Oprava dýmky

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod Fénix » 07 úno. 2005, 10:22

harel píše:
dix píše:
bigdragon píše:nebudu sice mluvit k tématu (převrtání) ale potřebuji se na něco zeptal dnes jsem si na procházce zapálil dýmku a po návratu domů začal čistit a ve snaze odstranit připečené kousky tabáku jsem asi víc přitlačil a ta černá vrstva se na několika místech odřela. Tu dýmku jsem pouřil teprve po páté takže to asi ještě nabyla ta karbonová vrstva ale ta zakuřovací pasta nebo něco takového na co si mám dát pozor abych dýmku nezničil?


jednen stary skuseny dymkar odporucal nove faje /co je aj pol roka/ nevyskrabovat nevytierat a podobne nesmysli.Ja osobne som tiez zastanca teorie ze do novej fajky netreba sahat.Jemne prejst dymkarskou lzyckou a vyklepat o dlan.Konec.Nepovazujem za nutne ani pitvat prisusene mikrocastice tabaku zo stien dymky.Karbonova vrstva je velmi cenna.../pri niekolko rokov fajcenych fajkach pristupujem k radikalnej ociste a zoskrabem karbon az vtedy ked je moc zuzeny kotol./

ABSOLÚTNY SÚHLAS !!!!
VŽDY KEĎ VIDÍM CHLAPA AKO FAJČÍ FAJOČKU TAK MOJE SRDCE POOKREJE NO KEĎ ZAČNE PO DOFAJČENÍ VYŤAHOVAŤ VŠELIJAKÉ HANDRIČKY A PORTVIŠE TAK MI NEPRIPOMÍNA NOBLESU ALE SKOR UPRATOVACIU ČATU ... KARBÓN JE VEźMI DOLEŽITÝ. DOKONCA KVALITA FAJKÁRA SA POSUDZUJE PODźA ROVNOMERNOSTI KARBÓNOVEJ VRSTVY, KRÁSNYCH SVETLOŠEDÝCH STIEN KOTLA AŽ PO DNO A VONE VYFAJČENEJ FAJKY. NETREBA K TOMU ŽIADNE SERVÍTKY A VRECKOVKY ...


Nevím, co to jsou handričky a portviše :) , ale já tedy po dokouření dýmku vysypu, rozeberu, odfiltruju, protáhnu, a vyfouknu, a to i na veřejnosti, proptože bych nerad riskoval zkysnutí :oops: Souhlasím, že to ale zrovna vábně nevypadá, a tak se přitom snažím skrývat :D
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod dix » 07 úno. 2005, 11:02

Myslim si ze vies co su handričky a portviše :twisted: ale ja Ti to bez ironie prelozim: handricky=hadr,hadricky..portvis sa pouziva aj v ceskych zemich=smetak.

jo jo nekdo nekomu rozumi a nekdo nekomu nerozumi :lol:

btw..nezaujaty dix :D
Naposledy upravil dix dne 07 úno. 2005, 11:05, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod bigdragon » 07 úno. 2005, 11:04

dix píše:jo jo nekdo nekomu rozumi a nekdo nekomu nerozumi :lol:


Já rozumím, jezdím občas na Slovensko :lol: (na Duchonku)
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Šimi » 15 úno. 2005, 09:35

Co se týká průměru kanálků, tak já mám pocit že ty úzké se ucpavájí tabákem mnohem víc. Mám taky Kršku se širším kanílkem a tase mi ještě neucpala.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Michal Hubacz » 15 úno. 2005, 10:51

Simi píše:Co se týká průměru kanálků, tak já mám pocit že ty úzké se ucpavájí tabákem mnohem víc. Mám taky Kršku se širším kanílkem a tase mi ještě neucpala.


Mám známého, kterému se ucpává kanálek i u Kršky.... Vždycky když jsem viděl jak musí násilím propichovat kanálek z troubele do hlavičky nechápal jsem jak toho mohl dosáhnout.
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Příspěvekod bromden » 15 úno. 2005, 12:04

Michal Hubacz píše:
Simi píše:Co se týká průměru kanálků, tak já mám pocit že ty úzké se ucpavájí tabákem mnohem víc. Mám taky Kršku se širším kanílkem a tase mi ještě neucpala.


Mám známého, kterému se ucpává kanálek i u Kršky.... Vždycky když jsem viděl jak musí násilím propichovat kanálek z troubele do hlavičky nechápal jsem jak toho mohl dosáhnout.


To se kamošovi stává taky... ale taktiku nacpávání "jemný na dno" ho furt nemůžu odnaučit :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Šimi » 15 úno. 2005, 12:36

Má druhá dýmka, která má užší kanálek, se mi zacpává dost často. No ale na její protáhnutí není třeba velké násilí.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Vyhrubnik

Příspěvekod LUBO » 22 bře. 2005, 17:06

kupil som si tento vyhrubnik na fajku za cca 32 euro a je naozaj vyborny. viac na udrzbu karbonovej vrstvy v komore a pociatku kanalika netreba. je mozne s nim ist aj do takej hlbky, do ktorej sa s inymi tzv. klucmi nedostanete.
dal som ho do spolocnej galerie a vrele doporucujem.
image_id: 511
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Milan Zabloudil » 22 bře. 2005, 17:12

jeden velmi podobnej jsem viděl na e-trafice, jukni prosím na něj, jestli to je cca stejné, pro jistotu bych ho asi opatřil.
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod LUBO » 22 bře. 2005, 17:18

ano, to je on a este aj s dobrou cenou. ja som to kupoval v rakusku na objednavku a ako vidim, trochu ma obtiahli. inac ho vrele doporucujem.
ten vrtacik je zasroubovany do neho zhora.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Michal Hubacz » 22 bře. 2005, 20:55

LUBO píše:ano, to je on a este aj s dobrou cenou. ja som to kupoval v rakusku na objednavku a ako vidim, trochu ma obtiahli. inac ho vrele doporucujem.
ten vrtacik je zasroubovany do neho zhora.


Nenatahli te poud mas Brebii, toto je jiny vyrobce i kdyz vyhrubnik je stejny. Ten od Brebbie stal neco pres tisicovku....
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Příspěvekod LUBO » 23 bře. 2005, 07:45

tak som uz spokojny. :lol:
ale keby som ho zbadal u teba, bol by som ho od Teba kupil. nevsimol som si, ze ho ponukas. :(
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Zdenda » 23 bře. 2005, 16:29

Ten samý výhrubník jsem viděl v Ústí nad Labem za cca 1200 Kč. Pak jsem si ho koupil v e-trafice za polovic.
Druhý výhrubník http://www.etrafika.cz/doplnky/vyhrubni ... .php?items[itemid]=1226 co je na e-trafice jsem koupil už dřív a je sním dost obtížnější práce ( pozor na poškrábání laku v okolí tabákové komory).
Zdenda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 149
Registrován: 16 srp. 2004, 10:24
Bydliště: Zelená okr. Chomutov

Příspěvekod bromden » 23 bře. 2005, 16:35

Zdenda píše:Druhý výhrubník http://www.etrafika.cz/doplnky/vyhrubni ... .php?items[itemid]=1226 co je na e-trafice jsem koupil už dřív a je sním dost obtížnější práce ( pozor na poškrábání laku v okolí tabákové komory).

Jo, tak ten mám taky a obyčejnej příborovej nůž, nebo ještě lépe násada od vařečky polepená šmirglem je IMO o dost lepší :wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Zdenda » 23 bře. 2005, 16:51

Zkus se v dýmce šťourat vařečkou nebo tímhle krásným výhrubníkem. Ten estetický zážitek prostě neošidíš. Když se zavřu v dílně a nikdo mně nevidí tak taky šmigluju. :wink:
Zdenda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 149
Registrován: 16 srp. 2004, 10:24
Bydliště: Zelená okr. Chomutov

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků