mockrát díky. Zítra to tam zajdu omrknout :D
Uživatelský avatar
Biftek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 466
Věk: 33
Registrován: 19 pro. 2015, 11:18
Bydliště: Bor (u Tachova)

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod RottenFox » 21 pro. 2015, 22:47

V levo od pultu, ve vitríně. :ok:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Ragaz » 22 pro. 2015, 00:20

:arrow: Plachtař
Nemá, většinou je to jen povrchový. Přebrousit opatrně jemným šmirglem (já používám jemnou brusnou houbičku na kontury) vyleštit brusnou nebo zubní pastou nebo pastou na náustky...mně se nejvíc osvědčil cif.
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod littlebull » 22 pro. 2015, 05:48

Biftek píše:V té trafice nakupuji obden ale nikdy sem si nevšiml, mockrát díky. Zítra to tam zajdu omrknout :D

Hlavně zkontroluj vrtání!!!! Na etrafice je záruka bezvadného provedení, protože jsou všechny prodávané dýmky kontrolované...
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Plachtař » 22 pro. 2015, 08:29

Ragaz píše::arrow: Plachtař
Nemá, většinou je to jen povrchový. Přebrousit opatrně jemným šmirglem (já používám jemnou brusnou houbičku na kontury) vyleštit brusnou nebo zubní pastou nebo pastou na náustky...mně se nejvíc osvědčil cif.


Myslel jsem si to, děkuji za radu a ještě bch se chtěl zeptat. Šlo by to třebas 1 000? A čím to potom leštit, ručně? Díky
Plachtař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 101
Věk: 31
Registrován: 12 zář. 2011, 17:55
Bydliště: Rakovník/Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod RottenFox » 22 pro. 2015, 08:57

Ano, 1000 šmirglem. Ale pak to beru ještě 1500 a 2000.
Vyleštit to jde ručně, ale na kotouči je to samozřejmě snazší.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků