Napálená dýmka

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod piter » 21 led. 2005, 22:53

meduard píše:a čo by sa stalo keby sa napálené miesto jemne oškrabalo, a fajčila fajka dalej bez tmelenia...?


no to ja prave delam a zatim se nedeje nic zleho . . . .
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod meduard » 21 led. 2005, 23:35

ja som urobil to isté a tiež sa nič zlé nestalo, tmelenie je nutné až ked odpadne kus fajky...si myslím...
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Šimi » 24 úno. 2005, 18:15

bromden píše:....tak mi tam vcelku bez jakékoli síly zajel ty tři mm... to napálení je měkký jak máslo.


To bude propálená díra. Mě se má nejoblíbenější dýmka taky propálila. Byla moje první na filtr a odnesla to. Otvor do troubele jsem pomalu postupně propálil na kužel až 1 cm do troubele. Byl jsem z toho zdrcený. Opravil jsem dýmku kamnářským tmelem podle návodu od ZDENDY a výsledek je super. Do první dýmky jsem taky tmelil nadvrtaný otvor, ale tmel byl už starý od kamaráda a stálo to za prd. Na tu Kršku jsem si koupil nový a je to super. Žádná pachuť jako jsi měl ty. Použil jsem tmel stejný jako ZDENDA, v červené tubě s černým ptákem. Kouřil jsem to po 30hodinách a je do teď v pohodě. Ten tmel opravdu pije močku jako dřevo.
Pošlu ti obrázek toho tmelu na mail.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Twineryy » 25 úno. 2005, 08:08

piter píše:
meduard píše:a čo by sa stalo keby sa napálené miesto jemne oškrabalo, a fajčila fajka dalej bez tmelenia...?


no to ja prave delam a zatim se nedeje nic zleho . . . .


Taky jsem to udělal a v pohodě, ale musí se to podchytit včas a místo ohladit, aby nezůstaly žádné nerovnosti.
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod LUBO » 25 úno. 2005, 08:23

nie som si isty, ci ZDENDA a ZDENEK H. su ta ista osoba, skor nie. nechcem pisat priezvisko, kedze neviem, ci by si to on zelal. byva v hradci kralove a pracovne sa zdrzuje v prahe.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Zdenda » 25 úno. 2005, 08:53

LUBO píše:nie som si isty, ci ZDENDA a ZDENEK H. su ta ista osoba, skor nie. nechcem pisat priezvisko, kedze neviem, ci by si to on zelal. byva v hradci kralove a pracovne sa zdrzuje v prahe.

Já to nejsem. :D
Zdenda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 149
Registrován: 16 srp. 2004, 10:24
Bydliště: Zelená okr. Chomutov

Příspěvekod Milos Cerman » 26 úno. 2005, 10:37

meduard píše:a čo by sa stalo keby sa napálené miesto jemne oškrabalo, a fajčila fajka dalej bez tmelenia...?


Já jsem tuto metodu úspěšně použil, a taky jsem se o ní před časem zmínil, v souvislosti s mým odporem k používání kamnářských a jiných tmelů.
Dobře to funguje, ale MESMÍ zbejt ani troška napálenýho materiálu. Proto je úspěch možný jenom do určité velikosti poškození. Ovšem za pokus to stojí vždycky.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Šimi » 26 úno. 2005, 10:39

LUBO píše:nie som si isty, ci ZDENDA a ZDENEK H. su ta ista osoba, skor nie. nechcem pisat priezvisko, kedze neviem, ci by si to on zelal. byva v hradci kralove a pracovne sa zdrzuje v prahe.


Nemyslel jsem konkrétní a přesné jméno. Pro mě je Zdenek Zdenda Zdeněk atd.. stejné jméno. Případné nesrovnalosti vznikly náhodně.
SORRY
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod bromden » 28 úno. 2005, 10:33

Tak můžu potvrdit, že chuť tmelené dýmky se časem srovná... dýmka s dotmeleným dnem mi vůbec nechutnala, tak jsem ji vztekle mrštil do šuplíku s materiálem (náústky a tak... :oops: ), no a včera mi to nedalo, vytáhl jsem ji na světlo boží a nacpal, a opravdu chutná už skoro normálně... dám ji ještě tak týden a možná jí vrátim do provozu :)

Btw, tmelení dna celkem jde, ale jak vám to drží ve stěně, to opravdu nechápu... :shock:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod LUBO » 28 úno. 2005, 10:48

treba rozlisovat medzi tmelenim dobre zafajcenej fajky s karbonovou skrupinou a novej fajky s nezafajcenym drevom. pri zafajcenej sa karbon spoji s tmelom, pri novej sa navrtavaju dierky do celeho podkladu vo forme negativu jezka a potom sa to da tmelit, aby to drzalo. ja by som doporucil najprv dobre zafajcit takuto chybnu, napriklad nadvrtanu fajku a az potom, ked uz ma dostatocnu karbonovu vrstvu , tmelit. je to samozrejme trochu obtiazne, lebo fajka musi byt do sucha fajcena, co pri nadvrtanej je problem, ale na to je jeden liek:
fajcit polovicne davky, ktore do konca fajcenia nedaju tolko kondenzatu, ako plna davka a koniec radsej obcas podporit pripalenim zapalovacom, pricom koniec fajcime tak, ze naklonime fajku do polohy, ked je otvor kanaliku naspodku, cize vlastne celu fajku dvihame dohora. ked sa nam podari celu fajku dobre zafajcit, mozeme pristupit k tmeleniu. samozrejme to vyzaduje dost dlhy cas, ale radsej trpezlivost, ako vrtat jezka do suroveho dreva. tie vrty sa robia 2mm siroke.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

napálení

Příspěvekod Murphy » 06 bře. 2005, 13:04

Tak se mi taky zrejme povedlo napalit dymku. Asi po patem zakurovani jsem koukal, ze tak ve tretine vysky hlavicky od dna je nejaka "neprirozena" prohluben velikost asi 1,5x0,5 cm a hloubka cca 1mm. Vypada to spis jako by to bylo po odloupnute vrstve karbonu na puvodni drevo ale takova vrstva karbonu se tam preci po peti kourenich nemohla udelat. Kdyz jsem do toho zkousel pichnout trnem tak to ale vypada jako ze je to drevo (ne ale zuhelnately-nesusti) Tak premyslim, jestli to mam zkusit pomaloucku, po mensich davkach nez dosud znova zakurovat nebo nejak vysmirglovat. Tmelit se mi to nechce urcite.
Co myslite??V pripade smirglovani, doporucil by mi nekdo jakym smirglem nejlepe (a do dymky obecne)?
Predem diky za radu.
Uživatelský avatar
Murphy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 341
Věk: 40
Registrován: 03 říj. 2004, 22:23
Bydliště: Praha

Příspěvekod Šimi » 06 bře. 2005, 13:26

Napálené dřevo je měkké jako křída a de pěkně oškrábat trnem i lžičkou. Aspoň mě to šlo.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Murphy » 06 bře. 2005, 13:30

Simi píše:Napálené dřevo je měkké jako křída a de pěkně oškrábat trnem i lžičkou. Aspoň mě to šlo.


No, neco jsem z toho lzickou oskrabal, ale spis to byl asi ten "neporadek" co zbyde po koureni. Rozhodne se z toho nevysypal objem materialu, odpovidajici ty lochne.
Uživatelský avatar
Murphy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 341
Věk: 40
Registrován: 03 říj. 2004, 22:23
Bydliště: Praha

Příspěvekod Morten.W » 06 bře. 2005, 17:32

Murphy píše:
Simi píše:Napálené dřevo je měkké jako křída a de pěkně oškrábat trnem i lžičkou. Aspoň mě to šlo.


No, neco jsem z toho lzickou oskrabal, ale spis to byl asi ten "neporadek" co zbyde po koureni. Rozhodne se z toho nevysypal objem materialu, odpovidajici ty lochne.


No, neviem ci sa ti nestalo nieco podobne ako mne. Skus pozret diskusiu tu v poradni, kolonku "obchody v bratislave + napalena dymka". Mne sa spravila vo fajke podobna diera uz po prvom zafajcovani. Pokial mas od tej fajky este blok, tak to skus pripadne reklamovat. Mne reklamaciu uznali. Skryta vada materialu.
Uživatelský avatar
Morten.W
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 425
Věk: 50
Registrován: 20 úno. 2005, 13:43
Bydliště: Hamuliakovo

Příspěvekod Murphy » 06 bře. 2005, 17:38

Morten.W píše:
Murphy píše:
Simi píše:Napálené dřevo je měkké jako křída a de pěkně oškrábat trnem i lžičkou. Aspoň mě to šlo.


No, neco jsem z toho lzickou oskrabal, ale spis to byl asi ten "neporadek" co zbyde po koureni. Rozhodne se z toho nevysypal objem materialu, odpovidajici ty lochne.


No, neviem ci sa ti nestalo nieco podobne ako mne. Skus pozret diskusiu tu v poradni, kolonku "obchody v bratislave + napalena dymka". Mne sa spravila vo fajke podobna diera uz po prvom zafajcovani. Pokial mas od tej fajky este blok, tak to skus pripadne reklamovat. Mne reklamaciu uznali. Skryta vada materialu.


Ja to prave cetl ( a do ty doby jsem vnitrek fajky moc neprohlizel :x ). Nevim jestli ten blok jeste nekde mam a navic to byla hodne levna dymka a neverim tomu, ze by tu uznali...spis to asi zkusim pomali zakurovat znovu, opatrneji nez pred tim a uvidim, jestli se neco zmeni-zhorsi nebo zlepsi. Spis budu mit ted desnej strach pri pripadnym zakurovani neceho drazsiho :?
Uživatelský avatar
Murphy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 341
Věk: 40
Registrován: 03 říj. 2004, 22:23
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků