Napálená dýmka

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

to BROMDEN

Příspěvekod LUBO » 19 led. 2005, 09:11

domnievam sa, ze by si mal ten tmel nechat schnut niekolko tyzdnov, on velmi pomaly schne, len samotny vymaz spodku trva v jemnych vrstvach mozno aj dva tyzdne a potom to treba nechat dlho schnut. no a potom to tiez potrebuje par krat prefajcit. ja by som to vobec nevzdal, rozobral fajku a nechal ju mesiac schnut na teplejsom mieste, ja ich davam na vrch akvaria, kde svieti neonka a je to teplejsie, pricom vlhkost cez jeho uzavrety vrchnak neprechadza. ale ty urcite najdes nejake miesto, kde moze ta fajka dostatocne dlho odpocivat. potom ju prefajci 5-10krat a potom napis, ako to citis. podla mna to bude uplne v poriadku.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod imagoo » 19 led. 2005, 09:32

bromden píše:Mé dýmkařské ego je zcela zničeno.
1. Včera jsem po cca čtyřech dnech tvrdnutí tmelu kouřil dýmku se pozvednutým dnem. A popravdě - chutnala hůř než při zakuřování... šílenost, jestli se to nezlepší, mám další na výstavku. Ještě ráno z ní táhl takovej hnusnej spálenej chemickej puch.
2. A co je ještě horší - v jedné z nejoblíbenějších dýmek se mi vevnitř při seškrábnutí karbonu objevila prasklina tak 3*1mm. Veden dobrým úmyslem vyškrabat a zakouřit znovu, aby se nenapálila ještě víc, jsem tak učinil - nakonec po odstranění dehtu zůstala ve stěně díra tak 1*1 cm, tři mm hluboká! To znamená, že je stěna tak napůl propálená a asi tu dýmku můžu rovnou vyřadit... ach jo. (a to jsem si nikdynevšiml že by ta dýmka chutnala po dřevu, naopak, po prvních pěti kouřeních chutnala doteď vždy nbaprosto skvěle... asi neumím kouřit :oops: )


4 dny je málo. Vrstvils?, je to důležité! Potřebuje to schnout alespoň 2 týdny. U první, kterou jsem opravoval jsem se taky unáhlil a taky chutnala zle. ale i to se časem srovnalo.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod LUBO » 19 led. 2005, 09:38

tak, ako hovori Imagoo. treba vrstvit a kazdu vrstvu nechat par dni preschnut. a potom , ked je vsetko hotove a spodok mokrym prstom jemne vyhladeny, nechat par tyzdnov preschnut bez naustku.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod bromden » 19 led. 2005, 10:01

Aha. Tak to jsem netušil...
Vrstvy jsem udělal dvě (což myslím stačí, šlo asi o necelé 2 mm), a to tak že jsem udělal první vrstvu, po dvou dnech druhou vrstvu, nechal asi ctyři hodony zavadnout, a potom rozmíchaným tmelem zatřel drobné nerovnosti. No asi po čtyřech dnech jsem ji kouřil, myslel jsem že ten tmel tvrdne rychle... dám tomu ještě čas a uvidím...

Co se týče velké napáleniny ve stěně dýmky, to asi ani nemá smysl spravovat, že?
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod imagoo » 19 led. 2005, 10:05

bromden píše:Aha. Tak to jsem netušil...
Vrstvy jsem udělal dvě (což myslím stačí, šlo asi o necelé 2 mm), a to tak že jsem udělal první vrstvu, po dvou dnech druhou vrstvu, nechal asi ctyři hodony zavadnout, a potom rozmíchaným tmelem zatřel drobné nerovnosti. No asi po čtyřech dnech jsem ji kouřil, myslel jsem že ten tmel tvrdne rychle... dám tomu ještě čas a uvidím...

Co se týče velké napáleniny ve stěně dýmky, to asi ani nemá smysl spravovat, že?

Já bych do toho na Tvým místě a se svýma malýma kamnářsko-dýmkařskýma zkušenostma klidně šel. Co už můžeš ztratit?
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod LUBO » 19 led. 2005, 10:28

presne tak, pusti sa do toho, podla mna sa ti to urcite podari, ale musis to predtym poriadne vyskrabat, ovsem nie na drevo, karbon musi ako podklad zostat a vycistit liehom. potom poriadne vyschnut a na taku cistu ranu mozes potom postupne nanasat vymaz. vzdy po par dnoch v jemnej vrstve. pokial to mas niekde pobliz kanaliku, tak do neho zasun hadicku na bicyklovy ventil, ktora zabrani, aby sa kanalik zaniesol tmelom, co sa neda len tak lahko cistit. po zaschnuti sa da hadicka lahko vytiahnut. pozri sa na dymka.tk, tam by mal byt navod od zdenka H., myslim, ze su tam aj obrazky. inac mam tie obrazky niekde zaarchivovane aj ja, potom by som ti to mohol pripadne poslat mailom.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod bromden » 19 led. 2005, 10:42

LUBO píše:presne tak, pusti sa do toho, podla mna sa ti to urcite podari, ale musis to predtym poriadne vyskrabat, ovsem nie na drevo, karbon musi ako podklad zostat a vycistit liehom. potom poriadne vyschnut a na taku cistu ranu mozes potom postupne nanasat vymaz. vzdy po par dnoch v jemnej vrstve. pokial to mas niekde pobliz kanaliku, tak do neho zasun hadicku na bicyklovy ventil, ktora zabrani, aby sa kanalik zaniesol tmelom, co sa neda len tak lahko cistit. po zaschnuti sa da hadicka lahko vytiahnut. pozri sa na dymka.tk, tam by mal byt navod od zdenka H., myslim, ze su tam aj obrazky. inac mam tie obrazky niekde zaarchivovane aj ja, potom by som ti to mohol pripadne poslat mailom.


Ten návod mám, díky.
Jenom nevím jestli ta dýmky nezačne močkovat... při opravě defektu cca v mm bych věřil že to bude OK, ale taková rána... no, za zkoušku nic nedám, maximálně to nepůjde kouřit :wink: aspoň nebudu mít vystavenou dýmku, která vypadá jako napálená... :P
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Simon » 19 led. 2005, 11:59

imagoo píše:
bromden píše:Aha. Tak to jsem netušil...
Vrstvy jsem udělal dvě (což myslím stačí, šlo asi o necelé 2 mm), a to tak že jsem udělal první vrstvu, po dvou dnech druhou vrstvu, nechal asi ctyři hodony zavadnout, a potom rozmíchaným tmelem zatřel drobné nerovnosti. No asi po čtyřech dnech jsem ji kouřil, myslel jsem že ten tmel tvrdne rychle... dám tomu ještě čas a uvidím...

Co se týče velké napáleniny ve stěně dýmky, to asi ani nemá smysl spravovat, že?

Já bych do toho na Tvým místě a se svýma malýma kamnářsko-dýmkařskýma zkušenostma klidně šel. Co už můžeš ztratit?


taky bych rekl ze neni co ztratit, osobne bych se s zadnou z mych dymek rozloucit nechtel .... do opravy pradedovy mini dymky(15ti minutovky), ktera mela prasklou troubel, sem taky investovall vic nez byla jeji puvodni porizovaci cena :) a to z ni ani nekourim
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bromden » 19 led. 2005, 12:42

Zkusím si s tím pohrát...
Stejně nechápu, jak mohla dýmka takhle masivně prohořet (zuhelnatět), aniž bych si toho všiml... to mi faktbere sebevědomí :oops:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod imagoo » 19 led. 2005, 14:30

bromden píše:Zkusím si s tím pohrát...
Stejně nechápu, jak mohla dýmka takhle masivně prohořet (zuhelnatět), aniž bych si toho všiml... to mi faktbere sebevědomí :oops:


Po čem prd, to je hned. Mě se to taky v menším stalo. Spěch a suchý tabák.
Od té doby po každém kouření zkouším trnem kritická místa v kotli a faju mám přitom u ucha. Pokud zatlačím trnem, ono je slyšet takové šustění pokud se dotkneš napáleného místa.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Fénix » 19 led. 2005, 15:01

bromden píše:Zkusím si s tím pohrát...
Stejně nechápu, jak mohla dýmka takhle masivně prohořet (zuhelnatět), aniž bych si toho všiml... to mi faktbere sebevědomí :oops:


A jsi si jistý že to je napálení do dřeva? Mě když se odloupl kus "cake" tak jsem taky nejdřív myslel že mám po dýmce, ale o nic nešlo.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod bromden » 19 led. 2005, 15:49

Fénix píše:A jsi si jistý že to je napálení do dřeva? Mě když se odloupl kus "cake" tak jsem taky nejdřív myslel že mám po dýmce, ale o nic nešlo.


Bohužel jo... vršek je skoro bez cake (teda teď už úplně), a v půlce výšky hlavičky začíná tak 3mm hluboká lochna do stěny :cry:
Zajímavý je, že když jsem objevil tu prasklinku, a šťournul do ní trnem, tak mi tam vcelku bez jakékoli síly zajel ty tři mm... to napálení je měkký jak máslo.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Milos Cerman » 19 led. 2005, 21:03

Taková díra se stane právě když se okusek "cake" odloupne, jeden si nevšimne, a kouří dál.
Taky jsem to zažil, ale stačil šmirglpapír a znovu OPATRNĚ a pomalinku znova zakouřit. Já se tmelů a pod. prostě bojím.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod piter » 21 led. 2005, 19:05

no zrovna predevcirem nebo kdy se mi objevila prasklinka na me no-name. v domneni, ze se jedna o drevo, jsem to zacal skrabat, ovsem zjistil jsem, ze se jednalo jen o cake. to vsak jiz bylo pozde a cely cake ze dna dymky byl pryc . . . .tak sem to nakonec vyskrabal cele pricemz se mi pritom podarilo zvetsit otvor do dymky tak o polovinu :lol: no ted ji kourim, snad se mi ji opet povede dat do puvodniho stavu v jakem byla . . . . jinak skutecne napalenou (jen lehce) jsem mel jednu dymku, s kterou po vyskrabani jiz nebyl problem . . .
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod meduard » 21 led. 2005, 22:52

a čo by sa stalo keby sa napálené miesto jemne oškrabalo, a fajčila fajka dalej bez tmelenia...?
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků