Napálená dýmka

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod Tapinek » 31 bře. 2015, 12:44

Neresit. ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod Lukas 89 » 02 dub. 2015, 22:06

Ještě jedna věc, nesouvisí to s napálením dýmky ale..Všimnul jsem si že v tý mojí druhý Petersonce se mi na různých místech odloupnul Cake, tak jsem se chtěl zeptat, jestli je to normální věc a jestli se s tím má něco dělat ? :smoke6:
Uživatelský avatar
Lukas 89
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 76
Věk: 34
Registrován: 24 kvě. 2014, 15:17
Bydliště: Západní Čechy - Kamenný Újezd u Nýřan :)

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod Tapinek » 03 dub. 2015, 06:11

Bud se na to muzes vyprdnout a kourit opatrneji, dokud se hole drevo nepokryje novou vrstvou, nebo vzit lehce vyhrubnikem (at povoli vse volne), pripadne v krajnim pripade smirkem az na drevo a zakourit odznova. Zalezi, jak velke kusy se Ti odlouply. ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod mrcos » 03 dub. 2015, 09:17

Normální to je, zvlášť pokud necháváš v kotli zbytky popela. Někdo to s čištěním po kouření moc nepřehání, někdo to bere úplně dočista. Oba přístupy mají svoje + a -. Pokud čistíš dočista, tak se cake tvoří pomaleji, ale zase je pevnější, až sklovitý. Doporučuju vyzkoušet, já dost často čistím dočista a dokonce i holým prstem, vymáznu tak i zbytky, který ani čističem, ani papírovým kapesníkem nevytáhnu. Sice pak vypadám jak kominík, ale buď jsem venku a tam mi to nevadí, nebo mám v dosahu tekoucí vodu ;) Když už se něco odloupne, tak je IMO lepší to vzít lžičkou z CPT a oloupat to, co nedrží. Chce to pak dávat trochu pozor při kouření, ale to je asi standardní situace. Stejně to chce i s cakem kouřit tak, aby to moc nehicovalo. Když to hodně hicuje, tak se může podařit napálit to i přes cake, krom toho, že tím trpí chuť a nejspíš to bude močkovat.
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod RottenFox » 03 dub. 2015, 10:01

Jj, já taky "kominičim" :-) Je fakt, že se pak nemá co odloupnout a ještě tím černým prstem můžeš někomu máznout obličej. :ok:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod Bob76 » 03 dub. 2015, 10:05

Také vytírám docela dost a i přesto se mi stane,že se po čase objeví nějaká "prasklinka",vždy si myslím,že je to napálené dřevo a on je to jen odlouputý kousek karbonu.Tak to trošku zahladím CPT,případně přeškrábnu smirkem na dřevěném dusátku a jede se dál.Jak říká Jirka /jcp/,kdo se bojí sere v síni.Také dobrá rada z Brna "neser se s tím ". :mryellow:
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod Lukas 89 » 03 dub. 2015, 11:49

:mryellow: No já právě taky beru tu údržbu celkem z gruntu, takže to vždycky pěkně vytřu papírovou utěrkou nebo kapesníkem a kanálek čistim, než mam čistítko čistý.. No další věc, kterou budu muset brát v potaz.."moc se s tim nesrat" :smoke1: :mryellow: Děkuju za rady :puffy:
Uživatelský avatar
Lukas 89
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 76
Věk: 34
Registrován: 24 kvě. 2014, 15:17
Bydliště: Západní Čechy - Kamenný Újezd u Nýřan :)

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod Lukas 89 » 11 dub. 2015, 14:56

Včera jsem jí po dlouhém odpočinku znovu nacpal a pokouřil a zdá se, jakoby u tý prasklikny, se to dřevo napálilo .Jsou tam takový dva šedý flíčky..To je asi nromální, on ten zbytek naprasklej odpálí, že ? Anebo to neni vůbec napálený a zdá se mi to..Problém je, že jsem nikdy napálenou dýmku neiděl.. :smoke5:
Uživatelský avatar
Lukas 89
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 76
Věk: 34
Registrován: 24 kvě. 2014, 15:17
Bydliště: Západní Čechy - Kamenný Újezd u Nýřan :)

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod PoKlaT » 11 dub. 2015, 15:01

Pokud nemáš z vnější strany černý flek tak se nestresuj a s radostí pokuřuj. :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod mrcos » 11 dub. 2015, 16:42

Ty šedý flíčky jsou docela pravděpodobně napálený dřevo. Jak už tady mnohokrát padlo, zkus po to přejet třeba špičkou lžičky z CPT, pokud to šustí, tak jsme doma. Osobně bych to shořelý oškrábal uplně co to půjde, ono to má tendenci hořet dál a cake na to stejně moc nechytá. Kdyby se vytvořil, tak se nejspíš časem oloupne. Takže oškrábat a opatrně kouřit dál, ono se to zatáhne. Opatrně neznamená připosraženě :), ale spíš tak nějak normálně s tím, že si budeš trochu víc hlídat teplotu kouření. Co má shořet, to stejně shoří a zbytek se zatáhne cakem.
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod Lukas 89 » 11 dub. 2015, 16:57

Ono ani neni pořádně co oškrabávat, ta dýmka je ve stádiu zakuřování. Ale nekouřil jsem nikterak rychle, respektive, fajfka se zahřála ale to je přece normální, vevnitř to hoří, ale ne na takovou míru, že bych jí neudržel. Prostě to bude asi tim že to dřevo je v okolí tý prasklinky zeslabený..Ještě jsem si řikal že bych tam mohl dát kapku medu..Nikdy jsem dýmku medem nevytíral, je to blbost si myslim ale na to zatažení by to možná zafungovalo..
Uživatelský avatar
Lukas 89
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 76
Věk: 34
Registrován: 24 kvě. 2014, 15:17
Bydliště: Západní Čechy - Kamenný Újezd u Nýřan :)

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod RottenFox » 11 dub. 2015, 22:37

Mrcos myslel oškrábat to napálený dřevo. Ono to poznáš - nenapálenej briar je tvrdej, kdežto do toho napalenýho jde píchnout trnem z cpt.
Ale bacha na to. Já jednou škrábal a z dírky byl kráter.
Od tý doby se radši v kotli už ničím nevrtám a nechávám si to sednout samo.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Problém s dýmkou

Příspěvekod lukamull » 08 čer. 2015, 22:56

Ahoj, jsem nováček, mám dýmku Stanislav, a při kouření se hrozně hřeje v jedom bodě, tak jsem koukl dovnitř a zdá se mi že se vypaluje dřevo, dá se to nějak zachránit? Nebo je odepsaná? Merzoly by mě to, sice je to jen Stanislavka za par stovek ale moc se mi líbí a hlavně jí mám chvilku, cca 10 kouření... díky za rady :)
lukamull
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 7
Věk: 30
Registrován: 08 čer. 2015, 19:06
Bydliště: Liberec

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod Alter Egon » 09 čer. 2015, 12:52

Koukni tak o tři příspěvky dál, kde se radí vyškrábat napálení a příště si víc hlídat teplotu kouření
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod lukamull » 09 čer. 2015, 15:03

Už to mám přečtěný, byl to můj první příspěvěk, původně myšlený jako nový téma, ale byl jsem hned usměrněn do patřičných mezí :D od teď budu nejdřív helad a číst a pak až psát :D Jinak na tmelení to zaplať pánbůh není takže "jen" znovu zakouřit :puffy:
lukamull
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 7
Věk: 30
Registrován: 08 čer. 2015, 19:06
Bydliště: Liberec

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků