Napálená dýmka

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod Todík » 06 bře. 2005, 18:12

Snad každému dýmkaři se jednou v životě (některým vícekrát) podaří trochu dýmku napálit. Holt trošku řidší dřevo a malér je hotový a můžeš být opatrný jak chceš. Čím více dýmek a čím déle se bafá, tím větší pravděpodobnost, že k tomu jednou dojde. A komu se to ještě nestalo, ať si je jistý, že to jednou příjde. :D
Horší je, dýmku propálit. To už je diletantizmus!
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod bigdragon » 06 bře. 2005, 18:17

Jak říkáš ta moje churchwardenka posledně tak divně chutnala a když jsem ji čistil tak jsem zaslechl to hnusný šustění no a napálený místo 1x0,5 cm nad kanálkem ošmirgloval jsem to na dřevo (našel jsem nějakej šmirgl v garáži jeden tak 200 druhej 400) a napatlal tou zakuřovací pastou od Luba (vodní sklo a živočišný uhlí ) nechám to zaschnout a uvidíme
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Murphy » 06 bře. 2005, 18:18

Todík píše:Horší je, dýmku propálit. To už je diletantizmus!


Jako skrz?? :) Tak k tomu jeste par milimetru chybi :) Tak to jsem klidnej.Ale nas..e to...
Uživatelský avatar
Murphy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 341
Věk: 40
Registrován: 03 říj. 2004, 22:23
Bydliště: Praha

Příspěvekod POGO » 06 bře. 2005, 21:05

Murphy píše:
Todík píše:Horší je, dýmku propálit. To už je diletantizmus!


Jako skrz?? :) Tak k tomu jeste par milimetru chybi :) Tak to jsem klidnej.Ale nas..e to...


Tak to máš naprostou pravdu.To nasere.Lehkou povrchovou napáleninu už jsem několikrát zažil.Stačilo jemně seškrábnout a po několika kouřeních to nebylo skoro znát.Ale z jedné dýmky jsem byl skoro nešťasný.Přes všechnu opatrnost se napálenina pořád prohlubovala.Musel jsem to osmirkovat skoro až na dřevo.Protože stěny jsou hodně masívní jsem k tmelení nedošel.Po dalších kouřeních se díra částečně stratila.No a dneska když s té dýmky kouřím a podívám se do komory tak si připonenu že opatrnosti není nazbyt a spěchat se nevyplácí. :wink:
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Příspěvekod Šimi » 06 bře. 2005, 21:49

No to mi povídej. První dýmku jsem nikdy nenapálil. Byla levná a učil jsem se na ní. Po 4-5 měsících jsem si pořídil druhou - Kršku. Jenže ta první byla s chladičem a Krška je na filtr, který klade trochu odpor.
Nic zlého netuše jsem se snažil max opatrně kouřit a stejně jsem ji napálil přímo na horní hraně kanálku. Veškerá snaha kouřit opatrněji se míjela účinkem a nakonec jsem musel sáhnout po tmelu. Byl jsem z toho nešťastný a tmelit jsem nechtěl, bál jsem se že bude po dýmce. Naštěstí to dopadlo dobře, dýmka je super a tmelení pomalu zaniká.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod POGO » 07 bře. 2005, 20:34

Mně se podařilo napálit až svou třetí dýmku :oops: a to skoro po půl roce od mých začátků.Jo a to místo okolo kanálku je u mne taky nejslabším bodem.Řekl bych že je především dáno tím že je to neslabší místo v komoře,které odolává žáru tabáku. :shock:
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Příspěvekod bromden » 08 bře. 2005, 14:41

POGO píše:Mně se podařilo napálit až svou třetí dýmku :oops: a to skoro po půl roce od mých začátků.Jo a to místo okolo kanálku je u mne taky nejslabším bodem.Řekl bych že je především dáno tím že je to neslabší místo v komoře,které odolává žáru tabáku. :shock:


No, připadne mi že horní hrana kanálku se spálí skoro vždycky... vydrží tak měsíc dva, a pozvolna se zakulatí nebo až zmizí, podle úhlu vrtu... řekl bych že to je vcelku normální, dost možná se jen při čištění opucuje o zkarbonizovaný dřevo na povrch, a jak je v hraně kanálku jen cca 1mm materiálu tak prostě ustoupí... se mi zdá.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod piter » 08 bře. 2005, 14:51

upalovani vrsku kanalku je myslim zcela normalnim jevem, tak jak napsal bromden
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Simon » 08 bře. 2005, 14:57

no ja si myslim ze jde zakourit i bez vetsiho napaleni usti kanalku .... ale a) musi se to umet, b) musi se to umet, c) musi se to umet, d) musi na to byt drevo
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Todík » 08 bře. 2005, 20:45

Simon píše:no ja si myslim ze jde zakourit i bez vetsiho napaleni usti kanalku .... ale a) musi se to umet, b) musi se to umet, c) musi se to umet, d) musi na to byt drevo


Správně, Vladimíre Iljiči Simone! :lol:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod piter » 08 bře. 2005, 20:59

Simon píše:no ja si myslim ze jde zakourit i bez vetsiho napaleni usti kanalku .... ale a) musi se to umet, b) musi se to umet, c) musi se to umet, d) musi na to byt drevo


umet to jo, ale drevo a take tvar dymky to dost ovlivni - nektere dymky se upali v podstate hned a nektere nezmeni kanalek nikdy, pripadne jen velmi malo
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod dix » 08 bře. 2005, 21:02

jj pitere...hlavne sa upali rychlejsie ked su nejake ostre hrany pri vybezku kanalika na dno...
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Milos Cerman » 08 bře. 2005, 21:41

Já bych ještě doplnil = kdo má kliku...................
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Simon » 08 bře. 2005, 21:57

Todík píše:
Simon píše:no ja si myslim ze jde zakourit i bez vetsiho napaleni usti kanalku .... ale a) musi se to umet, b) musi se to umet, c) musi se to umet, d) musi na to byt drevo


Správně, Vladimíre Iljiči Simone! :lol:


Diky nacelniku, ze ses me zastal :lol:
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Šimi » 24 bře. 2005, 17:00

Tak mě chlapi napadlo, když radíte vyplnit propálenou díru směsí vodního skla a uhlí, jestli by nešlo tam nechat ten spálený materiál (jen jemně oškrábnout) a zbytek napustit ho tím vodním sklem. Ta spálenina je taky uhlík a kdzž se to oškrabuje, tak je vidět, že je velmi jemný. Na závěr by se to přetřelo tou pastou.

Myslíte, že by to fungovalo?
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


cron