Oprava dýmky

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod Simon » 02 bře. 2006, 11:35

kolac píše:napalila sa mi dymka a potreboval by som ju dako opravit, zevraj sa to da kachliarskym tmelom ma stym dakto skusenosti ???


prvne si zjisti jestli mas OPRAVDU tu dymku napalenou nez do toho zacnes rvat tmel
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bromden » 02 bře. 2006, 12:22

Simon píše:
kolac píše:napalila sa mi dymka a potreboval by som ju dako opravit, zevraj sa to da kachliarskym tmelom ma stym dakto skusenosti ???


prvne si zjisti jestli mas OPRAVDU tu dymku napalenou nez do toho zacnes rvat tmel


A za druhý se vys**r na tmel a když už, sprav si ji vodním sklem s carbosorbem... dvě tři vrstvičky (dle hloubky napálení) s odstupem dne-dvou, karbon to pak už dorovná...
(vyhneš se tak smradu, pachuti a kouření všech tmelo - hnusů...)
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod JiriK1 » 07 bře. 2006, 10:38

Máte někdo zkušenost s aplikací carnaubu na dýmku původně ošetřenou včelím voskem ? Nechce se mi šmirglovat (znovu ...), otřít hadříkem namočenym v benzínu by to snad šlo, ale mým uším to zní poněkud nelibě ... :) .
Uživatelský avatar
JiriK1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 70
Věk: 45
Registrován: 25 úno. 2006, 14:49
Bydliště: Praha

Příspěvekod Hajaja » 08 bře. 2006, 22:36

zdravím, mám takový ošklivý problém s náústkem, který je již vyběhaný a už vypadává z dýmky. Nevíte, jak tohle vyřešit? Slyšel jsem něco s tuhou, ale nevím jak to aplikovat. Zdá se mě, že při prvním čištění bude tuha odstraněna a problém bude stejný. Nevíte o něčem čím bych ten náustek utěsnil?
Uživatelský avatar
Hajaja
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 27 črc. 2004, 08:39
Bydliště: Kdyně, okr. Doma_lice

Příspěvekod Simon » 08 bře. 2006, 22:42

Hajaja píše:zdravím, mám takový ošklivý problém s náústkem, který je již vyběhaný a už vypadává z dýmky. Nevíte, jak tohle vyřešit? Slyšel jsem něco s tuhou, ale nevím jak to aplikovat. Zdá se mě, že při prvním čištění bude tuha odstraněna a problém bude stejný. Nevíte o něčem čím bych ten náustek utěsnil?


tuha se dava presne z opacneho duvodu ... aby naustek klouzal a tim sel i lip ven.
jestli mas komoru na filtr tak tady nekde na strankach najdes navod jak nahrat a stlacenim proti necemu rozsirit ... pokud mas bezfiltrovku tak se mne celkem osvedcuje behem koureni naustek obcas vytahnout(trva to celkem dlouho, ale mne to funguje, cep se trochu rozsiri)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Hajaja » 08 bře. 2006, 23:01

to simon:jejda, to s tím roztahnutím mne to nenapadlo, co ten bezfiltrový trochu prohřád, třeba ve vodě a roztahnout? Asi to tak zkusím. Sakra tak snadný a me to nenapadne :-)
Uživatelský avatar
Hajaja
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 27 črc. 2004, 08:39
Bydliště: Kdyně, okr. Doma_lice

Příspěvekod Simon » 08 bře. 2006, 23:09

Hajaja píše:to simon:jejda, to s tím roztahnutím mne to nenapadlo, co ten bezfiltrový trochu prohřád, třeba ve vodě a roztahnout? Asi to tak zkusím. Sakra tak snadný a me to nenapadne :-)


u te bezfiltrovky je moc velka masa plastu a bude to chtit velmi peclivou praci a jeste presnejsi trefeni te spravne teploty, aby to cely bylo mekky a zaroven abys to zvenku nespalil, hodne nesnadnej ukol, rekl bych
... prvne zkus parkrat kourit trochu vic horko a pak naustek vytahnout, kdyz to pri nejakem 6tem koureni nezafunguje ani trochu tak pak zkus pritvrdit ... nebo jestli nemas naustek specialni nebo ti na tom nezalezi tak si rovnou kup novej
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Hajaja » 08 bře. 2006, 23:11

Simon píše:u te bezfiltrovky je moc velka masa plastu a bude to chtit velmi peclivou praci a jeste presnejsi trefeni te spravne teploty, aby to cely bylo mekky a zaroven abys to zvenku nespalil, hodne nesnadnej ukol, rekl bych
... prvne zkus parkrat kourit trochu vic horko a pak naustek vytahnout, kdyz to pri nejakem 6tem koureni nezafunguje ani trochu tak pak zkus pritvrdit ... nebo jestli nemas naustek specialni nebo ti na tom nezalezi tak si rovnou kup novej


Já to zkusím, v horším případě koupím nový, v každém případě ti moc děkuji...
Uživatelský avatar
Hajaja
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 27 črc. 2004, 08:39
Bydliště: Kdyně, okr. Doma_lice

Příspěvekod bigdragon » 09 bře. 2006, 06:43

někdo tu psal, že pomůže několik vrypů nožem (plast kolem vrypu "nateče" ) jen si nevzpomínám jestli podélných :oops:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Šimi » 09 bře. 2006, 07:02

bigdragon píše:někdo tu psal, že pomůže několik vrypů nožem (plast kolem vrypu "nateče" ) jen si nevzpomínám jestli podélných :oops:


Jo, šlo o podélné (axiální) vrypy.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Milos Cerman » 09 bře. 2006, 13:20

bigdragon píše:někdo tu psal, že pomůže několik vrypů nožem (plast kolem vrypu "nateče" ) jen si nevzpomínám jestli podélných :oops:


Jó, to jsem psal já. Skusil jsem to dokonce nafotit,ale nicmoc na tom není vidět..
Škrábance se vedou ve směru osy.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Mack » 09 bře. 2006, 16:36

Milos Cerman píše:
bigdragon píše:někdo tu psal, že pomůže několik vrypů nožem (plast kolem vrypu "nateče" ) jen si nevzpomínám jestli podélných :oops:


Jó, to jsem psal já. Skusil jsem to dokonce nafotit,ale nicmoc na tom není vidět..
Škrábance se vedou ve směru osy.

Zkoušel jsem Milošův návod na dvou starých dýmkách a povedlo se. Na ebonit se mi nejlépe osvědčit skalpel. Dobré je po pár vrypech kontrolovat těsnost. Vždyť zase to nemusí být těsné kór moc.
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod country » 01 dub. 2006, 18:09

Chlapi, čím byste přilepili uvolněnej stříbrnej kroužek na Petersonce? Nerad bych jí ublížil nějakým sajrajtem. Mám ji totiž docela rád. :oops:

image_id: 1234
Uživatelský avatar
country
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 735
Věk: 57
Registrován: 16 kvě. 2005, 19:53
Bydliště: Police nad Metují

Příspěvekod Šimi » 01 dub. 2006, 18:51

country píše:Chlapi, čím byste přilepili uvolněnej stříbrnej kroužek na Petersonce? Nerad bych jí ublížil nějakým sajrajtem. Mám ji totiž docela rád. :oops:

image_id: 1234


Zkusil bych bezbarvý silikonový tmel. Jen trošku do kroužku, aby nevytekl ven. Bude to držet a navíc to snáší vyšší teploty i vlhko.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod juice » 01 dub. 2006, 20:17

country píše:Chlapi, čím byste přilepili uvolněnej stříbrnej kroužek na Petersonce? Nerad bych jí ublížil nějakým sajrajtem. Mám ji totiž docela rád. :oops:


Myslím si, že výrobci to ničím nelepí :?: Spíš bych zašel za nějakým zlatníkem, aby kroužek "stáhl" a potom bych se pokusil ho znovu napasovat zpět.
Tohle soudím jen podle toho, že zlatníci "rozšiřují" prstýnky. Snad existuje opačný postup.
Uživatelský avatar
juice
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 237
Věk: 58
Registrován: 26 zář. 2005, 13:05

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků