Switch to full style
Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.
Odeslat odpověď

Re: Napálená dýmka

21 srp. 2020, 16:54

Je to klasický billiard

Re: Napálená dýmka

25 srp. 2020, 22:37

Tak jak se to vyvíjí? Napálení pokračuje, nebo se zatáhlo?

Zrovínka u biliardů je asi nejmenší důvod k napálení z hlediska konstrukce. Ale to neříká nic o dřevu - prostě tam může být měkčí, nebo kazík.

Re: Napálená dýmka

26 srp. 2020, 12:43

Zůstává to pořád stejné, myslím, že je to v pořádku.

Děkuju moc :ok:

Re: Napálená dýmka

05 čer. 2021, 10:43

https://drive.google.com/file/d/11YLtyl ... p=drivesdk

Tohle jsem teď objevil na kanálku po vyčištění... Zatáhne se to nebo jsem ji zničil? :(

Re: Napálená dýmka

05 čer. 2021, 15:01

Myslíš tu prasklinku nad kanalikom? Jamne to miesto ocist a jemne potry medom zmiešaným z popolom z fajky a bude pohoda

Re: Napálená dýmka

05 čer. 2021, 15:07

Děkuji moc! Už jsem tu pár příspěvků o medu četl, jen jsem si chtěl být jist, že to bude fungovat i u toho kanálku. Zapálím druhou dýmku a použiju popílek z ní. Ještě jednou děkuju za radu. :ok:

Re: Napálená dýmka

05 čer. 2021, 15:13

Urob takú hustú kašu a jemne to zatmel nechaj deň dva pôsobiť a potom kľudne bafkaj

Re: Napálená dýmka

08 čer. 2021, 22:06

cze.Oi píše:https://drive.google.com/file/d/11YLtyls5zkgpb92ACkhoZBs20lVEwK7T/view?usp=drivesdk

Tohle jsem teď objevil na kanálku po vyčištění... Zatáhne se to nebo jsem ji zničil? :(

neznicil....ja som taketo praskliny riesil tak, ze som taptatkom dlabal do tej praskliny aby odpadlo obhorene drevo, vacsinou to je len taky prach, nic velke, pokial tam ovsem nie je nejaky kaz....a potom som to opatrne zafajcil az sa to pekne zatiahlo karbonom....no rocket science, ako hovoria bratia kanadania....tiez sa mi to stalo presne na tomto mieste, nad kanalikom, tam je to nejake citlivejsie, a to som pomaly tahac....

Re: Napálená dýmka

09 čer. 2021, 06:50

meduard píše:... nad kanalikom, tam je to nejake citlivejsie, a to som pomaly tahac....


tak to je logické, je to nejtenčí dřevo, které se nejvíce zahřívá. pokud má navíc nějakou zranitelnější strukturu (hustota vláken, kazy, mechanické provedení atd.), projeví se to právě tam.

Re: Napálená dýmka

25 lis. 2021, 10:58

Zdravím a prosím o radu. Vytáhl jsem dýmku ze stojánku a trochu jsem se zhrozil a radši ji vrátil a prozatím vybral jinou. V kotlíku na jedné straně jsem objevil rozpraskanou karbonovou vrstvu a odloupnutý kousek velikosti cca 3 mm. Mám trochu strach, aby se nenapálila nebo snad pod tím už není trochu napálená. Co byste radili? Opatrně kouřit dál nebo karbon celkově odstranit výhrubníkem až na dřevo a zakouřit znovu?
image_id: 28508 image_id: 28509

Re: Napálená dýmka

25 lis. 2021, 11:21

Tady už je opatrnost zbytečná, to je fest napálené a do hloubky, to už chce profesionální ošetření, pokud ji chceš ještě kouřit.

Re: Napálená dýmka

25 lis. 2021, 12:51

To jsi mě moc nepotěšil, Dejmale, ale děkuju za posouzení. :(

Re: Napálená dýmka

25 lis. 2021, 14:57

Bohužel, už jsem toho za svou praxi léčitele viděl dost...

Re: Napálená dýmka

25 lis. 2021, 17:46

:ok: léčitel :think: to se bude hodit. :smoke5:

Re: Napálená dýmka

18 lis. 2022, 21:35

Dobrý večer, dnes jsem počtvrté kouřil novou dýmku (Rattray´s Brave Heart). Při čištění jsem objevil pár takovýchto míst. Přestože byla dýmka opatřena zakuřovací pastou, tak se mi ji zřejmě trochu podařilo napálit. Tyto místa jsem už očistil lžičkou z cpt. Stačí je pouze očistit a pokračovat opatrně v zakuřování? Děkuju moc :smile:

image_id: 29071, image_id: 29072
Odeslat odpověď