Napálená dýmka

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod LUBO » 24 bře. 2005, 17:10

ja som na to stale myslel, ale predsa len cisty uhlik bude asi lepsie riesenie, ako uhlie napite dehtom. mohlo by to inac reagovat s tym vodnym sklom, mozno aj prilnavost by bola kvoli dehtu slabsia. ktovie. neskusal som, takze je to len v hypotetickej rovine.
Naposledy upravil LUBO dne 24 bře. 2005, 17:20, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Šimi » 24 bře. 2005, 17:13

Tuším, že to je trochu jiné uhlí, ale zase už drží na stěně. Někdy to zkusím na nějaké levnější dýmce, až mě to příště potká. Dám pak vědět.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod LUBO » 24 bře. 2005, 17:25

no drzalo. po jeho premiesani s vodnym sklom bude tu funkciu preberat to sklo. a ktovie, ci nebude ta pevnost vymazoveho materialu ovplyvnena tym dehtom. ale vyskusaj to, budem zvedavy, ako sa ti to osvedci. ja som to chcel tiez vyskusat, ale som zatial nemal na com. aj minule mi bolo luto vyhodit tak vela karbonu, ktory som mojim novym vyhrubnikom vybral z mojej prvej fajky, ktorou som zacinal.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Šimi » 24 bře. 2005, 17:42

Možná jsi přesně nepochopil, co jsem zamýšlel.

Nevyškráknout kaz, ale ho napustit čistým vodním sklem. Všechno tam nechat a sklem to zpevnit. Možná jen trohu oškrábnout aby vznikl trochu prostor pro pastu na vrchní nátěr.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod LUBO » 24 bře. 2005, 17:46

aha, naozaj som to inac chapal.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Šimi » 24 bře. 2005, 17:52

A co si o tom myslíš teď? Mohlo by to fungovat?
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod LUBO » 24 bře. 2005, 18:07

veru neviem odpovedat. nepoznam vlastnosti vodneho skla, ktore by mohlo zostat v puklinach ciste. asi by som to velmi nahrubo v takych ryhach vyskrabal, ale tak, aby tam toho napaleneho dost zostalo a vymazal to pastou z uhlia a vodneho skla. je mozne, ze take rebra z povodneho materialu by to mohli rozclenit na mensie useky vymazovej hmoty a tym by to mohlo lepsie drzat. ale nestojim si za svojou mienkou, len tak uvazujem o tom, co navrhujes..
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Šimi » 24 bře. 2005, 18:22

Zajímavý nápad.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Fénix » 24 bře. 2005, 19:17

archduke by možná mohl poslat nějaké info, vím že jsem na smokersforums četl právě o pastě vyrávěné z oškrabaného karbonu.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Šimi » 24 bře. 2005, 21:05

Tak sem právě domíchal tu pastu z živ. uhlí a vodního skla. To je k nerozeznání od toho tmelu, který používám na kotlíky. Teda když to nechám zaschnout volně na vzduchu.
Ten tmel je také vodou rozředitelný. Když sem dotmelil, tak na druhý den jsem ho navrchu rozmělnil mokrým prstem a pěkně uhladil.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Darkstar » 18 črc. 2005, 08:54

Nenasel jsem v threadu jednu vec, jak se vlastne pozna napalena dymka ? Jak to vypada ? Mozna mam par kousku napalenych a ani o tom nevim :)
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Graveir » 18 črc. 2005, 10:10

Darkstar píše:Nenasel jsem v threadu jednu vec, jak se vlastne pozna napalena dymka ? Jak to vypada ? Mozna mam par kousku napalenych a ani o tom nevim :)

podiuvej se na starou dymku.tk tam je o tom tusim tvineryyho clanek
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod piter » 18 črc. 2005, 11:19

Darkstar píše:Nenasel jsem v threadu jednu vec, jak se vlastne pozna napalena dymka ? Jak to vypada ? Mozna mam par kousku napalenych a ani o tom nevim :)


vypada to jako prasklinka (i vetvena) ci ploska, po ktere kdyz prejedes tak susti jinak nez okoli a zaroven kdyz do ni rypnes tak se ona napalena cerna hmota da lehce vyrypnout . . . nekde tu urcite bude podrobnejsi popis
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Darkstar » 18 črc. 2005, 11:30

piter píše:
Darkstar píše:Nenasel jsem v threadu jednu vec, jak se vlastne pozna napalena dymka ? Jak to vypada ? Mozna mam par kousku napalenych a ani o tom nevim :)


vypada to jako prasklinka (i vetvena) ci ploska, po ktere kdyz prejedes tak susti jinak nez okoli a zaroven kdyz do ni rypnes tak se ona napalena cerna hmota da lehce vyrypnout . . . nekde tu urcite bude podrobnejsi popis


No, tak toto presne jsem potreboval vedet. Diky Pitere. Takovou prasklinku jsem nasel na moji nove Amphore, vzal jsem lzicku z dymkarskeho noze a poradne jsi vystoural kotlik. Pak jsem vzal hadr a poradne vytrel. Jenze me se to zdalo, jako napeceny karbon, pac ted ma dymka stejny tvar kotliku, skoro jako nova - mensi nerovnomernosti jsou normalni. Ale proc se ptam. Mam jednu dymku a nad kourovym kanalkem se mi zda, jako by tam byl odloupnuty karbon a jde to do hloubky kotliku asi 1 mm, mozna 1,5 mm. Ted nevim - je to napaleni, nebo neni ? Nebudu plasit predem, asi vezmu jemny smirgl a trosku to zbrousim az na briar, at vidim, co je za problem a pak poprosim o radu. Napaleni dymky u me hrozi docela casto, protoze ja neumim kourit bez toho, aby se mi obcas neprehral kotlik.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Graveir » 18 črc. 2005, 11:51

Darkstar píše:
piter píše:
Darkstar píše:Nenasel jsem v threadu jednu vec, jak se vlastne pozna napalena dymka ? Jak to vypada ? Mozna mam par kousku napalenych a ani o tom nevim :)


vypada to jako prasklinka (i vetvena) ci ploska, po ktere kdyz prejedes tak susti jinak nez okoli a zaroven kdyz do ni rypnes tak se ona napalena cerna hmota da lehce vyrypnout . . . nekde tu urcite bude podrobnejsi popis


No, tak toto presne jsem potreboval vedet. Diky Pitere. Takovou prasklinku jsem nasel na moji nove Amphore, vzal jsem lzicku z dymkarskeho noze a poradne jsi vystoural kotlik. Pak jsem vzal hadr a poradne vytrel. Jenze me se to zdalo, jako napeceny karbon, pac ted ma dymka stejny tvar kotliku, skoro jako nova - mensi nerovnomernosti jsou normalni. Ale proc se ptam. Mam jednu dymku a nad kourovym kanalkem se mi zda, jako by tam byl odloupnuty karbon a jde to do hloubky kotliku asi 1 mm, mozna 1,5 mm. Ted nevim - je to napaleni, nebo neni ? Nebudu plasit predem, asi vezmu jemny smirgl a trosku to zbrousim az na briar, at vidim, co je za problem a pak poprosim o radu. Napaleni dymky u me hrozi docela casto, protoze ja neumim kourit bez toho, aby se mi obcas neprehral kotlik.


jo presne to je napaleni a presne tam kde pises je nejcastejsi a tam se ten kit i hodi aby se to znova nestalo...
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků