Napálená dýmka

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod basa333 » 25 led. 2016, 08:50

vezmi šmirgl 400, osmirkuj ji celou, znovu namoř a můžeš bafat. dle mého názoru ji nic nebude, pokud se pod tou spálenou částí neskrývá nějaký velký průšvih. podrobnější návody viz vlákna o repasi dýmek nebo o výrobě.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod OldToby » 11 úno. 2016, 12:59

Lze pomalým kouřením napálit dýmku? Já myslel, že se kouří pomalu právě aby se nepropálila (+ chuť, chladný kouř...)
Proč se tak blbě ptám? Čtu si tak pravidla soutěže pomalého kouření a zarazilo mě, že se u prvních deseti bude kontrolovat propálenost dýmky... Není to oxymoron? "Kontrola propálenosti dýmky u deseti nejpomalejších kuřáků"?

Vlastně, když nad tím přemýšlím když to teď tak možná bylo myšleno prvních 10, jakože ti co skončí = 10 nejrychleji kouřících... Hmm, nevím
Objasní mi to někdo prosím?

Když už jsem u toho... jediným kouřením lze napálit dýmku? já myslel, že to trvá nějakou dobu.
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod basa333 » 11 úno. 2016, 14:37

soutěžní kouření je trochu o něčem jiném. kontroluje se, jestli jsi posledních 20 minut nekouřil jen briárové dřevo u kanálku. ano, opravdu to jde, mohu to potvrdit z vlastní zkušenosti.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod Pistacik » 11 úno. 2016, 16:02

JJ, je to kontrola, či si nejaký borec nevypomáhal fajčením fajky miesto tabaku. :wink: Áno, dá sa to. Dokonca aj mne sa to stalo. :cool: :mryellow:
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod Radawar » 11 úno. 2016, 16:30

Teda ... to jsou věci. Zjevně i tohle je třeba umět. Já jsem nabyl přesvědčení, že dýmku nelze podpálit ani záměrně. Po dvou pokusech, kdy jsem tahal jako šílený nejprve z pokusné "mirabelkové" hlavičky a pak dokonce z březové. A tam jsem tedy očekával ožehnuté obočí. Nestalo se. Jazyk opařený, chuť strašná ... Ale nic jiného se nedělo. Opakovat bych to věru nechtěl. Hrozný zážitek. Dost na tom, že jsem se nedávno pokoušel rozpálit dýmku s masivním kovovým výměníkem. Jako, jestli to přehřeju a docílím alespoň nějaké teploty na výstupu. Nedocílil. Akorát jsem se znovu "namlsal". Já jsem prostě takový šťoura. Nemějte mi to za zlé. Co si nezkusím, tomu nevěřím.

Od té doby, tedy o pokusů s lípou a tak, jsem polevil v ostražitosti. Ba co víc - nové dýmky zakuřuji "švihem". Aby se tak nějak "zatáhly" a vypudily pachy co nejdříve.

Ano, v počátcích jsem u dna dýmky vytvořil nepatrný flíček, který se pak sám zatáhl. Jenže to jsem se pokoušel (zmasírován výstražnými radami) za každou cenu zapálit zbyteček tabáku u hodně mělké dýmky. Zapalovač to fakt dokáže, tomu věřím.
Uživatelský avatar
Radawar
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 54
Registrován: 28 čer. 2015, 23:28
Bydliště: Brno

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod cechura09 » 11 úno. 2016, 18:07

Prostě v zápalu nevědí kdy přestat :plaster:
Uživatelský avatar
cechura09
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 541
Věk: 62
Registrován: 13 črc. 2014, 20:03
Bydliště: Brno

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod Baskervil » 11 úno. 2016, 18:24

U masivnějších dýmek tak lze dosáhnout i osmi hodin. [emoji48]
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod basa333 » 12 úno. 2016, 09:23

Radawar píše:Teda ... to jsou věci. Zjevně i tohle je třeba umět. Já jsem nabyl přesvědčení, že dýmku nelze podpálit ani záměrně. Po dvou pokusech, kdy jsem tahal jako šílený nejprve z pokusné "mirabelkové" hlavičky a pak dokonce z březové. A tam jsem tedy očekával ožehnuté obočí. Nestalo se. Jazyk opařený, chuť strašná ... Ale nic jiného se nedělo. Opakovat bych to věru nechtěl. Hrozný zážitek. Dost na tom, že jsem se nedávno pokoušel rozpálit dýmku s masivním kovovým výměníkem. Jako, jestli to přehřeju a docílím alespoň nějaké teploty na výstupu. Nedocílil. Akorát jsem se znovu "namlsal". Já jsem prostě takový šťoura. Nemějte mi to za zlé. Co si nezkusím, tomu nevěřím.

Od té doby, tedy o pokusů s lípou a tak, jsem polevil v ostražitosti. Ba co víc - nové dýmky zakuřuji "švihem". Aby se tak nějak "zatáhly" a vypudily pachy co nejdříve.

Ano, v počátcích jsem u dna dýmky vytvořil nepatrný flíček, který se pak sám zatáhl. Jenže to jsem se pokoušel (zmasírován výstražnými radami) za každou cenu zapálit zbyteček tabáku u hodně mělké dýmky. Zapalovač to fakt dokáže, tomu věřím.


ono to funguje trochu jinak - prostě u dna ti zbyde malé množství tabáku a tam, kde je briár tenký (hrana kanálku), může u blížícího se uhlíku z toho posledního zbytku dojít k tomu, že dřevo začne doutnat. no a pak už jej taháním prostě chvilku udržíš. není to na dlouho, ale třeba 5 - 10 minut tím můžeš nahnat. většinou to ale poznáš v chuti :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod OldToby » 12 úno. 2016, 09:33

Vede napálený dýmka pokaždé k diskvalifikaci? Řekneme, že v poslední 5tce by se to jednomu přihodilo a ten by bez prodlevy věc ohlásil a dýmku zahasil. Zdá se mi to jako sportovní chování, vedlo by to tedy k diskvalifikaci nebo k 5. místu?
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod Plachtař » 12 úno. 2016, 09:41

Zdravím milí kolegové,

z aukra jsem si koupil krásnou subtilnější bentku, řádně ji čistím a hle co se mi to zjevilo v komoře.
http://www.dymka.net/bb/gallery/image_page.php?album_id=1336&image_id=22590 a http://www.dymka.net/bb/gallery/image_page.php?album_id=1336&image_id=22591. Fotky nejsou nic moc ale snad pro ilustraci postačí a nyní k otázce, co s tím?
Plachtař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 101
Věk: 31
Registrován: 12 zář. 2011, 17:55
Bydliště: Rakovník/Praha

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod basa333 » 12 úno. 2016, 10:04

OldToby píše:Vede napálený dýmka pokaždé k diskvalifikaci? Řekneme, že v poslední 5tce by se to jednomu přihodilo a ten by bez prodlevy věc ohlásil a dýmku zahasil. Zdá se mi to jako sportovní chování, vedlo by to tedy k diskvalifikaci nebo k 5. místu?


pokud budeš na 85. místě, bude to každému šumák. pokud budeš na 1. nebo 2. místě mistrovství světa, bude se to zkoumat asi dost pečlivě
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod Dejmal » 12 úno. 2016, 10:13

Plachtař píše:Zdravím milí kolegové,

z aukra jsem si koupil krásnou subtilnější bentku, řádně ji čistím a hle co se mi to zjevilo v komoře.
http://www.dymka.net/bb/gallery/image_page.php?album_id=1336&image_id=22590 a http://www.dymka.net/bb/gallery/image_page.php?album_id=1336&image_id=22591. Fotky nejsou nic moc ale snad pro ilustraci postačí a nyní k otázce, co s tím?


Obrousit až na dřevo.
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod Plachtař » 12 úno. 2016, 10:27

Podle toho co jsem zde četl, tak hrubost 400? A nalepím ho na kulatinu. A o kolik mohu ztenčit tu stěnu, aby se kotlíku nic nestalo?
Plachtař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 101
Věk: 31
Registrován: 12 zář. 2011, 17:55
Bydliště: Rakovník/Praha

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod PoKlaT » 12 úno. 2016, 12:11

Řek bych, že je to jen vydrolený cake, vyškrabej ho všechen třeba příborovým nožem, pak přebrousit a uvidíš :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod Dejmal » 12 úno. 2016, 12:22

Začátek vezmi klidně 80 a dobruš to 120 a 220 to bohatě stačí.
Nemusíš to na nic lepit omotej si to na prst, žádná věda....
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


cron