Oprava dýmky

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod carolco » 22 lis. 2005, 15:03

so soudalom sa ako prvy objavil lubo. je to vyborna metoda, jedine, co ma na nej stve je to, ze som ju nevymyslel sam :-) btw pytal som sa na tmelenie spalenych fajok v trebici barbiho a ten mi poradil, aby som pouzil zubarsky tmel na vlozky do zubov. teda nie amalgam, ale tu druhu, bielu srandu, ktora sa dava do zubov provizorne.
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod LUBO » 22 lis. 2005, 15:31

sposob tmelenia prvykrat na dymke popisal nas kamarat Zdenek Holesovsky, myslim, ze jeho clanok je doteraz na dymke.tk. mne este napisal, ako robi fajky, ktore su nezafajcene, ale to je uz trochu komlikovanejsie.
Zdenkovi patri vdaka za to, ze si dnes nasi kamarati vedia poradit s chybami fajky. ja som to len ozivil v case, ked sa niekto na ten problem pytal.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod carolco » 22 lis. 2005, 15:46

a ako teda tmelit fajky, ktore su nezafajcene a uz napalene?
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod LUBO » 22 lis. 2005, 15:50

to sa vrta dvojmilimetrovym vrtakom do hlbky na jezka a az potom sa tmeli. tym sa tmel zahryzne do dreva, lebo inac sa z hladkej nezafajcenej plochy komory pri vysokej teplote odlupne. ja ovsem by som do takeho radikalneho zasahu asi nesiel, ale by som to doma radsej zafajcil tak, ze by som fajku pri dofajcovani drzal smerom nahor, teda tak, aby bol kanalik naspodku. az po zafajceni by som to vytmelil klasicky.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Darkstar » 23 lis. 2005, 06:55

Ano Lubo, len doplnim, co ma minule napadlo : Do cisteho dreva by som ani nemusel vrtat, len riadne zdrsnit povrch a potom pouzit jednomilimetrovu vrstvu dvojzlozkoveho tmelu na drevo. Znacku nenapisem, musel by som to zistit. Na ten tmel uz ide pouzit klasicky Soudal o ktorom tu uz bolo pisane, za predpoklasu, ze je povrch zdrsneny a navlhceny.

Inac, skutocne netusim, koho to bol napad s tym tmelenim, nechcem zabudat s podakovanim na nikoho z Vas, ktori prispeli akymkolvek prispevkom. Takze vychadzal som z klucoveho slova Soudal a potom kamnarsky tmel. Vyhladal som si vsetky prispevky a odkazy na rozne stranky a skusil opravit prvu fajku :-) Podarilo sa a teraz som si dovolil opravit aj Petersonku.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Pepřek » 03 led. 2006, 10:20

Jak jsem už uvedl v jiných odkazech. Mám starou dýmku, která je lehce poškozená a zašlá.

Myslíte že nějaký pipe-maker by mi ji mohl zprovoznit? Když ji napucuju tak ve sbírce bude hezká, ale raději bych ji kouřil :)

Tady je
image_id: 1264
Uživatelský avatar
Pepřek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 176
Věk: 47
Registrován: 04 črc. 2005, 12:09
Bydliště: Brno

Příspěvekod bromden » 03 led. 2006, 10:23

Pepřek píše:Jak jsem už uvedl v jiných odkazech. Mám starou dýmku, která je lehce poškozená a zašlá.

Myslíte že nějaký pipe-maker by mi ji mohl zprovoznit? Když ji napucuju tak ve sbírce bude hezká, ale raději bych ji kouřil :)

Tady je
image_id: 1264


Háp, dělá i renovace, nové náústky, etc, vše v jeho kvalitě a za lidové ceny... :wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod dix » 03 led. 2006, 22:49

Peprek napsal:
Jak jsem už uvedl v jiných odkazech. Mám starou dýmku, která je lehce poškozená a zašlá. image_id: 1264


cece..tak tomuto ja hovorim minimalista... :lol:
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Pepřek » 04 led. 2006, 06:58

dix píše:

cece..tak tomuto ja hovorim minimalista... :lol:


:D Mno když si uvědomíš její věk, kdy první polovinu života byla asi hodně používána a druhou visela někde na verandě na zdi, tak je to ještě fešanda :D
Uživatelský avatar
Pepřek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 176
Věk: 47
Registrován: 04 črc. 2005, 12:09
Bydliště: Brno

Příspěvekod Robur » 25 led. 2006, 15:52

Zrovna jsem si zatmelil nabouranou vložkovku kamnářským tmelem Zwaluw.
Z tuby 310 ml jsem využil asi desetinu procenta, ale v menším balení se to prostě neprodává.
Kdybyste někdo potřebovali tmel, přenechám ho zadarmo, vyjde ještě tak nejméně na 100 dýmek.
Uživatelský avatar
Robur
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 927
Věk: 59
Registrován: 17 kvě. 2005, 09:23
Bydliště: ostrava

Příspěvekod Vart » 29 led. 2006, 16:57

Robur Dobyvatel píše:..Kdybyste někdo potřebovali tmel, přenechám ho zadarmo, vyjde ještě tak nejméně na 100 dýmek.

Uvazuju, ze bych nabidku vyuzil a poopravil ten svuj nadvrtany a napaleny freehand.. jestli se ukazu na pristim srazu, tak bych si tedy rad trochu toho tmelu ucvrnkl
Uživatelský avatar
Vart
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 357
Věk: 38
Registrován: 26 srp. 2005, 22:24
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Darkstar » 30 led. 2006, 07:53

Vart píše:
Robur Dobyvatel píše:..Kdybyste někdo potřebovali tmel, přenechám ho zadarmo, vyjde ještě tak nejméně na 100 dýmek.

Uvazuju, ze bych nabidku vyuzil a poopravil ten svuj nadvrtany a napaleny freehand.. jestli se ukazu na pristim srazu, tak bych si tedy rad trochu toho tmelu ucvrnkl


Zdarec Vart: Rychle tuhne. Lepsi je pujcit si celou tubu.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Šimi » 30 led. 2006, 12:42

Darkstar píše:
Vart píše:
Robur Dobyvatel píše:..Kdybyste někdo potřebovali tmel, přenechám ho zadarmo, vyjde ještě tak nejméně na 100 dýmek.

Uvazuju, ze bych nabidku vyuzil a poopravil ten svuj nadvrtany a napaleny freehand.. jestli se ukazu na pristim srazu, tak bych si tedy rad trochu toho tmelu ucvrnkl


Zdarec Vart: Rychle tuhne. Lepsi je pujcit si celou tubu.


Dá se to dobře uchovat v injekční stříkačce, jenom musíš něčímš zacpat otvor :wink:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod kolac » 02 bře. 2006, 09:45

napalila sa mi dymka a potreboval by som ju dako opravit, zevraj sa to da kachliarskym tmelom ma stym dakto skusenosti ???
Uživatelský avatar
kolac
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 14
Věk: 40
Registrován: 08 dub. 2005, 22:20
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod bigdragon » 02 bře. 2006, 10:05

kolac píše:napalila sa mi dymka a potreboval by som ju dako opravit, zevraj sa to da kachliarskym tmelom ma stym dakto skusenosti ???


vyskoušej TOHLE
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků


cron