Skladování dýmek venku

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Skladování dýmek venku

Příspěvekod jelen76 » 13 srp. 2014, 18:52

Zdravím všechny milovníky dýmek,jakož to kuřák dýmky začínající, mám možná pro staré bardy nejapný dotázek (prosím o toleranci :D )...Moje kuřárna a trucovna zároveň se nachází ve venkovním altánku kde chci i dýmky skladovat. To znamená venkovní vlhkost a teplota.Jak nejlépe dýmky skladovat venku? Moje představa je prosklená vitrína,která před vlivem počasí dýmky částečně ochrání.PO ZABAFÁNÍ BYCH NECHAL DÝMKU 24 HODIN ODPOČINOUT A PAK JÍ ULOŽIL DO VITRÍNY.Točím 7 dýmek..Je to blbost to uskladnění nebo ne?Dík za rady předem.................
Uživatelský avatar
jelen76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 424
Věk: 47
Registrován: 13 srp. 2014, 18:30
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Skladování dýmek venku

Příspěvekod Jakub » 13 srp. 2014, 21:02

mno, je to blbost od začátku do konce, venku ti dýmka v 95% nikdy nevyschne, střídání teplot a rozdílné vlhkosti (ráno den večer noc) není dobré ani pro dřevo ani pro ebonit......nedej bože aby na ně ještě svítilo sluníčko..... nechávat fajky venku ať už ve vitríně nebo jen tak je hrob pro ty dýmky... a to si fakt nezaslouží
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Re: Skladování dýmek venku

Příspěvekod jelen76 » 13 srp. 2014, 21:14

Jakube děkuji ti za odpověď.Takže dýmky budou mít radost a zůstanou doma ve stojánku.Radost nebude mít akorát manželka :lol:
Uživatelský avatar
jelen76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 424
Věk: 47
Registrován: 13 srp. 2014, 18:30
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Skladování dýmek venku

Příspěvekod Copatej » 14 srp. 2014, 04:55

Navrhni manželce, že PO ZABAFÁNÍ JÍ NECHÁŠ 24 HODIN ODPOČINOUT A PAK JÍ ULOŽÍŠ DO VITRÍNY...nepochybně bude mít následně radost, že jí nakonec taky necháš doma :lol:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Skladování dýmek venku

Příspěvekod klasik51 » 14 srp. 2014, 06:59

No blbost :think: ono venkovní altán je dneska širokej pojem, je to jenom přístřešek, nebo zastřešený nějaký prostor, částečně otevřený,
nebo vlastně nějaká chatka/ zahradní domek? A chatka zateplená, nebo nezateplená? Ale sluníčko opravdu ne. :naughty:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Skladování dýmek venku

Příspěvekod beda » 14 srp. 2014, 09:42

Copatej píše:Navrhni manželce, že PO ZABAFÁNÍ JÍ NECHÁŠ 24 HODIN ODPOČINOUT A PAK JÍ ULOŽÍŠ DO VITRÍNY...nepochybně bude mít následně radost, že jí nakonec taky necháš doma :lol:

A to máš nějakou zvukotěsnou vytrínu jo? :mryellow: Může se na to hezky koukat :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Skladování dýmek venku

Příspěvekod jelen76 » 14 srp. 2014, 10:28

klasik51: je to nezateplená chatka z jedné strany otevřená stěna v létě.V zimě uzavřeno venkovní roletou.Sluníčko tam nesvítí ani náhodou..........
Uživatelský avatar
jelen76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 424
Věk: 47
Registrován: 13 srp. 2014, 18:30
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Skladování dýmek venku

Příspěvekod BATRACHOS » 14 srp. 2014, 12:44

Tam záleží na vlhkosti.
Pokud je v chatce vlhko, nevhodné.
Jakmile je teplota v noci pod 8-10°C, nevhodné.

