Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Scalex » 07 dub. 2013, 18:52

Já nejsem rybář, ale kdybych byl, vzal bych si na ryby kozlí bradu od Basy a nechal si na náústek udělat trochu mohutnější skus, aby to jó drželo (na mé basovce mi to ale drží i tak). Víčka na fajfky prodávají na e-trafice, jsou tam dva typy, já mám s prvním typem špatnou zkušenost, s druhým (jemnější dírkování po celé ploše víčka) naopak skvělou zkušenost, mám těch víček asi pět. Venku se s nimi kouří báječně.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Bečetka » 07 dub. 2013, 18:59

Kterou basovku máš na mysli? Ne že bych ji kvůli tomu chtěl kupovat, protože fajfku za +/ -3.000,- bych si na ryby nebral, ale podívám se na ni.

Víčko myslíš toto? http://www.etrafika.cz/tisk/8769/vicka_ ... 2_stribrne
Uživatelský avatar
Bečetka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 391
Věk: 38
Registrován: 16 úno. 2013, 10:07
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Scalex » 07 dub. 2013, 19:09

Bečetka píše:Kterou basovku máš na mysli? Ne že bych ji kvůli tomu chtěl kupovat, protože fajfku za +/ -3.000,- bych si na ryby nebral, ale podívám se na ni.


http://www.dymkybasovky.cz/fotoalbum/z- ... 00def1.jpg - krásně vyvážená, v puse drží i při prudším pohybu. Na ryby by mohlo být použito horší dřevo, nemusel by tam být pečlivý kůrový rustik... Ale to už samozřejmě závisí na dohodě s Tomášem.

Bečetka píše:Víčko myslíš toto? http://www.etrafika.cz/tisk/8769/vicka_ ... 2_stribrne


Ano. Koupil jsem si těch víček víc a trochu jim ohnul ty spodní pacičky, aby to lépe sedělo i na dýmkách s velkým kotlem. Díky tomu si můžu vzít téměř kteroukoli svoji dýmku a vzít si k ní patřičné víčko. Akorát dvě dýmky jsou výjimkou, protože mají kulatý okraj kotle a zkosení, které aplikaci víčka znemožňují. Ale to jsou dvě fajfky z asi šedesáti. Měl jsem víčko dokonce i na kukuřičce. 8^)
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Bečetka » 07 dub. 2013, 19:17

S víčkem je to dobrej poznatek :ok:
Uživatelský avatar
Bečetka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 391
Věk: 38
Registrován: 16 úno. 2013, 10:07
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod BATRACHOS » 11 dub. 2013, 16:35

Vzal bych si Petersonku Donegallku.
+ samozřejmě víčko, 100% podpora Scalexovi.
Venku bez víčka vůbec nekouřím.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod vědec » 11 dub. 2013, 19:20

Asi taky záleží, co chytáš - jestli sumejše a velký kapry, kde je jeden záběr za večer - a kdo ví jestli, nebo drobotinu co každých pět minut. Já spíš tu první variantu a tak se můžu dýmce poměrně dost věnovat. Takže nejvíc tahám vložkovku biliárdku a levnou meršánku pokera - tvar neřeším, v puse udržím bez problému i tyhle rovný. Víčka nepoužívám. Meršán nepropálíš a místo víčka zhusta používám prsty (i místo dusátka). Mám pocit, že víčko způsobuje vetší močkování tabáku, než když si to tak nějak prstama řídím. A meršán si klidně zapálím dvakrát za sebou. Vložkovka je i docela odolná a čistá pěnovka se občas na ebayi pořídí za pár korun - viz:
http://www.ebay.co.uk/itm/Smoking-Pipe- ... 35c646ce65
myslel jsem, že když se rozbije, koupím jinou. No a nějak se nerozbíjí. Tahle je v podstatě nová, a při troše trpělivosti se to dá pořídit i levněji.
A občas si vezmu falcona.
Shrnu-li to - asi logika velí ne pěnu, bentku a víčko. A já tak nějak skončil na rovnejch pěnách bez víčka a nemám důvod cokoliv měnit. :smile:
Uživatelský avatar
vědec
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1015
Věk: 56
Registrován: 26 lis. 2007, 20:57
Bydliště: Nymburk

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Bečetka » 11 dub. 2013, 19:50

No tak to je zajímavej přístup :smile: To stojí za zvážení. Bez víčka to zkusím stejně tak jako tak. Imho se to dá, když vyloženě není hurikán.
Uživatelský avatar
Bečetka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 391
Věk: 38
Registrován: 16 úno. 2013, 10:07
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Jakub » 11 dub. 2013, 20:03

mno, kouřím už dost dlouho, na rybách, na broucích, doma a víčko jsem nikdy nepotřeboval... tak nevim... prostě u mě to takhle funguje....
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod vědec » 11 dub. 2013, 20:08

Bečetka píše:No tak to je zajímavej přístup :smile: To stojí za zvážení. Bez víčka to zkusím stejně tak jako tak. Imho se to dá, když vyloženě není hurikán.

Většinou nechytám na hrázi ale jsem zalezlej mezi stromy, u křoví a tak ten vítr nebejvá problém. Popř. si hlavičku dám do ruky a tak nějak to zakreju. Aspoň si kolikrát zahřeju ruce. Dřevo dvakrát za sebou nenacpu. Pěnu jo - jenom ji před druhým nacpáním pořádně vytřu. A když mám záběr, většinou zdolávám s fajfkou, ale na konci ji někam odložím, ať si sama vyhasne - potřebuji dvě ruce a vím, že se fajfka ani při silným větru nepropálí.
Uživatelský avatar
vědec
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1015
Věk: 56
Registrován: 26 lis. 2007, 20:57
Bydliště: Nymburk

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Namornik » 11 dub. 2013, 20:09

Tuhle kozí bradu od Bassína mám taky a je to moje nej na procházky se psem. Kouřím v ní Night cap a protože pes chodí bez vodítka stačí mi zakrejt prstem (palcem)
Uživatelský avatar
Namornik
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1069
Věk: 35
Registrován: 04 říj. 2010, 19:37
Bydliště: Mlékojedy u Neratovic

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Fanys » 11 dub. 2013, 20:36

Jakub píše:mno, kouřím už dost dlouho, na rybách, na broucích, doma a víčko jsem nikdy nepotřeboval... tak nevim... prostě u mě to takhle funguje....

Kamkoliv se postavíš, tam vznikne závětří. Dokonce i u Smradu přes Tebe průvan neprojde. :ok:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod hop » 13 dub. 2013, 00:01

Zdravím vás a mám dotaz. Dnes jsem prvně zakuřoval svoji první dýmku, tzn. absolutní nováček. Měl jsem však problém, a to velmi časté zhasínání. A tím myslím opravdu časté, nepočítal jsem, kolikrát jsem musel zapalovat, ale dejme tomu že po každém třetím potáhnutí dýmka zhasla... V čem může být problém? Mám podezření, že jsem měl tabák málo napěchovaný, protože odpor při tahání byl téměř neznatelný. Dýmka však nebyla rozpálená. Postupně jak jsem kouřil, tak jsem zkoušel tabák víc udusat, a také potahovat častěji (zhruba každých 15-20 vteřin), a bylo to lepší, ovšem i tak zhasínala víc, než by asi měla.
Ve finále jsem tu dýmku kouřil poměrně dlouho, určitě hodně přes hodinu, možná 1,5 hodiny...
Jinak dokouření do konce proběhlo, z dýmky jsem vysypal jen popel, ani jsem na dně neměl močku.

Díky za rady.
Uživatelský avatar
hop
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Věk: 46
Registrován: 26 bře. 2013, 00:59
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Bečetka » 13 dub. 2013, 06:44

Příliš lehký nacpání to může bejt. To byla moje hlavní chyba na začátku. Pod vlivem masáže, že nesmí bejt moc silně nacpáno jsem nacpával lehčeji a lehčeji, až se to ani nedalo zapálit. Lehce se napce jen na začátku, ale na konci je potřeba pořádně přitlačit, ale počítat s tím, že třeba je nutný potahovat sice slabě, ale skoro nepřetržitě, bez rozestupu 20 sec... Jsi z Prahy. Jdi si koupit k Hingarovi nějakej tabák nebo dýmku a při tom ho popros, jestli by ti neukázal, jak se nacpává. Mně to tak v začátcích sám nabídl. Určitě budeš překvapenej.
Uživatelský avatar
Bečetka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 391
Věk: 38
Registrován: 16 úno. 2013, 10:07
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod hop » 13 dub. 2013, 09:12

Tam jsem si právě dýmku a tabák kupoval, ale na nacpávání jsem se neptal, doufal jsem, že mi vystačí tohle fórum :) Ale zatím to byl první pokus, budu zkoušet dál, snad se to podá.
Uživatelský avatar
hop
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Věk: 46
Registrován: 26 bře. 2013, 00:59
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

Příspěvekod Fanys » 13 dub. 2013, 09:22

A co takhle přijít v pondělí večer do restaurace U růžového sadu (dolní salónek) a nechat si to předvést naživo.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


cron