Zakouřená dýmka a změna tabáku

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Zakouřená dýmka a změna tabáku

Příspěvekod Pampalini » 04 led. 2005, 17:08

Zdravím kuřáky a prosím o radu. Zjistil jsem, že aromatiky až tak moc nemusím, respektive nechci je kouřit tak často. Mám celkem omezenou "sbírku" dýmek a zkrátka bych chtěl v jednom buldočku, který dosud nepoznal nic než aromatiky, kouřit buď neutrály nebo směs s lehkým podílem latakie. (Znovu pěji chválu na Caledonian Grand Reserve - díky Fénixy a Bromdene). :D
Tak co myslíte? Je to zvěrstvo a pachutí se už nezbavím nebo po několikerém kouření ustoupí? Dík za radu a nebičujte mě.
Uživatelský avatar
Pampalini
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 87
Registrován: 25 lis. 2004, 10:29
Bydliště: Praha

Re: Zakouřená dýmka a změna tabáku

Příspěvekod bromden » 04 led. 2005, 17:17

Pampalini píše:Zdravím kuřáky a prosím o radu. Zjistil jsem, že aromatiky až tak moc nemusím, respektive nechci je kouřit tak často. Mám celkem omezenou "sbírku" dýmek a zkrátka bych chtěl v jednom buldočku, který dosud nepoznal nic než aromatiky, kouřit buď neutrály nebo směs s lehkým podílem latakie. (Znovu pěji chválu na Caledonian Grand Reserve - díky Fénixy a Bromdene). :D
Tak co myslíte? Je to zvěrstvo a pachutí se už nezbavím nebo po několikerém kouření ustoupí? Dík za radu a nebičujte mě.


Ustoupí... pokud to byl ten melange tak myslím i docela rychle... jen pokud máš vevnitř tlustou vrstvu karbonu, doporučuju vyškrábnout a zakouřit nanovo... tím se to urychlí, ale nutné to není. :puffy:

Btw, češtin být moja kobýlek, že? (Fénixy ...) :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Zakouřená dýmka a změna tabáku

Příspěvekod Pampalini » 04 led. 2005, 17:22

bromden píše:
Pampalini píše:Zdravím kuřáky a prosím o radu. Zjistil jsem, že aromatiky až tak moc nemusím, respektive nechci je kouřit tak často. Mám celkem omezenou "sbírku" dýmek a zkrátka bych chtěl v jednom buldočku, který dosud nepoznal nic než aromatiky, kouřit buď neutrály nebo směs s lehkým podílem latakie. (Znovu pěji chválu na Caledonian Grand Reserve - díky Fénixy a Bromdene). :D
Tak co myslíte? Je to zvěrstvo a pachutí se už nezbavím nebo po několikerém kouření ustoupí? Dík za radu a nebičujte mě.


Ustoupí... pokud to byl ten melange tak myslím i docela rychle... jen pokud máš vevnitř tlustou vrstvu karbonu, doporučuju vyškrábnout a zakouřit nanovo... tím se to urychlí, ale nutné to není. :puffy:

Btw, češtin být moja kobýlek, že? (Fénixy ...) :lol:


Ups. :oops: Zkoušel jsem vaši bdělost.
Uživatelský avatar
Pampalini
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 87
Registrován: 25 lis. 2004, 10:29
Bydliště: Praha

Re: Zakouřená dýmka a změna tabáku

Příspěvekod Fénix » 04 led. 2005, 17:36

Pampalini píše:
bromden píše:
Pampalini píše:Zdravím kuřáky a prosím o radu. Zjistil jsem, že aromatiky až tak moc nemusím, respektive nechci je kouřit tak často. Mám celkem omezenou "sbírku" dýmek a zkrátka bych chtěl v jednom buldočku, který dosud nepoznal nic než aromatiky, kouřit buď neutrály nebo směs s lehkým podílem latakie. (Znovu pěji chválu na Caledonian Grand Reserve - díky Fénixy a Bromdene). :D
Tak co myslíte? Je to zvěrstvo a pachutí se už nezbavím nebo po několikerém kouření ustoupí? Dík za radu a nebičujte mě.


Ustoupí... pokud to byl ten melange tak myslím i docela rychle... jen pokud máš vevnitř tlustou vrstvu karbonu, doporučuju vyškrábnout a zakouřit nanovo... tím se to urychlí, ale nutné to není. :puffy:

Btw, češtin být moja kobýlek, že? (Fénixy ...) :lol:


Ups. :oops: Zkoušel jsem vaši bdělost.


Však takové krásné české jméno, to je radost skloňovat :lol:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 04 led. 2005, 21:54

Není takovej problém zbavit se stop po aromatiku, jako zahladit latakii.
Ta se drží PODSTATNĚ déle. Doporučuji ti na přechodné období zelenej Larsen, (150,- cena bez kolku, s kolkem 165,-), ten má jenom asi 4% latakie, a je to vcelku příjemnej tabák.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod piter » 04 led. 2005, 23:23

ad zeleny larsen: no ja bych zrovna tento tabak nedoporucil, mi nechutnal ani trosku :? btw ja sem s nej zadnou latakii necitil :o
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Milos Cerman » 05 led. 2005, 07:29

Pitere, je hezké, že jsi skritizoval mojí radu - na přechodné období použít zelený Larsen, ale sám jsi nenavrhl nic ! To mi promiň, ale taková rada je naco ?
Pokud v tomhle tabáku necítíš latakii - skus si čichnout ke studenému tabáku. Píšu, že je jí tam jenom 4%, pro tvoji informaci Balkan obsahuje latakie 40% !
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod piter » 05 led. 2005, 09:09

Milos Cerman píše:Pitere, je hezké, že jsi skritizoval mojí radu - na přechodné období použít zelený Larsen, ale sám jsi nenavrhl nic ! To mi promiň, ale taková rada je naco ?
Pokud v tomhle tabáku necítíš latakii - skus si čichnout ke studenému tabáku. Píšu, že je jí tam jenom 4%, pro tvoji informaci Balkan obsahuje latakie 40% !


promin, neber si to tak, nemyslel jsem to zle . . . . co se tyce rady tak mas pravdu, nenapsal jsem nic - nejak mi to neprislo, nebot ja v prekoureni dymky co se tyce aromatiku nevidim zadny problem - a navic jedna-li se o latakii . . . proste se parkrat pokouri, je mozne citit chvili aroma predeslych sladkosti, ale pote jiz je vsechno jak ma byt. Nidky jsem kvuli toho nedelal zadna zvlastni opatreni. Zeleny Larsen se mi vhodny nezda, nebot se IMHO jedna o aromatik, a to nijak zvlast dobry, jehoz aromatem by si dal zanasel dymku. Jinak ty 4% latakie je ve vysledku tak samo, jako kdyby tam nebyly. Pokud chce Pampalini z dymky kourit neutraly ci slabe latakie, tak by byly pro prekoureni nejvhodnejsi neutraly ci slabe latakie (typu Caledonian Grand Reserve, ktery si tak pochvaluje - coj je podle me jiz plnohodny latakiovy tabak). Nejake prechodne obdobi s aromatikem by myslim si jeho snazeni akorat oddalilo . . . :?
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Pampalini » 05 led. 2005, 10:01

Pánové, dík za rady. Jinak včera vecer jsem si po delší době ještě zapálil Stanwell Melange, plnou kouli, abych ho zkusil s odstupem. Nevim, jestli to bylo tabakem, ale rano mi tak třeštila šiška... Nevím, jestli je to aromatizací nebo prostě jen náhoda...
Uživatelský avatar
Pampalini
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 87
Registrován: 25 lis. 2004, 10:29
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 05 led. 2005, 10:29

Milos Cerman píše:Pitere, je hezké, že jsi skritizoval mojí radu - na přechodné období použít zelený Larsen, ale sám jsi nenavrhl nic ! To mi promiň, ale taková rada je naco ?
Pokud v tomhle tabáku necítíš latakii - skus si čichnout ke studenému tabáku. Píšu, že je jí tam jenom 4%, pro tvoji informaci Balkan obsahuje latakie 40% !


Tak to snad nebyla kritika ani rada, ale názor :!:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod bromden » 05 led. 2005, 10:37

Mně se ten "přechodnej" tabák nějak nezdá... pokud z tý dýmky chceš kouřit zelenej, tak tam cpi rovnou zelenej, pokud nějakej neutrál tak ho tam taky začni cpát rovnou a je to. :wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Twineryy » 05 led. 2005, 10:47

bromden píše:Mně se ten "přechodnej" tabák nějak nezdá... pokud z tý dýmky chceš kouřit zelenej, tak tam cpi rovnou zelenej, pokud nějakej neutrál tak ho tam taky začni cpát rovnou a je to. :wink:


Přesně tak. Čím víc tabáků se v dýmce bude kouřit, tím větší to bude maglajs. Pak by se zase musel překuřovat ten Larsen.
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Fénix » 05 led. 2005, 11:07

To jsou varianty s přímým překuřováním ( já to taky doporučuju, zvlášť po lehčím Melange ) Pak máš ještě možnost, jak píše bromden, vyškrábnout cake - v něm se aroma drží nejvíc. No a krizová varianta je solná metoda, ale to tak po latakii nebo Condorovi (nebo Black and bright :lol: )
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod archduke » 05 led. 2005, 18:26

Ta sul je prilis drasticka, to uz bych snad ani nikomu nedoporucoval. Ale dobra vec je silny Bacardi Rum 151*, ktery je vhodny pro zmenu tabaku a i pro obcasne osvezeni dymky. Jedina osvedcena vec, kterou pouzivam. Jak na cisteni kourovodu, tak i obcasne cisteni vnitrku hlavicky/tabakove komory. Happy Bafani :puffy:
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod Alferi » 05 led. 2005, 19:29

Já jsem nechal na latakii svoji první dýmku (viz album), ze které jsem předtím kouřil snad všechno (nechápu, že mi z toho nebylo blbě). Trochu jsem cake zbrousil šmirglem, jemně! pročistil čističem namočeným v pravé moravské, nechal pár dní odpočinout a nacpal balkánem. Dodnes dobře slouží.
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 17 návštevníků