Takže na léto ano, přes den vysychat ano, ale principiálně se stejně nevyhneš tomu, aby sis zařídil pěknou prosklenou vitrínu na fajfky, ideálně od basova dědy ... ta se osvědčila tolikrát, že je to doporučeníhodný model. :ok:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Skladování dýmek venku

Příspěvekod Alter Egon » 14 srp. 2014, 13:12

Přeci jen dýmkám náleží nějaké čestnější místo, než vyšoupnout je ven. Venku přes den, je tam můžeš tak větrat, ale pak pěkně uložit. Zvlášť když se od nich šíří velice příjemný tabákový odér, který povzbuzuje k dalšímu kouření :smoke5:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Skladování dýmek venku

Příspěvekod Fanys » 14 srp. 2014, 13:53

V obývací stěně jsem vyházel skleničky a dal tam dýmky. Kuřárnu mám na zasklené lodžii. Při mé lenosti některé často používané dýmky začaly zůstávat v kuřárně, tak jsem jim tam pořídil aspoň skříň, aby na ně nesvítilo slunce. Teplota se tam během roku pohybuje od 0°C v zimě do cca 60°C v létě v poledne, za deště je tam vlhko jak v humidoru. Moje nejoblíbenější dýmky tam takhle bydlí již několik let a na chuti se to nijak neprojevilo. V obýváku zůstaly jen sbírkové kousky, které nestíhám kouřit.
Dýmka pro mne není modla, ale hezký spotřební předmět.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Skladování dýmek venku

Příspěvekod klasik51 » 15 srp. 2014, 08:15

Letos jsem si něco málo postavil na zahradě. Takové posezení na takové to domácí grilování a malinkou chatku s jednou válendou na takové to domácí
poležení pro důchodce. :smoke1: Chatka bude zateplená, hlavně proto, aby tan v létě nebyl pařák. A mám už připravené dýmky, které tam budou
bydlet na stálo. A přesně jak píše Fanýs, nebudu to nijak řešit. Ale těch šedesát tam mít nebudu. :smoke5:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Skladování dýmek venku

Příspěvekod RottenFox » 15 srp. 2014, 08:32

Letos jsem si taky něco málo postavil na zahradě...
Obrázek
Dýmky tam ale nebydlí žádné, nosím si je sebou z domova v proutěném košíku. :puffy:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Skladování dýmek venku

Příspěvekod Fanys » 15 srp. 2014, 09:14

klasik51 píše: Ale těch šedesát tam mít nebudu. :smoke5:

60°C tam je v okamžiku, kdy tam v poledne praží slunce a venku je přes 30°. To se potom ohýbá i svíčka, kterou tam mám na stolku. Řekl bych, že horko vadí dýmce méně než mráz a ten tam naštěstí nemám. Když je venku -20, tak tam mám kolem 0. Jinak normálně v zimě kolem +10°, takže stačí trochu přitopit na 16°C pro červené víno, které tam piji. :think:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Skladování dýmek venku

Příspěvekod vědec » 15 srp. 2014, 10:38

klasik51 píše:Letos jsem si něco málo postavil na zahradě. Takové posezení na takové to domácí grilování a malinkou chatku s jednou válendou na takové to domácí poležení pro důchodce. :smoke1:. Chatka bude zateplená...

Takže:
- letos jsem stavěl jen málo
- v podstatě jen drobný přístřešek k mému malému grilu, na který se stěží vejdou dva buřty
- shodou okolností (jak to tak vyšlo?) se tam vejde gauč
- pak jsem si všiml, že mi přebývá pár kubíků polystyrénu, nějaký to lepidlo a i fasáda se nešla...
- patro na to hodím příští rok...
- vířivku přespříští
Uživatelský avatar
vědec
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1015
Věk: 56
Registrován: 26 lis. 2007, 20:57
Bydliště: Nymburk

Re: Skladování dýmek venku

Příspěvekod klasik51 » 16 srp. 2014, 07:52

Vědec - :naughty: :D jsem skromný kluk :puffy: hlavně kytky a keře kolem sebe, nějaké to kamení a zvířátka. Až budu mít čas,
tak toužim po nějakých ptáčcích. Snad si to splnim. :think:
Fanýs - s tim sluncem mě to je jasné a tohle - "takže stačí trochu přitopit na 16°C pro červené víno, které tam piji." je dobrá volba :ok:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků