Napálená dýmka

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Napálená dýmka

Příspěvekod bromden » 07 led. 2005, 09:25

Na dýmce.tk je návod na drobné opravy napálení, kterým prý jde i pozvednou dno dýmky. Něco takového bych potřeboval provést na jedné ze svých nejstarších, tak by mne zajímalo, jestli někdo z Vás neví (nemá vyzkoušeno), jaký konkrétní "žáruvzdorný tmel" se na to hodí?
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod imagoo » 07 led. 2005, 09:28

bromden píše:Na dýmce.tk je návod na drobné opravy napálení, kterým prý jde i pozvednou dno dýmky. Něco takového bych potřeboval provést na jedné ze svých nejstarších, tak by mne zajímalo, jestli někdo z Vás neví (nemá vyzkoušeno), jaký konkrétní "žáruvzdorný tmel" se na to hodí?


Já mám Soudal, už jsem s ním opravy dělal a OK. Můžu Ti z toho trochu vytlačit.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

to BROMDEN

Příspěvekod LUBO » 07 led. 2005, 09:40

chod do Baumaxu, tam su dva druhy, je to kamnarsky tmel ZWALUW, Den Braven Sealants a je tusim holandskej vyroby, ma v symbole letiaceho vtaka a je naozaj lacny a dobry.
poslal som ti mailom obrazky, ako ten tmel vyzera.
este jedna vec:
ked budes tmelit, nezabudni vsunut do dymoveho kanaliku gumovu hadicku, ktora sa pouziva na ventil bicykla, tak zabranis, aby ten tmel zapchal kanalik a zatvrdol, to by bola potom dost obtiazna praca, kym by si to znovu vycistil. a nesnaz sa to vytmelit naraz, rob to s prestavkami, trva to aj vyse tyzdna, po polozaschnuti to mokrym prstom vyhlad, nechaj znovu zaschnut a nanes dalsiu vrstvu. daju sa s tym opravit naozaj vselijake kazy a aj zdvihnut dno. ale ziadne ponahlanie.
za tieto rady mozeme podakovat nasmu priatelovi Zdenkovi H., ktory to spisal a dal na dymku.tk. touto cestou ho pozdravujem a prajem mu vsetko dobre.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Milos Cerman » 07 led. 2005, 20:51

Napálená hlavička - to je vždycky průser. Záleží na tom, v jakém stavu na napálení příjdeš. Pokud je to málo, dá se léčit, ale NESMÍŠ DÁL KOUŘIT! Napálení strašně lehce pokračuje. Osobně jsem napálení zlikvidoval u jedné ze svých dýmek šmirglpapírem. Vybrousil jsem (naštěstí dost mohutnou) hlavičku uvnitř na dřevo, a pomalu zakouřil znovu. A drží.
Já sám jsem zaujatý proti používání tmelů a jiné chemie.
****************************
Pan Kolář z Mostexu ( který bohužel loni zemřel) mi před časem doporučoval na léčbu napáleniny vyškrabaný karbon z hlavičky snísený s trochou medu. Po několikadenním zaschnutí měla být dýmka zdravá, ale já sám jsem to nikdy nepoužil. Můj kamarád - pro kterého jsem tuto informaci sháněl - je ale spokojen. (Alespoň to tvrdí)!
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod dix » 07 led. 2005, 21:03

no napalelu/prepalenu/ dymku som zatial mal iba jednu a tu som zahodil.Ked som si v minulosti nebol isty fajku som vytrel medom nechal zaschnut...na druhy den zacal zafajcovat.Urcite by som si nevedel predstavit fajku kera ma cele dno potiahnute kamnarskym tmelom.Je to najvacsia plocha kade dymka absorbouje mocku....Taku faju tak na vystavu.
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod imagoo » 07 led. 2005, 22:10

dix píše:no napalelu/prepalenu/ dymku som zatial mal iba jednu a tu som zahodil.Ked som si v minulosti nebol isty fajku som vytrel medom nechal zaschnut...na druhy den zacal zafajcovat.Urcite by som si nevedel predstavit fajku kera ma cele dno potiahnute kamnarskym tmelom.Je to najvacsia plocha kade dymka absorbouje mocku....Taku faju tak na vystavu.


Mám takovou a je to v pohodě.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Milos Cerman » 08 led. 2005, 22:37

Kamnářským tmelem - to bych vlastně vyrobil něco podobného vyvložkovaný falešný meršánce. Ale ten pocit, mít to v hubě brrrrrrrrrrrr !
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod imagoo » 09 led. 2005, 22:31

Milos Cerman píše:Kamnářským tmelem - to bych vlastně vyrobil něco podobného vyvložkovaný falešný meršánce. Ale ten pocit, mít to v hubě brrrrrrrrrrrr !


Nic bys nepoznal, kdybys to nevěděl
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Milos Cerman » 10 led. 2005, 07:46

Možná, ale když to vim ??????????????????????????????????
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod LUBO » 10 led. 2005, 08:05

ten kamnarsky tmel je plne nasiakavy a osvedcil sa. kamarat, ktoremu som opravil naposledy fajku je velmi spokojny a tam som dvihal dno o hodne.
nakoniec, vymazove hmoty sa spravidla robia z vodneho skla a uhlia a domnievam sa, ze vodne sklo asi velmi nevsakuje. takze je to mozno ovela vhodnejsia varianta, ako samotna originalna vymazova hmota. a kolki z vas zacali s fajkou bez vymazovej hmoty? inac o vymazovej hmote pojednava jeden clanok od barbiho, ktory som volakedy prelozil a je na dymke.tk. asi by som pouzil uz radsej na opravu fajky to medicinske uhlie, ako vyskrabany karbon z fajky, keby som isiel na tuto variantu. ten med podla mna nema sancu pri vacsich opravach, to by asi vypadlo, neviem si predstavit, ze nejaka hlbsia oprava na baze medu by dokazala byt trvala, najma pri style fajcenia, ktory to poskodenie a prehlbenie spodku fajky vyvolal. takze to by som naozaj nerobil.
v kazdom pripade je rozdiel medzi kamnarskym tmelom a vymazovou hmotou na baze vodneho skla taky, ze kamn. tmel drzi aj v hrubsej aplikacii, vymazova hmota sa aplikuje len v tenkej vrstve a pri hlbsej oprave popraska a moze vypadnut cast opravenej plochy.
ja uprednostnujem ten tmel, kedze sa osvedcil a pouziva ho aj nas priatel zdenek H., autor clanku na dymke.tk, ktory to aplikuje pri opravach uz dlhsie. je to kvalitna trvala oprava a fajkar nie je na pokraji rizika, ze sa to cele nepodari a bude musiet vyhodit celu fajku. totiz ten tmel dobre chyta na vycistenu karbonovu plochu, nie uz na hole drevo, v tom pripade treba postupovat inac. takze ked tu karbonovu plochu znecistime inym pripravkom, napriklad vymazovou pastou, alebo medom, tak to uz bude potrebne po neuspesnom pokuse vyskrabat hlbsie, co moze byt pri napaleni fajky odsudenie na likvidaciu.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Zdenda » 10 led. 2005, 11:44

Zkoušel jsem zvedat dno kamnářským tmele od Soudalu. Práce šla dobře od ruky, ale nebyl jsem s výsledkem spokojený. Ač nejsem žádný zkušený dýmkař tak jsem rozdíl v chuti zaznamenal. Dýmka mně přestala chutnat a tak jsem ten tmel po pár pokusech vydoloval ven. Dýmku nechávám déle vysychat a už to neřeším. Raději si při nákupu dávám velký pozor na nadvrtanou dýmku.
Zdenda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 149
Registrován: 16 srp. 2004, 10:24
Bydliště: Zelená okr. Chomutov

Příspěvekod imagoo » 10 led. 2005, 11:55

Zdenda píše:Zkoušel jsem zvedat dno kamnářským tmele od Soudalu. Práce šla dobře od ruky, ale nebyl jsem s výsledkem spokojený. Ač nejsem žádný zkušený dýmkař tak jsem rozdíl v chuti zaznamenal. Dýmka mně přestala chutnat a tak jsem ten tmel po pár pokusech vydoloval ven. Dýmku nechávám déle vysychat a už to neřeším. Raději si při nákupu dávám velký pozor na nadvrtanou dýmku.


Musí se to nechat opravdu hooooodně dlouho proschnout.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Milos Cerman » 18 led. 2005, 23:02

Hele vy kamnáři, nebylo by lehčí si uzedničit celou fajfku ? Když je to materiál, kterej tak chválíte ? A jestli to nebude na kouření, bude s toho alespoň sranda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod LUBO » 19 led. 2005, 08:46

Milos Cerman píše:Hele vy kamnari, nebylo by lehci si uzednicit celou fajfku ? Kdyz je to material, kterej tak chvalite ? A jestli to nebude na koureni, bude s toho alespon sranda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ty mas vsetky fajky bez zafajcovacej pasty? co je vlastne vodne sklo, ktore je zakladom zafajcovacej pasty a ake ma vlastnosti po vytvrdnuti, vie to niekto napisat?
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod bromden » 19 led. 2005, 09:00

Mé dýmkařské ego je zcela zničeno.
1. Včera jsem po cca čtyřech dnech tvrdnutí tmelu kouřil dýmku se pozvednutým dnem. A popravdě - chutnala hůř než při zakuřování... šílenost, jestli se to nezlepší, mám další na výstavku. Ještě ráno z ní táhl takovej hnusnej spálenej chemickej puch.
2. A co je ještě horší - v jedné z nejoblíbenějších dýmek se mi vevnitř při seškrábnutí karbonu objevila prasklina tak 3*1mm. Veden dobrým úmyslem vyškrabat a zakouřit znovu, aby se nenapálila ještě víc, jsem tak učinil - nakonec po odstranění dehtu zůstala ve stěně díra tak 1*1 cm, tři mm hluboká! To znamená, že je stěna tak napůl propálená a asi tu dýmku můžu rovnou vyřadit... ach jo. (a to jsem si nikdynevšiml že by ta dýmka chutnala po dřevu, naopak, po prvních pěti kouřeních chutnala doteď vždy nbaprosto skvěle... asi neumím kouřit :oops: )
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


cron