Zakouřená dýmka a změna tabáku

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod Morten.W » 26 kvě. 2005, 09:53

Jana píše:A nenaruší ta meršánová vložka chuť tabáku ? Resp. není tam příliš velký rozdíl oproti bruyeru ? Já si to představovala jako kukuřici a ta mi chuť poněkud zploštila :(


A vies ze ano? Zo vzorku som si ten plumcake pametal inak. Ale bolo to prve fajcenie z tej fajky a asi tiez potrebuje tak nejako "zafajcit". Poinformujem ako to pojde dalej, ci sa ta chut zmeni. Boli tam take divne pachute, daval som to za vinu tomu novemu merschaumu.
Naposledy upravil Morten.W dne 26 kvě. 2005, 12:18, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Morten.W
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 425
Věk: 49
Registrován: 20 úno. 2005, 13:43
Bydliště: Hamuliakovo

Příspěvekod Fénix » 26 kvě. 2005, 10:15

Jana píše:
Morten.W píše:4Taurendil: A kup si na plumcake fajku s merschaum vlozkou ako ja. Je to skvela vec a teplota jej nevadi :lol: .


A nenaruší ta meršánová vložka chuť tabáku ? Resp. není tam příliš velký rozdíl oproti bruyeru ? Já si to představovala jako kukuřici a ta mi chuť poněkud zploštila :(


Copak dýmková královna jako ty zatím nemá žádnou pěnovku ? To se mi skoro nechce věřit :D
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Nevill » 26 kvě. 2005, 11:05

Jana píše:
A nenaruší ta meršánová vložka chuť tabáku ? Resp. není tam příliš velký rozdíl oproti bruyeru ? Já si to představovala jako kukuřici a ta mi chuť poněkud zploštila :(


Až takový rozdíl proti bruyeru to zase neni...
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Jana » 26 kvě. 2005, 14:07

Fénix píše:Copak dýmková královna jako ty zatím nemá žádnou pěnovku ? To se mi skoro nechce věřit :D


Má, ale jen ve sbírce a nezakouřený :oops:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Nevill » 26 kvě. 2005, 14:11

Jana píše:
Fénix píše:Copak dýmková královna jako ty zatím nemá žádnou pěnovku ? To se mi skoro nechce věřit :D


Má, ale jen ve sbírce a nezakouřený :oops:


Snad nelpíš na té krásné bílé barvě...? :lol:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Jana » 27 kvě. 2005, 07:51

Nevill píše:Snad nelpíš na té krásné bílé barvě...? :lol:


To ne :roll: jen nemám náladu na to zakuřování v bílých rukavičkách :wink:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Nevill » 27 kvě. 2005, 08:11

Jana píše:
To ne :roll: jen nemám náladu na to zakuřování v bílých rukavičkách :wink:


Ohmatáš ji stejně a navíc se časem začne zbarvovat, toho bych se zas tak moc nebál... :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod malinkej.dablik » 10 srp. 2005, 00:12

dotaz:kdyz zakuruji dymku tak po prvnim koureni se vytvori z popela jakysi film ten mam vytirat pap kapesnickem nebo nechat sednout aby se na nej vazal dalsi karbon?dekuji
Uživatelský avatar
malinkej.dablik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 321
Věk: 44
Registrován: 05 srp. 2005, 20:52
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod piter » 10 srp. 2005, 00:28

malinkej.dablik píše:dotaz:kdyz zakuruji dymku tak po prvnim koureni se vytvori z popela jakysi film ten mam vytirat pap kapesnickem nebo nechat sednout aby se na nej vazal dalsi karbon?dekuji


delej jak uznas za vhodne :)

nevim teda presne co mas na mysli, ale ja dymku vytiram papirovym kapesnickem po kazdem koureni (i hned po tech prvnich) a karbon se bez problemu vytvori (na stenach . . . co se tyce dna to je jina kapitola, alespon u nekterych dymek :oops: :lol: )
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod malinkej.dablik » 10 srp. 2005, 00:33

pokud tabak mockovati tak se dno nasakne pokud myslis toto...ale snazim se dno vzdy radne vysusit i kdyz ja s mockovanim nemam prilis problemy tabak mam v humidoru a jeho vlhkost je dobra a moc nemockovati...jinak cistim po kazdem koureni...
Uživatelský avatar
malinkej.dablik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 321
Věk: 44
Registrován: 05 srp. 2005, 20:52
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod ypres.bass » 02 úno. 2008, 00:50

lze něčím překouřit latakii? chtěl bych do té dýmky časem cpát kvůli její malé velikosti a tvaru UF, IF, MB DT, SBT, BXX, B4... půjde to?

ta dýmka je akorát zakouřená bylo v ní SG Choco, D EMP, SG SL, SG comonwealth, GH ChocoBob každé 1-2x, takže cake tam moc není
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Rujir » 02 úno. 2008, 01:08

Toto vlakno, akoby mi z neba padlo. Tak sa sem aj ja votriem so svojou otazckou. Snad mi to ypress prepaci. Prave spekulujem, co s mojou najstarsou fajockou. Je to Peterson Aran 69 a problem je, ze som v nej fajcil uz asi naozaj vsetko - drvivu vacsinu aromatiky, ale zazila aj neutraly a latakiu. Naposledy cez nu presla skatulka SA Light Aroma. A teraz spekulujem co s nou? Da sa vyhradit takato fajka na aromatiky? Kolko to bude asi tak trvat kym sa prefajci z jedneho na iny? Alebo ju mam oskrabat a zafajcit nanovo? Pojde to vobec?
Uživatelský avatar
Rujir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 580
Věk: 42
Registrován: 11 srp. 2007, 20:32
Bydliště: Bratislava/Dubnica, SR

Příspěvekod tifik » 02 úno. 2008, 04:34

Rujir píše:Toto vlakno, akoby mi z neba padlo. Tak sa sem aj ja votriem so svojou otazckou. Snad mi to ypress prepaci. Prave spekulujem, co s mojou najstarsou fajockou. Je to Peterson Aran 69 a problem je, ze som v nej fajcil uz asi naozaj vsetko - drvivu vacsinu aromatiky, ale zazila aj neutraly a latakiu. Naposledy cez nu presla skatulka SA Light Aroma. A teraz spekulujem co s nou? Da sa vyhradit takato fajka na aromatiky? Kolko to bude asi tak trvat kym sa prefajci z jedneho na iny? Alebo ju mam oskrabat a zafajcit nanovo? Pojde to vobec?


Jen trochu vyškrábnout karbon (ne úplně!), věnovat jí jeden tabák a kouřit a kouřit ( a nestřídat)
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Alferi » 02 úno. 2008, 10:25

:arrow: ypres: latakie se překuřuje pravda hůř, pár dalších kouření ji tam budeš cítit, ale Tebou zmiňované tabáky jsou povětšinou samy o sobě k tomuto účelu dostatečně "sebevědomé" :wink: . Nejúčinnější by byl asi BXX.
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod ypres.bass » 09 úno. 2008, 17:06

večer jdu do společnosti a holky mi předem řekly že, ne že donesu takový smrad jak minule(vzorek EMP), tak jsem se jal výběru - jelikož jsem teď doma a výbavu mám na kolejích, tak jsem z toho co mám vybral Caledonian a vzorek Grousemooru - jenomže mám problém kam ten GM nacpat aby se mi to neporvalo a abych si to užil když ho mám jenom vzorek...

mám doma dýmku na:
HAL/OG, IO, Caledonian/Elysée, a nezakouřenou klubovku(2x OG, 2x Finnegans) ... no mám ještě vložkovku, ale tam se mi vždycky zvedne kufr když z ní kouřím...

kam byste to lupli?
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Předchozí

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků