Oprava dýmky

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod LUBO » 04 úno. 2005, 09:12

ako sa mozno docitat v jednom preklade barbiho clanku o kanaliku, naozaj je 4mm kompromisom v sirke kanaliku. ja by som minimalne na tento rozmer isiel, alebo aj viac, napr. 4,2mm
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod bromden » 04 úno. 2005, 10:37

Já mám všechny levný dýmky (BPK a podobně) převrtaný na jeden rozměr (tuším 3,8 nebo 4mm), dražší dýmky nechávám jak jsou. Jediný co bych asi převrtal jsou zahnutý petersonky, mají strašně tenký kanálek a podle té jedné co jsem měl, tak do převrtání absolutně netáhla.

Má to ještě jednu výhodu - při "velkém úklidu" prostě jednotuše projedu kouřovod tím jedním vrtákem co na to mám a je to.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod archduke » 05 úno. 2005, 18:08

Tak JO! Ukecali jste me. Mam Stanwellku, ktera mockovala, jako silena, at jsem v ni kouril cokoli. Smirgloval a ohnul vice stem a nic nepomohlo. Nemel jsem co ztratit, tak jsem ji prevrtal (sirsi prumer) a kupodivu jsem zaznamenal zavratne zmeny - nemockuje, potvora. Ani tabak neucpava kourovod, je OK. Kourovody se take casto vrtaji (standartnim prumerem), jako jedna z moznosti cisteni starsi dymky od usazenin.
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod bigdragon » 05 úno. 2005, 18:52

nebudu sice mluvit k tématu (převrtání) ale potřebuji se na něco zeptal dnes jsem si na procházce zapálil dýmku a po návratu domů začal čistit a ve snaze odstranit připečené kousky tabáku jsem asi víc přitlačil a ta černá vrstva se na několika místech odřela. Tu dýmku jsem pouřil teprve po páté takže to asi ještě nabyla ta karbonová vrstva ale ta zakuřovací pasta nebo něco takového na co si mám dát pozor abych dýmku nezničil?
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod LUBO » 07 úno. 2005, 08:01

vycistit liehom nechat dobre vyschnut a domazat nanovo. ako vyrobis vymazovu pastu najdes na dymke.tk v preklade clanku o vymazovej paste.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod bigdragon » 07 úno. 2005, 08:19

díky za radu jen nevím co si představit pod pojmem lékařské dřevěné uhlí je to normální černý uhlí co koupím v lékárně? :oops:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod LUBO » 07 úno. 2005, 08:22

myslim, ze ano, ale nasi chemici z diskusie ti to povedia urcite presne.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod dix » 07 úno. 2005, 08:51

bigdragon píše:nebudu sice mluvit k tématu (převrtání) ale potřebuji se na něco zeptal dnes jsem si na procházce zapálil dýmku a po návratu domů začal čistit a ve snaze odstranit připečené kousky tabáku jsem asi víc přitlačil a ta černá vrstva se na několika místech odřela. Tu dýmku jsem pouřil teprve po páté takže to asi ještě nabyla ta karbonová vrstva ale ta zakuřovací pasta nebo něco takového na co si mám dát pozor abych dýmku nezničil?


jednen stary skuseny dymkar odporucal nove faje /co je aj pol roka/ nevyskrabovat nevytierat a podobne nesmysli.Ja osobne som tiez zastanca teorie ze do novej fajky netreba sahat.Jemne prejst dymkarskou lzyckou a vyklepat o dlan.Konec.Nepovazujem za nutne ani pitvat prisusene mikrocastice tabaku zo stien dymky.Karbonova vrstva je velmi cenna.../pri niekolko rokov fajcenych fajkach pristupujem k radikalnej ociste a zoskrabem karbon az vtedy ked je moc zuzeny kotol./
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod harel » 07 úno. 2005, 09:00

dix píše:
bigdragon píše:nebudu sice mluvit k tématu (převrtání) ale potřebuji se na něco zeptal dnes jsem si na procházce zapálil dýmku a po návratu domů začal čistit a ve snaze odstranit připečené kousky tabáku jsem asi víc přitlačil a ta černá vrstva se na několika místech odřela. Tu dýmku jsem pouřil teprve po páté takže to asi ještě nabyla ta karbonová vrstva ale ta zakuřovací pasta nebo něco takového na co si mám dát pozor abych dýmku nezničil?


jednen stary skuseny dymkar odporucal nove faje /co je aj pol roka/ nevyskrabovat nevytierat a podobne nesmysli.Ja osobne som tiez zastanca teorie ze do novej fajky netreba sahat.Jemne prejst dymkarskou lzyckou a vyklepat o dlan.Konec.Nepovazujem za nutne ani pitvat prisusene mikrocastice tabaku zo stien dymky.Karbonova vrstva je velmi cenna.../pri niekolko rokov fajcenych fajkach pristupujem k radikalnej ociste a zoskrabem karbon az vtedy ked je moc zuzeny kotol./

ABSOLÚTNY SÚHLAS !!!!
VŽDY KEĎ VIDÍM CHLAPA AKO FAJČÍ FAJOČKU TAK MOJE SRDCE POOKREJE NO KEĎ ZAČNE PO DOFAJČENÍ VYŤAHOVAŤ VŠELIJAKÉ HANDRIČKY A PORTVIŠE TAK MI NEPRIPOMÍNA NOBLESU ALE SKOR UPRATOVACIU ČATU ... KARBÓN JE VEźMI DOLEŽITÝ. DOKONCA KVALITA FAJKÁRA SA POSUDZUJE PODźA ROVNOMERNOSTI KARBÓNOVEJ VRSTVY, KRÁSNYCH SVETLOŠEDÝCH STIEN KOTLA AŽ PO DNO A VONE VYFAJČENEJ FAJKY. NETREBA K TOMU ŽIADNE SERVÍTKY A VRECKOVKY ...
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod LUBO » 07 úno. 2005, 09:03

ovsem ked mu odpadlo nieco zo zafajcovacej pasty a zostali po nej diery, tak by som to predsa len vyspravil, aby sa to zafajcovalo rovnomerne.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod dix » 07 úno. 2005, 09:25

4 harel...naprosto suhlasim..
4lubo...ano ale to uz je len reakcia prave takehoto prehnane dosledneho "cistenia" faje.Samozrejme ked uz sa to zial stane,Tvoja rada je na mieste.My z Harelom narazame na to/teda sorry Harel,ak to nieje pravda tak ma pooprav./ ze mnozstvo newbies si mysli ze cistenie faje spociva v tom ze ju pomaly idu smirglovat....
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod bigdragon » 07 úno. 2005, 09:30

No asi máte (Harel i Dix) pravdu a doufám že tenhle thread pomůže i dalším, aby nebyli přehnaně čistotní (či přiliš netlačili při čištení) a podobná věc je nepotkala.
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod harel » 07 úno. 2005, 09:53

LUBO píše:ovsem ked mu odpadlo nieco zo zafajcovacej pasty a zostali po nej diery, tak by som to predsa len vyspravil, aby sa to zafajcovalo rovnomerne.

...pri zafajčovaní sa to určite môže stať. Ale inak sa mi zdá strkať vreckovku do hlavičky po každom fajčení nezmyselné. Vreckovku používam len po radikálnom odstraňovaní karbónu výhrubníkom. Vtedy vyčistím hlavičku vreckovkou (papierovou) od zbytku karbónu.
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod harel » 07 úno. 2005, 09:57

dix píše:4 harel...naprosto suhlasim..
4lubo...ano ale to uz je len reakcia prave takehoto prehnane dosledneho "cistenia" faje.Samozrejme ked uz sa to zial stane,Tvoja rada je na mieste.My z Harelom narazame na to/teda sorry Harel,ak to nieje pravda tak ma pooprav./ ze mnozstvo newbies si mysli ze cistenie faje spociva v tom ze ju pomaly idu smirglovat....

Presne tak som to myslel aj ja Dix.
Vieš čo je zvláštne? Fajky fajčím takmer 20 rokov a nikdy, nikdy sa mi nestalo, že by som ich pripálil, že by som cítil drevo. Myslím, že jeden z dôvodov je dobrá karbónová vrstva.
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod harel » 07 úno. 2005, 09:58

bigdragon píše:No asi máte (Harel i Dix) pravdu a doufám že tenhle thread pomůže i dalším, aby nebyli přehnaně čistotní (či přiliš netlačili při čištení) a podobná věc je nepotkala.

...všetkého s mierou :lol:
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Kluzo a 14 návštevníků