Switch to full style
Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.
Téma uzamknuto

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

28 pro. 2015, 17:11

Úplně nejjednodušší je smíchat čistý tabákový popel s vodou na hustou kaši a dno zvednout. Po několika dnech to zatvrdne. Po čištění dno nedlabat jehlou ani lžičkou, jen profouknout. Zanedlouho se dole vytvoří kejk a dýmka slouží skvěle. Vyzkoušeno.

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

28 pro. 2015, 19:53

Prý jde dokonce po dokouření i nechat trochu čistého popela, nasypat na dno dýmky, dusátkem uťapat a při dalším kouření tam ten popel takhle nechat a normálně nacpat tabákem. Vlhkost, která se při kouření uvolní se pak spojí s popelem a časem se takhle prý taky dno zvedne. Ale osobně jsem to nezkoušel.

Každopádně Pavle mám tady jednu trochu nadvrtanou billiardku Peterson Aran 120. Normálně ji kouřím, ale ne moc často. Nebaví mě to, dokuřování je takový naprd, furt s tím míchám, abych to nějak dokouřil, takže mi to moc nechutná. Ale vyzkouším Tebou popsaný způsob, je to určitě přirozenější než vymazávat tmelem. Nakonec tohle je jen voda a popel. :ok:

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

28 pro. 2015, 21:34

Díky vám za rady. Určitě také vyzkouším a dám vědět zda se zadařilo :ok:

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

01 led. 2016, 23:00

Tak mi to nedalo, vzal jsem dýmku do dílny. Nejlepší z poděděných, třikrát sem ji kouřil a prostě nešla dokouřit do konce a nechutnalo z ní. Kotel jsem vybrousil na dřevo smirkem 400-1000. Ústí kanálku bylo přibližně 1mm nad dnem kotle, tak jsem se kulatým pilníkem propracoval až ke dnu, vylil sem jí lihem a nechal 3 dny vyschnout. A musim říct, že se zadařilo. Zakouřil jsem jí Dunhillem Royal Yacht a najednou z ní velice chutnalo a nebyl problém ji dokouřit :smoke5: díky vám za rady. Zbylé dvě dýmky po osobní konzultaci s kolegy z fóra budou opravdu sloužit jen k dekorativním účelům.

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

01 led. 2016, 23:13

:ok:
Co říkáš na toho Yachta teď, z "nový" fajfky? Baví tě?

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

01 led. 2016, 23:23

Musim říct, že baví. Dneska sem ho zkusil dát do tý dýmky co jsem vyrobil a z tý to neni ono. Je zvlaštní, že chutná z každý dýmky jinak. A prozatim to vypadá, že ta vyspravená zatím zůstane jen na Yachta :mryellow:

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

01 led. 2016, 23:30

Jestli to tak bude, tak se ti to vyplatí. :ok: Pěkně se tam usadí a rozvine. :puffy:

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

01 led. 2016, 23:40

Zjišťuju už teď, že mám žalostně málo dýmek :mryellow: jinak z tý vyrobený mi nejvíc chutnal standart mixture jak jsem od tebe dostal :ok:

Stačí jedna dýmka?

29 led. 2016, 14:43

Nejspíš se tu o tom už diskutovalo, tak se omlouvám, ale podobný dotaz jsem nenašla.

Chtěla bych začít kouřit dýmku a všude čtu, že začátečník by měl mít aspoň dvě, přinejlepším čtyři dýmky. Prý jednak proto aby nemíchal různé druhy tabáků, jednak proto, že by měl kouřit ze začátku denně a to jednu dýmku nemůže, protože by nestihla vyschnout.

Nemám finance na to kupovat dvě dýmky (a asi by se mi to ani investovat nechtělo, když jsem to nikdy nekouřila a netuším, jestli mi to bude chutnat). Myslíte, že je vážně tak špatné pořídit si jen jednu? Holt bych nekouřila denně. Jestli bych v té jedné míchala tabáky ještě nevím...

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

29 led. 2016, 20:25

Ale stačí...na vyzkoušení určitě. Postupně ti přestane jedna, pak dvě...tři..prostě dýmek není nikdy dost :smoke5:
Jinak já mám nejvíc dýmek z bazaru, daj se koupit dobrý kousky za pár korun...

Re: Stačí jedna dýmka?

29 led. 2016, 20:38

yasm píše:Nemám finance na to kupovat dvě dýmky (a asi by se mi to ani investovat nechtělo, když jsem to nikdy nekouřila a netuším, jestli mi to bude chutnat). Myslíte, že je vážně tak špatné pořídit si jen jednu? Holt bych nekouřila denně. Jestli bych v té jedné míchala tabáky ještě nevím...


Na vyzkoušení si zkus koupit za pár korun kukuřičnou dýmku. Je ta taková jednorázovka, která vydrží cca 20 - 30 naplnění. Podívej se na http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?f=1&t=238&start=465
Ceny těch levných jsou od 40,- do 100,- Kč. Ortodoxní dýmkaři ti řeknou, že to není žádná dýmka, ale na to jestli ti dýmka zachutná nebo ne to stačí. Pokud ano, tak projdi bazary v okolí nebo na internetu a něco levnějšího do začátku najdeš.

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

29 led. 2016, 23:47

To nevím, já začít čínskou kukuřičkou za 40 kaček, tak bych hned zase skončil. Myslím že nejlepší je začít normální briárovou dýmkou a ty speciality zkoušet až potom. Já začal hruškovkou a taky to na začátek nebylo vono.

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

30 led. 2016, 00:04

Pro začátek třeba BPK z eTrafiky (mají správně navrtané) a když ti to nebude chutnat, tak přijdeš o pár stovek. Případně ji pak můžeš prodat nějakému dalšímu nováčkovi v místní inzerci. Kukuřice zalitá do laku a bůhví co ještě, není pro začátek to pravé.

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

30 led. 2016, 07:44

Kukuřici ne!
Správný postup se tu doporučoval už tolikrát. Z E-trafiky BPKčko nebo Stanislavku, podle možností jednu, dvě. Bazar nevím jestli bych chtěl náústek po někom, kdo už jej žužlal, jako začátečník bych sice měl levnou dýmku, ale problém jak zrepasovat náústek. Navíc je otázka co bylo v komoře za tabák a jaký je její stav, resp. proč byla dýmka prodávána levně.

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno IV.

30 led. 2016, 07:51

Případně mi pošli do SZ adresu, mám 2 dýmky které nepoužívám, nejsou to pravda žádný krasavice, ale kouřit se z nich dá bezproblémů. Náústky ti přeleštím a protáhnu lihem abych tě "nekontaminoval". Jedna filtrovka a jedna bez, tak si i můžeš vyzkoušet co ti bude víc vyhovovat.
Téma uzamknuto