Dýmky jiných národů a kultur

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Dýmky jiných národů a kultur

Příspěvekod zino » 22 srp. 2013, 09:50

Ahojte, zháňam už dlhšie na internete info, ale neviem sa k ničomu dopracovať. Tak skúsim tu.

Mám priateľov zo Spojených Arabských Emirátov (UAE) a veľa z nich fajčia čistý tabak z takej tenučkej fajky. Zmestí sa do nej len trošička tabaku (tak na cca 3 šluky). Tabak ktorý používajú je jemno nasekaný a nie je hnedý, ale skôr do zelena. Nosia si ho v takých maličkých (asi) hliníkových flaštičkách so šrobovateľným uzáverom. Som fajčiar klasickej cigarety, ale jeden z týchto známych mi už viac-krát ponúkol jeho fajku a tak som to pár-krát skúsil a naposledy sa mi to zapáčilo natoľko, že sa po tom zháňam, ale u nás o tom nikde nemôžem nájsť ani zmienky.

Možno to niekto z vás bude poznať a bude vedieť o čom hovorím. Keby niekto mal o tom nejaké info a prípadne, kde by sa to u nás dalo kúpiť, bol by som veľmi vďačný.
Uživatelský avatar
zino
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Věk: 37
Registrován: 22 srp. 2013, 09:42

Re: Dýmky jiných národů a kultur

Příspěvekod Pistacik » 22 srp. 2013, 12:51

zino píše:Ahojte, zháňam už dlhšie na internete info, ale neviem sa k ničomu dopracovať. Tak skúsim tu.


Hovoríš o tradičnej arabská fajka na fajčenie tabáku Dokha. Fajke sa hovorí midwakh, alebo tiež medwakh. Na českom a slovenskom internete o tom ozaj nič nenájdeš.
V anglickom je to samozrejme lepšie:
http://en.wikipedia.org/wiki/Dokha
http://en.wikipedia.org/wiki/Midwakh

image_id: 17057

Ak chceš niečo kúpiť, skús ebay, alebo tvojich arabckých kamarátov. :wink:
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Dýmky jiných národů a kultur

Příspěvekod zino » 22 srp. 2013, 16:15

Áno, to je presne ono. Než sa téma schválila, tiež som to už potom nejako vygooglil. Problém však je, že to naozaj nie je u nás vôbec nikde dostať. Možno skúsim osloviť známeho z Emirátov.

A ak by to niekoho zaujímalo, napíšem vlastnú skúsenosť. Skúšal som to dva krát. Prvýkrát som nedal na upozornenie kamaráta a potiahol som si veľa dymu do úst. Hit po šluknutí bol veľmi silný až ma rozkašlalo (som dlhoročný cigaretový fajčiar). Účinok bol taký silný, že som si na pár sekúnd myslel, že ma položí k zemi. Arabi sa na mne dobre bavili. :)Takže prvý pokus ma veľmi neoslovil. Na druhý deň mi to však nedalo a dal som už na kamarátove rady. Ťahať pomaličky (aby nepálilo) a nie veľa ako na prvý pokus. Následovalo veľmi príjemné prekvapenie. Nedusilo ma, ale hit bol predsa-len silnejší ako z cigarety. Chuť výrazná ale veľmi príjemná. Úplne o niečom inom ako cigareta. Nasledoval chvíľkový veľmi výrazný účinok nikotínu. Niekoľkonásobne silnejší ako z cigarety. Netrval ale dlho a bol príjemný. Arabi mi vtedy hovorili: "teraz chvíľu nič nehovor, vychutnávaj...". Jedno naplnenie vyšlo na cca 3 šluky. Spomeniem ešte aj, že predtým som mal chuť zapáliť si cigaretu, potom som si však už nezapálil, plne mi to stačilo.

To je aj dôvod prečo sa po tom zháňam. Chutilo mi to viac ako cigareta a aj zážitok/pôžitok bol z toho niekoľkonásobne lepší. A pri tom stačilo oveľa menej tabaku ako je v cigarete. A teda aj menej dymu (aj keď silnejšieho). No každopádne to chcem ešte skúsiť a viem si predstaviť aj to, že by som tým nahradil klasické fajčenie. Je to prvé fajkové fajčenie, ktoré ma zaujalo.
Uživatelský avatar
zino
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Věk: 37
Registrován: 22 srp. 2013, 09:42

Re: Dýmky jiných národů a kultur

Příspěvekod klasik51 » 23 srp. 2013, 20:09

Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Dýmky jiných národů a kultur

Příspěvekod beda » 23 srp. 2013, 23:43

Ten tabák bude asi rustika.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Dýmky jiných národů a kultur

Příspěvekod Pistacik » 21 led. 2015, 12:03

Pridávam tradičné japonské fajky a tabak nazývané kiseru: Kiseru na Wikipedii

Obrázek
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Dýmky jiných národů a kultur

Příspěvekod DragonSoul » 21 led. 2015, 13:58

Tak tohle je uz male i na tebe, ne?
Uživatelský avatar
DragonSoul
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 46
Registrován: 11 led. 2013, 09:43
Bydliště: Praha 9

Re: Dýmky jiných národů a kultur

Příspěvekod Fénix » 21 led. 2015, 13:59

normální Pištova dvouhodinovka...
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha


Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků