Oprava dýmky

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod Darkstar » 20 kvě. 2005, 07:03

bigdragon píše:no myslím že je celkem jedno jaký vrták použiješ (já sám jsem do dřeva dělal jenom vrtákama na kov) pouze bych doporučil aby neměl kužel (hrot) prostě rovnej taková spíš fréza :oops: a byl dobře nabroušenej


Bigdragone a jakou rychlosti vrtat ? vysoke, nebo spis pomale otacky ?
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1220
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod bigdragon » 20 kvě. 2005, 07:08

no do dřeva jsou vždycky lepší vyšší (ale nesmí se pálit (to dřevo))
a moc netlač fréza je dravec
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Milos Cerman » 20 kvě. 2005, 07:10

pkeklak píše:Mam problem. Vcera jsem koupil novou dymku a kdyz do ni vlozim filtr, tak naustek nedoleha k drevene casti, je tam asi 1 mm prostor. Lze to udelat tak, ze se filtr nasilu zamackne, papirek se v nem jemne zdefotmuje, ale pri koureni zjistuji, ze mi dymka vubec netahne, filtr se rychle ucpe.

Zažil jsem podobnej problem, ale nebyloto nedovrtanou dírou do dřeva.
Já jsem měl náustek lepený ze dvou kusů, teda do troubele byla vlepena trubička, a uvnitř byl přetok lepidla. Vyškrábl jsem ho vrtákem, ale točil jsem s ním jenom rukou !
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Darkstar » 20 kvě. 2005, 07:18

Milos Cerman píše:
pkeklak píše:Mam problem. Vcera jsem koupil novou dymku a kdyz do ni vlozim filtr, tak naustek nedoleha k drevene casti, je tam asi 1 mm prostor. Lze to udelat tak, ze se filtr nasilu zamackne, papirek se v nem jemne zdefotmuje, ale pri koureni zjistuji, ze mi dymka vubec netahne, filtr se rychle ucpe.

Zažil jsem podobnej problem, ale nebyloto nedovrtanou dírou do dřeva.
Já jsem měl náustek lepený ze dvou kusů, teda do troubele byla vlepena trubička, a uvnitř byl přetok lepidla. Vyškrábl jsem ho vrtákem, ale točil jsem s ním jenom rukou !


Pane Cerman mate pravdu. Ty 2-3 mm udelam i tocenim rukou. Diky za tipy chlapi.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1220
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Šimi » 20 kvě. 2005, 07:27

pkeklak píše:Pane Cerman mate pravdu. Ty 2-3 mm udelam i tocenim rukou. Diky za tipy chlapi.


Zrovna jsem ti chtěl poradit to samé. Při normálním vrtání je trochu z obliga dát dýmku do svěráku a když ji držíš v ruce, tak se stává, že vrták dostane chuť na dřevo a jede o trochu dál než potřebuješ vlivem pružného uložení dýmky ve tvých rukách. Pomáhají proti tomu vysoké otáčky a velmi jemný přísuv. Ale lepší je to vrtat rukou. Jinak vrták je asi nejvhodnější ten na kov. Jeho vrcholový úhel je 120° a ve většině dýmek jsem našel jeho stopy. Vrták rovný jak popisoval Bigdragon je klasický vrták do dřeva. Myslím, že by dělal hrubší stěnu a dno.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod bigdragon » 20 kvě. 2005, 08:27

na stěnu to vliv nemá a dno je super hladké :)

jinak tohle jsou vrtáky do dřeva http://www.dokoupil.cz/vrtaky/054drevo.htm
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Fénix » 20 kvě. 2005, 10:22

pkeklak píše:
Milos Cerman píše:
pkeklak píše:Mam problem. Vcera jsem koupil novou dymku a kdyz do ni vlozim filtr, tak naustek nedoleha k drevene casti, je tam asi 1 mm prostor. Lze to udelat tak, ze se filtr nasilu zamackne, papirek se v nem jemne zdefotmuje, ale pri koureni zjistuji, ze mi dymka vubec netahne, filtr se rychle ucpe.

Zažil jsem podobnej problem, ale nebyloto nedovrtanou dírou do dřeva.
Já jsem měl náustek lepený ze dvou kusů, teda do troubele byla vlepena trubička, a uvnitř byl přetok lepidla. Vyškrábl jsem ho vrtákem, ale točil jsem s ním jenom rukou !


Pane Cerman mate pravdu. Ty 2-3 mm udelam i tocenim rukou. Diky za tipy chlapi.


Víc info o vrtání možná najdeš tady:

http://web.telecom.cz/hookpipes/hook.htm
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Šimi » 07 čer. 2005, 20:49

Dneska jsem převrtával kotlíky na 4 dýmkách. Nejlépe to šlo s nejmenšími otáčkami. Dokonce jsem vrtačku ani úplně neroztočil, spíš jsem s ní pocukával. Kotlík se mi tak pěkně hladce převrtal bez vzniku otřepů a výškubů na povrchu.
Vylepšil jsem si tak soutěžní dýmku z Brna a spravil napálenou churchwardenku.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 08 čer. 2005, 11:32

Má zkušenost po 14 letech s dýmkou je taková, ža cca 1 rok nech náústek trochu povytažený. Klidně 2-3mm. On se časem zatý´áhne sám. V žádném případě to tam necpi silou. Mohl by st Ti zlomit náústek.

Milos Cerman píše:
pkeklak píše:Mam problem. Vcera jsem koupil novou dymku a kdyz do ni vlozim filtr, tak naustek nedoleha k drevene casti, je tam asi 1 mm prostor. Lze to udelat tak, ze se filtr nasilu zamackne, papirek se v nem jemne zdefotmuje, ale pri koureni zjistuji, ze mi dymka vubec netahne, filtr se rychle ucpe.

Zažil jsem podobnej problem, ale nebyloto nedovrtanou dírou do dřeva.
Já jsem měl náustek lepený ze dvou kusů, teda do troubele byla vlepena trubička, a uvnitř byl přetok lepidla. Vyškrábl jsem ho vrtákem, ale točil jsem s ním jenom rukou !
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Fénix » 10 čer. 2005, 13:18

Vojtěch Regazzo píše:Děkuju za radu. Do Štěpánské tam raději nee. Asi to dám do Dlouhý. Jsem zvědav, jestli mi tam zachovají ten žlutý náústek, nebo jestli mi dam dají černý. Budu Vás informovat.

bromden píše:
Vojtěch Regazzo píše:Nevím, jestli to patří sem, ale mám dýmku desig Berlím se žlutým náústkem a mám ho již prokousnutý, Poradíte někdo, kde to mohu opravit ?

Dixovo košovou metodou. Vemeš prokousnutý náústek a mrskneš ho do koše. A uděláš si nový, nebo si ho necháš udělat (dělá to třeba Hingarův kšeft ve Štěpánské(prý nic moc kvalita), na opravy berou tuším i v dlouhé, jinak dost možná půjde domluvit se s Hápem, Kloučkem nebo někým takovým...).
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Milan Zabloudil » 10 čer. 2005, 13:38

Pro všechny co mají problém s lakovanou dýmkou od Honzy Kloučka :
Zavolat Honzovi a on vám to zdarma spravý nebo vymění za novou, řekl, že se to může stát při lakování, když děvče šáhne na dřevo nebo jí na něj něco ukápne :wink: (možná slza, že se sní musí rozloučit). Pak prý se může stát, že se lak odfukuje. :(
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 14 čer. 2005, 22:01

Ono záleží taky na kvalitě laku, a hlavně na kvalitě lakvání, nejen na slzách :!:
Když je toho laku trochu větší vrstva, je to v p****i :!:
S tím ale nemají problém jenom dýmky pana Kloučka, alespousta levnějších značek :!:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Nevill » 14 čer. 2005, 22:35

Milan Zabloudil píše:Pro všechny co mají problém s lakovanou dýmkou od Honzy Kloučka :
Zavolat Honzovi a on vám to zdarma spravý nebo vymění za novou, řekl, že se to může stát při lakování, když děvče šáhne na dřevo nebo jí na něj něco ukápne :wink: (možná slza, že se sní musí rozloučit). Pak prý se může stát, že se lak odfukuje. :(


Uvidím, no...zatím to je na takovém malém místečku, tak se mi to nechce posílat...snad leda, že bych se tam někdy stavil osobně... :roll:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Ken » 27 říj. 2005, 09:06

Po precteni prispevku o prevrtani jsem to zkusil taky. Normalne jednou za 4 mesice jsem pouzil vyhrubnik a ten pseudovrtak co je uvnitr na kanalek. Ten je asi prumer 3mm. Vcera jsem vzal vrtak na kov 4mm a projel jsem vsechny rovne dymky. Po vyzkouseni dvou dymek je vysledek jednoznacne kladny. Pomalejsi koureni, lehci koureni, plnejsi koureni. Same plus. Diky vsem za radu. :)
Ken
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 14
Věk: 57
Registrován: 25 říj. 2005, 18:23
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Darkstar » 22 lis. 2005, 12:24

Tak chlapi, nevim kam jinam to napsat, jedna se opravu dymecky se kterou se chci tak trosku i pochlubit :-) Pamatujete se, jak jsem mel porad kecy, ze ta moje Petersonka ( Dublin Filter, model 999 ), kterou jsem koupil neznaly zacinajici dymkar silne nedvrtanou a ktera ani za boha nehorela, mockovala, susit se musela tyden a jak jsem ji nerad kouril a jak jsem ji chtel vyhodit z wokna ? Tak uz to neplati! :-D Pred dvema tydny jsem zvednul dno a jsem maximaaaalne spokojeny. Dymecka vypada lip, nez kdyz byla nova a s moji praci jsem maxilamne spokojeny. Tak si rikam, ze kdyby chtel Peterson opravit a zdokonalit ty zmetky, ktere dodava na cesky trh, ze bych jim je za mensi uplatu zacal opravovat :-D :-D :-D Tyky bych chtel podekovat kamaradovi ze Slovenska, myslim, ze to byl Carolco, ktery me navedl na uzasnou vec s kamnarskym tmelem Soudal a take Simimu, Graveirovi a mnoho dalsim za drobne rady :!: :smoke1:
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1220
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Kluzo a 13 návštevníků