Hrubá sůl...

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod piter » 14 dub. 2005, 07:09

co ji zpusobuje je mocka a predejit se tomu da kourenim do dna, poctivym cistenim a dostatkem casu pro odpocinek dymky :)
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod bigdragon » 14 dub. 2005, 07:12

no vida kdo by to byl řekl že je to tak jednoduché :roll: :twisted:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod LUBO » 14 dub. 2005, 07:57

piter píše:co ji zpusobuje je mocka a predejit se tomu da kourenim do dna, poctivym cistenim a dostatkem casu pro odpocinek dymky :)

ano, tak je a este by som dodal, ze najvacsia chyba je nedofajcit fajku a nechat ju tak, ze vsak zajtra, alebo inokedy ju dofajcim. vela laikov takto robi.
dalsia velka chyba a mozno najcastejsia je, ze jednu fajku fajcia nepretrzite niekolkokrat za den a kazdy den, to je 100 percentna zaruka zakysnutia. cize nechat ju vzdy aspon den schnut a maximalne jedenkrat za den fajcit.
a dalsia chyba u filtrakov je, ked si nechaju mokry filter vo fajke a neodstrania ho ihned vo viere, ze ked sa v navode pise, ze filter je na 4 pouzitia, ze to je aj pravda. to je najvacsie klamstvo, ake sa len da vymysliet na zavadzanie zakaznika. cize filter okamzite po fajceni vyhadzovat a krcok, v ktorom bol filter, ihned vysusit servitkou, kapesnikom, atd.
nie kazdy dokaze fajku vzdy vyfajcit dosucha, ale potom musi ihned odstranit mokre zvysky a nechat ju niekolko dni schnut. ale ked je to u neho pravidlom, mal by si suchy popol zo zaciatku fajcenia odsypavat, aby mohol po vyprazdneni fajky na konci tento suchy popol dovnutra nasypat a jeho hygroskopicka vlastnost potom pomaha fajku vysusit.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Fénix » 15 dub. 2005, 23:12

na té solné metodě vážně není nic drastického, pokud to někdo nezmrví, navíc funguje ( :) ) tak nevím co se komu nezdá
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Darkstar » 12 kvě. 2005, 13:19

Milos Cerman píše:Na tu sůl co se používá na chodník bacha, bejvá to směsice všelijakejch sajrajtů. Ať si nenaběhneš !


Vcetne hydroxidu sodneho ...
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1220
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod rour » 12 kvě. 2005, 14:32

pkeklak píše:
Milos Cerman píše:Na tu sůl co se používá na chodník bacha, bejvá to směsice všelijakejch sajrajtů. Ať si nenaběhneš !


Vcetne hydroxidu sodneho ...

Nemohu nereagovat...
Naše firma dodává více jak 200000 tun kamenné soli na Slovensko a do Čech. Více jak 75% této soli je čistý přírodní produkt, ve zbytku je pouze navíc protispékací přípravek. Jestli do posypové soli na chodníky a cesty někdo něco před zabalením přidává, je to trouba, protože to musí přijít dráž, než vlastní sůl, a rozmrazovací schopnosti to nijak významně nevylepšuje. Pokud má někdo nějaké další dotazy, tak rour@post.cz
Uživatelský avatar
rour
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 62
Registrován: 29 črc. 2004, 12:43
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Fénix » 12 kvě. 2005, 14:37

rour píše:
pkeklak píše:
Milos Cerman píše:Na tu sůl co se používá na chodník bacha, bejvá to směsice všelijakejch sajrajtů. Ať si nenaběhneš !


Vcetne hydroxidu sodneho ...

Nemohu nereagovat...
Naše firma dodává více jak 200000 tun kamenné soli na Slovensko a do Čech. Více jak 75% této soli je čistý přírodní produkt, ve zbytku je pouze navíc protispékací přípravek. Jestli do posypové soli na chodníky a cesty někdo něco před zabalením přidává, je to trouba, protože to musí přijít dráž, než vlastní sůl, a rozmrazovací schopnosti to nijak významně nevylepšuje. Pokud má někdo nějaké další dotazy, tak rour@post.cz


stejně bych ji do dýmky nedal :P
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Honzk » 12 kvě. 2005, 14:48

... ale zase by se ti pak nespékala dýmka :D

Mimochodem, kdo má hooodně času a velkou ledničku, dá se nechat vykrystalizovat, mě se na základce podařily vypěstovat krystalky soli o velikosti 4 mm, to by do fajfky šlo, ne ? :wink:
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod Milos Cerman » 12 kvě. 2005, 20:40

rour píše: Více jak 75% této soli je čistý přírodní produkt, ve zbytku je pouze navíc protispékací přípravek. Jestli do posypové soli na chodníky a cesty někdo něco před zabalením přidává, je to trouba, protože to musí přijít dráž, než vlastní sůl, a rozmrazovací schopnosti to nijak významně nevylepšuje. Pokud má někdo nějaké další dotazy, tak rour@post.cz


No jó, přírodní produkt - - - ale co všechno v kamený soli je kromě NaCl ?
A co těch 25% ? Nám k baráku vozili na posyp jakejsi TONASAL. V Ústí v Neštěmicích je TONASO - (továrna na sodu) , a oni vyráběli Tonasal z odpadu z výroby sody. Netuším, co to je, ale bude to asi moc fajn. i když se tojako sůl tváří !
--------------------------------------------
Já bych si ale do dýmky nedal ani NaCl ve kvalitě PA ! :puke:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod rour » 13 kvě. 2005, 00:14

Milos Cerman píše:No jó, přírodní produkt - - - ale co všechno v kamený soli je kromě NaCl ?
A co těch 25% ?

75% z 200000 tun :) :) :) - sorry, nejasně napsáno!

Milos Cerman píše:Já bych si ale do dýmky nedal ani NaCl ve kvalitě PA ! :puke:

O tom rozhodně nepochybuji, tvou zásadovost myslím všichni na tomhle fóru znají!
Ostatně já taky ne. Své dýmky udržuji tak, aby žádnou ze zde zveřejněných metod nepotřebovaly :D
Na cizí dýmky jsem v rámci experimentu a poznávání ochoten a schopen ovšem aplikovat cokoliv! Kdo má zájem? :x
Vše bez záruky!
Uživatelský avatar
rour
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 62
Registrován: 29 črc. 2004, 12:43
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod piter » 08 pro. 2007, 00:55

kofila píše:Zdravím všechny. Pročítám fórum křížem krážem a nikde jsem se nedočetl o fintě, kterou jsem používal já kdysi jako začátečník. Mám to od kamaráda, který mě k dýmce přivedl.
Sůl jak je známo zamezuje hoření. Nasypete plnou hlavičku soli a nakapete na ni vodu co udrží. Takhle ji vlhčíte týden. Pak ji vypláchnete vodou a necháte řádně vyschnout ( cca týden).
Má to jisté výhody. Dýmka nechytí žádnou jinou chuť, než tabáku a dřevo je odolnější proti propálení a sůl nezalepí póry ve dřevě.
V zásadě všechny finy s vyléváním hlavičky rumem, koňakem, whiskou aj. mělo jediný důvod. Aby se při zakuřování trochu přerazila pachuť dřeva.
tifik píše:No tak to bych s novou krásnou dýmkou nedělal i kdyby to mělo nějaký význam, což ale evidentně nemá. Propálení dýmky se může podařit buď díky kazu ve dřevě nebo opravdu brutálnímu kouření třeba ve větru, při dodržení základních zásad podle mne téměř nehrozí.
franta píše:Co se vylevani hlavicky cimkoli tyce: to moc doporucovano neni. Ja osobne necitil zadnou velkou pachut dreva pri zakurovani....
Dalibor píše:Tak to som ešte ani len nepočul a aby som pravdu povedal veľmi sa mi to nepozdáva. Nechám to na zváženie skúsenejším fajkárom, ale ja to radšej skúšať nebudem.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod jcp » 08 pro. 2007, 06:50

kofila píše:Má to jisté výhody. Dýmka nechytí žádnou jinou chuť, než tabáku a dřevo je odolnější proti propálení a sůl nezalepí póry ve dřevě.

.. jojo.. podle týhle logiky musí bej ještě lepší vylejt tu dýmku vodním sklem .. pak to bude ještě odolnější (používalo se jako ohnivzdornej nátěr dřevěnejch desek laboratorních stolů) :idea: :!: :roll:
Jako chemik tě můžu ubezpečit, že když budeš v kelímku žíhat čistej filtrační papír a filtrační papír impregnovanej NaCl, tak ten impregnovanej začne uhelnatět dřív .. rač si ověřit :wink:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod kofila » 08 pro. 2007, 18:27

dělal jsem to jen u dvou dýmek ze začátku a vaše reakce mě ubezpečují, že ideální je nacpat a kouřit a nic s dýmkou nevyvádět.
Každý nějak začínal a bral každou radu. Je fakt, že jsem touto metodou dýmce neuškodil.
Uživatelský avatar
kofila
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Věk: 61
Registrován: 07 pro. 2007, 15:20
Bydliště: Zruč nad Sázavou

Příspěvekod jcp » 08 pro. 2007, 21:25

tady jsme sice lehce OT ale máš naprostou pravdu - nejlepší je zřejmě skutečně nic - ani alkohol, ani little honey (i když to doporučuje Dunhill) a asi ani zakuřovací pasta (btw. to vodní sklo nebyl fór, základem většiny zakuřovacích nátěrů je údajně vodní sklo s karborafinem) .. pokud vím, tak někteří z nás, při zakuřování dýmky vytřené zakuřovací pastou, ji napřed zbrousí na čisté dřevo (i když já osobně to nedělám). Taky je fakt, že dost dýmek vyšší cenové třídy se dodává vevnitř čistých (i když možná jen proto aby bylo vidět že komora není tmelená) :)
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Předchozí

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam [Bot] a 10 návštevníků


cron